Jump to content


Photo

Maldivi


  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#101 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2011 - 01:01 PM

wub.gif
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#102 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 February 2011 - 03:19 PM

Zakaj pa je vse tako prazno, nič folka nikjer? A je dejansko bilo tako?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#103 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 27 February 2011 - 04:26 PM

Bi rada povedala da se pravi Maldivi od resortov razlikujejo za ene dva svetova.

Tko da to kar si napisala nutella velja izključno za resorte.

Ker sm imela možnost izkorisiti pristne maldive pa lahko povem:

Okolica na otokih kjer so resorti je lepa in oh in sploh samo zato, ker imajo tam zaposlenega nekoga, ki to ureja, ker po drugih otokih kjer ni resortov je daleč od urejenosti.

Folk, ki gre v resorte pomoje ne vidi niti enega samega pristnega maldivčana, ker so na teh otokih zaposleni ljudje z bangladeša, vodilni kader pa je iz šri lanke, to pa za to ker jim gre samo za zaslužek in je to najbolj poceni delovna sila.

Hrana iz domačega vrta je za lase privlečena ker na maldivah uspeva samo kokos in tuna laugh.gif Vse ostalo je uvoženo. Ne boste verjel ampak na otokih, kjer imajo več turistov pripeljejo celo uvožene ribe blink.gif
Tako, da lahko da ste jedli dobro hrano, ampak to ni bla tipična maldivska hrana, tud iz slik razvidno - pizza pa toasti...niso glih njihova specialiteta.

Rada bi samo povedala, da to kar je Nutella doživela so bile počitnice iz razglednice in nič ni narobe s tem, ampak pač rada bi jih predstavla tudi v drugačni luči, v smislu, kako so kot država finančno totalno na psu ravno zaradi teh resortov, ker mladivčani nimajo od njih nič. Razne velike korporacije alpa neckermann itd so pokupile te lepe otoke in kar maldivi dobijo od tega je, 10dolarjev na nočitev po osebi, ne glede na to, da agencije lahko prodajo sobo tudi za 5000dolarjev na noč.

Pa še to...slika kjer se folk kopa v bazenu je kar malo smešna, 10metrov stran imajo morje, folk pa se kopa v bazenu...!?

Ne narobe razumet mojega posta, ful privoščim vsem, ki so jim take počitnice všeč, ampak enostavno, če pomislim na njihovo revščino po drugi strani pa folk, ki se gre dol preseravat... žalostno je no.




  • 0

#104 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 27 February 2011 - 05:36 PM

Sarah na našem otoku res ni bilo pretirane gužve, lih prav. Tak da se je pol po obali lepo porazdelilo, ponavadi smo našli kak štikl na katerem smo bili sami. Sej pravim v onem 5* pa ful gužva! S tem da naš resort je bil 100% zaseden tak da očitno pač majo dobro razmerje med hiškami in prostorom.

Levck, drži, to velja samo za resorte. Bili smo v Male in tam zadeve niso niti približno privlačne:
IPB ImageIPB ImageIPB ImageIPB ImageIPB Image



Glede "pristnih maldivčanov" upam trdit da so ljudje, o katerih sem govorila, vsi pristni maldivčani saj smo se pogovarjali o tem kje živi (North Male) kako tam živijo, kakšna je njegova družina...Lahko da jih je veliko iz Bangladeša ampak tile o katerih sem govorila niso.

Hrana iz domačega vrta da je za lase privlečena, nevem kaj ti naj rečem razen tega da sem na otoku 3x dnevno hodila mimo vrtov na katerih so imeli ananas, banane ...
IPB Image

Pico in toaste smo jedli samo zadnji dan ko nam več ni pripadalo kosilo v AI, in smo šli v en "fast food", drugače smo jedli ribe na žaru z najrazličnejšimi omakami, testenine za katere so omake sproti delali po tvojem okusu s svežo zelenjavo, nešteto različnih "rižot", tipična maldivska hrana je bila zelo pikantna.

To, da pa maldivčani živijo v revščini in da oni sami nimajo nič profita od resortov, da so lastniki večinoma tujci pa smo se vsi dobro zavedali, o tem smo se tudi dosti pogovarjali. Zato sem pa v prejšnem postu poudarla kak so ljudje pozitivni glede na to za kak drobiž garajo. Bazena se mi nismo niti pritaknili, potemtakem lahko grem v terme.
  • 0
Memento mori.

#105 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31304 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 February 2011 - 05:49 PM

nutella, vi ste bili na otoku Meeru al kako se prav reče?
Ma men je to zdej kr ena sanjska destinacija za enkrat it na dopust smile.gif
  • 0

#106 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2011 - 06:19 PM


Verjetno sem edina, ki je slike ne ganejo kaj preveč. XD Meni bi bilo pomoje dolgčas tukaj.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#107 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 27 February 2011 - 06:53 PM

Nutella ja, lahko da so meli ananas, sej eni so imeli celo svoj paradiznik, ampak to za potrebe gospodinjstva ne pa da bi zdaj lahko resorte s tem filali. Nekako v smislu, če majo eni v žalcu doma limone še ne rečem, da je to zdej slovensko sadje...
Drugače pa moraš vedet, da tudi na Male-tu ni tako slabo kot recimo po drugih otokih, Male je le cel poseljen, veliko jih tam dela, skratka ni taka revščina kot je drugod.
Zdej ne bom rekla da noben sigurno ni bil maldivčan, ampak so pa sigurno velika redkost.
Še kar se pa hrane tiče sem pa sigurna da v resortih hrano prilagodijo našim okusom, ker tipična je hudo hudo pekoča in večinoma vse vsebuje tuno pa uporabljajo zelo malo zelenjave. Večinoma vsak dan jejo curry. Nimajo glih neke raznilike hrane.

Veš kaj sem te hotela vprašat, ste šli kaj na izlete oz. se potaplat? nisi nič slikic nalepla smile.gif
  • 0

#108 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 27 February 2011 - 07:57 PM

Ja na MEERU otočku smo bili. No nevem če se otočku tak reče, ampak pač resort.

Šli smo na 3 izlete.

Prvi je bil vključen v AI in sicer Sunset punch. Gre skratka za vožnjo z ladjico kao opazovat sončni zahod, dobiš pa še punč. Ampak nam se je tale izlet spremenil v nekaj nepozabnega saj smo naleteli na jato kakšnih 30 delfinov in smo jih vsaj pol ure spremljali. Jaz še kaj takšnega nisem vidla delfini so prav uživali v pozornosti, skakali, delali salte, noro je blo!

Drugi je blo kao snorklanje, zapeljali so te na neke korale pa si tam 2 uri snorkljal samo meni ni to nekaj ker se skos zadiham pa nikakor si ne znam dihalke vredu naret skozi se mi rosi pa voda not teče. Sej je ful lep podvodni svet ful pisanih rib (p.s. ena me je vgriznila do krvi!) zanimivih zadev, samo to mi je blo še najmanj zanimivo.

Tretji je pa bil celodnevni in razdeljen na 4 dele:
- lokalni otok kjer so ti pokazali kako domačini živijo, domačin ti ga je tudi razkazal, na njem so delali originalno Cocacolo
- piknik otok kjer smo spet snorklali tačas ko so nam pripravljali hrano (ribo,piščanec,testenine,zelenjava,solate,sadje itd.) pol smo pojedli in se počasi odpravili dalje
- kao 5* resort ki je meni bil kr nekaj
- shopping island, ki je praktično ulica teh souvenir shopov pa ljudje so bili tu ful tečni in vsiljivi ala turčija. Ni blo zdaj nekih ponaredkov, očal, al kaj podobnega, samo pač res ono "home made stuff" , zapestnice, rutke, tiste pisane oblekce, 1001 lesenih zadev, slamnati klobuki, dišeče palčke, čaji...
Jaz sem si kupila kompletek dišečih palčk, svečka in stojalo = 4$ ; pol en kompletek obrazne brisačke, mila in pa masažnega olja katerega sestava je jasminovo eterično olje, mandljevo olje, sezamovo olje in vitamin e kar je fantastično, medtem ko je cel kompletek stal 8$, zastonj! In pol škatlice čajev 3$/škatlico, katere so ful lepe, lesene, ročno poslikane

Edit:

IPB ImageIPB ImageIPB ImageIPB ImageIPB Image
  • 0
Memento mori.

#109 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 February 2011 - 01:00 PM

Sounds like my type of relaxing holiday.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#110

  • Guests

Posted 28 February 2011 - 01:27 PM

QUOTE(nutella` @ 27. 2. 2011 - 19:57) View Post

podvodni svet ful pisanih rib (p.s. ena me je vgriznila do krvi!


Hahahaha laugh.gif

heeeeere, fishy fishy fishy. biggrin.gif

Kul slikce, se vidi, da si se mela fajn. smile.gif Se mi je zlustalo toplega vremena pa morja pa.... pa kakega potovanja. smile.gif
  • 0

#111 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2011 - 02:52 PM

Jst bi se tuki potapljala woot.gif veliko bi bilo za počettttt.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users