Jump to content


Photo

Differin, Skinoren In Podobno


  • Please log in to reply
1163 replies to this topic

#1101 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 16 February 2016 - 08:50 PM

Roaccutane, Doxy, KT...


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1102 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2016 - 09:02 PM

A to kar osebni zdravniki? Jaz sem k svojemu hodila leta in leta z aknami in mi je dal največ klimicin za mazat, potem ko sem odkrila forum, sem mu pa rekla za skinoren in diferin. Roaccutan in Doxy sem pa dobila šele pri dermatologu.

Grem drug teden do zdravnika, me zanima če mi bo dal :)


  • 0

#1103 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17017 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2016 - 12:04 AM

Osebni ne, razen mogoče antibiotikov, ali KT, če je stanje dovolj hudo za Roaccutane, bi pa moral dat napotnico za dermatologa.

Men je čudno, da te ni prej napotil k dermatologu, če ti klimicin ni pomagal...


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1104 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 17 February 2016 - 12:15 AM

Zihr je mislil, da jih bo prerasla :D Moja takratna zdravnica niti poznala ni vseh teh mazil. Zdajšnja mi pa predpisuje plačljiva zdravila, čeprav obstajajo tudi zastonjska enaka. Moja krivda tudi, ona je pa pač pusher :D Frida, reč, da imaš izbruhe ob menstruaciji.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1105 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17017 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2016 - 06:56 AM

Mja, toliko časa, da potem po možnosti ostanejo brazgotine :/ drugače Roacc dosti predpisujejo že najstnikom, tam okrog 17. leta... je pa res kar močna zadeva, za tiste velike cistične akne pa če res nič ne pomaga drugega

plus kontraindiciran je za mlade ženske, ki načrtujejo nosečnost.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1106 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 February 2016 - 08:10 AM

Moj zdravnik je mal čuden, pri 29 sem šla potem samoplačniško k dermatologu in 7 mesecev kasneje mozoljev ni blo več. Matilda, pri 17? A ni to mal zgodaj?

 

Podgana hvala za nasvet, PC retinol je res mal drag.


  • 0

#1107 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17017 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2016 - 10:14 PM

Ne vem, zakaj bi bilo prezgodaj. A bi bilo pri hudih najstniških aknah namesto agresivnega zdravljenja bolje čakati toliko časa, da pride do nepopravljivih brazgotin?

Roaccutan se itak uvede šele takrat, ko druga zdravljenja ne prinesejo pričakovanega učinka.

 

Našla sem sicer tole:

An Accutane medication guide approved by the U.S. FDA in 2010 states that the drug "may stop long bone growth in teenagers who are still growing."

Several reports state that premature epiphyseal closure can occur in acne patients receiving recommended doses of Accutane.

 

Ampak pri 17-letnikih je rast načeloma že končana. En od učinkov oralnih retinoidov je tudi teratogenost, kar je pa kontraindikacija pri mladih puncah, ki želijo zanosit.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1108 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2016 - 10:18 PM

Ja, res je. Fantu so kot najstniku predpisali Roaccutan, ker je imel hude akne in je zdaj popolnoma brez brazgotin in luknjic, ki so značilne za take akne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1109 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16243 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 August 2016 - 05:38 PM

Nincha, še uporabljaš Belakne? Kako dolgo je potem trajalo, da se ti je koža sčistila?

 

Nabavila sem TriAcneal, me res zanima kakšen bo učinek. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1110 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2016 - 05:43 PM

Jaz ga preventivno skos od takrat uporabljam, tudi cez poletje (razen na morju ga nisem). Super je, ful imam lepo kozo.
Zakaj bi ga pa ti raje kupila, kot preprosto sla po recept?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1111 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 30 August 2016 - 06:44 PM

Nincha, še uporabljaš Belakne? Kako dolgo je potem trajalo, da se ti je koža sčistila?
 
Nabavila sem TriAcneal, me res zanima kakšen bo učinek. 


Ne, jaz ga ne, ker mam zdaj spet lepo kozo, plus ne znam bit prevec zmerna in kisline niso zame, vmes sem pretiravala in sem mela kar grozne opekline. D: Jaz sem mela itak grozno kozo zarad prenehanja s tabletkami, po kaksnem letu pa pol se je stanje cist znormaliziralo, v vmesnem casu pa itak pomoje nic ne bi pomagalo, je treba pustit, da se hormoni spucajo.
  • 0

After all this time?

Always.


#1112 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16243 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 August 2016 - 06:52 PM

Jina, ker mi ga zdravnica ni hotela napisat, češ da ni potrebe.  :AJEBEŠ: Katero skoz uporabljaš, Belakne ali Triacneal? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1113 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2016 - 07:01 PM

Ta nov Triacneal ful hvalijo, ima tudi čisto drugo sestavo, nič glikolne. Poročaj kako bo.

Če so nečistoče hormonske, je res najbolje pustiti :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1114 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2016 - 07:31 PM

Tasika, Belakne. Jaz drugačnih mozoljev kot hormonskih nikoli nisem imela pa mi je tudi takrat pomagal.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1115 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 30 August 2016 - 07:40 PM

Ja, samo je vseen drugace. Meni tut zdaj med M recimo pomaga glina, takrat mi pa cisto nic ni.
  • 0

After all this time?

Always.


#1116 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16243 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 August 2016 - 08:50 PM

Kako nic glikolne, na moji skatli je glycolic acid napisana med sestavinami.
Bom porocala kako se obnese, nameravam ga uporabljat samo na bradi in celu.
Ne morem ugotovit od cesa imam izbruhe. En cas imam super kozo, potem pa pride obdobje ko se precej poslabsa.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1117 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2016 - 09:05 PM

Kako pa izgleda in kje si kupila? 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1118 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25336 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 30 August 2016 - 09:14 PM

Ne morem ugotovit od cesa imam izbruhe. En cas imam super kozo, potem pa pride obdobje ko se precej poslabsa.

 

Pri meni isto, prav mori me :( Resno razmisljam, da bi sla k dermatologu, ceprav bi me znalo to v tujini precej po denarnici udarit, ker bom samoplacnik ... pa ce ne bo druge, razmisljam tudi o tem, da bi sla po 11ih letih nazaj na KT, ce ne bo druge. Prav ne vem vec, kaj bi. Pride kak teden, ko mislim, da sem koncno prerasla slabo kozo, potem pa spet ... 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1119 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2016 - 09:33 PM

To bo samo zacaran krog potem. Kaksno nego pa imas sicer?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1120 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 30 August 2016 - 10:13 PM

Jaz imam pa od februarja naprej precej slabo kožo (totalno in 100% stres) - imam bunkice po čelu in eno lice imam precej zapackano. Skratka, nisem navajena take kože. :/

 

Sem šla k zdravnici k Belakne in uporabljala vsak dan zvečer in mi je kožo čisto zažgalo. Sem potem naknadno prebrala, da je boljše, če je uporablja vsaki drugi dan ali vsaki tretji. Jaz sem zdaj nardila tedensko pavzo in si mazala samo Jojobino olje zjutraj in zvečer, koža je že super. Danes pa bom spet začela z Belakne, ampak vsaki četrti dan pomojem.

 

Jina, kako pogosto ti mažeš?


  • 0
Viens, reste ici!




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users