Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#1061 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 June 2013 - 10:55 AM

Kakšni primitivci.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#1062 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22473 posts
  • Gender:Female

Posted 14 June 2013 - 11:00 AM

Če misliš Mocariselo, ti jo odvsetujem. Meni ni bila všeč. Čakam, da pride na naš trg en res dober nadomestek sira, drugače ne bom kupovala. Baje, da kmalu prihaja en v Orco. 

 

Hvala za nasvet. :) Kaj pa kakšen drug, nesojin sir, ti je bil dober? Ne vem imena tiste mocarele, ki sem jo gledala. V Intersparu sem to gledala, v hladilnku poleg Spar Veggie izdelkov. Mislim, da sta bili 2 vrsti mocarele, ali samo ena, se ne spomnim. Je pa bila vakumsko pakirana, podolgovate oblike.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1063 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 June 2013 - 11:02 AM

Poskusila sem samo to 'mocarelo. Nekje drugje sem brala, da naj bi siri, ki so narejeni na sojini osnovi, slabši od tistih, ki so narejeni iz oreškov. Po okusu, seveda. :)

 

Čakam na tega iz Orce. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1064 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23572 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 June 2013 - 11:07 AM

Jaz žal ugotavljam da veganka ne bom nikoli.

Meso mi dobesedno manjka, če ga ni. Mogoče ima kaj opraviti s krvno skupino, mogoče nič. Ga ne pojem veliko ampak mora biti.

jaz sem bila pa presenečena nad seboj, kako hitro in brez problema sem zmanšala količino mesa za recimo 90%. Prej ni minil dan, da ga ne bi jedla (če že ni bil šnicel, pa vsaj sendvič z ene 5dag salame). Ko sem vas malo prebirala in gledala dokumentarce, sem si rekla, da bom poskusila za foro.

Sicer kot rečeno, nisem se mu popolnoma odpovedala, ampak besno zmanjšala in ga (po parih dneh kontrole) sploh ne pogrešam. Doma dam kdaj eno rezino šunke na sendvič, pa enkrat na teden kakšen večji kos (prejšnji teden čevapčiči, ta teden kebab). Ostali obroki so pa brezmesni in sem kar ponosna nase, saj je to zame res velika sprememba ... mogoče kdaj celo pridem do popolne ukinitve. :)

Mleko sem popolnoma nehala pit (kar je celo težje od mesa, saj ga imam res rada), ne morem se pa odpovedat siru, smetanam in podobnim zadevam .... to je tudi način, da jem več zelenjave.

 

 

Fanta pa moram še probat postopoma spreobrniti, ker on bi skoz meso jedel.

jaz sem pogledala par dokumentarcev o tem in mi je totalno ostalo v glavi. Po parih dneh sem samo mojemu povedala, da bom jaz zmanšala in je takoj rekel, da on tudi. Zdaj oba veliko "solatkava in zelenjavcava". Otroka itak jesta meso v vrtcu.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1065 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15237 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 14 June 2013 - 11:50 AM

Moj že tako ne je veliko mesa, tako da to ni problem.

 

Jaz ga že od nekdaj jem tako kot Kami, nismo hardcore mesojedci nikoli bili doma.

 

Jaz si dam kakšno rezino piščančjih prsi v sendvič če ga jem, kak pršut...občasen zrezek, rada imam pa morske stvari.

 

Če bi se bila mesu še sposobna odpovedat se siru, skuti in jajcem ne bi bila. Itak pa vse to troje jemljem domače, enako jogurti, jemljem na kmetiji kjer vem kako delajo z živalmi in kako so zadeve narejene, kravice se poasejo zunaj preko celega leta.

Zdaj ko sem kupila zmrzovalno omaro bom pa podobno poskusila storiti tudi kar se tiče mesa - da bom vedela njegov izvor.

 

V globalu pa se je moja prehrana še dodatno spremenila odkar sme na svojem, pojeva ogromno sadja in zelenjave, jogurtov, sira, skut in jajc, mesa malo. Fant zraven še testenine in take reči, jaz sem pa bolj na solatah in kuham zanj.

 

Kruh sem bolj kot ne ukinila, podobno testenine, sladkarije in vse oblike OH (razen sadja in zelenjave, ter kar jih je v mlečnih izdelkih). Tega niti ne pogrešam, medtem ko meso pač začnem.


  • 0
 

#1066 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 June 2013 - 01:23 PM

Nekaj misli velikega človeka Adija Smolarja, priporočam, res dobro napisano.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1067 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 14 June 2013 - 02:23 PM

:worthy1:


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#1068 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 June 2013 - 04:08 PM

Pretresljiva izpoved študentke veterine o prizorih v klavnici

 

tumblr_moepfbjUlM1req2q3o1_500.jpg


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1069 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 19 June 2013 - 10:43 AM

http://presni-izziv.si/

 

Če katero zanima prijava na presni izziv, ki bo trajal en mesec. Srečno. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1070 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2013 - 05:46 PM

http://soncneideje.b.../za-zivali.html


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1071 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 21 June 2013 - 07:07 PM

 

Sem dala sem, ker je presen recept. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1072 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2013 - 12:14 PM

http://www.guardian....-student-budget


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1073 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 June 2013 - 12:25 PM

List of (non)vegan fabrics


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1074 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2013 - 11:18 PM

Iz FBja:

 

"Lanolinski alkoholi v kremah - so živalskega izvora ali ne?


Zadnjič sem farmacevta vprašala, če so v neki kremi kakšne živalske sestavine, pa je omenil to zadevo. Je rekel, da to pridobivajo iz kože mrtvih ovc, da pač vse izkoristijo in predelajo. Ko je opazil moj zgroženi pogled, mi je pa rekel, da ovce samo za to itak ne ubijejo. Heh. ;) Se nisem spuščala v debate, ampak samo zavrnila kremo. Je pa rekel, da je to skoraj v vsaki kremi ... :( "


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1075 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 June 2013 - 07:58 AM

Zalo zanimivo predavanje hecnega nutritionfacts.org avtorja :) Clip na str. 38

 

 

Edit: Nasla se originalni vir: Uprooting the leading 15 causes of death


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1076 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2013 - 12:41 PM

Jaz sem testno na vegetarijanstvu :) Komaj sem začela, tako da se še ne morem blazno pohvalit... Tudi ni enostavno, ker nimam svojega gospodinjstva,

ampak sem doma, kjer je meso na žalost dnevno na jedilniku, in si zase skuham posebej. Sem že večkrat jim rekla, da ni dobro pojesti toliko mesa, ampak saj vemo,

kako je take stvari govorit ljudem, ki imajo določene vzorce prehranjevanja čisto ponotranjene, ker so se pač iz generacije v generacijo tako prehranjevali in verjamejo,

da je dobro in prav. Včeraj smo bili na pikniku, vsi so jedli meso razen mene, ki mi pa ob prebrancu in veliko solate ni nič manjkalo.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1077 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11533 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2013 - 08:59 AM

Jaz sem mislila, da mi nikoli ne bo uspelo pa se odlično držim, kljub temu, da nimam lastnega gospodinjstva. Tako, da se kar da. 

Sem bila pa ravno zdaj na enem pikniku kar pred preizkušnjo, ker me je skrbelo kako mi bodo zadišali čevapčiči in ajvar, ker sem to vedno rada jedla. Saj so mi, ne bom lagala, ampak sem se lepo nasitila s sirom za na žar in zelenjavo. 

Šele zdej pa opažam in kalkuliram npr. ravno na tem pikniku koliko mesa se porabi. Tukaj so npr. bile perutničke, čevapčiči, zrezki in jaz sem kar štela v glavi koliko je to živali za take masovne prireditve. Prej to nikoli nisem razmišljala. Sicer no ja, lani sem bila na schengnu in sem se isto spraševala, ko sem videla, da dnevno ponujajo pleskavice, čevapčiče in ne vem kaj še vse....potem mi je pa tudi nekdo rekel, da so pripeljali tja ne vem koliko kg mesa, ne spomnim se številke, vem, da je bila ogromna. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1078 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 July 2013 - 10:02 AM

Meni sta na piknikih nepogresljiva ajvar in namaz s papriko, razne solate (ne samo zelene, ampak recimo iz kus kusa, lece, krompirja, paprike ipd.), mariniran popecen tofu, rizeve kroglice ali kaj podobnega ... 

 

namaz_s_papriko.jpg

Bitja pa nehote stejem tudi jaz, tako da sem pred 'standardnimi' pikniki vedno nekoliko zivcna. Pa ne, ker bi se namensko maltretirala s strmenjem v kroznike drugih, ampak ker navadno pridejo vse sorte sal in pripovedi o pripravi (in po moznosti se lovu) raznovrstne hrane na spored. Sicer tovrstne pripovedi niso omejene na piknike, so pa ponavadi ena glavnih 'lahkotnih' tem na njih. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1079 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2013 - 08:44 AM

Why honey is not vegan

 

Umetno oplojevanje čebel


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1080 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2013 - 09:37 AM

The Missing Children You Won’t See On Milk Cartons

 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users