Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#101 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 19 March 2009 - 07:15 PM

Hvala^^ biggrin.gif
Ker malce oklevam ker ima Schwarzkopf Brillance en ful lep kostanjev(rdeče rjav torej) odtenek.

  • 0

#102 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 20 March 2009 - 09:21 PM

Okej babe.
Prejle sem si kupila Logonino kano v prahu(ker ima namreč neprimerno boljše sestavine od one v kremi huh.gif ) odtenek Orehova rjavo rdeča.Upam da bo prišla topla rjava ki bo odsevala na rjavo rdečo, in ne temno rjava ki bo imela bakreno rdeč lesk.

Je pa za srednje blond do rjave lase, jaz imam temno rjave, s kemično barvo barvane, tak da upam da mi bo vredu prijela. biggrin.gif
Čas delovanja piše do 2 uri, jaz bi pustila malo več pa fenala bom umes da bo čimbolj intenzivna prišla.A ima katera kakšno idejo kolko več bi pustila?

(Jutri seveda zjutraj ob najboljši svetlobi nalepim slike..če bo sploh kakšna sprememba biggrin.gif )
  • 0

#103 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 March 2009 - 09:49 PM

Pomoje ti bo lepo primla. Jst mam temno rjave lase, vzela sem kano za blont/svetlo rjave, gor sem jo nanašala ohlajeno, las si nisem fenala, mela sem jo gor 4 ure, pa mi je preeceej primla. Komi čakam da se naslednč štrihnem, da bo še bolj primla. biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#104 rdecelasa

rdecelasa

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 21 March 2009 - 04:45 PM

Hvala punce za info o sestavinah Logonine kane...zdej me sicer malo manj mika, ker je tok enih stvari notri, da dejansko ne vem, kok je deleža same kane...pol mogoče tudi slabše prime.. no, definitivno enkrat bo šla čez testiranje.

A katera mogoče kaj kupuje kano v teh indijskih štacunah in če jo, če veste za katero, kjer jo prodajajo- razen Sarika, tam vem, da jo imajo, meni ta še najbolj ustreza, ampak bi rada preizkusila še kakšno.

Naj vam gre od rok barvanje s kano in zdej, ko bo več sončnih dni- meni ni lepšega, kot opazovati lesk s kano pobarvanih las na soncu! wink.gif
  • 0

#105 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13780 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2009 - 06:57 PM

V Sariku imajo kano? V btc-ju? Koliko pa stane?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#106 rdecelasa

rdecelasa

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 21 March 2009 - 08:58 PM

QUOTE(Frčica @ 21. 3. 2009 - 18:57) View Post

V Sariku imajo kano? V btc-ju? Koliko pa stane?


Imajo samo rdečo, stane pa zavojček 250 g cca 3,5 ali 4 evre...v glavnem, ni veliko. Je indijska, tak bolj cheap zelen zavojcek je, piše, da je brez kemikalij- kar upam, da je res.
  • 0

#107 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 March 2009 - 09:12 PM

Imaš morda sestavine?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#108 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13780 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2009 - 09:27 PM

Zanimivo... kaksna rdeca pa pride ven? bi lahko slikala en pramen las pa prilepila? oops.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#109 rdecelasa

rdecelasa

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 21 March 2009 - 11:25 PM

Ja, sej to me malce ˝skrbi˝ pri tej kani- ni napisanih sestavin ermm.gif Ampak, recimo, da imam nek šesti čut in glede na moje izkušnje z barvanjem s kano, vsaj ni noter sodium picramata- ta je največkrat dodan, barva pride ven taka,da dol padeš- vsaj meni je bila prekrasna, res skoraj rubidno rdeča, ampak pač tega jaz ne vzamem v zakup.

Sem poskenirala zavojček, mam ravno še neodprtega, čaka prvi termin, ko bom imela čas, da se pobarvam. V bistvu je zelena vrečka, ampak pokrov skenerja ravno ni dobro dihtal, pa je nekam sivkasta barva. Kvaliteta same kane po moje res ni baš nekaj ( čeprav mi na preizkušene druge še najbolj odgovarja), zato pa tudi še malo brskam okrog in bi preizkusila še kaj drugega. Če ima pa katera kako dodatno info o tej kani- sestavinsko, se pa priporočam, da napiše.

[attachmentid=5632]

Joj, pofotkat zdejle se pa ne morem, ker nisem pobarvana, slike pa tudi nimam nobene take, da bi se prav lasje dobro videli. Ok, eno sem sicer malce izrezala, samo se vse bolj švoh vidi...no, malce za predstavo mogoče pomaga, kaka barva las pride ven. Naravno sem pa svetlo- rjavolaska.


[attachmentid=5633]

Attached Files


  • 0

#110 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13780 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2009 - 11:42 PM

Hvala, Rdecelasa smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#111 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 March 2009 - 10:48 AM

nekaj me zanima. ce se pobarvas s kano, ali se potem lahko naprej barvas z barvami iz trgovin? ce se ne motim, na skatlah ponavadi pise, da naj se barve ne bi uporabljalo, ce imas lase ze pobarvane s kano? kako je s tem, ima katera kaksne izkusnje?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#112 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2009 - 11:05 AM

Redkvica je dobila z mešanjem kane in barve iz trgovine na blond lase zelenkast pridih.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#113 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 March 2009 - 11:21 AM

Lahko greš iz kemične barve na kano in obratno, ampak priporočam vmes ene 3 mesece pavze.

Rdecelasa, ful hudi lasje in barva! Res taka natur, bogata rdeča, mmmmm.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#114 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 22 March 2009 - 03:22 PM

QUOTE(Hevea @ 22. 3. 2009 - 11:05) View Post

Redkvica je dobila z mešanjem kane in barve iz trgovine na blond lase zelenkast pridih.

hevea- a je mela redkvia brezbarvno kano (za lesk) al barvno kano? Katero odtenk kane je mela?

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#115 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 22 March 2009 - 06:48 PM

Joj, meni je ta kana ful všeč. Pomoje se bom čez kak teden spet pobarvala biggrin.gif . Vsi, razen ene sošolke, ki že ima izkušnje s kano (njej so zdej vse rjaste in grde videt), jim je bila nova barva (precej) všeč. Ta sošolka je poleg neodobravanja nad novo barvo povedala tudi, da je njej kana ful lase uničila. Barvala se je pa z eno, ki jo je v Müllerju kupila. Naj povem, da pri meni ni kakšnih večjih sprememb, mogoče so lasje celo boljše videti več dni po umivanju kot so bili prej.

Tej sošolki je rekel frizer (se je zgrozil nad dejstvom, da se je s kano pobarvala), da kana ful uniči lase. Da naj bi prišla not v las in od tam nikoli več ne odšla. Vglavnem, nič ni bilo slišati o nalaganju na lase. In isto je rekla sošolka, da je rekel to frizer njeni mami. Pa meni sicer tudi ni par stvari jasno. Če se kana nalaga na lase, kako pridejo not sestavine od balzama npr.? hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#116 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 March 2009 - 07:02 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 22. 3. 2009 - 18:48) View Post

Joj, meni je ta kana ful všeč. Pomoje se bom čez kak teden spet pobarvala biggrin.gif . Vsi, razen ene sošolke, ki že ima izkušnje s kano (njej so zdej vse rjaste in grde videt), jim je bila nova barva (precej) všeč. Ta sošolka je poleg neodobravanja nad novo barvo povedala tudi, da je njej kana ful lase uničila. Barvala se je pa z eno, ki jo je v Müllerju kupila. Naj povem, da pri meni ni kakšnih večjih sprememb, mogoče so lasje celo boljše videti več dni po umivanju kot so bili prej.

Tej sošolki je rekel frizer (se je zgrozil nad dejstvom, da se je s kano pobarvala), da kana ful uniči lase. Da naj bi prišla not v las in od tam nikoli več ne odšla. Vglavnem, nič ni bilo slišati o nalaganju na lase. In isto je rekla sošolka, da je rekel to frizer njeni mami. Pa meni sicer tudi ni par stvari jasno. Če se kana nalaga na lase, kako pridejo not sestavine od balzama npr.? hmm.gif


Mladoletna to sem jaz tudi že študirala...

ps:Pardon, jaz še nisem slikala ker nisem ujela pravega odtenka, brezveze mi je lepiti neke sfaljene odtenke. dry.gif
  • 0

#117 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 March 2009 - 08:26 PM

Hevea, mogoce ves, s kaksnimi odtenki se je barvala? mogoce je to vzrok za zelenkast pridih, tako kot pri barvanju iz blond na rjavo oz. crno?

Dilema, 3 mesece pavze v obe smeri? ta se mi zdi malo huda. zakaj je pa dobro pocakati toliko casa?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#118 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 March 2009 - 11:37 AM

As I said already - nisem noben strokovnjak. Če te je strah barvanja s kano in interakcije s kemično barvo, potem je pač bolje naredit več pavze, ampak to je samo moje mnenje.

Kvalitetna kana ne uniči las, ni šanse. Jaz zaupam samo Lushevi, drugim, ki se pri nas dobijo, pa ne, ker so polne nekih dodatkov. Če bo šansa, bom naročila iz tujine tisto najbojšo kakovost, ki je za body painting.

Jaz imam zdej lase lepše kot kdajkoli prej. Frizerji so povečini neizobražene budale, ki so proti kani samo zato, ker je sami ne uporabljajo (je preveč dela, poleg tega ne nudi drastične spremembe barve).
Kana se veže na las, kar pa ne pomeni, da ga popolnoma zaduši in 100% prekrije, da potem živ bog več ne pride do njega. Meni se regenerator še vedno prav lepo vpije v lase.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#119 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 23 March 2009 - 03:55 PM

No jaz sicer Lusheve nisem še probala mi je pa ta Logonina super, prav tako po sestavinah ker ima notri proteine(in če se zdjle napamet prav spomenm tudi olja).
  • 0

#120 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 March 2009 - 05:01 PM

Dilema, nisi strokovnjak, ampak imas veliko, veliko vec znanja o negi las kot pa jaz. Zato te tudi sprasujem, ker zaupam tvojemu mnenju. Mogoce ves, ce ima poleg Logone se katera znamka blond odtenke?
Se je katera ze barvala z blond, svetlo kano?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users