Jump to content


Photo

Študij v tujini


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#101 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 January 2012 - 06:21 PM


Samo potem če grem jaz tja s pol narejenega drugega letnika sem v precej slabem položaju, ker tam mi ful izpitov ne priznajo. Tak da morem dejansko prit v SLO med izpitnim in naridt manjkajoče?
  • 0
Viens, reste ici!

#102 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 January 2012 - 06:21 PM

A ni še neka finta, da moraš tud imet dovolj visoko povprečje, da sploh lahko greš oz. da te sprejmejo, če je na tisto univerzo velik naval? hmm.gif
  • 0

#103 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 January 2012 - 06:25 PM

Ja, tudi to sicer, ampak to samo v tem primeru, če se prijavi za tisto univerzo več kandidatov, kot je prostih mest. Potem pa gledajo povprečje ocen, včasih tudi znanje jezika, kateri letnik si itd.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#104 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 January 2012 - 06:28 PM


Baje se kr potrudijo da sprejmejo vse ki se prijavijo. Da vsak gre tja kamor želi. Je pa itak tudi tak, da pri nas ful ni nekega navala, tak da me ne skrbi glih.
  • 0
Viens, reste ici!

#105 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 January 2012 - 06:30 PM

QUOTE(Ana @ 4. 1. 2012 - 18:21) View Post

Samo potem če grem jaz tja s pol narejenega drugega letnika sem v precej slabem položaju, ker tam mi ful izpitov ne priznajo. Tak da morem dejansko prit v SLO med izpitnim in naridt manjkajoče?



Hmm, tudi to je možno, ja. Jaz poznam kar nekaj takih, ki so odšli med izpitnim obdobjem domov (ne sicer Slovenci) za kak teden ali dva in naredili nekaj izpitov, nato pa prišli nazaj.

Drugače pa lahko nekaj izpitov še septembra narediš, saj prideš tako ali tako prej domov.

Ana, katero univerzo pa imaš izbrano?

Jaz ti bom rekla samo eno stvar: POJDI! Če si res želiš sploh ne premišljuj, prijavi se in sem prepričana, da ti ne bo žal.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#106 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 January 2012 - 06:31 PM


INALCO, Pariz. smile.gif
Ja itak grem. Imamo 4 različne za Pariz na voljo, nekam bom že sprejeta.
  • 0
Viens, reste ici!

#107 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 January 2012 - 06:35 PM

Super!

Sigurno boš sprejeta, sploh pri štirih možnostih. smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#108 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16266 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 January 2012 - 06:59 PM

QUOTE(Ana @ 4. 1. 2012 - 18:16) View Post

Kaj pa se zgodi če se zdaj jaz prijavim, sem sprejeta in ta (torej drugi) letnik padem. Lahko grem vseeno?



QUOTE(eve @ 4. 1. 2012 - 18:19) View Post

Ja. Važno, da imaš status študentke in da si končala vsaj prvi letnik.


Jaz nisem tako prepričana o tem! Sošolec je hotel iz na izmenjavo v istem terminu kot jaz, se pravi lani septembra, pa ni naredil drugega letnika, in je izmenjava odpadla. Kak boš šel v tujino delat tretji letnik, če doma še drugega nimaš narejenega. Tako, da se glede tega pozanimaj v mednarodni pisarni!!

Drugače pa se strinjam s puncami, da pojdi v tretjem letniku, če si bolonjc 3. letnika ne moreš ponavljat, ampak vpišeš absolventa, in le tega potem za kaj drugega izkoristiš. ;)

Jaz spet razmišljam o tujini, in sedaj se odpira možnost, da grem naslednje leto preko Cepusa. Upam, da mi uspe.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#109 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 January 2012 - 07:16 PM

Tašika, ja, to je res, samo potem greš pač v tujino kot 2. letnik, ne kot 3. Pol pa ni problemov, vsaj jaz jih ne vidim. hmm.gif Lahko pa, da je kaj drugače, se nisem nikoli s tem ukvarjala.


Drugače pa tudi jaz mal ceepus gledam, ampak še ne vem točno, kaj bom naredila naslednje leto. Druga možnost je še, da se bom prijavila na erasmus prakso.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#110 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16266 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 January 2012 - 07:32 PM

Problem je samo v rokih prijave. Kolker se spomim se moraš do marca prijavit, če želiš oktobra potem iti na izmenjavo, do junija pa če želiš it v poletnem semestru, in če ti do oktobra ne končaš letnika je potem problem. ker se pač za letno vnaprej prijavljaš. Razen če lahko naknadno spremeniš da bi šel 2. letnik v tujino opravljat. hmm.gif

Jaz sem tudi razmišljala o erasmus praksi, po drugi strani pa bi si prakso mogoče za zadnjo leto pustila, ali pa za absolventa.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#111 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25358 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2012 - 09:49 AM

Kalypso, imas ti kaksno stipendijo trenutno? Mi morda lahko na kratko napises, kaksne so stipendistove obveznosti v zvezi z Zoisovo stipendijo in Ad Futuro (nekako imam v spominu, da si potem obvezan priti v maticno drzavo za x let, unles ... (blank))?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#112 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2012 - 12:14 PM

Ne. Nobene štipendije nimam. :down:

Malce sem že pozabila kje so haklci. Če se prav spomnim, glede Zoisove ni nekih posebnih obveznosti. Po Štipendiji za študij v tujini pa si zavezan, da delaš v Sloveniji za nek določen čas. Malce preglej razpise na spletni strani Ad Future.
Pa izredno ugodnega kredita Deželne banke za študij v tujini tud več ni. :down:

Nameravaš na MA v tujino?
  • 0

#113 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25358 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2012 - 01:00 PM

Ja, zdaj gledam opcije glede stipendij, ker nocem vsega na pleca starsev nalozit, kreditirala se pa res ne bi.

Joj, zdi se mi, da ze 100 let studiram in da sem ze ful not v tem, pa se kar nimam nobenega papirja v rokah, hah. First things first!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#114 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2012 - 01:17 PM

Včasih se moraš zakreditirat, ker naša država ni ravno radodarna s štipendijami (vsaj za družboslovne smeri), in podiplomski študij je marsikje po svetu drag špas.

Good luck!


Meni se tudi zdi, da se šolam že celo večnost. Pred kakim letom sem še razmišljala o PhD, sedaj pa sem misel na to opustila.
  • 0

#115 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25358 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2012 - 01:34 PM

Ja, saj vem, samo je ful nelagoden obcutek se zadolzevat, sploh ce si ne predstavljas, kako naj bi tvoje bodoce delovno mesto izgledalo in kje bi ga lahko dobil oz. si ga ustvaril. Hvala!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#116 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25358 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 April 2012 - 08:25 AM

Kalypso, če se prav spomnim, je tebi čisto malo zmanjkalo, da bi dobila štipendijo - se morda spomniš, koliko točk si zbrala na razpisu oz. kakšno si imela povprečje? Jaz tudi gledam bolj družboslovno smer in je povprečje v bistvu edini kriterij, ki pride v poštev zame.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#117 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 April 2012 - 10:14 AM

uff. ves da se vec ne spomnim je bilo pa res tako malo, da sem bila besna in razocarana, ko sem dobila odlocbo.
  • 0

#118 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 April 2012 - 12:00 PM

http://www.sklad-kad...to-2012-128-jr/
  • 0

#119 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 May 2012 - 08:39 PM

A se da na Erasmus prijaviti, tudi če si en letnik prej ponavljal?
  • 0

#120 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 May 2012 - 08:57 PM

Ja
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users