Jump to content


Photo

očala ali leče??


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#101 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 April 2006 - 09:10 PM

Jaz sem dobila očala, ko sem začela več dalat na računalnik (službeno, potem pa še doma).

Najprej sem imela samo očala. Potem, ko je prišlo poletje, me je sonce zelo motilo (imam občutljive oči na svetlobo in poleti ponorim brez sončnih očal). Tako da sem imela nekaj časa navadna očala, nekaj časa sončna - dalo se je kombinirat, ker sem imela -0.75 doptrije.
Ko se mi je dipotrija tako povečala (-1.25) sem si kupila očala na clipe (zasenčen dodatek).

Sedaj pa mi je že vse skupaj zlezlo na -2.5 in eno leto imam očala + mesečne leče. Imam pa res problem, ker imam že po naravi kar suhe oči, tako da z lečami jih kar nadražim (pa še v računalnik skoz bulim).
Leče so mi full dobre za kakšen šport in sploh poleti, ko se močno sonce (in imam kar zaprta sončna očala). Za zvečer pred spanjem pa imam očala.

Je pa res kombinacija vsega kar strošek (očala na clipe 40.000; leče 26.000 / leto; sončna očala 35.000; potem pa še tekočina za shranjevanje leč + solzice + 2x na leto pregledi (seveda samoplačniški) ... za popizdit evil.gif ... sploh ne vem zakaj plačujem zdravstvo, če me toliko stane ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#102 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 April 2006 - 11:07 PM

Jst sem pa šla na pregled za leče samo enkrat, pač prvič preden sem jih kupila. Dioptrija se mi tak ne menja in pač non stop samo kupujem nove. So pa kar drage, ja.
Tudi na pregled za očala bi morala it to zimo, pa nisem šla, ker niti ne vem kam (prvo leto na faxu in imam šele zdaj zdravniški pregled, pa bom tam vprašala), da bi pa sama plačala se mi zdi pa že nateg, sej naj bi bile te storitve zastonj...
Hmmm, nisem vedla da so ta clip tako draga... Šment, sem že nekaj časa gruntala, da bi jih imela...
p.s.: Kami, sej razumem da te je veliko prišlo če si vse skupaj nakupila v enem ali dveh letih, samo oboja očala ti bodo itak zdržala celo večnost, samo leče in tekočina zanje so kar strošek wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#103 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 08:36 AM

Jaz imam eno grdo navado. Dostikrat zadremam z lečami. oops.gif Vem, da se to nebi smelo dogajat ampak meni se. In potem se zbudim z grozno suhimi očmi. Mene zanima, če bi pomagale umetne solzice potem ? Aja in zakaj se v bistvu umetne solze sploh uporabljajo ?
  • 0
Viens, reste ici!

#104 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 08:38 AM

Aja drugače imam pa te. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#105 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 April 2006 - 08:43 AM

QUOTE(Anaa)
Aja drugače imam pa te. wink.gif


No te mi je takrat optik dal za probo, pa mi je blo čist o.k. z njimi, samo rdeče oči sem imela.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#106 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 08:45 AM

Verja kje pa je sploh problem, da ti nebi mela leč ? biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#107 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 April 2006 - 08:54 AM

Mene je strah, da si jih nebi mogla not pa ven dajat. Pa tudi, da imam rdeče oči....
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#108 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 09:00 AM

Jaz sem na začetku skoraj živce zgubila. Kasneje sem ugotovila da samo zato, ker mi je okulistka pokazala najbolj zajeb** način vstavljanja in odstranjevanja leč.
Morem rečt, da sem se na začetku ful mučla. Potem pa sem malo sprobavala in sem našla svoj način, ki se ga tut zdaj poslužujem. Leče imam zdaj približno 4 mesece in jih vstavim v petih sekundah, z odstranjevanjem imam malo težav, ker imam trenutno ful dolge nohte in me je strah prijet. biggrin.gif
Ko pa imam kratke pa je ful izi tudi odstranjevanje. Leče niso noben bav-bav. Jaz sem bla na začetku ful skeptična, nisem vedla bi al nebi, bom jaz to zmogla pa to je taka komplikacija. Pa ni veš.
Enostavno zjutraj primeš, vstaviš imaš celi dan notri (vsaj jaz) potem v posodici naliješ svežo tekočino, odstraniš lečke in je to to. Resno ti polagam na srce, da ti nebo žal, če si jih boš omislila!
  • 0
Viens, reste ici!

#109 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 April 2006 - 09:03 AM

Veš kaj je bilo še pri meni, prvič mi jih je vstavil okulist in me je tako namučil, jaz se ena tistih, ki ne pustim, da mi kdo šari okoli oči, ful se je namučil, da mi je vstavil leče, res ful, mogoče je bila to napaka, da sem se malo prestrašila.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#110 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 09:09 AM

Huhu. biggrin.gif Pa si si probala kdaj sama vstavit ?
  • 0
Viens, reste ici!

#111 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 April 2006 - 09:10 AM

Ne nikoli, ker se mi je zamerilo.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#112 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 27 April 2006 - 09:52 AM

jaz jih dam not v 1 s in ven isto
  • 0

#113 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 April 2006 - 11:49 AM

Ste me mal zrajcale glede leč....
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#114 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 April 2006 - 12:02 PM

QUOTE(Anaa)
Jaz imam eno grdo navado. Dostikrat zadremam z lečami. oops.gif Vem, da se to nebi smelo dogajat ampak meni se. In potem se zbudim z grozno suhimi očmi. Mene zanima, če bi pomagale umetne solzice potem ? Aja in zakaj se v bistvu umetne solze sploh uporabljajo ?


Jaz ti raje svetujem, da ne spiš z lečkami. v bistvu je zelo enostavno, vsakič ko misliš da boš zaspala, jih daš prej ven.
  • 0

#115 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 12:04 PM

Ja saj samo potem se morem vstat pa si jih ven dat potem pa nazaj. Meni se neda. ermm.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#116 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 April 2006 - 12:04 PM

QUOTE(Verja)
Veš kaj je bilo še pri meni, prvič mi jih je vstavil okulist in me je tako namučil, jaz se ena tistih, ki ne pustim, da mi kdo šari okoli oči, ful se je namučil, da mi je vstavil leče, res ful, mogoče je bila to napaka, da sem se malo prestrašila.


Idiotska ideja od okulista, da ti on daje leče not... mad.gif valda se ti postopek zameri do konca življenja. Če se boš odločila za lečke, vsekakor zamenjaj nesposobneža.
  • 0

#117 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 April 2006 - 12:09 PM

QUOTE(Anaa)
Ja saj samo potem se morem vstat pa si jih ven dat potem pa nazaj. Meni se neda. ermm.gif


Lenoba laugh.gif Saj te razumem, ampak pri meni je strah pred možnimi komplikacijami z očmi večji od tega. Že tako mi slabo delata smile.gif

Verjetno veš, da se med spanjem oko obrne popolnoma navzgor in z njim tudi lečka. V takem položaju lahko lečka zleze precej za oko in včasih jo je potem težko dobiti ven...
  • 0

#118 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 12:10 PM

Aja ? U nebom več spala z lečami. To je ugabno. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#119 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 29 April 2006 - 10:16 AM

Mene pa še nekaj zanima: Kolikokrat ste bile pri okulistu na vaji za vstavljanje leč??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#120 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 April 2006 - 10:20 AM

Jaz enkrat. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users