Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#101

  • Guests

Posted 17 April 2008 - 03:33 PM

Hm, Sonchika, možno. hmm.gif Jaz vstavljam vlažno (zmočim jo z vodo). Kot sem že rekla, je sama tudi prvič nisem čutila. A ti čutiš celo, ali samo tisti repek na koncu?


  • 0

#102 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 April 2008 - 03:49 PM

Mislim, da kar celo. No, sej bom poročala drugi teden, ko imam M.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#103 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3500 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 04:01 PM

Nila kako pa jo potem odstraniš? Sem se pogovarjala s kolegico, ki ima to zadevo in jo je sicer zelo hvalila, vendar jo boli, ko skodelico ven jemlje.
  • 0

#104 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 April 2008 - 07:27 PM

Sem prebrala vseh 6 strani in tudi celotni članek na štorklji pa nisem dobila odgovora glede sindroma toksičnega šoka. Ena punca je sicer vprašala kako se s tem ampak ni dobila odgovora.
No jaz imam ful močne mentruacije in uporabljam izključno vložke, ker mi tamponi ne ustrezajo. Na žalost imam STT (sindrom toksičnega šoka) in padem v nezavest. Se mi je zgodilo že nekajkrat.
Kaj mislite glede menstrualne skodelice in STT ?

Edit : našla na angleški strani.

Dear Cathy
I've been using my Mooncup for the first time these past few days and it seems to be working really well. Everything everyone says about it on your site is true. I particularly like the idea that I can forget about it and just need to empty it once on waking and once before sleep. However I'm still a little concerned about the risk of toxic shock syndrome from leaving it in for a long time.
My cup only gets about half full in half a day, so is it okay to leave it in for those 8 hours without changing it?

Thanks
Lucy

Dear Lucy
Thank you for your email. I am glad that you are getting along with your Mooncup! You are right to be concerned about toxic shock syndrome, and with the Mooncup it is important to regularly remove and clean it as by doing so you prevent any build-up of the bacteria that may cause this illness. We recommend that you remove and clean your Mooncup 4 times during a 24-hour day. TSS has been linked to high absorbency and prolonged use of tampons. The Mooncup differs from tampons in that the material that it is made of does not support the growth of bacteria in the way that the rayons and cottons used in tampons do. Menstrual cups have been around since the 1930s but have not been associated with toxic shock syndrome. TSS is most common in women aged between the ages of 15 and 19 and the risk of contracting it decreases with age. As a precaution, you should be aware that the symptoms of TSS could include sudden high fever, vomiting, diarrhoea, dizziness, fainting, or a rash rather like sunburn. Should you experience these symptoms during your period you should remove your Mooncup and contact your GP immediately. I hope that this information is useful for you.

_________________________________________________________________________


Torej kolko sem razumela, je pomembno, da opereš skodelico 4x na dan in, da si pozoren. Ampak naj se za skodelica ne bi povezovala s toksičnim šokom, ker nasprotno od tampona ne vpija bakterij ?
  • 0
Viens, reste ici!

#105 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27075 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 April 2008 - 07:36 PM

Ej Banani:

Navadne bombažne vložke je še najlažje dobiti, lahko jih izdelate celo sami. Morda vas utegne zanimati nova notranja metoda zadrževanja menstrualne krvi. Obstajajo namreč posebne skodelice, ki v notranjosti telesa menstrualno kri zgolj zbirajo, ne pa tudi vpijajo. Skodelica je namenjena večkratni uporabi, izdelana je iz naravne gume ali silikona ter pomeni majhno tveganje za sindrom toksičnega šoka . V ZDA naglo narašča število zvestih privrženk zbiralnih skodelic, predvsem med ekološko osveščenimi uporabnicami, ki tako tudi precej prihranijo. Pravi prodajni uspešnici izdelujeta družbi, ki jih tržita pod imenom The Keeper (hranilnik) in Diva. Priljubljeni so tudi higienski izdelki iz morske spužve.


Vir: http://www.viva.si/clanek.asp?id=2830


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#106 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 17 April 2008 - 07:59 PM

vir?
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#107 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27075 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 April 2008 - 08:00 PM

Aja, ups, bom popravla.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#108 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 08:01 PM

Ana, sej to ni sindrom toksičnega šoka, če padeš v nezavest, STŠ je dosti hujša stvar, to tvoje bo vrjetno kej drugega? hmm.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#109 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 April 2008 - 08:03 PM

Hvala coco. Mogoče pa bi probala to. Ko imamo telovadbo ni ravno prijetno met vložka, ko iz tebe teče.

Simptomi sindroma toksičnega šoka so visoka telesna temperatura, bruhanje ali driska, hude bolečine v mišicah, huda slabost, omotičnost in izpuščaji, podobni sončnim opeklinam.

Nevem kaj bi lahko blo to druga ? Postane mi slabo, vrti se mi in na koncu padem.
  • 0
Viens, reste ici!

#110 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 08:05 PM

Mogoče samo preobčutljivost na tampone na kšn drugi način? Kr STŠ je ful redka stvar, je pa bakterijska če prav vem, in v mnogo primerih smrtna. Nevem no, sploh če se ti zgodi vsakič, ko uporabiš tampon.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#111 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 April 2008 - 08:08 PM

Mogoče. Ampak je pa čudno. Ampak potem če ni tš bi bla vrjetno na to skodelo tut "alergična" ?
  • 0
Viens, reste ici!

#112 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10724 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2008 - 08:10 PM

Meni se je samo enkrat zgodilo, da se mi je začelo vrtet in sem bruhala malo po tem, ko sem vstavila tampon. Ko sem ga dala pa ven, je bilo pa kmalu dobro.
  • 0

#113 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 08:13 PM

Ma kaj pa vem. Kaj to se ti zgodi takoj ko daš tampon noter al kasneje?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#114 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 April 2008 - 08:13 PM

Nekaj sekund po tem. ohmy.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#115 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 08:21 PM

Pol pa 100% ni STŠ. Nevem, če daš prste v nožnico ti je tudi slabo? Mogoče je to samo kšna reakcija tvojega telesa na tak vdor (to si zmišljujem). Kr jst vem da ko si dam tampon, imam nekakšen neprijeten "zamašen" občutek, ki me sicer ne moti, ampak če bi bil potenciran, bi pa utegnilo bit hudo.
Ni pa rečeno da ti zato šalca ne bo OK, ker se tampon vstavi ful bolj globoko kot to zadevo, mogoče jo boš lažje prenašala.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#116 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 April 2008 - 10:10 PM

QUOTE(Ana @ 17. 4. 2008 - 21:03) View Post

Hvala coco. Mogoče pa bi probala to. Ko imamo telovadbo ni ravno prijetno met vložka, ko iz tebe teče.

Simptomi sindroma toksičnega šoka so visoka telesna temperatura, bruhanje ali driska, hude bolečine v mišicah, huda slabost, omotičnost in izpuščaji, podobni sončnim opeklinam.

Nevem kaj bi lahko blo to druga ? Postane mi slabo, vrti se mi in na koncu padem.

,
To se je meni včasih ful dogajalo, kar naenkrat me je zadela slabost, vrteti se mi je začelo, vroče mi je postalo, meglilo se mi je pred očmi, driska, šlo mi je ne baruhanje,v tistem trenutku mi je bilo prav vseeno kje ležim na tleh, noge me niso več držale...skratka zelo grozna zadeva, sploh če nisi doma. Ampak jaz sem to vedno pač povezovala z bolečimi menstrami, ker me je tud ful zvijalo od bolečin in ko sem pojedla tableto, je bilo čez pol ure ok. Se mi je zgodilo tudi, ko nisem imela tampona....a gre zdej za toksičen šok ali pač za bolečo menstro?
  • 0

#117 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 April 2008 - 06:13 AM

Toksični šok pomeni, da se kri okuži z bakterijami, ki nastanejo na tamponu, če ga predolgo ne zamenjaš. Tisti simptomi so začetni in ne minejo sami. Če se pojavi šok, gre za zastrupitev krvi in moraš v bolnišnico, sicer lahko zaradi okužbe, če je večja, tudi umreš.
To, da se potem vrtoglavica sama neha, sigurno ni toksični šok.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#118 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 18 April 2008 - 11:19 AM

Sonchika mene je Lunetka motila samo ko ji še nisem pecelj odrezala, tale pecelj je mene motil, karkoli sem naredila, ker je gledal malo ven iz nožnice. Tako sem ga odstrigla (mislim da je moj peceljček dolg natanko 2 milimetra sedaj) in mi je super, jaz imam prej problem ko pozabim da jo sploh imam v sebi in si jo tudi pozabim spraznit..sad.gif
  • 0

#119 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 18 April 2008 - 12:24 PM

To kar pravte, da vam slabo rata je zlo pogosto pri uporabi tamponov. Tudi meni se občasno dogaja, da sem malo omotična, vendar pa to nikakor ni STŠ! Vse naše telo in s tem tudi nožnica je med menstruacijo občutljivo. Tiste, ki se vam to dogaja imate verjetno že tako precej neprijetne menstruacije in se že tako slabo počutite. Do slabosti lahko pride, kot je tudi Hevea napisala, ker je to po neki strani le vdor v telo in če se že tako slabo počutiš je pol normalno, da ti to ne pripomore ravno k boljšemu počutju. Sama pa ugotavljam, da pri meni slabost nastane deloma tudi zato, ker sem ponavadi, ko menjavam tampon ves čas malo sklonjena (da pač menjam dnevni vložek odvijem tampon, vržem ovitek v koš,...) ko pa je le ta vstavljen se hitro dvignem in se mi zvrti tudi od tega smile.gif . Večin žens ima med mentruacijo tudi malo spremenjen krvni tlak, tak da mislim, da bi vse to moglo vsaj delno pojasnit slabosti.
  • 0

#120 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 18 April 2008 - 02:07 PM

Pri meni je pa blo tko. Dva dni pred menstro se mi je vrtelo in en dan prej delalo ful slabo. Vendar to samo enkrat. Pol ko pa je pršla pa sem bla ok. Tko da slabost je lahko tudi zaradi občutljivosti telesa.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users