Jump to content


Photo

Razna vprašanja glede prehranjevanja!


  • Please log in to reply
4962 replies to this topic

#101 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2007 - 02:36 PM

Ok, js bom kr tukej vprašala vse kar me zanima v zvezi s pripravo tortilj:)

Vem, da se jih da kupit že narejene, ne vem pa kje točno. Mejbi Mercator? če kdo ve, zihr veste, prosim na dan z besedo:)

Pol spet ne vem, kako točno se jih nardi (mislm, da se jih neki popeče, sam nism zihr al v mikrovalovki al navadni pečici). Js hočem met nadevane s sirom (različnimi siri, pa ne vem spet katerimi), polivko, pomfrijem in solato. Zame pač brezmesne, ker ne jem mesa. Kje naj staknem recept za to hmm.gif . Na pamet mislm, da mi ne bo šlo sad.gif
Pa še to, a se to vse naenkrat nafila, pa da spečt, al se kej na koncu notr da, za solato nism prepričana, če se je ne da potem notr, ko je že vse pripravljeno za serviranje, da ostane sveža, al se jo tud kr speče confused.gif

Jao kuhanje res ni moje področje, najslabša kuharca ever sem biggrin.gif
Help, please excl.gif
  • 0

#102 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2007 - 02:48 PM

Nazadnje sem tortilje kupila v Sparu. Zgledajo kot ene palačinkice. Daš jih na vročo ponev in jih le malo pogreješ (da postanejo mehke). Nato jih daš ven, nafilaš, zaviješ in dober tek.

Lahko pa narediš vse doma po teh receptih: http://www.kulinarik...ept.asp?ID=4370
http://www.kulinarik...ept.asp?ID=6472
http://www.kulinarik...ept.asp?ID=4361
http://www.kulinarik...pt.asp?ID=10498
http://www.kulinarik...ept.asp?ID=2431
(namesto mesa daš pač svojo sestavino).

Pojdi na www.kulinarika.net in vse najdeš med eksotiko smile.gif
  • 0

#103 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2007 - 03:37 PM

Sej sestavine mislm dat js notr prej omenjene: polivka, sir, solata, pomfri.

Ubistvu se mi gre bolj za način kako s to nardi. Pač polivko bom že znala narest, solato tud ne, pa pomfri:) Sam to me je zanimal, če daš to pol še popečt, al se tortilje prej speče in pol samo nafila. Ta del sem mal spustila in se ne spomnim čist:)

Vseen hvala za info.biggrin.gif
  • 0

#104 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 06 November 2007 - 04:17 PM

jaz tortilje (kupljene) nafilam, zvijem, gor naribam sir in dam v mikrovalovko za par minut, se sir stopi in še tople so njam.gif

drgač pa jaz kar po svoje naredim filo, fižol pretlačim, da nastane taka pašteta, dodam narezano svežo papriko, koruzo, paradižnik, topljeni sir s papriko, malo kisle smetane, sol, poper, vse skupaj zmešam in nafilam tortilje. Včasih, ko se mi zalušta dam še pa tuno zraven. So mi pa zelenjavne ful bolj dobre od mesnih, tak da mesnih sploh ne delam.

Aja, pa jaz jih nič ne pogrevam prej v ponvi, ker itak niso tak trde, da jih ne bi mogel zavit... Pa v Intersparu jih kupujem, ker so cenejše kot pa v kakem Mercatorju.
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#105 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2007 - 04:24 PM

Sej js bum tud kr tko nardila. Js sestavin ne mislm drugih notr dajat, ker sem na tisto navajena in tisto mi je blo všeč, ekspirementirat pa rajš ne mislm preveč.

Aja glede rib, ribe so kokr js vem tudi meso biggrin.gif laugh.gif
Pomoje bi pr men prej vidl, da bi kej drugega jedla, kako drugo meso, rib žal ne prenesm, se mi obrne želodc. Pa sem jih parkarat poskusila, pa mi nikol ni šlo!

V glavnem še enkrat hvala za vse informacije:)
  • 0

#106 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 06 November 2007 - 11:18 PM


No, jaz pa dam kar cel fizol direkt iz piksne, papriko (zeleno, rdeco, rumeno, da je cimbolj pisano hahah) in koruzo. To je v glavnem vse od zelenjave, dam pa zraven preprazit mesek, mi je ljubse z, da poseben okus, mal zacini, da ni samo pusta zelenjava.

Nikoli jih pa nisem prej kaj popekla, vse nalozim v surovo tortiljo, roll it pa postavim v mikrowele. Se tudi zmehca, hehe.
Bom probala zdaj enkrat tako...zazgat ko palacinko.=) Kupim pa se kaksno salso - omako za poleg, ki se jih dobi malo morje. Da se cuti Mehika.smile.gif

Ti pa uzivaj ob svojih, saj načinov je 1000, naredi kot je tebi vsec, narobe ne more bit.

Dober Tek! eat.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#107 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2007 - 12:28 PM

Luciferka, a ti bi rada tudi tortilje sama delala?
Če ja, bom skenirala recept.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#108 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 07 November 2007 - 11:38 PM


Jaz nisem luciferka, bi pa imela recept. oops.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#109 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 07 November 2007 - 11:43 PM

QUOTE(black_sweety @ 7. 11. 2007 - 23:38) View Post

Jaz nisem luciferka, bi pa imela recept. oops.gif

laugh.gif Joj men je dons vse smešno, tale stavk mi je za crknit posrečen!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#110 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2007 - 11:45 PM

Sama sicer nisem delala prav tortilj, a so ble neke kvazi palačinke.

Moka + voda + zmleti rožmarin (ker mi je všeč kot začimba. Se mi zdi tudi, da paše polek) + sol

Brez jajc. Nardiš ko palačinke. Nič posebnega.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#111 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 08 November 2007 - 12:05 AM

QUOTE(luciferka @ 6. 11. 2007 - 16:24) View Post

Aja glede rib, ribe so kokr js vem tudi meso biggrin.gif laugh.gif


saj vsi vemo kaj sem mislila... smile.gif (piščanca, mleto meso..., ribam pa rečemo ribe in ne meso, čeprav je meso ja)

  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#112 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 01:01 AM

QUOTE(black_sweety @ 7. 11. 2007 - 23:38) View Post

Jaz nisem luciferka, bi pa imela recept. oops.gif

Ni problema wink.gif
Bi imela za pšenične ali koruzne(tu je problem v moki, ker se je ne dobi po običajni poti smile.gif )?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#113 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 08 November 2007 - 03:05 AM


Me veseli, da te lahko zabavam, rea. tongue2.gif

Se vprasas Frč, dajmo tam, kjer ni problemov prosim lepo. yes.gif

Adriana... a da ja? Moka in voda only? Lahko zamenjamo z mlekom? Neverjetno...

Da vidimo kaj porece Frcica na to.=)
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#114 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 01:08 PM

Jst vedno sama nardim tortilije. Sem probala že kupljene, pa so mi tak ogabno sladkaste.

Evo moj recept:

450 g bele moke
1 žlička soli
1 žlička pecilnega
1 žlica olja
180 ml hladne vode

To vse zamesiš in pustiš počivati eno uro. Potem pa jih res izredno na tanko zvaljaš, pa mal popečeš na vsaki strani. Takoj je gotovo.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#115 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 08 November 2007 - 01:16 PM

QUOTE(black_sweety @ 8. 11. 2007 - 3:05) View Post

Adriana... a da ja? Moka in voda only? Lahko zamenjamo z mlekom? Neverjetno...

Simpl ko pasulj, ja smile.gif Tako gostoto umešaš kot za palačinke.

Dragica, naslednjič probam tvoj recept.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#116 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 01:19 PM

Ta recept je res fajni. Pa sem že pozabla, kje sem ga zvohala. Poročaj, kako bo uspelo.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#117 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 08 November 2007 - 08:36 PM


To si je pa vredno zapomniti! :=)
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#118 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 08:57 PM

po moji mehiški knjigi je recept takle:
500g presejane pšenične moke
polovica žličke pecilnega
sol
100g maščobe
120 ml tople vode

Zmešaš sol, pecilni in moko, dodaš maščobo in vodo in zgneteš v gosto testo. Na pomokani površini ga gneteš 10-15 minut, da postane elastično. Testo razdeliš na 12 enakih kosov in jih razvaljaš na prib. 30cm premera.
Segreješ težko ponev(če imaš kako litoželezno). Na vsaki strani jo pečeš 45sekund-do 1 minute, brez maščobe.

Nisem jih še nikoli delala, ker mi niso ne vem koliko v osnovi všeč. Imam veliko raje koruzne njam.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#119 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 09 November 2007 - 12:25 AM


A.. je kr podoben Dragicinemu.
Kaj je se kaka sopomenka za mascobo, kaj se tu misli...


  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#120 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2007 - 02:23 AM

Ja originalno piše "lard", ampak po želji. Jaz ne bi tongue.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users