Jump to content


Photo

Bela tehnika & gospodinjski aparati


  • Please log in to reply
372 replies to this topic

#101 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 23 November 2011 - 10:10 AM

Pomojem je fora v elektičnem toku.
  • 0

#102 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 November 2011 - 10:13 AM

Aha, OK. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#103 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2011 - 10:14 AM

QUOTE(ora @ 23. 11. 2011 - 10:10) View Post

Pomojem je fora v elektičnem toku.

yes.gif Neki z napetostmi ne štima.
  • 0

#104 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 23 November 2011 - 10:20 AM

Ja pri nas ima večina gospodinjstev 220, američani pa imajo treofazen tok, ne vem sicer točno kaj to pomeni, ampak verjetno ne bi delal, ker bi bil tok premajhen smile.gif
  • 0

#105 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17843 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 23 November 2011 - 11:28 AM

Štos je v tem, da je Ameriki napetost 120 V, pa še drugačne vtičnice imajo, kar pa ni problem, ker je adapter lahko dobit. Pač vmesni vtikač, ki ima vhod ameriški izhod pa evropski.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#106 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2011 - 02:49 PM

jaz sem si ful želela imeti kitchen aid in je moja mami razmišljala, da mi ga da za vselitveno darilo. ampak se je takrat odločila za bamix ( http://www.bamix.com/ ) in sem ful zadovoljna. res ni tako fancy in legendaren, je pa ful uporabna zadeva. imam pa vse možne dodatke in je to tudi edini mikser v hiši. dela vse, pa še malo prostora zavzame!
  • 0

#107 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13782 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2011 - 07:45 PM

QUOTE(Plain Jane @ 23. 11. 2011 - 9:44) View Post

A je iz Amerike? Ker če ja, potem pri nas ne bo delal. Prijateljica Američanka ga je mogla pri nas kupit, pa je tam ful cenejši. Mislim, da misliš Evropo, v US je nekje 370 EUR.

ne, nemčija-na ebayu.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#108 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 13 April 2012 - 11:04 AM

Pozdravljene punce,
potrebovala bi vašo pomoč. Torej s fantom si adaptirava stanovanje pa bi potrebovala vaša mnenja, nasvete...itd... glede katerih gospodinjskih aparatov bi kupila. Kupila bom pralni stroj, pomivalni stroj, hladilnik, zmrzovalnik, sesalec, likalnik na paro, tv. Prosim, če mi lahko katera od vas pomaga oz. mi napiše katere znamke so vam dobre, katere priporočate. Zelo bi vam bila hvaležna.
  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#109 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2012 - 11:07 AM

Jaz imam pralni in sušilni stroj Gorenje, pečico, kuhalno ploščo in pomivalni stroj Whirlpool, za napo pa nimam pojma
sesalec in likalnik sta Phillips (se mi zdi, da tudi TV).

Moja starša sta pred kratkim kupila hladilnik z zmrzovalnim delom (3 globoki predali) in kuhalno ploščo BEKO (v Merkurju) in sta ful zadovoljna.
  • 0

#110 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2012 - 11:14 AM

Mi imamo v kuhinji vse razen hladilnika (Gorenje) Brandt. Smo bili super zadovoljni, ampak je šla ravno zdaj po dveh letih indukcija. Popravilo 200€. :mellow: Pečica je meni super, ker ima res ogromno funkcij, enih sploh še ne poznam (kot to, da mi zadnjič ni bilo jasno kaj sem pritisnila, da se je pečica zaklenila :lol: ). oz. so nepreizkušene
Pralni stroj Bosch, likalnik Philips, TV LG, sesalc Electrolux Twin Clean (PRETEŽEK, jaz ga sovražim zaradi te teže).
  • 0

#111 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 April 2012 - 11:16 AM

Electrolux: pečica, kuhalna plošča, pomivalni stroj, hladilnik in zamrzovalnik, sesalec
AEG: pralni stroj
TV: Panasonic

vse mi je super, edino sesalec, ki je že krepko v letih, bom v kratkem menjala za Miele, ker so res top. likalnik mam Philips, ampak ne morm nič o preformansu povedat, ker ne likam.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#112 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13782 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2012 - 11:17 AM

Jaz imam kuhinjske aparate vse iz ikee(mislim, da zanje dela whirlpool), nimam nobenih pripomb. Hladilnik(ok. 400), pomivalni(ok. 350), indukcija(300) so bili zelo ugodni, pečica(500) pa je bila malo dražja, a sem želela pirolitično.
Pralni stroj imam od Candya, dobro leto in nimam težav. Ni bil ravno najcenejše, ne pa tudi zelo drag-okoli 400 evrov, smz
likalnik pojma nimam od koga je :D
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#113 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 April 2012 - 11:30 AM

Huh.. nevem če se bom za vse spomnila, ampak:
v kuhinji imamo pečico & kuhalno ploščo Gorenje, mikrovalovko Whirlpool, en hladilnik in pomivalec Candy (že drugi, prvi je zdržal ful let), drugi hladilnik Gorenje.
Pralni in sušilni stroj Zanussi, star že kar nekaj let in dela BP, televizije Sony Bravia, Sharp in Gorenje. DVD stolp je Philips, sesalec en Gorenje en Hoover, likalnik Rowenta.


Sicer ne vem če ti bo tole naštevanje kaj koristilo, najbrž bolj ne kot ja. Glede pomivalca ti jaz svetujem Candy, prejšnji nam je res trajal ful let, in še bi trajal, ampak je postajal rjast, lol. Hoover sesalci so tudi ful ok, napram Gorenju je ful boljši, lažji, okreten, vrečko menjaš BP v minutki. Dobiš jih čez mejo za dobro ceno. Sony televizija se mi tudi zdi da ima precej lepšo sliko kot fantova Philips, enakih dimenzij LCD.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#114 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2012 - 12:03 PM

jaz pa Hooverja ne priporočam. Res da je brez vrečke...ampak je FUL glasen in ful kmalu je izgubil moč.

Odsvetujem pa Candy pralni stroj - teta ga ima 3 leta (sicer pralno-sušilnega) in ga je morala dati najmanj 7x že popraviti.
  • 0

#115 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 April 2012 - 12:32 PM

^ Res je malo glasnejši, ja, ampak mene to ne moti, nimam sosedov ki bi jih eventuelno to motilo :D pa mi drugo odtehta. Glede moči pa naš je ziher star ene.. ne vem, 8 let? Pa še super vleče :D
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#116 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 April 2012 - 12:41 PM

Ok, midva sva drugač tud v fazi nakupa, ampak ti lahko povem za kere firme se bova odločila:

indukcijo že imava, in sicer od AEG, dobila sva jo ful ugodno, v Ga se prodaja za slabih 900 eur, midva sva jo dobila za slabih 400.
Pralni stroj: Bosch
Pomivalec: Candy / Bosch
Pečica: Aeg/Electolux
Napa: Elica
hladilnik: še ne vem.

Gorenja se izogibam v velikem loku, ima babica že tretjo njihovo indukcijsko v par letih (ob mojem vprašanju zakaj ne kupi druge firme, pa govori da za druge firme ni dobrih servisov in "podpore". MA JA!)

Mi imamo indukcijo od aeg že cca 7 let in dela brez pripomb.

Sesalec mamo mi Hoover, tko da bova verjetno isto, za likalnik mi pa resn i važno, neki za 50 eur recimo.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#117 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2012 - 12:42 PM

pralni stroj: electrolux
tv: samsung
pečica in indukcija: bosch
hladilnik: bosch
sesalec (star in od doma): vorkwerk
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#118 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 April 2012 - 12:50 PM

Frčica, pečico s pirolizu maš za 500 eur?
Dej mi povej katero?
Kako pa delujeta pomivalec in hladilnik?

Koliko časa že imaš aparate (pa še če mi poveš firmo in model bi blo super...k tole se pa fino sliši...)
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#119 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13782 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2012 - 01:03 PM

Ikea vse :D
Pečica: http://www.ikea.com/...ducts/90156209/
http://www.ikea.com/...ducts/60152199/ Pomivalni
http://www.ikea.com/...ducts/30152209/
samo moj ni tak, je bila pa cena okoli 300
Hladilnik je nekaj podobnega temu ali celo isti:http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80199501/

Jaz sem z aparati zadovoljna, na začetku me je motil hladilnik, ker muka :D dobesedno. Na servisu so mi pa povedali, d azaradi novih ekoloških plinov to vsei počnejo. ne vem, a je to res.
Pomivalni ej dokaj tih, seveda pa za to ceno ne moreš pričakovati neslišnega. Opere pa dobro.
Za vse aparate dobiš 5 let garancije. Bedno ej edino, da jih moraš tovoriri v Ikeo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#120 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 April 2012 - 01:16 PM

aja, ja pomivalec moram jaz med polno vgradni :D
Pečico si bom pa pobližje pogledala...
tnx :)
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users