Jump to content


Photo

Vsa vprašanja v zvezi z gradnjo in urejanjem doma


  • Please log in to reply
1455 replies to this topic

#101 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 October 2012 - 10:05 AM

Ok, tisto polurno brskanje se da razumet tudi drugače (lahko brskaš po svojem kompu in fajlih, kjer imaš svoje slike, ne samo po netu), očitno sem si narobe interpretirala. Kakorkoli, v vsakem primeru mi je čudno. Pa pardon, ker sem se oglasila, grem nazaj v kot.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#102 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 October 2012 - 10:11 AM

Polurno brskanje se je pa nanašalo na iskanje slik kopalnice od supergirl v ustrezni temi, torej na zadnji post pred mojim :wink1:
  • 0

#103 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3739 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2012 - 10:21 AM

Ne vem, če ti bo kaj pomagalo, ampak kot že veš imam jaz talne ploščice iste linije zebrano ampak v zelenem in so fantastične. NIČ se ne vidi. Edino, če res pod kotom pogledaš in je svetloba prava, potem so mogoče vidni kakšni fleki od vodnih kapljic. Iz tega razloga jaz niti ne pomivam tal vsak vikend, ampak zgolj sesam po potrebi.
  • 0

#104 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 October 2012 - 10:38 AM

Ja, saj res, ti imaš zelene od iste linije! Super, bom optimisitčno upala, da je ta oranžni odtenek enako hvaležen! :thumbup:
  • 0

#105 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13975 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2012 - 12:10 PM

Je!
Jaz zaradi dihurjev pomijem, mi pa ne bi bilo treba.
Meni je všeč kominacija, najbolj dolgočasna mi je z modrimi. Všeč mi je občutek top,line, kar z modro ne dosežeš.
Po stenah imava tele ploščice, ampak brez bordur: http://www.gorenje.s...ki-program/ajda
Da bo zgražanje še večje :P imava roloje oranžne barve. Jih bova pa zamenjala s tistimi folijami, ki jih nalepiš na okna, kjer ti vidiš ven, od zunaj pa se nič en vidi notri.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#106 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 October 2012 - 12:22 PM

O zakon, Frčica, hvala za info iz prve roke!
Ko so mi prvič rekli, da teh ploščic ni več v prodaji, mi je kar tema padla na oči, ker bi to pomenilo, da moramspet na novo začet izbirat, groza. in ker je to tak specifičen odtenek oranžne, mi seveda noben drug ni bil všeč, tako da sem zdaj res vesela, da mi bi uspelo dobiti še dovolj teh ploščic. :hooray:
  • 0

#107 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3739 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2012 - 12:45 PM

Jih bova pa zamenjala s tistimi folijami, ki jih nalepiš na okna, kjer ti vidiš ven, od zunaj pa se nič en vidi notri.


Samo, da te opozorim. Čez dan se ne bo videlo v sobo, ko boš pa zvečer luč prižgala, se bo pa soba lepo videla. ;)
  • 0

#108 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 October 2012 - 12:50 PM

Te folije si ne znam čist dobro predstavljati;
midva imava v kopalnici 1 okno z mlečnim steklom, namesto drugega okna sva postavila pa steklene prizme iz mat / mlečnih kock.
  • 0

#109 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13975 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2012 - 06:22 PM

Samo, da te opozorim. Čez dan se ne bo videlo v sobo, ko boš pa zvečer luč prižgala, se bo pa soba lepo videla. ;)

:surrender: hvala!
čeprav ravno v tem trenutku fant trdi, da mi je to povedal..... :lol:
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#110 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23886 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 October 2012 - 07:13 AM

S čim se lahko odmašijo odtočne cevi na umivalniku? Sva že odpirala spodaj, not nalila Mr. Muscolo (in vodovodarja in tisto čudežno peno). Zmankuje mi idej!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#111 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29193 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 October 2012 - 10:42 AM

kok časa sta pustila delovat Muscolota? js nalijem Muscolo/Cevosan zvečer in zjutraj zlijem prek par vrčev vrele vode in je kul.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#112 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13975 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2012 - 10:46 AM

Baje pomaga tudi soda bikarbona, v kombinaciji z alkoholnim kisom se mi zdi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#113 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23886 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 October 2012 - 11:17 AM

kok časa sta pustila delovat Muscolota? js nalijem Muscolo/Cevosan zvečer in zjutraj zlijem prek par vrčev vrele vode in je kul.

čez noč. Ni mi pa na misel prišlo zliti čez vrele vode. Pač sem tisto, ki je pritekla iz pite (mlačna).
Bom še to poskusila.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#114 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 17 October 2012 - 11:42 AM

Uf, to z vrelo vodo bom pa tudi jaz poskusila. Hvala. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#115 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 October 2012 - 11:47 AM

Vrele vode ni dobro zlivati notri v nobenem primeru, sploh pa če imate plastične cevi, velja biti pazljiv pri tem. Jaz tudi ko npr. odlijem vrelo vodo iz lonca, od kuhanja, zmeraj zraven na polno odprem pipo, hladno vodo.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#116 žajbelj

žajbelj

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 410 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2012 - 01:47 PM

Posted Image
  • 1
Salvia officinalis

#117 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 October 2012 - 10:35 AM

Jutri se moram dokončno odločit glede notranjosti garderobne omare in razmišljam, če je še kaj takega, na kar zdaj ne pomislim.
Kakšne omare imate ve, kaj v njih pogrešate in kaj se vam zdi odveč?

Jaz bom načeloma imela (oz. midva) 4-delno omaro s 75 cm širokimi deli in drsnimi vrati.
Dva dela bosta imela spodaj predale, zgoraj police, en del bo imel 2 palici za obešanje (torej skupaj 1,5 palic za obešanje) in kakšno polico zgoraj in vmes, en del bo imel pa še prostor za obešanje daljših oblačil in kakšno ožjo poličko.
Še kakšen nasvet mogoče?
  • 0

#118 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13975 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2012 - 11:33 AM

Jaz ima narejeno po naročilu, zaradi mer ni šlo drugače. V spalnici je namreč spuščen strop in globina ni dovolj velika za serijske mere omar.
Po opisu sodeč imava podobno razvrstitev. Če prav razumem bosta imela 1,5 metra za obešanje? Mogoče mi je to malo, res pa ej da ima moj fant veliko srajc, jaz pa nemalo oblekic ipd :D
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#119 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 October 2012 - 11:43 AM

Midva tudi nimava standardne višine, ampak saj danes ti vsak (tudi Izimobili, Akron...) naredi tako, kot ti prostor dopušča.
Ja, 2x po 75 cm bo prostora za obešanje + še kakšnih 30-40cm za obešanje daljših stvari.
Je pa tako, da obešam samo jaz, fant skoraj nič, ima samo 1 hlače na rob in 2 srajci, pa kar je bund in jakn, takih vsakodnevnih oblačil pa nima za obešanje, je vse zloženo na policah. :wink: jaz pa vedno več stavri najraje obesim na obešalnik, mi je bolj praktično kot pa zlagat na police.
  • 0

#120 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13975 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2012 - 05:22 PM

Pol je to pa verjetno zadosti ja :)
Vem, da ti naredijo vsi po meri, je pa to pač dražje kakor če greš v Ikeo ali kaj podobnega in vzameš standardne mere :)
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users