Jump to content


Photo

Od avgusta kajenje prepovedano!


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#101 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2007 - 02:25 PM

QUOTE(Hevea @ 27. 6. 2007 - 15:19) View Post

Recimo, da so te smrdljive oblekce pokazatelj pasivnega kajenja.
In tudi če bi šlo samo za oblekce in laske in podobno, še vedno ne vem, zakaj bi mogla jst smrdet zaradi vaše razvade.



I točno to kar si zdaj povedala je point vsega in to kar me moti pri nekaterih nekadilcih,

Tudi, če pasivno kajenje ne bi bilo škodljivo bi podpisala referendum, da se kajenje popolnoma prepove!!!
Točno ta egoizem me moti, ker zelo veliko kadilcev razmišlja tako kot ti!


  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#102 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 02:27 PM

S kje si pa to pobrala. Tukaj ne gre za popolno prepoved kajenja, samo za neke vrste kompromis med kadilci in nekadilci, in če je za vse druge dovolj dober, ne vem, zakaj zate ne bi smel bit.

In res bi te prosla, če nehaš s tem trapastim referendumom o popolni prepovedi, ker nima veze. Nič me ne moti, če človek kadi, če s tem meni ne škodi. In tolko egoizma si bom pa privoščla, da me bo brigalo za lastno zdravje.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#103 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2007 - 02:27 PM

QUOTE(Hevea @ 27. 6. 2007 - 15:24) View Post

Neyka, prebrala tudi v kontekstu, pomeni še vedno isto.

Lahko bi bla samo srečna, da te je država tolko časa podpirala pri tovjem početju, slej ko prej so mogli prit k pameti.

Še vedno ga pač ne razumeš
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#104 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 02:28 PM

Grozno, ane.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#105 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23886 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 27 June 2007 - 02:29 PM

OK ... mislim, da je vsaka lepo zagovarjala svoje mnenje in da se tole lahko počasi konča, ker gre malo v neokusne vode!

Pač smo si ljudje različni in enostavno ni potrebe, da bi en drugega v celoti razumeli.

Določeni podpirajo zakon, določeni ne (vedno je tako), vsak ima svoje razloge za podpiranje oz. nasprotovanje (svoboda posameznika zakaj nekdo tako misli) in če nimate nič pametnega dodat bi prosila, da se tema s takim tonom komuniciranja zaključi.

LP

Kami

  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#106 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2007 - 02:30 PM

QUOTE(Hevea @ 27. 6. 2007 - 15:27) View Post

S kje si pa to pobrala. Tukaj ne gre za popolno prepoved kajenja, samo za neke vrste kompromis med kadilci in nekadilci, in če je za vse druge dovolj dober, ne vem, zakaj zate ne bi smel bit.

In res bi te prosla, če nehaš s tem trapastim referendumom o popolni prepovedi, ker nima veze. Nič me ne moti, če človek kadi, če s tem meni ne škodi. In tolko egoizma si bom pa privoščla, da me bo brigalo za lastno zdravje.


Tudi če bi šlo samo za smrdljive oblekce pač ne bi bila strpna. Tako je tvoje razmišljanje in tak občutek sem dobila že na začetku...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#107 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 02:33 PM

Točno tako, ne bi bla strpna, če bi se dalo zadevo boljše uredit. In vidim, da si si ti moje razmišljanje po svoje razložila že na začetku, tako da se te očitno ne splača več prepričevat.

All in all, podpiram zakon in to je to biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#108 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2007 - 02:34 PM

QUOTE(Kami @ 27. 6. 2007 - 15:29) View Post

OK ... mislim, da je vsaka lepo zagovarjala svoje mnenje in da se tole lahko počasi konča, ker gre malo v neokusne vode!

Pač smo si ljudje različni in enostavno ni potrebe, da bi en drugega v celoti razumeli.

Določeni podpirajo zakon, določeni ne (vedno je tako), vsak ima svoje razloge za podpiranje oz. nasprotovanje (svoboda posameznika zakaj nekdo tako misli) in če nimate nič pametnega dodat bi prosila, da se tema s takim tonom komuniciranja zaključi.

LP

Kami



Maš prav.

Sori če sem koga užalila al pa kej podobnega. To je tako nekako zgledalo prepiri v politiki, ki nimajo ne konca ne kraja.


Sori Kami pa Adriane pa HAvea smile.gif pa Pinga pa Nila...


Peace out!
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#109 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 02:39 PM

Ajde, jst tudi zakopljem sekiro.

Ampak ta zadnja nesramnost je pa že preveč! HEVEA!!!!! verymad.gif tongue.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#110 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 June 2007 - 11:00 PM

QUOTE(veselasmrketa @ 26. 6. 2007 - 18:11) View Post

pa ne zdi se mi prav da se naša država zgleduje po nemčiji pa italiji,ko je v naši državi nižji življenski standard kot drugje

Ha ha ha ha, mene bo pobralo lol1.gif lol1.gif lol1.gif
  • 0

#111 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 June 2007 - 11:35 PM

@Neyka: koji k* bom jaz nekaj strpen z nekom ki okoli mene zasmrajuje okolico?? No - saj sem strpen, če in samo če mi je oseba OK oz. je prijatelj. Takat stisnem zobe, sicer pa ne.
Ne vem zakaj misliš, da bi okolica morala biti strpna do takih reči ... ti jim praviš zgleda malenkosti, glede na "samo" v stavku.

Kadilci so tisti, ki kvaliteto bivanja v prostoru spremenijo in ni potrebno biti ostalim čisto nič strpen. Kje se pa ta tvoja strpnost konča? En zasmrajuje zrak, drugi bo pljuval po tleh ... a do tega je tudi treba biti strpen? Pač, način življenja pa to?

Egoistični so kadilci, ki potem ostalim točno to očitajo ... njihova pravica do kajenja ... ja, fajn. Kaj pa pravica ostalih do nezasmrajenega zraka? smile.gif
  • 0

#112 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 June 2007 - 06:54 AM

Kajenje je šele začetek. Zdaj so na vrsti debeli...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#113 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 June 2007 - 07:35 AM

Meni je prav! laugh.gif
  • 0

#114 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 June 2007 - 08:15 AM

QUOTE(sajk @ 28. 6. 2007 - 0:35) View Post

@Neyka: koji k* bom jaz nekaj strpen z nekom ki okoli mene zasmrajuje okolico?? No - saj sem strpen, če in samo če mi je oseba OK oz. je prijatelj. Takat stisnem zobe, sicer pa ne.
Ne vem zakaj misliš, da bi okolica morala biti strpna do takih reči ... ti jim praviš zgleda malenkosti, glede na "samo" v stavku.

Kadilci so tisti, ki kvaliteto bivanja v prostoru spremenijo in ni potrebno biti ostalim čisto nič strpen. Kje se pa ta tvoja strpnost konča? En zasmrajuje zrak, drugi bo pljuval po tleh ... a do tega je tudi treba biti strpen? Pač, način življenja pa to?

Egoistični so kadilci, ki potem ostalim točno to očitajo ... njihova pravica do kajenja ... ja, fajn. Kaj pa pravica ostalih do nezasmrajenega zraka? smile.gif

Sej za vas je zdej poskrbljeno mi smo pa preganjani. Jst sem pač za rešitev, ki bi obema stranema odgovarjala. Dovolj zdej o tem. smile.gif
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#115 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 June 2007 - 08:53 AM

Ni res, nihče ni preganjan ... kadilci so perfectly welcome. Samo kadit ne smejo ... smile.gif
Rešitev ki bi obema stranema odgovarjala? Heh. Le kaj bi to bilo - polivinilasta vrečka na glavah kadilcev? Lari fari, lokali imajo porazno urejeno glede prostorov za kadilce (ne za nekadilce - ti so namreč v večini) ... in če to naokoli smrdi ... smola. biggrin.gif


  • 0

#116 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 June 2007 - 09:12 AM

QUOTE(sajk @ 28. 6. 2007 - 9:53) View Post

Ni res, nihče ni preganjan ... kadilci so perfectly welcome. Samo kadit ne smejo ... smile.gif
Rešitev ki bi obema stranema odgovarjala? Heh. Le kaj bi to bilo - polivinilasta vrečka na glavah kadilcev? Lari fari, lokali imajo porazno urejeno glede prostorov za kadilce (ne za nekadilce - ti so namreč v večini) ... in če to naokoli smrdi ... smola. biggrin.gif

Ne. Vrečka na glavah nekadilcev. Sej vas moti... smile.gif

Bi blo pač potrebno prostore bolje urediti ali jih pač popolnoma ločiti.

Pa še to. Ta zakon ni bil uveden zato ker kajenje smrdi. (Men osebno sicer čisto nič. Osebni občutki so pač relativni in se jih ne da kvalitativno soditi)


A pol ne boš nehal o tem? Kami je zelo dobro povedala zakaj je taka debata brezvezna...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#117 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 June 2007 - 09:21 AM

QUOTE(Neyka @ 28. 6. 2007 - 10:12) View Post

Ne. Vrečka na glavah nekadilcev. Sej vas moti... smile.gif

Ne gre za to koga moti ampak kdo povzroča motnjo ... To je tako kot s hrupom - izolira se pri izviru smile.gif

QUOTE(Neyka @ 28. 6. 2007 - 10:12) View Post
Bi blo pač potrebno prostore bolje urediti ali jih pač popolnoma ločiti.

Utopija.

QUOTE(Neyka @ 28. 6. 2007 - 10:12) View Post
A pol ne boš nehal o tem? Kami je zelo dobro povedala zakaj je taka debata brezvezna...

Očitno mam cajt s traparijami se ukvarjat. smile.gif Saj, pomembno je, da je zakon sprejet in da stopi v veljavo, kadilci pa lahko hodijo po trepalnicah če jim paše smile.gif
  • 0

#118 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 June 2007 - 09:31 AM

ej a kdo ve, te kadilnice, a to bo drzava sama dala ustanovam, al lahko ti tut kupis npr 10 teh kadilnic
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#119 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 June 2007 - 09:52 AM

QUOTE(sajk @ 28. 6. 2007 - 10:21) View Post

Ne gre za to koga moti ampak kdo povzroča motnjo ... To je tako kot s hrupom - izolira se pri izviru smile.gif

Slab primer. V tem primeru je obojestransko poskrbljeno. Izolira se oddajnike hrupa kot tudi prejemnike.
Primer: Pri avtu se izolira motor kakor tudi potniška kabina.

QUOTE(sajk @ 28. 6. 2007 - 10:21) View Post

Utopija.

Žal res. A če bi blo mogoče bi sploh bil za to? Al preveč uživaš v zmagoslavju? smile.gif

QUOTE(sajk @ 28. 6. 2007 - 10:21) View Post

Očitno mam cajt s traparijami se ukvarjat. smile.gif Saj, pomembno je, da je zakon sprejet in da stopi v veljavo, kadilci pa lahko hodijo po trepalnicah če jim paše smile.gif


Ampak res uživaš...

  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#120 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 28 June 2007 - 09:53 AM

Vprasanje za koga, ki je malo bolj informiran od mene: Zakaj se o zakonu nic ne govori, npr. na poročilih in tako? Bo res sprejet avgusta al se bo datum prestavil?

  • 0
Dobimo se na -> Blogu !




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users