Jump to content


Photo

Hrvaška


  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#1281 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 August 2023 - 11:54 AM

Mi smo zdaj dogovorjeni (midva + A.-jev brat z ženo), da gremo čez 4 tedne za vikend obiskat Plitvice in Željavo, kjer je bil A. pri vojakih in si želi videti, kako zdaj izgleda. Otroci bodo pa pri tašči, ker nočejo z nami. Tako bomo lahko šli z  enim avtom, sem pa presenečena nad ceno vstopnic za Plitvice, 40€ je do konca septembra! Po 15. uri je sicer cca 15 € nižja cena, ampak je pa tudi časa manj.


  • 0

#1282 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22491 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2023 - 12:08 PM

A je bla kera ze v Family hotel Lisanj? Lahko mal poveste kako je?

Mi imamo rezervirani 2 nočitvi v oktobru, sem pred časom kupila na Megabon. Bila je tam svakinja z otrokoma, mislim da lani zgodaj poleti in je bila ful zadovoljna. Pa z enim fantovim sodelavcem smo se ravno ta mesec pogovarjali, da so enkrat bili in so tudi pohvalili.

 

Sem pa ravno pred kratkim brala ocene na Bookingu in so eni že pisali, da je kvaliteta malo padla v primerjavi z 2 leti nazaj. Naj bi se lastnik menjal, ne vem? Poleti jaz recimo ne bi šla tja, ker mi plaža ob hotelu ne zgleda kaj posebnega, beton in skale. Pa okolica ni nič posebnega za videt, Amarin ima ful ful lepše urejeno okolico. Ampak je pa tudi dražji. Sicer pa tudi v Amarinu nisem bila. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1283 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 August 2023 - 12:28 PM

Meni je jesen na morju rahlo odveč... lani smo bili konec  OKT in še dobro, da smo se lahko kopali v morju, ker je bila voda v hotelskem bazenu čisto premrzla, prav kaj ne bi imeli početi, razen da se sprehajaš okrog. 


  • 0

#1284 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22491 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2023 - 01:09 PM

Jaz sem rezervirala, ker se mi je zdela še kar ugodna ponudba, termini so pa itak na megabonu že določeni in ni bilo kaj veliko za izbirat. Saj jaz tudi ne bi šla jeseni ali pozimi več kot za kaki 2 nočitvi v en tak kraj na Hrvaškem, kjer zunaj nimaš kaj počet.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1285 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 August 2023 - 01:34 PM

Jaz bi šla kasneje enkrat v Tuhelj, tako da čakam kakšno ponudbo za krompirjeve počitnice. 


  • 0

#1286 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2023 - 01:52 PM

Ja, jaz tudi. V primerjavi z lanskimi ponudbami, so vse dražje za cca 300€, kar je noro.... Lani smo bili 4 dni, imeli smo polni penzion, plačali smo okoli 450€, letos so cene 700€+... Me kar mine kamorkoli it...


  • 0

#1287 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 August 2023 - 02:02 PM

Itak, jaz bom rezervirala, če se mi bo cenovno izšlo, sicer pa pač ne, za vsako  ceno nam pa res ni treba nekam riniti. 

Lahko bi preko firme vzela hiško v Čateških za 70€ / dan s kartami za 5 oseb, recimo, samo Čateške meni res niso... 


  • 0

#1288 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15275 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 August 2023 - 07:52 PM

Mi smo na koncu vzeli Amarin,5-8.11. K se navadis na standard, ga je tezko spustit.
  • 0
 

#1289 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 August 2023 - 08:22 PM

To je pa že po počitnicah...
  • 0

#1290 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15275 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 August 2023 - 06:00 AM

Vem. Takrat je najceneje.
  • 0
 

#1291 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 31 August 2023 - 06:52 AM

A greste sami ali še s kom? 


  • 0

#1292 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22491 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2023 - 08:32 AM

Fiona, koliko pa pride cena? Družinsko sobo imate?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1293 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 August 2023 - 09:06 AM

Meni je sodelavka rekla, da v Amarinu pozimi niso imeli kaj delat in da ji nasploh ni bil vreden cene in hypa. Ima pa majhnega otroka.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1294 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 31 August 2023 - 09:17 AM

Točno to sem tudi jaz že pisala. Poleti že izkoristiš zunanje bazene in morje, pozimi je pa kriza, tisti notranji je tako majhen... 


  • 0

#1295 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 August 2023 - 09:20 AM

Ona je tudi o pomanjkanju igralnic govorila, razen tistih kjer pustis otroka v varstu. Ce se prav spomnim.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1296 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15275 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 August 2023 - 09:27 AM

No ne vem, mi smo bli marca in zdej novembra, vedno ogromno za delat, otroci se skoz igrajo, s sabo nesemo zogo, gremo metat vn na kos pa nogometplac....sprehodi, rovinj, igrala....
No se zamotijo med sabo ker mama 8 in 9 letnika in dve punci 4.5 in 5.to je za nas starse DOPUST.
Tri nocitve v premium family room s pogledom na morje (dve oreng povezani sobi, dve kopalnici, dva balkona) pride 774 e na familijo. Cena je enaka kot marca oz se celo 50 e manj.
  • 0
 

#1297 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 September 2023 - 02:05 PM

V soboto smo šli na enodnevni izlet na Brijune in je bilo super. Ker je bilo to rojstnodnevno darilo za mami in ma ona rada organizirane oglede, sem vzela karte z vodenjem (v HR). Notri je vključena karta za ladjico, vožnja z vlakcem, ogled muzeja in ogled cerkvice. Vse skupaj traja cca 3 ure, vmes sta dve pavzi. Sicer so te stvari tudi zastonj, ampak za prvič je bilo fino, da smo dobili zraven tudi malo več informacij in zgodovine. Je pa karta z vodenjem za odrasle 40€, brez vodenja (torej samo ladjica do otoka) pa 35€, kar ful ni logično.

 

Moram omenit, da mož sovraži vlakce in ostale turistične zadeve, pa se je mel na koncu ful dobro. :D Vodič je bil super, precej zabaven, super je predstavil stvari. Otok je zelo zelo lep, povsod so borovci in zvok škržatov ter najlepši odtenki morja, z izjemo turističnih vlakcev je bil otok zelo prazen. Ko sva se na koncu še malo sama sprehajala okrog nisva skoraj nikogar srečala, pa je bila ladjica do otoka nabito polna in smo pričakovali ful gužvo.

 

Po otoku se sicer večina premika s kolesi ali golf vozički, oboje mora bit luštno, cene pa niti niso tako nizke - dnevni najem kolesa 30e, 1 ura vozička 40e ali dnevni najem 200e. 

 

Na hitro smo se ustavili v safari parku, šli mimo 1600 let stare oljke, pogledali ostanke rimskih razvalin in se peljali mimo protokolarnih vil. Sledil je ogled muzeja, kjer je zunaj zaščiten Titov Cadilac (najem stane 1300e na uro, če koga zanima :D ), v notranjosti pa so nagačene živali, ki so v preteklosti živele na otoku. Ta del je ful fascinanten in res ne moreš verjet, da so vse te živali enkrat bile tam. Kot en miniaturni National history museum se mi je zdel. :D

 

Na tej točki sva se midva odcepila od skupine in šla še sama malo raziskovat. Sprehodila sva se do ptičjih kletk, kjer živi slavni kakadu Koki, ki je še predzadnja žival na otoku, ki živi tam še od časa Tita - star je 67 let. Kletke so kar precej žalostne drugače. Ko sem pred kletko ostala sama, se je Koki začel pogovarjat z mano, vprašal me je "šta radiš" in pa ponavljal svoje ime ter mi govoril čao :lol:

 

Plaž žal nisva uspela raziskat, najbljižja marini sicer izgleda lepo, ampak so za v vodo precej ostri kamni, tko da ni najbolj prijetna. Če si v hotelu in maš več časa za raziskovanje se pa ziher najdejo kakšni ful lepi in čisto osamljeni kotički.

 

Sicer mogoče nisem najbolj primerna za ocenjevanje, ampak se mi zdi, da bi bilo otrokom to noro. Ladjica, vlakci, golf vozički, safari s slonom, zebrami, osli. Pavi se prosto sprehajajo, muzej nagačenih živali, ptice, povsod je veliko sence... Raj. :D

 

Tokrat smo šli bolj na hitro, po končanem vodenju smo šli kmalu nazaj. Bova pa midva sigurno še šla sama za kakšen vikend oddih max 1-2 noči. Hoteli so še vedno čista Jugoslavija, šla sem v avlo Hotela Karmen in je kot časovna kapsula. Če prespiš se res lahko naužiješ miru in čudovite narave, pa dejansko nam je še ful ostalo za videti.

 

V glavnem res priporočam kot dnevni izlet ali pa za vikend!


  • 0

After all this time?

Always.


#1298 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 September 2023 - 11:54 AM

Dugi otok je pa eden redkih hr otokov, ki je še vedno čisto neturističen pa ful je lepo tam, tako da se gre komot tudi sredi glavne sezone. Mami pravi, da so zaprli še tiste redke trgovine in gostilne, kamor smo včasih hodili, se morata malo dlje peljat in več vzet s sabo. Malo starejšim otrokom zna bit dolgčas tam, meni vem da ni bilo (ampak meni nikjer ni dolgčas). 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1299 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 12 September 2023 - 12:00 PM

Zakaj dolgčas, kaj pa rabijo? Mi smo vedno hodili na divje plaže na otokih, nisem nikoli nič pogrešala. Sem imela pa cel kovček knjig zraven in sem pod borovci poslušala škržate in brala... ni lepšega. :) no pol, ko sem bila zaljubljena sem pa itak pogrešala fanta, takrat ni bilo telefona in interneta povsod... 


  • 1

#1300 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 September 2023 - 12:03 PM

Vem, ampak niso vsi otroci taki, eni rabijo ful dogajanja in animacije. Saj pišejo tudi forumašice o tem. No, tudi odraslim ne odgovarja vsem to, daleč od tega. 

Krk se glede tega še zdaleč ne more primerjat z Dugim otokom npr. :) 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users