Jump to content


Photo

Krivi zobje...nasvet!


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#101 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 December 2007 - 07:59 PM

jaz sem nosila aparate 12 let. snemljive,dosledno.Nimam stalnih dvojk zgoraj. Ko sem bila stara 16 let sem dobila "protezo",železno,aparat z dvema zoboma,ki ga nosim še danes. Ortodont mi je rekel,da naj bi se zradvljenje nadaljevalo okrog 20,21 leta in da so zobje primerno poravnani.
Letos poleti sem šla k privatniku,pač da bi si naredila implantante.Ta pa mi reče,da nimam dovolj prostora med enicami in trojkami,da bi mi notri dal implantante in da bo treba aparat.
Potem sem šal do hermana,rekel je da bo treba plačat,ampak da lahko poskusim pri zavarovalnici. Ker so kurci mojo dadoteko izgubili,in kot primer sploh ne obstajam (nihče ne ve kak ose je to zgodilo) moj prejšnji ortodont je šel v pokoj, zobje niso primerno ravnani ne zgoraj in ne spodaj, jaz pa imam doma odlitka zob s številko in vse prejšnje aparate,so mi zaradi malomarnega zdravljenja oddobrili plačilo celotnega zdravljenja.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#102 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 December 2007 - 08:06 PM

Kako to da nimaš stalnih dvojk? Nisi sploh mela zasnov? No, sej dobr da boš mela poštiman zdej.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#103 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 December 2007 - 08:12 PM

imela sem mlečne,stalnih pa ne.Nep,brez zasnov.Sestra že mlečnih nima.Drugače pa je dedno,fotr je brez stalnih tud.
Najboljš da že dons za otroke začnem šparat,ker jih bo isto doletel :S down.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#104 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 December 2007 - 08:20 PM

Boga sad.gif .

Jst sem od enega "znanca" (no, enkrat smo se srečal) zvedla, da njemu pa stalni zobje sploh rasli niso, pa je imel zasnove. In so mu jih moral operativno ven povleč.

Vsaj to te ni doletelo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#105 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 19 December 2007 - 09:57 PM

QUOTE(crna @ 19. 12. 2007 - 17:50) View Post

Monni, sej če imaš nasplošno zdrave zobe za tiste 4ke ni panike. Sploh če ti bojo kasneje še modrostni rasli boš imela dovolj prostora v čeljusti, pa še zobe ki ti bodo nadomestili 4ke wink.gif .

Ja sej men ni problem sej bodo najbrš se pol poravnali pa bo uredu biggrin.gif ..ja un je reku da morm nujno jih dat vn ta zdejšni pa da bi on kr prepovedov puljenje. Kaj je pol bolše? rolleyes.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#106 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3148 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 19 December 2007 - 10:59 PM

jaz tut za en zob sploh nimam niti korenince, nč... zaenkat še mlečn gura na njegovem mestu smile.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#107 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 04 February 2008 - 08:03 PM

A obstaja prozorn fiksn aparat?
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#108 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 February 2008 - 08:15 PM

Ja. Se opazi samo če dobro pogledaš.

Meni se zobje, kljub štiri oz. petletni nošnji tračnic in zdej nošnji (vsak večer pa celo noč, pač ko spim) tistega aparata, ki se ga da ven in not, krivijo. Zgoraj ne, so se samo malenkost skrivili, spodaj pa se že kar konkretno krivi. blink.gif A grem k ortodontki? Samo jst sem zdravljenje pri njej zaključila jeseni.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#109 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 04 February 2008 - 08:15 PM

A ni takšnega mela Nina Osenar? biggrin.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#110 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 04 February 2008 - 08:41 PM

w00t2.gif Areeeees, prozorn? Kok kuuul, ker jst ga rabim, sam mi ful ni do tračnic. Če bi pa bla možnost, da dobim prozornega bi se najbrž odločila. Ker me ful bolj mika snemljiv, sam sej vem da ni najbolj učinkovit. oops.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#111 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 04 February 2008 - 09:25 PM

Ja sam ona je mela belega ...razn če je to isto.. ermm.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#112 saska

saska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 388 posts
  • Location:velenje, ljubljana

Posted 04 February 2008 - 10:15 PM

QUOTE(Coco* @ 4. 2. 2008 - 20:15) View Post

Ja. Se opazi samo če dobro pogledaš.

Meni se zobje, kljub štiri oz. petletni nošnji tračnic in zdej nošnji (vsak večer pa celo noč, pač ko spim) tistega aparata, ki se ga da ven in not, krivijo. Zgoraj ne, so se samo malenkost skrivili, spodaj pa se že kar konkretno krivi. blink.gif A grem k ortodontki? Samo jst sem zdravljenje pri njej zaključila jeseni.



coco zaka še kr nosiš aparat če si zaključla zdravljenje. men ga je ortodosnt uzeu. ne ga več nosit. lah gre k njej, sam mi je res čudno zaka ga še kr nosiš pa da ti ga ni uzela?
  • 0
Popijem štirideset kav na dan, da sem lahko buden in mislim, mislim, mislim, kako premagati tirane in idiote.
Voltaire

#113 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 04 February 2008 - 10:24 PM

jaz sem imela belega. smile.gif Za prozornega pa še nisem slišala.

  • 0

#114 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 February 2008 - 11:43 PM

QUOTE(saska @ 4. 2. 2008 - 22:15) View Post

coco zaka še kr nosiš aparat če si zaključla zdravljenje. men ga je ortodosnt uzeu. ne ga več nosit. lah gre k njej, sam mi je res čudno zaka ga še kr nosiš pa da ti ga ni uzela?


Ma jst sem imela najprej tračnice/zvezdice/you name it 4-5 let, ker sem res imela pravo razdejanje v ustih in seo se mi zobje zravnali do popolnosti. Pol mi je ta stalni aparat vzela dol in sem najprej bila nekaj tednov brez česarkoli, potem pa mi je vzela odtis in nardila snemljivi aparat. Moj zadnji obisk pri njej se je končal z besedami:"Mi smo zdej končali zdravljenje. Če se kaj zgodi z aparatom, ti poči al se poškoduje, plačaš sama novega, mi smo ti tega nardili zastonj.
Če hočeš biti lepa, ga boš nosla."

In jst ga zdej nosim vsak večer in čez noč, pa mi ne pomaga pri spodnjih zobeh. A naj grem k njej? ermm.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#115 temida

temida

    sramežljivec

  • Člani
  • 97 posts

Posted 05 February 2008 - 07:10 AM

aparat sem nosila do osmega razreda oš. najprej snemljivega, nato pa fiksnega.
zdaj pa še vedno nisem zadovoljna z zobni sad.gif
pa bom šla k svoji bivši ortodontki se zment za aparat. mela bi pa belega. ali je to potem ko si povnoleten plačljivo?
  • 0

#116 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 February 2008 - 07:32 AM

Ja, plačljivo je po 18. letu. S tem, da se mora zdravljenje začeti najmanj 2 leti preden dosežeš 18 let. Ravno včeraj sem prebrala pri zobarju.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#117 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 February 2008 - 10:14 AM

Jaz sem dobila 23.1 še spodaj...zgoraj mi je skenslal kovinsko žabico,dal dva umetna zoba,gor napopal zvezdici in skoz pač normalno žico potegnil,kot skoz ostale...
Je kr kul,se navajam...Ampak zoba lahko vrtim za 180 stopinj z jezikom..To pa pač se bo nehalo,ko dobim večjo žico. Ampak sem zadovoljna. grizt pa itak nam mogla dokler ne dobim implantantov,tko da sendviče jem tko da jih z roko trgam.yay! laugh.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#118 temida

temida

    sramežljivec

  • Člani
  • 97 posts

Posted 05 February 2008 - 01:09 PM

koliko pa stane prozoren ali pa beli?

in koliko časa treba čakat na aparat?
  • 0

#119 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2008 - 05:04 PM

QUOTE(Sally @ 5. 2. 2008 - 10:14) View Post

tko da sendviče jem tko da jih z roko trgam.yay! laugh.gif
[size=5]


Aparat sem nosila od 7 razreda do 2. letnika (približn tri leta) in sm tud vedno trgala kruh in podobne prigrizke. Tega sm se tako navadla, da še zdej to delam, ker mi je postalo čudno, če direkt ugriznem v nutelo al pa marmeldo biggrin.gif
  • 0

#120 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 February 2008 - 05:06 PM

Jst sem pa senviče normalno grizla. oops.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users