Jump to content


Stroški


  • Please log in to reply
1335 replies to this topic

#1281 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17186 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2024 - 09:57 AM

Energetske revscine je veliko tudi zato ker je treba vzdrzevati ogromne stare bajturine s 400 penzije. Seveda ne gre. Ampak to je mnogo obsežnejši problem kot le na ravni dobave el.energije
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1282 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31303 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 January 2024 - 10:03 AM

Men je mogoče počas jasno, kako je naša poraba taka, kakršna je, dokaj nizka. Ko berem, da so med večjimi porabniki pečica, sušilec, likalnik - tega pri nas skoraj ne uporabljamo, pečica še nekak, likalnik mogoče parkrat na leto, susilca nimamo, cunj tud ne perem vska dan, v glavnem čez vikend, kakšno rundo tudi med tednom... Sesalec je na baterijo, kuhamo med tednom malo, cela indukcija sploh ni nikoli v uporabi, elektronika nam tudi ne laufa veliko. TV mogoče, pa spet ne toliko.
  • 0

#1283 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16762 posts
  • Gender:Male

Posted 06 January 2024 - 10:04 AM

Celo zivljenje so jih zidali, urejali. To je njihov dom, njihovi spomini. Jaz sem drugace ze toliko stara, da recimo lahko to razumem. Pa vcasih nisem. Se pa sama tega ne bi oklepala, ce ne bi slo. Ampak vcasih je slo s takim denarjem, zdaj si pa vedno vecji revez pa vedno vecim stvarem se moras odpovedati.
Takih bajt pa tudi noce nihce kupovat (zakaj bi pa kdo drug to vzdrzeval?) in so lahko leta na trgu.

Mi tudi nismo neki elektronika freaki (niti nimamo casa za to). Nimamo niti susilca, pomivalca, likalnika... Pa plin imamo tudi in ga bomo vec uporabljali, ce bo kaj razlike. Plazma je pa tudi ene 2 uri prizgana max. In nima 65 col, da je ne bi mogli zamenjati za 300€ :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1284 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 10:09 AM

Se strinjam glede his. Ni pa potrebe po ogrevanju vseh prostorov v takih, ampak ponavadi so ze ti v uporabi (pre)veliki.
Meni pa se vedno ni jasno, kako sva lahko dajala po 140 na mesec za elektriko pa to tudi takrat, ko nas sploh ni bilo veliko doma. In upam, da ne pridemo vec do teh zneskov, zdaj so cisto znosni. Ob vseh mesecnih mi itak sploh pozimi postane slabo.

Mi pa rees ni jasno, kako prezivite brez pomivalcev, no pa za susilce se tudi to sprasujem. :o Ajde, ce ne kuhas redno, se nekako. Mi se ven ne bi videli iz posode in cunj.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1285 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18368 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 January 2024 - 10:26 AM

Ja se da, saj si navajen. Kako so pa včasih preživeli? Mi tudi recimo eno posodo večkrat na dan uporabimo, tako da bi jo itak v vsakem primeru morali pomiti na roko.
  • 0

#1286 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 10:37 AM

Saj ne mislim dejansko preziveli, ampak funkcionirali. Za naju se mi zdi, da ze tako nonstop nekaj pucava in pospravljava, pa da bi se posodo sproti po vsakem obroku morala pomivat in brisat … Oba stroja ti res ful olajsata. Pa na roke pomita posoda se meni nikoli ni zdela tako cista kot iz stroja.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1287 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16762 posts
  • Gender:Male

Posted 06 January 2024 - 10:38 AM

Saj se ne vidimo ven. Ampak moz je kategoricno proti? 🤷 Vecinoma on pomije, tako da mi je vseeno. So pa stvari res skoz v obtoku. Kuhamo veckrat (vsaj kak gres, polento, struklje, jajca, kosilo itak). Za susit imamo pa 2 stojali. Res je kriza kadar pride se kaksna trebusna viroza :D
On ima samo s starejsimi pomivalci izkusnje in tam ni bilo nikoli cisto pa se zakisane solatne sklede so prali notri...pac ima travme.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1288 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31303 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 January 2024 - 10:42 AM

Mogoče smo nekateri tudi malo več časa doma in nismo skoz v taki stiski s časom... Pri cunjah jaz res ne vidim neke dodane vrednosti v susilcu, nikoli je nisem? Res pa tud ne perem tolk kot nekateri, ne vem, ne vrzemo vsega vsak dna v pranje, kje pa.
  • 0

#1289 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 10:50 AM

Jah, saj pri nas tudi samo umazane cunje mecemo v stroj. :D Ko nam je prejsnji susilec crknit, nisva dolgo zdrzala brez. Pa za cel stroj posode se tudi nabere vsak dan, med vikendi vcasih tudi dva na dan.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1290 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17186 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2024 - 10:53 AM

Vidiš, ne bi se oklepala tega, če ne bi šlo, kar je bistveno. Ja je izredno težko, da bi se temu odpovedal, ampak ali je to težje od životarjenja nevrednega človeka? Spet vprašanja, ki presegajo samo debato o energetiki. Če se stare bajte za podret prodajajo po takih cenah, da se jih redkokdo delovno aktiven sploh lahko privošči, res ni razloga za nakup, se strinjam.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1291 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27220 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 06 January 2024 - 11:00 AM

Kje pa sušite v grdem vremenu, a nimate nič vlage potem, če sušite v stanovanju? Mi tudi sušilca uporabljamo redko, ampak je nujno zlo. Lani je deževalo skoraj 3 mesece v kosu in ne vem, kaj bi brez sušilca.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1292 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18368 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 January 2024 - 11:05 AM

Razvlažilec imamo. Brez tega pa res ne bi šlo.
  • 0

#1293 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 11:22 AM

_M_, meni tu sploh ne gre za pomanjkanje casa, ampak ne vem, zakaj bi si clovek zelel se vec casa porabit za gospodinjstvo. Jaz npr. kuham rada, vse ostalo pa mi je nujno zlo. Pa nisva obsedena s cistoco, ampak dela je v vsakem primeru veliko. Pri nas se ponavadi cunje perejo za vikend, en stroj za drugim.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1294 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18401 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 January 2024 - 11:32 AM

Midva mava pralno susilnega - ravno toliko, da lahko notri vrzem brisace, krpe, stumfe, posteljnino. Ostalo susiva na stojalu. Mi pa to ogromno pomeni, da so brisace mehke.

Brez pomivalca pa za 2 gre cisto komot, s pomivalcem se pa seveda hitro razvadis, porabljas vec posode itd. Ampak ze zdaj vcasih razmisljam, ko splakujem kroznike za pomivalca, da bi mi vzelo lih 5s vec, ce bi jih do konca pomila. Je pa res posoda velik bolj cista iz pomivalca, kot konstantno na roke. Cim je pa vec ljudi (4+), gre pa brez pomivalca res res veliko tezje.
  • 0

After all this time?

Always.


#1295 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2024 - 11:40 AM

Pri posodi se dodaten clan niti priblizno ne pozna toliko kot pri cunjah. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1296 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18401 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 January 2024 - 11:43 AM

Verjamem, nimam izkusenj. Za gosti sem pomivala posodo, perila jim pa nisem prala. :D
  • 0

After all this time?

Always.


#1297 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26579 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2024 - 12:18 PM

Jaz tudi nimam sušilca, ga ne pogrešam. Perem, ko je lepo vreme (običajno dvakrat tedensko, recimo frendica pere skoraj vsak večer, ker vsak dan opere, kar nosi, dnevno športajo), pozimi se kuri in je tako presuh zrak v prostorih, poleti pa običajno počakam na sonce in burjo, včasih si pomagam s klimo, ampak redko. Vedno perem čez dan, da se ne paca perilo v nočni vlagi. Glede pomivalnega stroja pa velikokrat pomislim podobno kot Nincha, tako ali tako splahnem posodo prej, mar bi jo do konca oprala. Se mi ne zdi nič bolj čista iz pomivalnega stroja.

_M_, super, jaz še ugotavljam kaj, poleg bojlerja, mi nanese toliko porabe. Imam sicer podobne navade, kot vi, edino večerjo pa res skuham vsak dan (na elektriko).
Očitno veliko porabi elektronika, ker določeni službeni serverji so vklopljeni 24/7.
Kako si pa vodo grejete?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1298 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17186 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2024 - 03:34 PM

Pomivalec mi prihrani čas, bi pa šlo tudi brez. Sušilec pa mi je kar nujen od otroka dalje, prej sva bila komot brez. Je veliko vredno, če lahko 3/4 perila operemo in posušimo v 1 dnevu. Peremo 2x tedensko.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1299 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31303 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 January 2024 - 03:36 PM

Planet, vse ogrevamo s pecjo na drva /pelete. Pelete imamo "za rezervo" in če kdaj gremo kam za več dni, da vmes ne postane hladno.
  • 0

#1300 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15760 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 06 January 2024 - 03:53 PM

Mi pomivalec uporabljamo samo po kosilu, ostalo skoz pomivam posodo jaz, takoj ko pride v korito, sproti, po vseh obrokih, uporabi...
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users