Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1181 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2014 - 08:25 PM

Točno, v lekarno bom šla še vprašat. A je prav eko to tvoje olje?

Imam zdaj spet na dveh mestih na obrazu suho kožo, ki se lušči in se je ne morem znebiti, zato zdaj spet ne uporabljam Bioderme zvečer. Imam za zvečer neko Kneippovo kremo z ureo, ki mi je prvič ful pomagala, zdaj pa ne več toliko. Imam tudi ricinusovo olje doma, ampak si ga dam občasno samo na posamezen del obraza, ker je res ful gosto in se mi zdi pretežko.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1182 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 December 2014 - 09:08 PM

To imam, samo embalaža je malo drugačna kot na sliki.


  • 0
Viens, reste ici!

#1183 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11536 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2014 - 09:50 PM

Jojobino olje je zakon. Jaz sem svojega kupila v mullerju, 100 ml, cene se zdaj ne spomnim točno, ker je že toliko časa nazaj, je pa sigurno pod 10€, mislim da je tam nekje 7-8€.

Je pa ful za dolgo časa, moj bo kmalu čez rok pa nisem uspela celega porabit.

 

Skrajno desni

 

100_3909.JPG


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1184 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 02 December 2014 - 03:56 PM

Jaz pa po olju ful nimam pretiranega občutka nahranjenosti.

 

Zmeraj, ko sem pri fantu, zvečer uporabim arganovega in se mi zdi, da mi obleži na koži, še posebej. če si ga ne dam v roku 10s po umivanju obraza.. Si ga dam bolj za hec kot pa zaradi česa drugega.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1185 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 December 2014 - 04:20 PM

Olja se med sabo razlikujejo. 


  • 0
Viens, reste ici!

#1186 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16767 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2014 - 06:06 PM

Res je. Za mastno in mešano so bolj primerni jojoba, lešnik, grozdne pečke, papaja... Arganovo ni primerno (ricinusovo tudi ne), je premastno in ima potencial za mašenje. Šipkovo je še hujše (je pa šipkovo nabito z aok, tako kot grozdne). Treba jih je več probati. Pa če se bojite mašenja, ne uporabljajte vsak večer. Jaz to dodajam kremi po potrebi.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1187 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83984 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 December 2014 - 06:17 PM

Moja BF prisega na šipkovo olje (Pai Rosehip oil), ima pa suho kožo, nagnjeno k nepravilnostim.  


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1188 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16767 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2014 - 06:33 PM

Itak ni pravila. Samo pri enih se mašenje bolj pogosto pojavlja. Jaz tudi občasno šipkovo uporabljam, ker naredi čudovito kožo. 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1189 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2014 - 07:41 PM

Hvala. Bom najprej kar jojobino nabavila.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1190 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2015 - 03:20 PM

Bom kar tu nadaljevala, ker sem se ob vaših novih pridobitvah spet spomnila na Paula`s choice izdelke. Nimam nobenih izkušenj z njimi, pred leti sem razmišljala o nakupu katerega od AHA BHA eksfoliatorjev, ampak potem nisem. Vidim, da ima zdaj kar nekaj salonov njihove izdelke, tudi v moji bližini, kar je super. Upam, da jih tudi prodajajo. 

 

Torej, kaj mi svetujete, kar bi bilo Bioderma Sebium global? Enega od eksfoliatorjev mogoče? Imam pa mešano kožo, ki se mi tudi masti in občasno se mi pojavi tudi suha povrhnjica. Tale Bioderma mi ustreza. Ostali podobni kislinski izdelki so mi preveč izsuševali kožo in sem opustila uporabo. Bioderme mi bo kmalu zmanjkalo in bi mogoče kaj Paulinega probala. Bi torej nekaj takega, kar ne izsušuje, hkrati pa čisti kožo. 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1191 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16767 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2015 - 04:40 PM

Kar je kislin pri Pauli, so vse močnejše od Bioderme. Rabiš za zjutraj ali zvečer? Katere so ti do zdaj izsuševale? To se da rešiti, če čez naneseš vlažilno in še hranilno kremo/serum.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1192 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2015 - 07:16 PM

Za zvečer bi imela. Prej sem imela recimo Avene Cleanance K in Garnier Pure active. Pa Skinoren že leta nazaj, ampak ta je pa verjetno itak že tako ali tako močnejša.

 

Me pa pri Paulinih kislinah malo skrbi, če moraš biti res ful pazljiv s soncem. Potem poleti teh izdelkov raje niti ne bi uporabljala. Saj vem, da daš pač zaščitni faktor gor čez dan, ampak se vseeno bolje počutim, če v času najmočnejšega sonca niti ne uporabljam močnih izdelkov. A Bioderma ni tako kritična tudi za poleti?

Vidim, da ima Paula zdaj nekatere kisline tudi v 30 ml embalažah. Škoda, da nimajo vseh. To se mi zdi idealno. 100 ml mi je ful in se bojim, da bi se mi pokvarilo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1193 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16767 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2015 - 07:47 PM

Bioderma skoraj nima nič kislin. Jaz poleti uporabljam kislinske izdelke bolj poredko, trenutno pa ogromno in brez UV zaščite čez dan (razen kar je v pudru). Če imaš težave s suho kožo, tudi ti lahko začneš recimo vsak tretji ali drugi dan.

 

Pri teh 30ml je odvisno kaj kupuješ. Gela je dovolj, liquid je pa kot tonik in porabiš hitro. 2% in 8% je veliko, če nisi navajena kislin. Priporočam ti 1% BHA lotion (gel je lepljiv in naredi plast na koži) ali tole. Ima še kup antioksidantov.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1194 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83984 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 January 2015 - 08:12 PM

V temi Mozolji je vec strani napisanih samo o PC gelih ...
Jaz sem imela pred leti 8 % AHA gel, ki mi je bil prvih nekaj mesecev super, potem pa je cisto izgubil ucinek in sem zamenjala nego. Na dolgi rok mi je Biodermin SG najboljsi. Kislin pa res nima skoraj nic, tako da je za gladko kozo se vedno potreben reden piling.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1195 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2015 - 12:37 AM

Priporočam ti 1% BHA lotion (gel je lepljiv in naredi plast na koži) ali tole. Ima še kup antioksidantov.

Dala si link od Guerlain maskare. :D 1% BHA sta oba samo 100 ml. Taka količina je meni res too much, sploh ker ga poleti sploh ne bi uporabljala, tudi sicer pa ne vsak večer. Saj količinsko je cena ugodna, ampak za naenkrat pa mi je 30 eur veliko. Že 30 ml gela bi imela za zelo dolgo. Bom šla najprej za kak tester pogledat.

 

Sem vedela, da se je nekje že pisalo o Paula`s choice izdelkih, ampak nisem našla. Bom šla še v tisto temo pogledat.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1196 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 26 January 2015 - 07:05 AM

Jaz imam ta 8% gel v veliki embalazi in ga ze vsaj tretje leto uporabljam. Vem, ze dosti cez rok, ampak se mi zdi isti kot na zacetku. Vglavnem, zelo pocasi se ga porabi, tako da niti ni tako zelo drag. Si ga pa ne mazem redno.

Pa jaz med njegovo uporabo ne pazim prav zelo na sonce. Uporabljam ga zvecer, zjutraj dam pa bourjois puder, za katerega ne vem, ali ima zascitni faktor ali ne.. Saj smo tako malo na soncu, da po mojem se kar nekaj mesecev ne bo najmanjse panike.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1197 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16767 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2015 - 09:24 AM

Ups, se opravičujem. Tole sem mislila :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1198 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2015 - 02:05 PM

Tale mi je pa predraga. Sem našla še v temi o mozoljih in si prebrala. Ne vem, če ne bom vzela kar AHA 8%. Menda je za povrhnjico in fleke, pa tudi proti mozoljem, čeprav je BHA bolj za ogrce in mozolje sicer. AHA imajo tudi v 30 ml embalaži in pride okrog 10 eur, kar mi je všeč. AHA obstaja samo ena verzija, za normalno kožo?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1199 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16767 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2015 - 03:32 PM

Ja, drago je pa žal vse (preveč)  :verymad: Samo za normalno (tako piše, ampak itak ni nič negovalno tole in je nujno potrebna nadaljnja nega, tako da je za kakršenkoli tip kože). To boš imela za dolgo, ker se minimalno porabi. Pa daj na začetku recimo 2x na teden pa ne na dan, ko delaš piling :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1200 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22775 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2015 - 04:21 PM

A če imam AHA 8% je vseeno priporočljiva tudi uporaba mehanskega pilinga? Ne na isti dan seveda. 

Za BHA bom pa za začetek samo tester nabavila.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users