Jump to content


Photo

Sestavine


  • This topic is locked This topic is locked
1671 replies to this topic

#101 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29019 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 June 2005 - 03:40 PM

v ingredient dictionary nisem zasledila naslednje sestavine sodium stearoyl lactylate, ki je ena izmed sestavin AS nočne kreme iz cvetov pomaranče. a mi lahko katera pove, kaj za en hudič je zgornja sestavina? wink.gif hvala!
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#102 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2005 - 03:51 PM

Tole sem našla:
sodium stearoyl lactylate is emulsifier.
Definition: Substance which makes it possible to form or maintain a homogenous mixture of two or more immiscible phases such as oil and water in a foodstuff.

Drugače se pa uporablja pri peki kruha za to, da je kruh lepo puhast in da se ne sesede.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#103 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 14 June 2005 - 03:58 PM

Jaz bi pa vprašala nekaj glede sestavin balzamov za lase, če bo mogoče katera kaj vedla.
Včeraj sem si namreč nanesla na lase Afroditin zeliščni balzam, ker mi je vseh drugih pripomočkov za lase zmanjkalo. Na prvi pogled mi deluje tako zelo "poceni" in sem ga le z muko nanesla na lase, samo mi je pa naredil zelo lepe lase, kot že dolgo ne.
Tukaj pa so sestavine, čeprav se meni zdi, da je notri sama kemija in res ne vem kako lahko pusti tako dober občutek na laseh: rolleyes.gif

Aqua, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearat, Ceteareth-20, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Polyquaternium - 10, Panthenol, Parfum, Chamomill Recutita, Melissa Officinalis, Arctium Lappa, Methylcloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Citric Acid, C.I.47005, C.I.42051

Potem me pa še zanima primerjava z L'occitanovim Angelikinim balzamom, ki sem ga kupila danes:

Aqua, Cyclomethicone - Dimethicone, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis, Cetyl Alcohol, Tilia Platyphyllos Extract, Behentrimonium Chloride, Parfum, Phenoxyethanol, Tocopherol, Panthenol, Methyl/Ethyl/Butyl/Isobutyl/Propyl/Paraben, Angelica Archangelika Root oil, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Citronellol, Coumarin.

Upam, da vam nisem zadala preveč dela, samo res bi rada vedela, katere pa so pomembne sestavine pri balzamih za lase. laugh.gif

Hvala!

  • 0

#104 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2005 - 05:41 PM

Pri balzamih ti pa žal ne znam pomagati. Lahko samo prišepnem, da tudi prvi ni samo kemija, ker vsebuje kamilico in meliso. Arctium Lappa ne vem kaj je, ampak deluje na kožo antibakterično, pomaga pri raznih iritacijah kože in ima nasploh fajn učinek na kožo. Pravijo tudi, da ima antirakotvorne učinke.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#105 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 June 2005 - 08:28 PM

Mene pa zanima kakšen je kaj Herbina Clearline antibakterijski čistilni gel za obraz ...

Sestavine: Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glycerin Cocoate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate, Undecylen-amidopropyl Betaine, Sodium Hydroxide, PPG-26.Buteth-26, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Aloe Barbadensis, Citrus Grandis, Mentha Piperita, Disodium EDTA, Menthol, Propylene Glycol, Methyl-paraben, Isobutylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylbaraben, Phenoxy-ethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Alcohol Denat, Parfum.

Hvala! wink.gif
  • 0

#106 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 June 2005 - 08:20 AM

To je navadna žajfa (Sodium Laureth Sulfate). Ampak ne slaba. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#107 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 16 June 2005 - 08:23 AM

Dilema to je kr orng dobra "žajfa"
  • 0
lp, Martina

#108 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 June 2005 - 08:48 AM

Go for it. :thumleft:
Kolk je pa cena?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#109 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 June 2005 - 09:26 AM

Sonchika, če bi se spomnila, koliko stane ... pomoje da tam okoli 1000 sit ... uglavnem ni draga.

Sem pa vesela, da je tale 'žajfa' tolk v redu, moram prečekirat še kremico in tonik. wink.gif
  • 0

#110 nela

nela

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 23 June 2005 - 07:39 PM

Hey! Mene pa zanima naslednja kremica za obraz! Uporabljam jo že kake štiri leta, pa sem ful zadovoljna! Vmes sem tud že probala kako drugo kremo,pa mi čist nobena ne ustreza!

Loreal Hydrafresh krema za normalno in mešano kožo
sestavine: Aqua, Cyclohexasiloxane, Prunus Armeniaca, Glycerin, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Ammonium Polyacryldimethyltauramide, Octyl Methoxycinnamate, Dimethicone, tocopheryl Acetate, Panthenol, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Gluconate, Calcium Gluconate, Triethanolamine, Cholestrol, Sodium Citrate, Biosaccharide Gum-1, Citrus dulcis, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, CI 42090, CI 19140, Parfum
  • 0

#111 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 23 June 2005 - 08:35 PM

men osebno se ne zdi ne vem kaj, malo me tudi alkohol zelo na začetku seznama moti. samo če tebi ustreza(še sploh tolio časa), potem jo kar naprej uporabljaj. ima uvb zaščito, žal pa ne uva(kot večina krem rolleyes.gif )
  • 0
lp, Martina

#112 nela

nela

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 26 June 2005 - 01:11 AM

Še neki me zanima! Naslednje sestavine vsebuje ena kremca za nohte! Mnenje prosim!

aqua, glyceryl stearate SE, phenyl trimethicone, cetearyl acohol, tocopheryl acetate, panthenol, glycerin, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, tetrasodium EDTA, amyl cinnamal, benzyl alcohol, hydroxycitronellal, coumarin, linalool, benzyl benzoate, citronellol, limonene

Hvala za odgovor!
  • 0

#113 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 June 2005 - 01:15 AM

To je pa Dikla. IPB Image
Jaz bi jo glede na učinke izredno pohvalila, kaj o konkretnih sestavinah pa bo napisal kdo drug. :=)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#114 nela

nela

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 26 June 2005 - 01:51 AM

Kak si pa vedla? blink.gif Pa zanalašč nisem hotla napisat, kera je, ker jo vse tko hvalte!
  • 0

#115 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 26 June 2005 - 07:12 AM

tut po sestavinah sodeč ni slaba kremica
  • 0
lp, Martina

#116 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2005 - 09:07 AM

Jst se bom kar iz ene druge teme citirala, me namreč zanimajo sestavine tega čistilnega gela za obraz.

QUOTE(DiLeMa)
Jaz imam od Freemana fenomenalen gel za čiščenje obraza, Glow Get It Lathering Facial Gel Cleanser With Anti-Oxidant Blueberry & Champagne.

IPB Image

Ingredients:

Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Panthenol, Vitis Vinifera Fruit Extract (Grape), Vaccinium Angustifolium Fruit Extract (Blueberry), Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Benzophenone-4, Glycerin, PEG-150 Pentaerythityl Tetrastearate, Polyquaternium-10, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Fragrance (Parfum), Green 3 (Cl 42053), Violet 2 (Cl 60730)


P.S. Kakšna krema je ta Dikla? Za nohte? Jaz imam namreč izredno slabe nohte in bi jo kupila, če kaj pomaga. Koliko pa stane in kje vse se jo da dobit?
  • 0

#117 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 June 2005 - 10:22 AM

To je spet ena žajfa, ki pa ni ravno zanič. Kar uporabna zadeva. Ampak se mi zdi tisti gel, o katerem si že enkrat prej pisala, boljši.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#118 Vilinka

Vilinka

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2005 - 12:06 PM

Draga Sonchika in Martina,

sem si nabavla novo Muradovo dnevno kremo za poletje in bi vaju lepo prosila za mnenje.

Krema je OIL-FREE SUNBLOCK Sheer Tint / SPF 15
sestavine se naslednje:
Water (Aqua), Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Isodecyl Neopentanoate, DEA-Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Silica, Cetyl Alcohol, Punica Granatum Extract, Chitosan Ascorbate Zinc Aspartate, Lysine Lauroyl Methionate, Rice Amino Acids, Lecithin, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sodium PCA, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Lauric Acid, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Cistrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood)Wood Oil, Geranium Maculatum Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Thymus Vulgaris (Thyme) Oil, Zalc, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 7749)

dons sm pa RES vesela, da mi gre slepo tipkanje dobr od prstov laugh.gif

ze vnaprej hvala in prijeten poletni dan :sunny: !
  • 0

#119 moara

moara

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 26 June 2005 - 02:04 PM

Kaj pa pravte na sestavine tele kremce:

Aqua, butylene glycol, glycerin, octyl isononanoate, caprylic/capric triglyceryde, dicaprylyl maleate, aluminium starch octenysuccinate, glyceryl stearate, pentylene glycol, phytol, dimethicone, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, PEG-100 stearatem pentaerythrityl tetraoctanoate, BIS-PEG-18 methyl ether dimethyl silane, parfum, mica, disodium edta, ceteary glucosice, chlorophenesin, trisiloxane, acrylater/C10-30 akryl ackrylate crosspolymer, tromethamine, choleth-24, benzophenone-4, cola nitida extract, hydrogenated lecithin, menthy lactate, ceteth-24, plankton extract, sodium dehydroacetate, glycrrhiza glabra extract, propylene glycol, alcohol denat., PEG-8, C30-38 olfein/isopropyl maleate/MA copolymer, prunus amygdalus, dulcis seed extract, buplerum falcatum root extract, glycine soja extract, xymenynic acid, hydrolized wheat protein, triethanolamine, bht, tocopherol, methyparaben, phenoxyethanol, saccharomyces cerevisiae extract, caffeine, cimicifuga racemosa extract, sodium benzoate, sodium methylparaben, saccharomyces/gold ferment, sodium propylparaben, butylparaben, ethylparaben, saccharomyces/copper ferment, saccharomyces/magnesium ferment, sodium ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 47005, CI 14700, CI 60730.
  • 0

#120 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 June 2005 - 02:09 PM

Pikcapokca, ta zadeva je v redu. Ni slaba. Ima mineralni UVA faktor in nekaj antioksidantov. FAjn stvar.

Moara, te sestavine sem pa ravno prej tipkala na enem drugem forumu - to je nova Avonova krema oziroma losjon za obraz. Zadeva je komedogena - je primeren za suho kožo in ima nekaj antioksidantov. Tudi ne slaba stvar.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users