Jump to content


Photo

glivice in vnetja


  • Please log in to reply
254 replies to this topic

#101 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 14 January 2010 - 08:44 AM

Glavni problem, da se ta vnetja tako dolgo pacajo je, ker jih vsi zdravijo lokalno, sploh splošni zdravniki. Pač dobiš kremico, svečko tra tra tra. Ker roko na srce vneta nožnica ne povzroča takih težav kot vnet mehur, za tisto ti pa takoj dajo antibiotike, kar pa spet ni prav hmm.gif Tud če rbiš pomoč zaradi vnetega mehurja je takoj ojej pa vsi pokonci, če maš pa nožnico vneto, te pa malo postrani pogleda, da kremo in si misli, boš pač malo manj seksala. RESNO! Noben te resno ne jamlje!
  • 0

#102 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 January 2010 - 12:25 PM

Jaz sem že dobila antibiotike tudi za vnetje nožnice, pa ti povem, da to ni prava odločitev. Porušilo mi je imunski sistem, tisto celo zimo sem bila v Q..cu z zdravjem. (no, tisto leto sem morala 3x jemati antibiotike, ker sem po prvi dozi uničila imunski sistem, potem se je pa samo stopnjevalo).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#103 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2010 - 12:34 PM

Sonchika, jaz sem vmes menjala tabletke, ta vnetja so se mi pa pričela nemalo zatem.
Pred tem, kake 4 tedne prej, sem imela pa vnet mehur+sečnico.

Sploh ne vem, kaj nej. Sej men se tud tko pozdravi, ora, kot tebi... ampak pol spet izbruhne.

Zdej bom čez vikend spet z jogurtom probala pa pač ne bova seksala in bom videla, kako bo v pon, če ne bom poklicala.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#104 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 January 2010 - 04:49 PM

Jst mam pa en problem, se mi zdi, pa sploh ne znam opisat najboljš, traja že kakšen mesec.. Ni nobene bolečine ali srbečice, samo tak rahlo neprijeten občutek down there, kot da ni čisto vredu, sploh ne znam razložit. Včasih je izcedek mal rumenkast, al pa je bel, pa ga je precej velik. A je to vnetje? Ker vnetje sem že mela, pa je bilo fuul bolj neprijetno, pa je srbelo, pa sem se dotaknil ain je bolelo, zdej pa samo ta neprijeten občutek no.. A naj sploh pokličem gin, kaj ji pa lahko povem, mislim a lahko iz tega sploh kaj ugotovi? biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#105 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 29 January 2010 - 04:56 PM

Sončika, sej nisem mislina na antibiotike, ene druge tablete so. Mami je zdej šla k ginekologinji in dobila tablete, kremo in svečke. Tiste tablete res pomagajo, ene take kapsule so in poješ dve tako, dve pa po prvi menstruaciji al nekaj takega. Nisme pa še uhitela pogledat kaj je to zaena zadeva, zato več o tem napišem ko preverim.
  • 0

#106 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 January 2010 - 06:39 PM

Tiste tablete so antimikotiki. Tistih še pa res nisem jemala, ker sem prej nehala s KT in ni bilo potrebe. Mi jih je pa svetovala gospa v lekarni - ko sem ji potožila, da nikakor ne minejo problemi z glivicami. In tako sem bila odločena, da ko grem naslednjič po Canesten, bom zahtevala antimikotike. Ampak na srečo tistega "naslednjič" še po 2 letih ni bilo več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#107

  • Guests

Posted 29 January 2010 - 07:01 PM

QUOTE(Nincha @ 29. 1. 2010 - 16:49) View Post

Jst mam pa en problem, se mi zdi, pa sploh ne znam opisat najboljš, traja že kakšen mesec.. Ni nobene bolečine ali srbečice, samo tak rahlo neprijeten občutek down there, kot da ni čisto vredu, sploh ne znam razložit. Včasih je izcedek mal rumenkast, al pa je bel, pa ga je precej velik. A je to vnetje? Ker vnetje sem že mela, pa je bilo fuul bolj neprijetno, pa je srbelo, pa sem se dotaknil ain je bolelo, zdej pa samo ta neprijeten občutek no.. A naj sploh pokličem gin, kaj ji pa lahko povem, mislim a lahko iz tega sploh kaj ugotovi? biggrin.gif



Nincha, jaz sem imela ta teden redni ginekološki pregled, dva tedna prej pa neko vnetje (mehurja) in so mi seveda dali antibiotike. Vnetje se je sicer pozdravilo, itak sem pa vedela, da mi bodo antibiotiki uničili črevesno floro in da se mi bo kandida razširila (zato sem takoj po koncu jemanja antibiotikov pila yogermino pet dni, zdaj nadaljujem z jemanjem florazyma). No, hotela sem pa reči to, da sem šla h ginekologinji in mi je rekla, da imam tak belo-rumen izcedek in da bo pod mikroskopom pogledala, če gre za glivice. In isto - mene nič ne peče, srbi, popolnoma nič. Potem sem počakala zunaj in sestra mi je ven prinesla recept za canesten vaginalne tablete (3 so v paketu in jih pač vstaviš v nožnico). Danes si moram vstaviti še tretjo, pa bomo videli, kako bo ...

Skratka, meni se zdi, da gre pri tebi za isto stvar. Jaz vem, da imam glivico - kandido, vem pa tudi, da je to zelo povezano s prehrano (kot je bilo že zgoraj večkrat omenjeno) in pa seveda z antibiotiki (v mojem primeru). Baje potem po kuri z antibiotiki traja približno pol leta ohmy.gif, da se zadeva - z ustrezno prehrano in dodajanjem kvalitetnih probiotikov in prebiotikov - spet spravi v neke normalne tire.

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi preverila pri ginekologu ... Saj pravim, pri meni je bilo čisto slučajno (redni pregled), nikoli ne bi šla sama od sebe, ker me ni popolnoma nič srbelo, peklo ... samo nek tak malce drugačen občutek tam spodaj.

Pardon za dolg post. oops.gif
  • 0

#108 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 January 2010 - 07:09 PM

Ja, tut jaz sem pomislila na kandido.. Grem pa v torek po recept za tabletke, tko da bom sestro vprašala še za to. Jemljem pa tut jz zdej antibiotike- amoksiklav, dobila sem jih pa zato, ker ful kašljam, ampak to je šele zdej, od sobote, ta zadeva pa traja že kakšen mesec. A lahko potem sestri rečem, če mi še recept za tale canasten napišem? Saj sem ga že mela, takrat je pomagal, mogoče bo tokrat tut smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#109

  • Guests

Posted 29 January 2010 - 07:18 PM

Ti, pojma nimam, kako to gre. hmm.gif Meni je ginekologinja pač pogledala pod mikroskopom, da se je prepričala, da je to to in mi šele potem predpisala te tablete ... Poskusi, zgubit nimaš kaj, pa povej, da imaš antibiotike itd.
Al pa probaj za začetek s tamponom in jogurtom.
  • 0

#110 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2010 - 10:55 AM

Jst mam azenkrat bolje, srbi nič več, peče zelo malo-pomagale so mi Floragyn globule+raztopina.
Ampak ne upam še nič rečt, ker nikoli ne veš, kdaj se ponovi. Upam, da bo okej, ker je to tok bedno. Sploh ne upam več v savne in bazene ohmy.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#111 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 31 January 2010 - 05:20 PM

Sporanox (itrakonazol), to ima mami. Sem pred časom tudi sama jemala in res pomaga.
  • 0

#112 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 March 2010 - 06:43 AM

Punce, jaz imam en problem, namreč.. pred parimi dnevi sem dobila ful belega toka, prozornega, nič čuden vonj, nič ni srbelo ampak še nikoli nisem imela tako močnega, sem mislila, da se bo popravilo in sem ful velikokrat na dan prala z vodo.
Včeraj me pa začne še srbeti in malo pečti tak po robu lulike in dobim takšen skutast izcedek, brez kakšnega specifičnega vonja cry.gif
Sploh nevem zaradi česa se mi je vnelo, meni je grozno, počutim se kot kup dreka cry1.gif Pa drugače ful nisem občutljiva, se mi še res nikoli ni to narediloče je že kdaj me je samo peklo.

Včeraj sem si namazala bio jogurt ampak samo po zunanjem spolovilu, sem prebrala nekje zadaj ko je Lo-Fi napisala, da lahko pomočimtampon v jogurt in ga vstavim.
Kako si še lahko pomagam? A naj grem v lekarno po kakšno kremo za mazanje ali peno za umivanje?
  • 0

#113 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2010 - 08:18 AM

Lahko probaš to s tamponom. Jaz prakticiram to, da tampon namažem s kremo Canesten, dam tampon not, poleg tega pa tud zunej namažem s kremo.

Umivaj samo z vodo, ali pa z vodo, v katero dodaš nekaj kapljic Grenifit (ekstrakt grenivkinih pečk).
  • 0

#114 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2010 - 11:25 AM

Ja, to poskusi in veliko probiotičnih izdelkov jej. Če ti to ne pomaga, priporočam Floragyn izdelke-raztopina in kapsula iz lekarne.
Pa nekaj časa se izogibaj savnam in bazenom. Ne se umivat z vročo vodo.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#115 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 March 2010 - 04:09 PM

Okej, hvala vama.
A Canesten hitro pomaga in, če s ga dobi v lekarni(ali mogoče na recept od zdravnika ali ginekologinje ali ga kupiš kar sam brez recepta?)
Bo v enem tednu to zginilo?
  • 0

#116 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 22 March 2010 - 04:32 PM

Canasten se da dobiti tudi brez recepta zdaj, še pred kratkim si pa rail recept zanj.

Aja, to je o kremi govora, jst o tabletah canasten govorim. No sej pomojem je isto.
  • 0

After all this time?

Always.


#117 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 22 March 2010 - 05:06 PM

http://www.ivz.si/kn...zdr_brez_RP.pdf
  • 0

#118 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2010 - 05:41 PM

jst govorim o kremi Canesten, ki je na voljo brez recepta.
  • 0

#119 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 March 2010 - 12:23 PM

Jst ma pa spet probleme cry.gif Pa manj kot mesec dni nazaj sem mela vnetje, ga pozdravila s Canasten tabletami, in zdej spet, samo hujš sad.gif Me je ful srbelo down there, pa če sem se dotaknila je zabolelo, zdej se že kakšne 4 dni mažem s kremo Canasten in tudi tampon namažem z njo, je bolš, ni pa še uredsu. In dons sem dobila M, zdej pa nevem, a naj še mažem tampone s kremo, se mi zdi da bojo potem manj vpojni? Pa a lahko M to še poslabša al izboljša? A naj po koncu grem še po tablete in po kremo pa s tem nadaljujem? A je možno da sem to dobila spet nazaj od fanta? Kako to sploh gre s prenašanjem na fanta? Krneki sad.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#120 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 29 March 2010 - 12:30 PM

ja možno je, da si dobila od fanta....prvo kot prvo, bi morala oba se pozdravit. Čeprav bo on kao težil, da njemu ni nič - prenašalec je še vedno, tudi če ne zboli.

Meni se je ponavadi med menstruacijo zrihtalo vseskup...na zunaj maži s canestenom, notri pa pusti tko kot je...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users