Jump to content


Photo

Svetlinovo olje in kapsule


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#101 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26588 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2010 - 10:33 PM

;)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#102 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 January 2010 - 11:39 PM

Malenkost bom off-topic (not entirely), potrpite z mano. smile.gif

Študiram o jemanju prehranskih dopolnil, ker imam nekako občutek, da mi primanjkuje določenih snovi. Nimam za to nekih 'trdnih' dokazov, ampak nekako se mi zdi, da mi telo to sporoča. Sicer obožujem vso zelenjavo in je doma od nekdaj jemo ogromno, v MB pa mi med študijem ne znese (sem ogromno na faxu in premalo skrbna, da bi si nosila hrano sabo) in žrem svinjarije, zelenjave dobesedno nič (razen solato, ki pa je tudi ne dobiš povsod veliko), pa tudi sadje zanemarjam in sem se šele pred kratkim poboljšala. Zdej sem začela jemat od Natural Weath (tej firmi zelo zaupam) tablete za lase, kožo in nohte, me pa mikata še dve stvari in sicer svetlinove kapsule in pa lecitinove.

Ko opazujem lasišče, imam občutek, da mi slednjega zelo primanjkuje. Let me explain - lasišče se mi zelo hitro masti, a me včasih vseeno dobesedno zateguje (kar je nekako kontradiktorno), pa zelo je občutljivo in nagnjeno k prhljaju (ki sem se ga sicer naučila izjemno dobro krotit in ga zaradi prave nege nisem videla na svoji betici že celo večnost, ampak če bi nehala s to nego, bi takoj prišel nazaj - preizkušeno). Nekaj časa sem imela Harologi E.F.A. šampon, kamor so mi v frizerskem salonu še dodalno vmešali lecitin, ker jim je tisti aparat pri analizi pokazal, da ga rabim in tisti čas, ko sem uporabljala ta šampon, je bilo lasišče res mnogo boljše, kot da je končno dobilo nekaj, kar mu je manjkalo. Potem sem ta šampon nehala uporabljat, ker pač nimam vedno časa in volje hodit tja, da mi ga namešavajo, pa še logika mi pravi, da bi bolj pomagalo, če bi manjkajoče snovi zaužila, kot pa napacala nase.

Vem, da ni boljšega, kot skrbno načrtovana in uravnotežena prehrana, ampak jaz res nimam volje za vse to, pa itak drugače rada zdravo jem in doma jemo res ful zdrave in fajn stvari, ampak v MB imam norišnico in ne sfolgam. Uglavnem, zdej mene zanima, koliko je sploh smiselno jemat ta prehranska dopolnila, recimo že omenjeni lecitin in pa svetlinovo olje? Gledam svetlinovo olje v kapsulah od Natural Wealth, ena ima 1300mg svetlinovega olja - je to dovolj? Koliko jih imajo recimo te od Melvite?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#103 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11080 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 January 2010 - 11:42 PM

Melvita ma 500mg.
  • 0

#104 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 29 January 2010 - 11:45 PM

Kapsule od Melvite imajo po 500mg olja. Jaz jemljem od ene druge firme, ki imajo po 1000mg pa vzamem vsak dan 2. Na škatlici pa piše, da naj bi se jemalo od 1-3 na dan (torej 1000-3000 mg na dan).

Se pa tudi meni lasišče izredno hitro masti (imam pa tudi mastno kožo), pa še nikoli nisem slišala, da naj bi lecitin pomagal pri tem.

EDIT: Hehe, vidim, da me je Frida prehitela. smile.gif
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#105 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 January 2010 - 11:46 PM

U madona, te Natural Wealth imajo pol skor 3x več svetlina. Samo sem pa zdej vidla, da pri Melviti priporočajo do tri kapsule na dan, pri Natural Wealth pa eno, tak da je itak isto sranje.
Me pa zanima, če je bolje vzet recimo manjše kapsule in pojest recimo eno pri zajtrku, drugo pri kosilu in tretjo pri večerji, ali je enako sranje, če vzameš naenkrat eno veliko kapsulo?
Ker ne vem kako je z absorbcijo, recimo nekateri vitamini se ne morejo absorbirat v velikih količinah in je treba jemat tko po obrokih, z lecitinom pa ne vem kako je, se čisto nič ne spoznam na to.

Čebelica, sej nisem mislila, da lecitin upočasnjuje maščenje lasišča, mogoče sem samo nerodno napisala. Jaz sem rekla samo to, da meni lasišče kljub temu da je mastno, včasih vseeno zateguje, kot recimo suho kožo na faci in da se mi to ni več dogajalo, ko sem uporabljala šampon z lecitinom. Glede hitrosti maščenja pa nisem opazila nobene razlike, ampak verjetno tistega šampona niti nisem uporabljala dovolj dolgo. Drugače pa je itak pomoje hitrost maščenja najbolj odvisna od hormonov in se tle ne da dosti naredit.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#106 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83995 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 January 2010 - 01:36 AM

QUOTE(DiLeMa @ 29. 1. 2010 - 23:39) View Post
Uglavnem, zdej mene zanima, koliko je sploh smiselno jemat ta prehranska dopolnila


Zakaj ne bi bilo? Saj hrana je itak že tako osiromašena s koristnimi snovmi, da tudi, če ješ 100% zdravo, težko dobiš vsega dovolj vase.

Da bi videla moj zajtrk - 16 tablet. Ne, ne hecam se. laugh.gif ph34r.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#107 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16768 posts
  • Gender:Male

Posted 30 January 2010 - 10:41 AM

Ena stran kjer lahko brskate po ''boleznih'' in vidite katero dopolnilo je najbolj učinkovito pri odpravljanju. Lahko zgoraj preklopite tudi na seznam vitaminov. Pri vseh dopolnilih so tudi napisani priporočeni vnosi, možno stranski efekti in seznam raziskav.

Vitaganic.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#108 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26588 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2010 - 11:58 AM

^^

Podgana, zanimiv link!

QUOTE(Jinadaze @ 30. 1. 2010 - 1:36) View Post

Zakaj ne bi bilo? Saj hrana je itak že tako osiromašena s koristnimi snovmi, da tudi, če ješ 100% zdravo, težko dobiš vsega dovolj vase.


Sem enakega misljenja.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#109 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 January 2010 - 06:13 PM

Jina, kaj vse pa jemlješ? Me res zanima, morda dobim še kakšno idejo od tebe.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#110 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83995 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 January 2010 - 06:17 PM



Poleg svetlinovih kapsul še C-vitamin, B-kompleks, Algeo, Mg šumeče in Blueberry nekaj (za občutljive oči).

Pa včasih E-vitamin, redko.




  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#111 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 30 January 2010 - 06:24 PM

Dilema, kaj pa, če bi bila en čas bolj pozorna na to, na kakšno hrano ti vleče? Jaz recimo vem, da mi v času menstruacije vleče na ČRNO grenko čokolado in suhe slive - pač pomanjkanje železa, potem mi marsikdaj vleče na solato, ki je nikoli ne jem - pač nekaj travnatega, ko mi primanjkuje zelenjave. Dostikrat se mi zgodi, da bi jedla samo špinačo ali pa samo paradižnik... itd. Če bi se bolj poglobila v to, katera hrana pomeni kakšno pomanjkanje - veliko člankov o tem obstaja, bi ti bilo lažje izbrati prehransko dopolnilo.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#112 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83995 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 January 2010 - 06:27 PM



Če bi se jaz ravnala po občutku, kaj mi paše, bi živela od čokolade. butl.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#113 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2010 - 06:35 PM

Jina, sem glih hotla napisat laugh.gif Meni po taki logiki močno primanjkuje cukra butl.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#114 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26588 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2010 - 06:41 PM

To je zato, ker veliko razmisljate in zivcne celice aka mozgani lahko pridobivajo energijo samo s presnovo ogljikovih hidratov. sleep.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#115 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 January 2010 - 06:41 PM

Izgubljena, to je dobra metoda, ja, ampak meni se zdi, da mi vse paše jest, ker sem pač rojeni jedec - a mi potem takem vsega manjka? laugh.gif

Naročila sem od Natural Wealth acerolo, lecitin in svetlin (vse so kapsule), prva je baje najbogatejši naravni vir vitamina C.

Doma pa imam že vitamine za lase, kožo in nohte (tudi od Natural Wealth), tako da mislim, da sem zdaj kar zadostno opremljena. tongue.gif

Študiram pa še o matičnem mlečku od Medexa, LOL.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#116 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83995 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 January 2010 - 06:42 PM


@ Planet:
Now that`s the spirit. cool.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#117 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26588 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2010 - 06:43 PM

cool1.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#118 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83995 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 January 2010 - 06:44 PM

QUOTE(DiLeMa @ 30. 1. 2010 - 18:41) View Post


Študiram pa še o matičnem mlečku od Medexa, LOL.


Tudi jaz.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#119 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 January 2010 - 07:42 PM




Boljši je naravni brez dodane kemije.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#120 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 January 2010 - 07:56 PM

Ta od Medexa nima dodane nobene kemije, samo naravni ovoj je okoli, da je pač v obliki kapsul.

Imaš pa tudi ta matični mleček od Medexa pakiran v fiole in pač ven 'spiješ'.

Kolikor jaz vem, Medex v splošnem ne dodaja neke kemije.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users