Jump to content


Photo

Hrvaška


  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#1261 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2023 - 10:36 AM

Jaz sem imela zdaj prvic polpenzion (pa pijaca AI). :D Drugace vzameva samo zajtrk.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1262 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15256 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 08 August 2023 - 12:57 PM

Jaz vedno vse vzamem ven iz mini bara in vse svoje not nabasem od sadja jogurtov se calpol.

Zame potovanja niso, ker ce grem na dopust hocem dopust. Smrdet pa delat nic.
Iz potovanja pridem bolj crknjena kot sem sla. To je zame razlika.
Ko gremo mi na losinj se meni nic ne da. Najraje bibcel dan lezala na plazi s knjigo in lenarila kot uni italjani ki pridejo z zamrzovalno in so cel dan tam.
  • 0
 

#1263 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16245 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 August 2023 - 03:58 PM

Ma Hrvati majo letos cene. Lucka King je 4e, kos pice je 3e, liter coca cole v trgovini je cez 2e. Jaz se cudim kako hrvati sploh preživijo s temi cenami.
Fant je za jutri rezerviral eno restavracijo v Motovunu, upam, da ne bankrotirama 😅
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1264 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2023 - 04:15 PM

Ta popularen junk je itak drag. Od dveh kolegic sem pa danes slisala, da so cene hrane cisto normalne, obe hodita v apartma. Ocitno res odvisno, kam gres (in od nakupovalnih/prehranskih navad).
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1265 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23584 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 August 2023 - 10:04 AM

Cene hrane so šle  res gor v trgovinah, ampak ni pa zdaj "na glavo". Jaz sem že od nekdaj navajena vse živo s seboj vlečt, ker se mi ne da tam potem ukvarjat na licu mesta a bodo imeli sojino, pa kakšne začimbe, pa riževe rezance,.... Mi zadnja leta precej jemo "eksotično hrano", predvsem ker je hitro narejena in jo imamo vsi radi. Doma že okvirno sestavimo menije in potem razen svežih zadev vse napakiram in nesem. Enako smo delali, ko smo še hodili v apartma ali kamp. 

Pekarne so dražje, ampak tudi pri nas so se podražile - tega se mi malo več poslužujemo. 

 

Cene apartmajev, kampov so šle tudi precej gor, kakor slišim, ampak tem cenam pa že nekaj let ne sledim več. Nazadnje sem dala cca 80 eur za apartma v juniju ali pa cca 50 eur za parcelo v kampu v juliju.

Na pijače in restavracije pa nisem nikoli hodila, tako da nimam občutka. Tudi v SLO težko rečem, ker ne hodim. Me je pa zadnjič za Cresu na rit vrglo, ko sem za 2dcl soka dala 5 eur (se mi zdi), ampak me je potolažil, da so tudi pri nas šle cele zelo gor, le da opazila nisem.

 

Otroka full rada hodita v hotele in ju L kdaj pelje, ker jima je cela fora s samopostrežnim menijem. Mene pa iz nekega razloga hoteli v stres spravljajo. Rada imam neko svobodo, ki jo najbolj doživim v kampu ali na barki. Prej so mi bili apartmaji OK, zdaj bi pa verjetno težje šla nazaj, pa ne vem niti zakaj. Meni je smisel dopusta tudi, da vse počnem drugače, kot doma in da sem v kopalkah in kratkih hlačaj cele dneve :ph34r: in imam s seboj samo par stvari za oblečt in dvoje čevlje (šlape in superge). Mogoče je razlog tudi, da doma ne živim v hiši. Kuhanje mi je tako samoumevno (pa res ga je minimalno), da mi sploh ni moteče. Mi je čez teden doma bistveno bolj, ko nimam nobenega časa. Tam ga imam pa "kolikor hočeš" in ker ni urnikov, je vse bolj na easy :) Pa iskreno, vsakič si dam medaljo, da mi v precej okrnjeni izvedbi, brez prostora sploh uspe kaj naredit. Pač to je dosežek dneva, da se vsaj malo počutim koristno  :lol1: 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1266 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6709 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 09 August 2023 - 10:18 AM

Ja, predvsem je odvisno kje na Hrv, ni realno kar posploševati. Lani se je meni na Cresu dobesedno mešalo ob cenah in to povsod, Plodine in gostilne, o trgovinah v campu pa sploh ne bi, ker so bile absurdne.
Letos na Biogradu, sem bila pa prijetno presenecena: apartma (nov, izredno lepo opremljen) je bil 93e na nocitev, dodatna noc mimo bookinga bi nas pa prisla 75e. Večerja za 3 osebe s pijaco (praženi lignji, lignji na žaru in dagnje s pomfrijem) v dobro ocenjeni restavraciji 48,5e.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#1267 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2023 - 12:26 PM

Jaz imam tudi željo it enkrat na morje v hotel AI, da se ne rabiš nič ukvarjat s hrano, kuhanjem, trgovino. Ampak to bo treba enkrat izven glavne sezone. Kolikor sem nazadnje gledala, so se mi za avgust zdele cene hotelov previsoke. 2500 eur za polpenzion za 1 teden, ali celo dražje. Ceneje je bilo samo v nekih bolj bogih hotelih in na slabih lokacijah.
Zato sem se letos vseeno spet odločila za apartma. Za 1 teden bomo dali 630 eur. Če bi šli vsak dan ven na kosilo, plus zraven še hrana iz trgovine, dvomim da bi prišlo čez 2000 eur.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1268 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18006 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 August 2023 - 12:41 PM

Za 2500 pa res dobiš že AI z letalom kje v Grčiji, Turčiji?  


  • 0

#1269 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2023 - 12:49 PM

Jp, v Turciji zagotovo.
  • 0

#1270 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18006 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 August 2023 - 12:51 PM

Tudi v Grčiji, sem šla zdaj namensko pogledat. Tudi avgusta. Iz Graza, Kreta, 4* AI za 2 odrasli + otrok 4 leta 2100 €. 


  • 0

#1271 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18006 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 August 2023 - 12:57 PM

Sem za foro zdaj šla naredit izračun na Relax, otok Brač, RESORT GAVA WATERMAN MILNA, 4*, cena za prvi teden septembra je 1151 € za 2 odrasla in 1 otroka, AI. 

 

Tako da malo je treba pogledat, pa ne na bookingu, se najdejo ugodne ponudbe. Pa to sem čisto en random hotel vzela.  


  • 0

#1272 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2023 - 12:58 PM

No bom imela v mislih za kdaj drugič. Čeprav julija in avgusta v Grčijo ali Turčijo tako ali tako ne bi šla.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1273 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 August 2023 - 12:58 PM

Mogoče bom do drugega poletja sprejela idejo, da bi dali 2k€ za dopust, ker zdaj mi je to ful velik denarja.  :whistling: 

In ja, Relax ima dobre ponudbe za hotelske aranžmaje. Sestra vedno vzame pri njih, isto kolegica, ona je dala prejšnji teden v Zadru 1500 € za 4 osebe AI. 


  • 0

#1274 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3512 posts
  • Gender:Male

Posted 09 August 2023 - 01:25 PM

Sodelavka je bila v juliju v hotelu Donat v Zadru. Je bila strašno nezadovoljna z njihovim postopanjem, ko se je pojavila okužba z rotavirusom. Mislim, da so imeli težave z eno od plaž na katero sodelavka niti ni hodila in seveda se je virus prinesel v sam hotel, oni so se pa delali kot da se njih ne tiče, niti niso poskrbeli za kakršnokoli obveščanje drugih gostov, čeprav je baje kr nekaj gostov zbolelo, ali sprejeli dodatne higienske ukrepe pri strežbi hrane. No sodelavka in njen mož sta zbolela, k sreči pa ne njun sin.


  • 0

#1275 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16245 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 August 2023 - 11:35 AM

Včeraj sva bila na večerji v Motovunu, mizo sva imela ob "obzidju", kjer imas razgled na celo dolino.
Vzela sva predjed - plosco za dve osebi, jaz sem potem vzela se toplo predjed - fuze s tartufi (porcija je itak bila za normalno) in solato s tartufi, fant je imel neki steak, zraven pa pol litra vina in vode, mislim da je bilo na koncu okoli 90€. Ni bilo strasno poceni, ni se mi pa tudi zdelo katastrofalno drago. Tako da tukaj je bilo se kolikor tolikor zmerno.
V eni drugi gostilni pa je bila coca cola 3,4 ali 3,8e. 😅
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1276 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15256 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 19 August 2023 - 06:45 PM

A je bla kera ze v Family hotel Lisanj? Lahko mal poveste kako je?
  • 0
 

#1277 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 19 August 2023 - 06:49 PM

Mislim, da Podgana.
  • 0

#1278 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 August 2023 - 07:49 AM

Podgana?  :-)

Moja dva danes gresta na Cres, malo bom na trnih, dokler se ne javita, da sta  prispela, ker tako daleč ne vem, če sta že šla z avtom, na trajekt pa sploh še ne. Bo pa pri 67 prvič, hehe.  

Sta pa res trofila vreme. 


  • 0

#1279 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16564 posts
  • Gender:Male

Posted 22 August 2023 - 08:27 AM

Aja, ja, mi :D Saj je kar lusten hotel, ampak v okolici pa ni nicesar. A te kaj specificno zanima, Fiona? Nisem bila v Amarinu, da bi primerjala.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1280 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 August 2023 - 08:35 AM

Jst se spomnim, da je ena napisala, da je bazen ful majhen, to se je dalo videt že iz slik, kar sm pogledala. 


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users