Jump to content


Photo

zobna krema in ščetka


  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#101 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 October 2009 - 07:38 PM

Mi imamo tudi vsi že ful dolgo Curaprox ščetke (odkar so prišle k nam) in so nam vsem super, s tem da ima mami neko srednjo trdoto, ostali pa imamo najmehkejšo - 5460.
Zame in za atija je res edina ščetka, po kateri nama nič ne krvavijo dlesni, sploh jaz sem po vseh drugih vedno kri pljuvala ven, ker si rada precej energično in močno umivam zobe.

Zobno pasto imamo pa tudi mi vedno drugo, zdej smo imeli sicer kar dolgo L'arboristeria zobne paste, trenutno pa imam jaz Signal Whine Now.
Je pa zadnjič mami privlekla domov mini pakunge Weledinih zobnih past (rdeča, oranžna in modra) in so mi katastrofalno ogabne, sploh pri oranžni mi je šlo prav na bruhanje.,
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#102 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 October 2009 - 08:36 PM

Jz uporabljam zdj že 2 mesca weledino modro, in najprje mi je bla okej, zdj me je pa začela mal ta sol hecat na zgornji 2jki me mal skeli... tko da sm si kupla oranžno/rdečo in mi je pač čist okej.

Dilema, jz mam tud najmehkejšo- ultra soft, torej, pa so druge cifre gor.
Sm msinla da ma soft svojo cifro, super soft svojo, ultra soft svojo... pa očitno ne
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#103 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 October 2009 - 08:45 PM

Rea, obstajajo naslednje ščetke:

CS 5460 «ultra soft»
CS 3960 «super soft»
CS 1560 «soft»
CS 820 «medium»
CS Surgical «mega soft»

Pa še ena otroška je, drugih pa ni, torej vsaka mehkost ima svojo številko.

Ne vem katero imaš ti, ampak vse ultra soft imajo številko 5460, mogoče pa imaš ti super soft 3960?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#104 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 October 2009 - 09:29 PM

Ne! Ultra je in gor to piše, strange...
pa to sem itak napisala da sem si itak misla, da ma vsaka višja-nižja stopnja trdote svojo cifro, sam očitn majo zdj še ultra soft med sabo različne cifre
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#105

  • Guests

Posted 03 October 2009 - 10:05 PM

Hm, jaz sem pa vedno mislila, da je super soft mehkejša od ultra soft... prvič sem imela super soft in se mi je zgonila neverjetno hitro, zato sem potem vzela ultra soft in ta, ki jo imam zdaj, je že moja tretja, pa nobena se mi ni pretirano hitro uničila. Hecno.

Jaz imam vedno Curaprox ultra soft in Sensodyne zobno pasto. Nekaj časa so me zobje skeleli, pa sem jo začela uporabljat. Res je pomagala in zdaj ne menjam.
  • 0

#106 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 04 October 2009 - 08:49 AM

Jst mam Curaprox ultra soft, uporabljam tud medzobne, enkrat na dan, isto od Curaproxa.

Pasto mamo od Aquafresha.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#107 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16581 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2009 - 10:27 AM

Po eni šesti ščetki s 5460 ščetinami sem ugotovila, da mi slabo očisti zobe, kljub večminutnemu drgnjenju. Pa še zdi se mi, da zobje ne ostanejo dolgo čisti. Drugič bom vzela kakšno manj gosto.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#108 freak

freak

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1552 posts

Posted 05 October 2009 - 03:11 PM

Men je bila ultra soft premehka. Naslednjič sem vzela soft, ker super soft niso imeli, mi je pa malenkost pretrda. Naslednjič bom kupila super soft če jo dobim.
Uporabljam pa tisto pasto, ki jo mami kup, nimam neke stalne paste.
  • 0
''I have a great imaginary world, but sometimes I need things to happen for real.'' (A.M.)

#109 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 23 May 2010 - 02:58 PM

Je že katera probala tole?

http://www.radiustoo...amp;Category=15
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#110 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2010 - 04:11 PM

Jaz tud uporabljam Curaprox, družino sem tud navadla, fantu pa ni všeč.
Zobno pasto sem pa zdej zamenjala za Sensodyne, mam ful občutljive zobe po novem. ermm.gif
  • 0

#111 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26133 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2010 - 08:32 PM

QUOTE(Blondi @ 23. 5. 2010 - 15:58) View Post

Je že katera probala tole?

http://www.radiustoo...amp;Category=15


Ahaha kul, zadnjic sem gledala pri "How it's made", kako naredijo taksno zobno scetko pa si nisem zapomnila, za katero zobno scetko je slo in zaman brskala po netu. (:

Nisem preizkusila, bi pa. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#112 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 25 May 2010 - 06:37 AM

Aja? Jaz sem jo kupla, po novem jo majo v DM-u, nisem pa še je uporabila. Zadnje čase mam neke občutljive zobe pa krvaveče dlesni, ful čudno, to se mi nikoli ni dogajalo. down.gif
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#113 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26133 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2010 - 09:32 AM

A res, v DM! Zakon! woot.gif Meni so dlesni pred kratkim operativno krpali. : D
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#114 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22524 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2010 - 06:56 PM

QUOTE(PurePoison @ 3. 10. 2009 - 23:05) View Post

Hm, jaz sem pa vedno mislila, da je super soft mehkejša od ultra soft... prvič sem imela super soft in se mi je zgonila neverjetno hitro, zato sem potem vzela ultra soft in ta, ki jo imam zdaj, je že moja tretja, pa nobena se mi ni pretirano hitro uničila. Hecno.

Jaz imam vedno Curaprox ultra soft in Sensodyne zobno pasto. Nekaj časa so me zobje skeleli, pa sem jo začela uporabljat. Res je pomagala in zdaj ne menjam.

Hehe, jaz sem tudi najprej kupila Super soft, ker sem mislila, da je mehkejša kot Ultra soft. Takrat tudi še nisem vedela, da te številke pomenijo število ščetin in s tem večjo mehkost. Potem se mi je pa fant smejal, da kako lahko ne vem, da "ultra" pomeni več kot "super". laugh.gif

Jaz imam zdaj tudi Curaprox Ultra soft - 5460. Mi ni premehka. Super soft mi je bla celo malo pretrda, Ultra mi je pa super, ker imam rada mehke zobne ščetke. Vse ostale "soft" različice, ki sem jih probala, so mi bile preveč trde. V redu mi je bila edino Colgate 360 sensitive. Zdaj pa bom zgleda kar ostala na Curaproxovih. Fajn mi je, ker so odbitih barv, pa normalne cene so. Sprva mi ročaj ni bil všeč, ker nisem bila vajena takih ravnih, okornih, brez gume, ampak sem se navadila.

Ko sem bila še mlajša sem imela vedno trde ščetke, ker sem mislila, da bolje očistijo, pa še vedno sem si preveč časa ščetkala zobe in preveč močno... Potem pa mi je enkrat zobozdravnica rekla, da se ne sme uporabljat preveč trdih ščetk in takrat sem začela z mehkejšimi.

Se mi pa zdaj že pozna, da sem si preveč močno ščetkala...ali pa je to od hrane hmm.gif ...namreč sprednji zobje me zaskelijo na vroče in hladno ter zgornje in spodnje enke in dvojke imam na koncu že malo take prosojne. Tako da zdaj pazim s ščetkami in ne pritiskam kot nora.

Zobno pasto pa imam Sensodyne Pro namel oz. Pro schmelz že nekaj časa, tudi po priporočilu zobozdravnice, ampak me zobje še vseeno zaskelijo na vroče in mrzlo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#115 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2010 - 07:54 PM

QUOTE(Marmelada @ 27. 5. 2010 - 19:56) View Post

namreč sprednji zobje me zaskelijo na vroče in hladno ter zgornje in spodnje enke in dvojke imam na koncu že malo take prosojne.
Zobno pasto pa imam Sensodyne Pro namel oz. Pro schmelz že nekaj časa, tudi po priporočilu zobozdravnice, ampak me zobje še vseeno zaskelijo na vroče in mrzlo.

Isti problem, ista zobna pasta. biggrin.gif
Jaz se najbolj bojim problemov z zobmi, pa še oba starša mata ful slabe. cry.gif Sej zaenkrat nimam problemov, zobarjev se sicer bojim k hudič križa in brez dveh inekcij tud ust ne odprem (ker mi je ena premal, vse čutim), ampak kar se mora se pač mora. Ampaaak, nisem bila že fuuul dolg časa, par let in me že ful skrbi, res moram čipmrej it! blink.gif Ker je šel moj na svoje in mi kr še ni ratal pridt do njega. ohmy.gif
  • 0

#116 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26133 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2010 - 08:42 PM

QUOTE(Marmelada @ 27. 5. 2010 - 19:56) View Post

Se mi pa zdaj že pozna, da sem si preveč močno ščetkala...ali pa je to od hrane hmm.gif ...namreč sprednji zobje me zaskelijo na vroče in hladno ter zgornje in spodnje enke in dvojke imam na koncu že malo take prosojne. Tako da zdaj pazim s ščetkami in ne pritiskam kot nora.


Ne se hecat s pretiranim (in napacnim) scetkanjem zob/dlesni, se ti bodo dlesni cisto umaknile z zob, tako kot meni (ok, jaz imam se dedno tanke dlesni). Ravno na levih spodnjih enki in dvojki mi je zobozdravnik krpal dlesni, desni me se cakata jeseni. Vedno in vsakic me opozori, da si prevec pridno in premocno scetkam zobe. Moram prav paziti, kaj pocnem, ker me moti, ce zobje po umivanju niso cisto gladki. Sem se pac sprijaznila s tem, da niso, ceprav vcasih imam se vedno izpade in si kaksnega mocno zdrgnem. : E
Sicer me zobje ne skelijo, tako da ni potrebe po Sensodynu, mi pa proti umikanju dlesni se najbolj pomaga zobna pasta Parogencyl proti staranju dlesni (obstaja se ena za obcutljive dlesni) ---> klik.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#117 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 May 2010 - 09:01 PM

V mullerju se dobi 3 skupaj pakirane ultra soft cura prox zobne ščetke, za 6.9eur oz. 7.9eur.
Skratka, prišparaš na 1, če kupiš ta paket v mullerju, kot, če bi posamično kupil npr. v dm-u

Majo pa samo pakiranje ultra soft, za druge trdote ni tega pakiranja
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#118 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 May 2010 - 09:33 PM

thumbup.gif

HVALA ZA INFO!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#119 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 May 2010 - 10:23 PM

Jah, ni za kej biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#120 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29042 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 May 2010 - 05:39 PM

v lekarni je še do ponedeljka paketić 3eh Curaproxic za 6.80, če imate kartico zvestobe. v muellerju full velikokrat tega paketića sploh nimajo, sem ga ravno zadnjič iskala. jaz bom šla kar v lekarno. upam, da majo kake dobre barvne kombinacije napakirane.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users