Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#101 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2007 - 07:33 PM

QUOTE(nihrida @ 13. 2. 2007 - 21:12) View Post

Jst poznam velik primerov kjer se ženskam, ki živijo skupaj (v družini), menstruacija pojavi ob istem času (ne ravno isti dan...).


smo se učili pri bio ... menda ženske s potom oddajamo tudi feromone, ki izzovejo pri drugih ženskah mentruacijo. nardili so poiskus in so več različnim ženskam (ki se niso srečevale) pod nos nanašali pot od ene druge. in vse so dobile menstruacijo na tisti dan, kot ženska, ki je darovala pot.
teh feromonov naj ne bi vohali, krivi pa naj bi bili tudi pri izbiri partnerja.
kolko je res ne vem, sliši pa se zabavno smile.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#102 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 February 2007 - 02:59 PM

Jaz sem pa še brala, da te ženske ki skupaj živijo dobijo nekje skupaj menstruacijo, a se uačetek ravna po "alfa ženski", torej tisti, ki jo (podzavestno) smatrajo za močnejšo in vodilno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#103 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 February 2007 - 10:09 AM

A kakšni lekadoli pa to tud pomaga pri teh goddamnfrakin' bolečinah? huh.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#104 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 17 February 2007 - 10:10 AM

men sam lekadol pomaga, oz. najlepš in najhitrejš mi prime
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#105 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2007 - 10:14 AM

Nalgesin oz. "čarobna modra tabletka" works for me... Oz zdej ne rabim več, ker mi KT pomagajo.
  • 0

#106 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 February 2007 - 11:45 AM

Samoreplika: ja, men pomaga biggrin.gif

Si bom pa zrihtala tele nalgesine first thing v ponedeljek.

Okej, edit: lekadoli so superkul. Še nikol nism nč vzela, pa mam vedno probleme. Silly me. butl.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#107 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 March 2007 - 01:37 PM

Jz sm/mam zdj to rundo,sam 1 dan menstro!U soboto sm nehala jest tablete,v četrtk zjutri sm jo dubla,dans je nimam več huh.gif v nedelo spet začnem jest tablete.A ni to tko mal čudn,prej sm skoz mela vsj 2 dni
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#108 *_angel_*

*_angel_*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 119 posts
  • Location:celje
  • Interests:muska muska muska muska in še 1x muska

Posted 01 April 2007 - 07:50 PM

js mam pa menzo zdle že ene parkrat da mam sam 14 dni frej (se pravi da nimam menze 14 dni, po jo pa spet dobim)...to mi je tak čudn...spolnih odnosov nimam in jih še nism mela, stara sm 16 let, pa mam že dost cajta menzo (3,5 lete) pa sm mela skos tak da mi ni zamujala, kvečjemu da je bla prekmal...tamponov si pa tud ne morim vstavit, kr me vse dol boli...neki je narobe z mano,ane? glede tamponov mi je rekla kolegica da je to zato kr nism sproščena.... hmm.gif hmm.gif hmm.gif hmm.gif
  • 0
I ŁooK iN ThE mIrrOr And I Hate WhAT I See, a WaNNaBe Model PosING aS me

#109 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 April 2007 - 08:36 PM

Prepogosta mestruacija je posledica stresa, ali pa kakšnih zdravstvenih težav.

Če se ti pa dogaja pogosteje je pa znamenje da nekaj ne štima s hormoni, kar je ful pogosto pri preveliki teži, ali pa pri ščitničnih težavah. V obeh primerih bi ti pa priporočila obisk pri osebni zdravnici, ki ti lahko ugotovi vzrok prepogoste menstruacije, ali pa naredi še kake dodatne raziskave da se ti bo pošlihtalo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#110 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2007 - 06:06 AM

Menstruacija se šteje od dneva začetka menstruacije. Torej... če mate menstruacijo (1 teden), potem je pa 2 tedna nimate, imate menstro na 3 tedne (21 dni).

Pri večini deklet traja menstruacija 3 do 7 dni. Na začetku je zelo neredna. Včasih traja tudi do 4 leta, da se cikel uredi na 28-dnevni ritem. Navadno je namreč dolžina enega menstrualnega cikla 28 dni (od prvega dne menstruacije do prvega dne naslednje menstruacije) lahko pa tudi več ali manj.

Glede tamponov pa - kot prvo res možno, da nisi sproščena, lahko pa da imaš tudi suho sluznico.
  • 0

#111 *_angel_*

*_angel_*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 119 posts
  • Location:celje
  • Interests:muska muska muska muska in še 1x muska

Posted 02 April 2007 - 07:37 PM

pomoje to zaradi prevelike teže nebi blo, kr mam normalno, nism debela, vse zastopm glede tega, sam ko je tak neprijetno da maš samo 14 dni vmes fraj se pravi da nimaš menze..glede zdravnice sm že študirala, pa mislim da bom v kratkem skočila do nje, pa se res pozanimala...hvala za odgovore in pomoč smile.gif smile.gif
  • 0
I ŁooK iN ThE mIrrOr And I Hate WhAT I See, a WaNNaBe Model PosING aS me

#112 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 08 April 2007 - 06:40 PM

QUOTE(*_angel_* @ 2. 4. 2007 - 21:37) View Post

pomoje to zaradi prevelike teže nebi blo, kr mam normalno, nism debela, vse zastopm glede tega, sam ko je tak neprijetno da maš samo 14 dni vmes fraj se pravi da nimaš menze..glede zdravnice sm že študirala, pa mislim da bom v kratkem skočila do nje, pa se res pozanimala...hvala za odgovore in pomoč smile.gif smile.gif

če prav razumem mas med krvavitvami 14 dni? se pravi tiste dneve ko mas menstro nisi štela? če ti traja krvavitev 5-7 dni pol ti traja menstra 19-21 dni in to po mojem ni nic napacnega... js sem tudi imela tko na zacetku in kar dosti casa... da je trajalo tko 18-20 dni ali celo manj... šele zdej ko mam 18let mi traja 25-28dni..
  • 0

#113 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 13 April 2007 - 11:03 PM

jaz sem jo tud mela včasih na vsakih 19 dni,lih tko da je blo 12 dni frej vmes pri meni,tko sem bla revca k sem mela skoz mokroto
  • 0

#114 Sissy

Sissy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1329 posts
  • Location:Nekje med MGL-om in SNG Dramo Ljubljana.
  • Interests:Berem, pišem pesmi, igre in izpopolnjujem se v igranju.

Posted 14 April 2007 - 01:22 PM

To si bla pa res boga. Men se je pa zdej že ene parkrat zgodlo, d mi je menstra prehitevala, prej mi je zamujala, in ne vem kak to k sm mela že čist lepo urejen. Bo pa zdej dve let odkar jo mam in me zmeri toook boli, d tisto prvo noč skr nč ne spim.
  • 0
Obstala sem,
da bi se spremenila.
Obstala sem,
da bi se pomirila.
Obstala sem,
da bi obraz dobila

#115 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 14 April 2007 - 01:53 PM

Men se zdi, da čist prezgodaj menstro dobimo rolleyes.gif ... jaz sem jo pri 12ih in 5 mesecev, pa nas je takrat okoli pol punc v razredu imelo. sicer pa sem imela 1 leto in še malo popolnoma urejeno, zdaj se pa na vsake tolko časa kej poberkla, boli pa hvalabogu ne oz. ne preveč smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#116 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 24 April 2007 - 10:05 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 17. 2. 2007 - 11:14) View Post

Nalgesin oz. "čarobna modra tabletka" works for me... Oz zdej ne rabim več, ker mi KT pomagajo.



Agree thumbup.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#117 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13781 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 01:13 AM

imam eno vprašanje, zdele sem dva meseca brez presledka jemala tabletke in sem imela danes, ko sem dobila menstruacijo ful krče in zvečer je ven prišel kot en tak kos tkiva - kompakten, kar velik. A je to normalno ali naj pokličem zdravnico?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#118 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 August 2007 - 01:21 AM




Baje, da je normalno oz. dokaj pogost pojav, da če recimo ješ tabletke več kot en mesec, imaš potem močnejšo in bolj bolečo menstro. Jaz se zaradi tega ne bi sekirala. Mislim, najbrž ni prišel ven zgolj ta "strdek", najbrž je bil "pomešan" z menstro, a ne?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#119 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13781 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 01:27 AM

Ne strdek, tko širok kak 1-2 cm in dolg okol 4 cm kos tkiva. in zelo kompakten. Groza! Ko tak debel deževnik! bruh.gif Bljak. in zdaj prebiva zavit v folijo v hladilniku če bo treba k zdravniku it pokazat. seksi biggrin.gif

Aja pa brez krvi
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#120 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 August 2007 - 01:29 AM



Hehe, ti pa si ta prava. =)
No, jaz sem spomnim, da (pred davnimi leti sicer, pa vendar), ko sem imela precej močne menstre, je tudi iz mene včasih prilomastil kak "strdek" oz. tkivo - točno vem, kaj misliš. Jaz mislim, da ni panike, res. =) Lahko pa vseeno greš preventivno k zdravniku, da boš boljše spala. wink.gif





Aja, zaj sem prebrala, da brez krvi... hm... a pa je vseeno blo v času menstruiranja? Če ja, potem še enkrat - po moje brez skrbi.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users