Jump to content


Photo

Vsa vprašanja v zvezi z gradnjo in urejanjem doma


  • Please log in to reply
1455 replies to this topic

#1301 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 21 October 2023 - 06:35 AM

Joj, tole sem sele sedaj videla. Vlili so beton, in tam se enkrat tampon naredili, se enkrat je prisel meritve delat in potem je slo.

Zdaj imamo hišo v glavnem pozidano, manjkajo še notranje stene in ene zunanje stopnice, delajo kar hitro pa imeli smo sreco z vremenom.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1302 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 21 October 2023 - 02:02 PM

Naša je tista pod najvišjo na sliki na levi strani.

Attached Files


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1303 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 21 October 2023 - 08:02 PM

Ne morem se odlocit, ali bi imeli orehov parket in potem tudi oreh nad kaminom in neko minimalisticno kuhinjo (ker si trenutno ne predstavljam cisto, kako svetlo bo, ko bo koncano, glede na to, da je oreh kar temen) ali bi sla v neko malo bolj rustikalno verzijo, nek hrastov parket po tleh, bela ali bez rahlo rustikalna kuhinja in kaksne rdece opeke nad kaminom, ker bi imela tudi opecnat spodnji del hise. Veliki problemi :). No, da ne govorim o tem, da je orehov parket precej drazji.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1304 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2023 - 08:41 PM

Meni se bolje sliši druga opcija.
  • 0

#1305 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 21 October 2023 - 08:50 PM

Ja, saj meni tudi, tisto prvo je bolj elegantno, samo me vedno bolj mika več "domačnosti". Ančka, kje ste pa vi sedaj?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1306 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2023 - 08:59 PM

Menjali smo projektanta, konec oktobra začne nova delat PZI, tako da predvidoma začetek drugega leta začnemo delat, verjetno bomo potem začetek šolskega leta notri.
  • 0

#1307 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 21 October 2023 - 09:13 PM

Uu, to bi bili pa ful hitri, ane? Midva racunava do konca naslednjega leta, najbrz pa bi sla lahko tudi cez eno leto, ce bi precej hiteli.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1308 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2023 - 09:48 PM

Ja, ker sva načrtno izbrala tak tip gradnje. Suhomontažno, predfabricirano, brez betonske nosilne plošče, estrihov itd. Ne rabimo nič čakat, da bi se posušilo ..
  • 0

#1309 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 21 October 2023 - 10:29 PM

Aha, prvič slišim.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1310 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2023 - 07:04 AM

Lepo vam gre Neytiri.


Pri nas bo naslednji teden eno leto odkar smo rušili hišo. Ker so se nam plani za vselitev ob božiču sfižili, se nam zdaj ne mudi in bomo selitev prestavili enkrat do poletja naslednje leto. Dela pa L čisto vse sam, jaz pa zraven pomagam kolikor lahko. Še fasado sem se naučila zaribavat. Trenutno je elektro omarica zaključena, notranje stene stojijo in fasada na terasi in nadstrešku zaključena, sedaj pa delava instalacijsko ravnino na zunanjih stenah. Grozno utrujajoče je vse skupaj, ampak vsaj veš kako je narejeno in res vsi detajli naštudirani in izvedeni.


Kolega si je dal delat montažno hišo na ključ in je seveda že vseljen, ampak se zdaj bocka z izvajalcem, ker so mu take felerje naredili, da še jih jaz kot čisti laik vidim tako zunaj na fasadi, kot na notranji steni, ki so jo uspeli naredit tako, da za 5 cm odstopa iz ravnine.

Ne rečem, da bo naše vse perfektno narejeno, čeprav se P res trudi in je bil pohvaljen s strani izvajalcev, ki so postavili konstrukcijo, sam za te felerje ne bomo plačevali dela.
  • 0

#1311 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18382 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 October 2023 - 07:58 AM

Bellini, od koga montažno? Jaz sem za Lumar take slišala 🤦‍♀️ katastrofa.
  • 0

#1312 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 22 October 2023 - 08:50 AM

Uf, to pa res smotano. Je potem drugace res cel cas, ko ni v sluzbi, na hisi? Se mi zdi, da ce v takem primeru nisi skoz, se res nikamor ne premakne. Bosta pa zelo veliko prihranila.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1313 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2023 - 01:11 PM

Bellini, od koga montažno? Jaz sem za Lumar take slišala 🤦‍♀️ katastrofa.


A res Lumar? Jaz sem za njih mislila, da so vredni tega več denarja. Kolegica si je pri njih narocila hiso, sam potem v njej ni dolgo zivela, ker sta sla s partnerjem narazen, sam tusto kar sem jaz ob vselitvi videla je bilo ok.

Nimam pojma kateri izvajalec je točno. Bi morala mojega vparašat.

Ja, L. skoz nekaj dela. Saj je že prej druge stvari, zdaj ima pac projekt hiša :) Je sicer lazje, ker v isti hiši tudi živimo in zaradi tega nismo zdaj narazen. Bo pa verjetno isto delal naprej, ko bo hiša končana, ker si vedno nek projekt najde, ne more zdaj pred TV ali računalnikom sedet in nič delat.
  • 0

#1314 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18382 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 October 2023 - 01:23 PM

Ne toliko za napake, ampak, da so morali ful doplačati za neke bedarije, pač na koncu je bila cena za 100k večja kot po predračunu. Če si vezan na kredit, ne vem, kaj narediš...
  • 0

#1315 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2023 - 05:25 PM

Aja. No saj to je pa znano, da se vsak odmik od tipskega projekta mastno zaračuna. Že ena dodatna vtičnica te pride 50 eur, da o kaki menjavi lokacije luči, dodajanju kamina al pa spremembi tlorisa sploh ne govorimo.
  • 0

#1316 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5109 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2023 - 08:55 PM

To drugače ni res, midva sva premaknila nekaj sten, spremenila vhod, ... pa je bila vseeno ista cena. Tudi glede kamina ni bilo problemov, vtičnice ne vem, če sva dva dodala, pa jih imamo v vsaki sobi vsaj 3-4, ker sva vzela cenejšo keramiko so nama pa celo vrnili razliko...midva sva imela z Marlesom takrat res super izkušnjo.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#1317 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2023 - 09:55 PM

To so izkušnje treh prijateljev, ki so si postavili montažne hiše. Eden je imel Lumarjevo, drugi Noah hišo, za tretjega pa ne vem izvajalca. Po koroni se je v gradbeništvu vse obrnilo na glavo. Cene materiala nenormalno nihajo, povpraševanja je dovolj in si lahko marsikaj privoščijo.
  • 0

#1318 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 01 November 2023 - 02:01 PM

A mislite, da bi lahko sem nekam spravila kavč v U ali pa kakšen fotelj zraven kavča ali kakšen gugalni stol? Precej ozka hiša je in imava povsod zelo malo manevrskega prostora. Enako si bi želela morda namesto tiste klopce ob kaminu (ki verjetno ne bo ekstra udobna, kakšen naslanjač, pa ga tudi težko notri zbašem :/. Mogoče bolje, da naredimo udobno oblazinjeno klopco in dam potem samo nekaj zraven za noge gor dat?

A mislite, da bi lahko sem nekam spravila kavč v U ali pa kakšen fotelj zraven kavča ali kakšen gugalni stol? Precej ozka hiša je in imava povsod zelo malo manevrskega prostora. Enako si bi želela morda namesto tiste klopce ob kaminu (ki verjetno ne bo ekstra udobna, kakšen naslanjač, pa ga tudi težko notri zbašem :/. Mogoče bolje, da narecdmo udobno oblazinjeno klopco in dam potem samo nekaj zraven za noge gor dat?


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1319 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 01 November 2023 - 02:02 PM

*


Edited by Neytiri, 01 November 2023 - 02:06 PM.

  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1320 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 01 November 2023 - 02:05 PM

https://ibb.co/0MT2TjL


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users