Jump to content


Photo

Fobije in strahovi


  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#101 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2006 - 10:55 PM

biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#102 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18226 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 October 2006 - 02:14 AM

ja jst se tut ful bojim pajkov, sam se mi hkrati ful smiljo ker res niso sami krivi da so taki k so in so ne glede na vsee še vedno živa bitja.. to da jst se vedno derem dvojno...
najprej
OČIII, PAJKA MAM U SOBIIIIIIIII!
pol pa še
NE GA UBIIIT, pazi da ga ne boš poškodvou, pazi ga, ne ga ubit, NE GA UBIIIT!!

oops.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#103 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 31 October 2006 - 06:38 AM

Največja fobija.Osamljenost.Kakorkoli si razlagam nič ne pomaga preprosto srah.
Druga je da me bodo ljudje zapustili,čeprav ljubezen kar ne izpuhti ampak nekako se potem to povezuje z osamljenostjo. wallbash.gif
Fobija tri:strah pred javnim nastopanjem:to sovražim tak hudo sovražim evil.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#104 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14844 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 October 2006 - 04:24 PM

1.akulofobija: strah pred temo
2.tantatofobija: strah pred smrtjo
3.algofobija: strah pred bolečino

Pa seveda arahnofobija: ja, strah me je teh ušivih osemnožnih kosmatih riti. Zakaj? Ker povsood zleze. Povsod! Pol ga pa ne morš speštat na seb kr je pol še vedno na teb.

Pa sej se ne bojim vseh pajkov. Uni tavlki s suhimi tacami so kul, kr so bolj počasni. Pa uni čisttamali so tud kul, ko so vedno na pajčevini pa se tk akrobatsko pred nos spustijo, ko je treba. Tiste se v izi odstrani, sam primeš za pajčevino(nitko) pa ga prestaviš. Sam drugi pa.. Jaaaaaaaaaaaaaaak. Sej jih ne peštam(v naravi pa to, sam stran frcnem). Noter.. Jih posesam, če je sesalc v bližini (drugač pa je najbol simpl zbežat, razn če je v moji sobi) . biggrin.gif

In conclusion:
Še dobro, da ne obstaja sesalcofobija laugh.gif


@bluberry: strah pred nastopom? Moja izkušnja: Jst sem ga premagala z nastopom laugh.gif Res, v oš, šlo se je za neko knjigo. Totalno sem zašvicala, jeclala, čeprav sem se na zadevo dobr pripravla. To je bil moj breakpoint. Sedaj me javno nastopanje dejansko veseli, ker bom folku neki povedla, razložla, i like that. Treba je morda mal razvit svoj govorniški slog, nevem. Skratka, meni je zdaj kul.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#105 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 31 October 2006 - 05:31 PM

Sem bila primorana nastopati in se soočit z strahom in ni blo ok...ni blo kul in zdaj se še bolj tega bojim-čeprav baje ni blo sploh slabo ampak jaz sem v sebi razmišljala čisto drugače.Lahko si razlagam da ni razloga za strah da ko bom nastopala se bom že umirila in potem mi kar misli uidejo in potem odpoved-odklop.če bi vidla kje kamero bi šla čez celo mesto samo da se ji izognem.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#106 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2006 - 07:34 PM

Bluberry, sej to ma res velik folka, tko k npr. za pajke, k jo jst mam, sam pred nastopi me pa ni strah, nasprotno, ful rada nastopam. Sam je pa sošolka, k jo je najbl strah kamer in jo je zadnjič napadel en novinar za en intervju pa je mudelka mene pred kamero porinla in prov dobesedno tekla za vogal. Se je kamerman kr smejat zaćel laugh.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#107 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 03 December 2006 - 08:01 PM

mene je pa ful strah zaspat, če mam odprta vrata... provzaprou sploh ne morm zaspat in sm tko rečen čist "panična"... se pokrijem s kovtrom čez glavo in vse te ceremonije... in vse to sam zarad filma Krog, ki me je psihično čist zjebou... sm mela en mesc more po njem... cry.gif
tko d... vrata ZAPRTA!!!
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#108 sarchy_ka

sarchy_ka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 161 posts
  • Location:severno od Ljubljane

Posted 04 December 2006 - 02:06 PM

QUOTE(eve @ 3. 12. 2006 - 22:01) View Post

mene je pa ful strah zaspat, če mam odprta vrata...


Mene tuuuut! Pa strah me je popolne tišine, ker mi domišljija podivja in.. čist kriza. Strah me je tut morja, ampak samo zato, k ne vem kaj je pod mano. Pa bojim se, da bi mi ponoč kej v uho zlezlo in pol včasih kr s trakom čez useša spim. biggrin.gif
  • 0
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/

#109 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 December 2006 - 02:13 PM

sarchy ka...mava podobne strahove smile.gif jst ko sm sama doma zmeri vse pržgem od radia, televizije, vse, sam da ni tiste bedne tišine.. cry.gif
pa tud ko smo na morju ful nerada plavam sama, ker me je ful strah morskega dna, k si začnem predstavlat kaj je vse dol pa kaj me bo napadlo... tko da zmeri plavam nazaj na obalo ku zmešana...vrjetno podiram rekorde biggrin.gif

  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#110 pa3

pa3

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 337 posts
  • Location:sežana

Posted 22 January 2007 - 05:04 PM

na prvo mesto bi postaula arahnofobijo..groozno se bojim pajkou...
pa strah me je zobarjev...kadar sem mela 3 leta sem jih dobesedno use zasovražla twisted.gif twisted.gif twisted.gif
  • 0
Behind every great woman, is a guy looking at her ass

#111 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 22 January 2007 - 06:02 PM

nimam nobene fobije nobene stvari se recmo na smrt ne bojim biggrin.gif. edin na tolk cajta me mal pred smrtjo rata strah, če kdo od bližnjih umre al pa kašn tak film gledam. pa pr men je isto kokr je dilema na začetku teme napisala - mene je tud ful strah de recmo če bi mela tipa ne bi mela več nobenga cajta pa de bi skoz morala bit z nemu. zard tega sm se že pr večih tipih uštela in nekak nism upala začet zveze in sm ga zavrnla (mnja grdo od mene cry.gif) sj pol k bom res enga tacga spoznala bom pa hotla bit skoz z nemu tongue.gif.
pajkov, al pa kač me pa ni blo nikol strah mejbi sam včas kašn neprijetn filing. če pa kašnga pajka v sob zalotm ga pa lepo na robčk dam pa vn nesem in je problem rešen biggrin.gif
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#112 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2007 - 07:36 PM

Mene je strah še če gledam Psychic (al kak se napiše) whitness. Na Discovery-ju. Da ne govorim o tem, da me je ponoči strah it lulat. Ker kar gledam, od kje me bo kdo napadel. Ali da se mi po prikazala kakšna pojava.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#113 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 22 January 2007 - 09:54 PM

Joj, jaz se pa sploh bojim zaspati oz. strah me je teme takrat ko gledam o kakih paranormalnih zadevah zvečer. Se potem ful domišljija razcveti. Brrrr. Me pa mika Psyhic witness gledat.
Pa strah me je zadušitve in da bi me kdo posilil. Tega slednjega se pa res ful bojim.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#114 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2007 - 11:08 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 22. 1. 2007 - 23:54) View Post

Pa strah me je zadušitve


Ja tud jst! Da bi me kdo zaprl v kkšn majhen prostor in bi se zadušila ohmy.gif Ali pa da bi kje zgorela, enkrat sm sanjala take sanje da sm gorela in od takrat me je tega zelo strah! :=/

  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#115 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 January 2007 - 03:09 PM

QUOTE(bluberry @ 31. 10. 2006 - 17:31) View Post

Sem bila primorana nastopati in se soočit z strahom in ni blo ok...ni blo kul in zdaj se še bolj tega bojim-čeprav baje ni blo sploh slabo ampak jaz sem v sebi razmišljala čisto drugače.Lahko si razlagam da ni razloga za strah da ko bom nastopala se bom že umirila in potem mi kar misli uidejo in potem odpoved-odklop.če bi vidla kje kamero bi šla čez celo mesto samo da se ji izognem.


js sm mela (mam) tud probleme z javnimi nastopi, ne glede na to, kok sm bla (sm) prpravljena. tako da trenutno delam na tem, da me to mine. glih v soboto na debatnem turnirju, v 2. krogu je med mojim govorom en prsu prov potih v razred, nism niti porajtala, dokler nism vidla ene utripajoce lucke blink.gif in valda, men srce iz hlac v stumfe ermm.gif

pol v 3. krogu, k mi je ze dol visel za vse, sam da bi bla cimprej doma, sm se pa uspela dost bl zbrat pa sprostit, temu primeren je bil tud nastop (sm se ze pohvalila, da sm dobila 28/30 pik, ampak sm cist ponosna nase, da mi je, meni!, kej tazga ratal).

tako da upam, da bo slo kej v tej smeri naprej smile.gif .
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#116 °°banana°°

°°banana°°

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 30 January 2007 - 12:46 PM

bojim se balonov smile.gif
  • 0
Banana je kot slasten poljub bonbona, ki ti srečo prinaša ali slasten poljub človeka, ki ga ljubiš.

#117 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 February 2007 - 11:28 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 22. 1. 2007 - 21:54) View Post


Pa strah me je da bi me kdo posilil. Tega slednjega se pa res ful bojim.

Brcneš vemo kam, to ti je najjače orožje, pa grizeš lahko, kričiš, praskaš, stisneš ga za vemo kaj itd. Je pa boljš bit prebutana, kot pa posiljena; nezavestne ženske se skoraj ne da posilt.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#118 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 February 2007 - 10:22 AM

am, sam verjetno se tist, k se spravi nekoga (eno) posilit, ne bo glih kr pustil pa verjetno tud ne bo ksn svohotn fantk. tako da ce ze brcas al pa kej tazga, more bit prvic dost mocno, k drugac ti ni spasa.

sm se spomnla se enga strahu - da bi se utopila. k ne prides do sape pod vodo (al pa k se kdo spravi te tunkat). se spomnim, da smo sli enkrat plavat s solo, pa jih je blo par brihtnih, so hotl bl 'prefinjeno' tunkat - tko da so se potopil, pa te pol za nogo dol potegnil, k ti ni bli nc jasn, kdaj si se znajdu pod vodo. no, en je fasal par brc, ker sm pa bla tok, da sm se hotla cimprej vn spravit laugh.gif jah, klinc, tko je. sm mela pa pol skos mir pred takimi laugh.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#119 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3169 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 03 February 2007 - 10:16 PM

mene je tut (kot par drugih forumašic) groza tišine... nikakor ne morem zaspat v tišini, pol sam poslušam kaj se kje premakne in sm čist paranoična... pa kadar morm ponoč na wc tko laufam nazaj (k je na poti med wc-jem ogrooomna streklena šipa ki daje ogromno lažnim podob).... joj bi lahk rekorde podirala biggrin.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#120 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13823 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2007 - 01:44 AM

Strah me je črvov, tistih malih ki so v lešnikih na primer.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users