Jump to content


Photo

Prosto o sestavinah


  • Please log in to reply
529 replies to this topic

#101 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 14 January 2006 - 02:15 PM

[quote=Tanjci][quote=Estera]Pa je možno, da ima npr. ena krema ipd slabo sestavino, ampak jo potem druga dobra sestavina poleg nje izniči? In potem nima slabega vpliva?[/quote]
kot če te mož udari, pol ti pa reče "oprosti, sej te imam rad"...hja

Ma ne...To sem pomisla, k je nedolgo nazaj sonchika eni odg., da je druga sestavina škodljiva, ampak je pred njo ena zares blaga in je izdelek zato čisto ok.
  • 0

#102 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 14 January 2006 - 04:32 PM

eno vprašanje.... a je mleko za obraz pa tist za oči spucat, oboje od garnier fresh uredu? al je sam tonik ok?
  • 0

#103 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 January 2006 - 09:08 AM

A Total Fresh mleko sploh obstaja? Mislim, da ne.
Essentials mleka, kateri je tudi tonik, sta pa oba komedogena. Sicer sta fajn, z AOK, ampak neprimerna za mastno/mešano/problematično kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#104 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 15 January 2006 - 09:28 AM

Sonchika, a mogoče veš, kateri tonik ni komedogen?
  • 0

#105 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 January 2006 - 10:08 AM

Toniki ponavadi niso komedogeni. Essentials od Garnierja, Cera di cupra, Afrodita kamilica...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#106 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 January 2006 - 11:48 AM

a mogoce katera ve za kksno stran, na kateri bi lahko najdla sestavine vichy izdelkov? zanima me ena nova kremca myokine smile.gif LP
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#107 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 January 2006 - 11:55 AM

Ta krema je katastrofa ... res. Brez antioksidantov, nič posebnega ... žalostno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#108 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2006 - 11:56 AM

myokine ima 3 kremce: navadno, za suho kožo in za okoli očo. Katero si pa ti mislila?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#109 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 15 January 2006 - 11:57 AM

QUOTE(sonchika)
Essentials mleka, kateri je tudi tonik, sta pa oba komedogena.


Sam Sonchika gor si zapisla, da je tonik Essentials komedogen. A Cera di cupra je pol boljš kod Essentials?
  • 0

#110 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 January 2006 - 11:57 AM

QUOTE(URŠKA)
myokine ima 3 kremce: navadno, za suho kožo in za okoli očo. Katero si pa ti mislila?


Baje je cela linija kriminalna ... jaz sem videla samo dnevno kremo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#111 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2006 - 12:00 PM

QUOTE(DiLeMa)
Baje je cela linija kriminalna ... jaz sem videla samo dnevno kremo.

no ja, zadnje čase se res ne čudim več ...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#112 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22492 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2006 - 12:03 PM

A titanium dioxide je škodljiv samo če je v hrani al tudi če je v kozmetičnih izdelkih?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#113 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 January 2006 - 12:04 PM

QUOTE(URŠKA)

no ja, zadnje čase se res ne čudim več ...


Na sosednjem forumu so imeli razpravo o tej liniji in so jo totalno skritizirale, bolj kot ne so se že norčevale, no. biggrin.gif Ehh ne vem no ... jst sm v globalu ful razočarana nad Vichy zadevami ... ima nekaj dobrih proizvodov, večina je pa srednja žalost ... pa človek glede na reklame in vse ostalo pričakuje same presežke.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#114 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2006 - 12:07 PM

QUOTE(Marmelada)
A titanium dioxide je škodljiv samo če je v hrani al tudi če je v kozmetičnih izdelkih?

če je v kozmetičnih izdelkih potem je to zagotovo UVA zaščita.
OT-Kaj pa je fora s hrano? In v kakšni vrsti hrane lahko naletiš na t. dioxide?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#115 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 January 2006 - 12:16 PM

titanium dioxid se lahko uporablja tudi kot barvilo smile.gif v hrani pa nevem kje bi ga sploh lahko najdla biggrin.gif
a pol pravte da ta myokine ni dobra ermm.gif sej ubistvu ni zame, ampak je mami neki govorila da bi si jo nabavla, zato sm pa tuki povprasala po njej smile.gif v elle je biu testercek, bomo ponucal, mogoc bo pa mamiki odgovarjala biggrin.gif js jo nagovarjam da si kupi superdefense, ampak je v dvomih, ker prisega na vichy ermm.gif
aja DiLeMa, sori k spet tezim, ampak me zanima, ce mi lahko poves na kerm forumu si brala o tej kremci? da bom mela boljse argumente, ko bom mamiko poskusala odvrnit od nakupa te kreme biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#116 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 January 2006 - 12:28 PM

QUOTE(soraya)
QUOTE(sonchika)
Essentials mleka, kateri je tudi tonik, sta pa oba komedogena.


Sam Sonchika gor si zapisla, da je tonik Essentials komedogen. A Cera di cupra je pol boljš kod Essentials?


Tonik Essentials ni komedogen no.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#117 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 15 January 2006 - 01:25 PM

QUOTE(sonchika)
A Total Fresh mleko sploh obstaja? Mislim, da ne.
Essentials mleka, kateri je tudi tonik, sta pa oba komedogena. Sicer sta fajn, z AOK, ampak neprimerna za mastno/mešano/problematično kožo.


Sonchk..sam ves kaj ane.. na toniku pise fresh-pa ma iste sestavine kot essentials..tut na mleku pise fresh in na tistmu za oči pucat. Kupila sm vse 3 ker sm bla v italiji pa je blo sam po 1 euro pa pol.
  • 0

#118 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 January 2006 - 01:30 PM

Hm... pol pa res ne vem. Jaz sem gledala na eni strani sestavine in sem videla samo Essentials. Tonika iz te linije sta super, mleka pa komedogena. Za TF pa ne vem.
Če imaš izdelke, prepiši sestavo, pa bomo hitro videli.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#119 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22492 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2006 - 04:08 PM

QUOTE(URŠKA)
QUOTE(Marmelada)
A titanium dioxide je škodljiv samo če je v hrani al tudi če je v kozmetičnih izdelkih?

če je v kozmetičnih izdelkih potem je to zagotovo UVA zaščita.
OT-Kaj pa je fora s hrano? In v kakšni vrsti hrane lahko naletiš na t. dioxide?


Ja, kot barvilo je lahko, če se ne motim. Zasledila sem ga npr v Septoletah smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#120 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 January 2006 - 11:23 AM

punce, a katera mogoče ve kje bi se dalo dobit sestavine za kremco Garnier Fresh, jo imam doma ampak sestavine so bile napisane na škatli, ki pa je že zdavnaj v smeteh biggrin.gif

sem pogledala vse tiste strani ki jih je napisala miss*sixty, pa tega nisem našla nikjer ..tko da če bi katera mogoče vedla? wink.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users