Jump to content


Photo

Solarij


  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#101 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 January 2006 - 12:53 PM

QUOTE(-supergirl-)
jaz hodim pozimi v solarij recimo enkrat na teden ali enkart na dva tedna po poet minut. pa ne, da bi porjavela, ampak, da me pregreje in osvetli. pač zima ne vpliva dobro name.

Imam pravo rešitev zate. smile.gif Philips je dal na trg eno svetilno površino, v katero vsak dan gledaš ene 10 minut (lahko tudi več). Svetloba je takšne svetilnosti, da telesu omogoča sproščanje in prežene depresijo. Super reč. smile.gif Sliši se tumasto, ampak je fajn.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#102 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 January 2006 - 04:15 PM

kako pa naj bi se reklo temu (ime izdelka?) blink.gif nisem se slisala za kaj takega.
  • 0

#103 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 24 January 2006 - 04:16 PM

jaz imam doma en manjši solarija od filipsa.
dimenzije bolj za obraz in dekolte. sam ni pretirano uporabno, ker mama kljub temu gre vsake tolko v navaden solarij. sama pa nekako ne uporabljam tega.
  • 0

#104 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 January 2006 - 04:53 PM

Ne, ne. To ni obrazni solarij. To je samo lučka, ki ne oddaja UV sevanja, ampak ima neko posebno svetlobo. Samo ne vem, kako bi se temu reklo. Bom probala poiskati sliko.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#105 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 January 2006 - 04:55 PM

Evo ga:
IPB Image

EnergyLight
HF 3309/01

Special light device with intensity dimmer that gives you the daylight - and energy - you need, whatever the season, in a way that easily fits into your daily routine.

The EnergyLight helps you feel more energetic and improves your mood within just a few days when you use it regularly. Simply switch it on while eating, reading the newspaper, watching TV, or working at your desk. The lamp can be angled, so the light always reaches your eyes and you can move around freely. The digital user interface lets you know how much energy you are gaining during the session, and the dimmer enables you to adjust the light to your preferred intensity.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#106 panda

panda

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 25 January 2006 - 10:31 AM

QUOTE(sonchika)
Ne, ne. To ni obrazni solarij. To je samo lučka, ki ne oddaja UV sevanja, ampak ima neko posebno svetlobo. Samo ne vem, kako bi se temu reklo. Bom probala poiskati sliko.


Naj ti pomagam Sončika. Temu se reče lučka za svetlobno terapijo. Drugače se svetlobna terapija uporablja v savnah, od kod so prav tako kot obrazne in domače solarije prenesli tudi te lučke.
Je pomirjujoča in ima relaksacijske učinke.

Uživajte..
  • 0

#107 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 25 January 2006 - 11:17 AM

Jaz tudi grem pred poletjem nekajkrat v solarij. Ne maram pretiravanja, pač da dobim malo podlage in ker tako paše mojemu telesu. To je vse.
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#108 rozica

rozica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 447 posts

Posted 25 January 2006 - 11:42 AM

pred poletjem sem letos hodila v solarij, pa ne grem nikoli, NIKOLI vec, ker sem res na svoji kozi videla kako ZELO jo solarij izsusi, ne glede na to da sem uporabljala zascito in uporabljala malo morje za hranjenje in vlazenje koze, tako da mene solarij ne vidi nikoli vec. ce bom kdaj hotla bit rjava si bom kupila kremo za samoporjavitev (bolj zdrav, ceneje, efekt je pa enak ce pravilno uporabljas smile.gif )
  • 0

#109 panda

panda

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 25 January 2006 - 02:33 PM

QUOTE(rozica)
pred poletjem sem letos hodila v solarij, pa ne grem nikoli, NIKOLI vec, ker sem res na svoji kozi videla kako ZELO jo solarij izsusi, ne glede na to da sem uporabljala zascito in uporabljala malo morje za hranjenje in vlazenje koze, tako da mene solarij ne vidi nikoli vec. ce bom kdaj hotla bit rjava si bom kupila kremo za samoporjavitev (bolj zdrav, ceneje, efekt je pa enak ce pravilno uporabljas smile.gif )


Jest bi pa vprašala, katera je bila ta kozmetika za v solarij? Čist tko me zanima, da si lahko lažje ustvarim svoje mnenje..

Lp
Hvala
  • 0

#110 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 January 2006 - 01:42 AM

kok pa stane kej ta lučka?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#111 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 January 2006 - 08:13 AM

Pojma nimam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#112 Dijana

Dijana

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:Maribor

Posted 26 January 2006 - 11:10 AM

Najboljše se je preden vstopiš v solarij, namazat s kremo, Australian Gold, namenjena,prav za namazat,pred sončenjem.
  • 0

#113 mišKa

mišKa

    sramežljivec

  • Člani
  • 75 posts
  • Location:my 0wn little crazy w0rld

Posted 01 March 2006 - 11:19 AM

kreme za samoporjavitev...mi lahko svetujete:a to si mors najprej piling nardit ane??kaksen pa je najboljsi??a je kaksna posebna tehinka nanašanja kreme?kakšen trik...?a je bolši sprej al krema...?? oops.gif biggrin.gif rolleyes.gif hvala za odgovore
  • 0
...i had these dreams that i'ma learn t0 play guitar...maybe cr0ss the c0untry...bec0me a r0ck star...

#114 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 02 March 2006 - 09:20 AM

mah men je to mim - kreme mislim... pa ful velik verjetnosti je, da izpades fleksat... jst prisegam na puder pozim in eventuelno kdaj mal solarija, drugač pa soncek polet... neka ful zagorelost pozim je pa cist mimo, ker zgleda nenaravno... ce si bel kot jogurt se "soncis" itak pol sam tolk, da si vsaj normaln biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#115 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 09 March 2006 - 04:16 PM

jz grem tut pred poletjem mal v solarij da se pol sonce prej prime pa ene parkrat pozim da se mal ogrejem zjutrej pred šolo pa da nism bleda ko smrt.
podpiram uporabo solarija ampak ne preveč k res ni zdrav pa še naravn ni če si preveč rjav. samoporjavitvene kreme mi pa niso všeč. wink.gif
  • 0

#116 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 09 March 2006 - 05:37 PM

v solarij grem občasno,ravno toliko da nikoli nisem čist bela
za obraz pa uporabljam st
  • 0

#117 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 11 March 2006 - 11:35 PM

Hm, jaz hodim tudi v solarij ampak samo nekajkrat pred poletjem in nekajkrat poleti. Ne pretiravam, grem počasi in sem kljub temu kar hitro rjava v solariju. Obraz pa čuvam in ga izpostavljam sevanju le polovico časa kar sem notri v "kabini" potem pa zakrijem z brisačo ali pa majico, če pozabim brisačo prinest s sabo laugh.gif
Ker obraz je bolje počasi, pa pač vzameš potem puder enako ostali koži in je ok.

Je seveda da škodljiv, na koncu koncev pa ko se bašete po mcdonaldsih pa burek in pizza, tud to je škodljivo + razne čokolade in sladkarije, da ne govorimo o cigaretih in alkoholu.

Dandanes je marsikatera stvar škodljiva, skoraj nič ni popolnoma čisto in zdravo.

Še za vodo ne veš a je čista al ni...

Kreme za samoporjavitev pa previdno ja, in zelo lepo je treba porazdelit, ker ko sem vidla sošolke kako hodjo v šolo vse lisaste me je groza, tako da se sama nebi nikoli dotaknila tega, razen če bi morala, če bi bila igralka, pevka, manekenka, pa še to bi se raje "kurla" v solariju.

Zaradi solarija lahko dobiš tudi raka, mislm da se začne njegovo ime nekaj na M. nisem pa čist ziher kera vrsta je..
Je pisalo v novicah kako leto nazaj, da je mislm da okoli 30.000 ljudi umrlo za tem rakom zaradi solarija, in da sčasoma bodo solarij kao prpepovedali...
Tega raka se ne da ozdravt, ni tako kot pri raku na dojki in še kakšnem, kjer lahko upaš na vsaj kakšen % ozdravitve, ...

Je pa tudi res da morajo solariji menjati žarnice, in tudi punce(tipi) k delajo tam te morajo obvestit o tem kdaj so zamenjali žarnice oz. kakšne so zdaj žarnice in kje so zamenjane.

V tem solariju kamor jaz hodim naredijo to! Prijazno oz. super osebje.
In tudi ko sem imela rojstni dan, so mi dali majhno darilce (labelo) za rojstni dan smile.gif (zelo dobra in dišeča labela oz. vazelin)
  • 0

#118 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2006 - 11:44 PM

QUOTE(Zasanjana)
Zaradi solarija lahko dobiš tudi raka, mislm da se začne njegovo ime nekaj na M.

melanom, in ne dobiš ga samo zaradi solarija, tudi 'navadno' sonce je strup wink.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#119 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 11 March 2006 - 11:58 PM

QUOTE(URŠKA)
QUOTE(Zasanjana)
Zaradi solarija lahko dobiš tudi raka, mislm da se začne njegovo ime nekaj na M.

melanom, in ne dobiš ga samo zaradi solarija, tudi 'navadno' sonce je strup wink.gif


hehe, ja se strinjam. Samo solarij je kao še enkrat hujše.

Nevem, jaz mislim da bom še naprej hodila, na koncu koncev ni nič zdravo..
  • 0

#120 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2006 - 12:04 AM

QUOTE(Zasanjana)
hehe, ja se strinjam. Samo solarij je kao še enkrat hujše.
mah, men je oboje isti drek laugh.gif

Nevem, jaz mislim da bom še naprej hodila, na koncu koncev ni nič zdravo..
uno foro z brisačo čez obraz si se dobro spomnila.

  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users