Jump to content


Photo

Iskanje zaposlitve


  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#1041 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 03 February 2022 - 03:55 PM

Za koliko denarja? Da vidim, če se splača sploh komu povedat. : ))
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1042 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23880 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 February 2022 - 10:17 PM

Zacne se malo cez 1000eur neto, malica in prevoz (Lj) pride se cca +170eur (na normalen mesec)
Se bo pa kasneje verjetno znesek povecal.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1043 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 March 2022 - 01:34 PM

A je še katera tu na forumu s.p? 

 

Zadnje dneve razmišljam, da bi dala tu odpoved in za njih še naprej sicer delala preko s.p, ker bi lako potegnila več ven, kot sedaj dobivam, ampak moram pretehtat, če se mi to res izplača celostno - ukvarjanje z računi/plačevanje rečunovodstva (pa mesečni odlivi zaradi prispevkov, plus zagotavljanje sodelovanj, lastna angažiranost.. čeprav, če zdaj delodajalec zame dobi za en projekt recimo 3000 eur honorarja, jaz pa naredim po 2 na mesec, na koncu dobim izplačano manj kot 1500, je ta korak smiseln. Oni itak 1x količnik plače moje izplačujejo državi za prispevke. Naj ga raje meni, pa si potem sama plačujem to. 

 

Res je sicer, da so potem recimo 3 meseci na leto, ko je pa praktično suša, ampak, vsaj enega ali dva manjša se vseeno najdeta v tistem času. In ja, ne bo regresa, ampak, če bom mesečno dobila izplačano več, to še vseeno odtehta.

 

 

Tudi, če si on vzame eno 'provizijo', pa jaz plačam 425 eur prispevkov, še vedno samo z 1 projektom pokrijem in smo vsi finančno na boljšem. Razen sigurnosti in avtomatizma res ne vidim tu več prihodnosti, da so stvari take, kot so. Edino, kar vidim kot minus je to, da bom imela zaradi študijske dolžnosti, ki me še čaka, vmes manj časa in posledično manj zaslužka, tu bi se mi potem znalo poznat. Bo pa mogoče to spodbuda, da zaključim. Kaj se bi recimo zgodilo, če odprem s.p., pa ga po pol leta zaprem, če se ne obnese?  


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1044 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23880 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 March 2022 - 11:50 AM

Na spletu sem našla ta podatek:

 

Redna odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca

V primeru, ko delavec poda redno odpoved pogodbe o zaposlitvi je minimalni odpovedni rok 15 dni, če je delavec pri delodajalcu zaposlen manj kot eno leto, ter 30 dni, če je zaposlen več kot eno leto.

Pogodba o zaposlitvi ali kolektivna pogodba lahko določa daljši minimalni odpovedni rok, vendar največ 60 dni. Tako se v primeru, da ima delavec v pogodbi o zaposlitvi določen daljši odpovedni rok (od zakonsko minimalnega) upošteva odpovedni rok iz pogodbe o zaposlitvi.

 

 

Če je v pogodbi o zaposlitvi zapisano 3 mesece odpovenega roka, kateri rok se upošteva, glede na zgoraj zapisano?

Moja logika je, da tudi če piše v pogodbi eno leto, ima delavec dejansko max 60 dni odpovednega roka.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1045 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 11 March 2022 - 12:13 PM

2 meseca je max, več kot to je v nasprotju z zakonom, tako so meni že enkrat punce svetovale. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1046 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23880 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 March 2022 - 12:27 PM

se mi je zdelo.

Hvala!

 

Ni zame, ampak moja šefi bi rada kar malo po svoje za naslednjo kandidatko. Sem jo opozorila, ampak se ne da veliko motit, zato raje vprašam tu. Sem mislila, da se je zakonodaja spet kaj spremenila.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1047 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83969 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 April 2022 - 05:30 PM

Kakšen oglas, ne moreš verjet :wacko::

 

V podjetju Aero Print, ki pod znamko 5p združije tiskarno aprinti, založbo in spletno knjigarno Cangura ter druge projekte iz področja tiska, dodelave tiskovin, embalaže, založništva, marketinga, trženja in prodaje ter izvedbe širimo ekipo in iščemo dodaten kader, ki bi nam bil pravi fit za sodelovanje in skupno rast. Trenutno iščemo vodjo proizvodnje / sprejem strank ter odpremo / nekoga, ki bo celostno skrbel za večanje prodaje na projektih.

Verjamemo v korektnost, poštenost, dodano vrednost, delo in zabavo, veselje, zadovoljstvo in ekipni duh.
Za rast in prodor na domačih in tujih trgih iščemo motivirane in ambiciozne osebe, ki v naših aktivnostih vidijo priložnost in izziv, da vnovčijo stara in osvojijo nova znanja, udejanjijo lastne cilje in izkusijo podjetništvo na lažji način - v urejenem okolju, z osnovo in ob pomoči izkušenega tima.

Če ti je katero od področij našega delovanja zanimivo, če si pripravljen marljivega dela, sprejemanja odgovornosti, fokusiranja na rezultate, na malo drznosti in obilo potrpežljivosti... na nizke prihodke ki rastejo z uspehi... na učenje v neplačanih nadurah in marsikateri ekstra korak ... kakor tudi na možnost vstopa med partnerje ter deljenja ustvarjenih dobičkov, izjemnih stikov, referenc in zadovoljstva ob uspehih si mogoče pravi fit za nas.

Oglasi se nam na delo@aprinti.net s kratkim CVjem in če nas prepričaš s parimi stavki, te povabimo na pogovor. Ne pozabi navesti kaj bi nam prinesel v ekipo ter kakšno delo te zanima.
Znanja? Brez omejitev, če je volja in želja, te vsega kar bo manjkalo priučimo pri nas. Izobrazba, starost? Nepomembno.

Se vidiš? Si upaš?

#zaposljujemo #priložnost #kariera


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1048 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 26 April 2022 - 08:21 PM

Uf. Drzno, ja. Mimo zakonov. #učenje v neplačanih nadurah #rdeče zastavice


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1049 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17193 posts
  • Gender:Female

Posted 26 April 2022 - 09:09 PM

Kje je pa objavljen? Bi poslala Mladi plus.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1050 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83969 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 April 2022 - 09:23 PM

Na Linkedinu:
https://www.linkedin..._medium=ios_app
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1051 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2022 - 07:17 AM

Na katerih portalih vse iscete oglase za sluzbe?
  • 0

#1052 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6738 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 13 September 2022 - 07:30 AM

Moje delo in Linkedin.
S tem, da so na Moje delo res dragi oglasi za delodajalca, in če je tam objavljeno (po moji logiki) gre za realen oglas.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#1053 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2022 - 07:37 AM

Hvala!
A na LinkedIn moras imeti potem cel profil narejen s sliko in opisom in na podlagi tega vidijo kdo si in kaj si, ali se lahko samo prijavim v Linked in se vseeno prijavim na oglase ?
  • 0

#1054 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22770 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2022 - 09:10 AM

Sploh nisem vedela, da so tudi na Linkedinu oglasi za zaposlitve. Ko sem jaz iskala, sem gledala na Zavodu, Moje delo, vladni strani za zaposlitve.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1055 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83969 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2022 - 10:15 AM

Linkedin je zakon, jaz vse oglase tam najdem. Mislim, da rabis profil, da se lahko prijavis na obvescanje o njih. Je pa od tebe odvisno, kako izpolnjenega in dodelanega si naredis, lahko je dejansko kot CV in se samo s profilom prijavljas (Easy apply funkcija pri oglasih).
Pa Moje delo, Optius in Kariera. Na Zavodu za moje podrocje ni nikoli nic, za ostale stroke pa ne vem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1056 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2022 - 10:33 AM

Hvala za tele informacije.
LinkedIn se mi sicer zdi okej za specificne poklice oz. za ljudi, ki imajo kaj pokazat, moj cv je pa zmesnjava vsega, en drek vse skupi :)
  • 0

#1057 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22770 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2022 - 01:12 PM

Se strinjam Frida. Za določene poklice in ljudi se mi zdi super, jaz pa za moje pojme nimam nekih takih izkušenj, da bi bila zanimiva do te mere, da bi me nek potencialni delodajalec opazil in kontaktiral. Pa ful se ne maram javno izpostavljat.

A je res, da če imaš profil na Linkedinu in greš pogledat profil od nekoga drugega, mu pokaže, da si ga gledal?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1058 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83969 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2022 - 01:17 PM

Ne, razen ce imas Premium profil. Niti ni glavni namen, da te delodajalci kar sami kontaktirajo, lahko pa te tudi. Pa tudi skrijes lahko svoj profil, ce se nerada izpostavljas. Sicer se mi pa se zdalec ne zdi, da bi bil LI primeren samo za dolocene poklice ali pa karieriste, vsi mogoci profili so gor in tudi marsikaterega se isce.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1059 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83969 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 January 2023 - 03:06 PM

Pri nas zaposlujemo, odprtih je več delovnih mest (če kdo pozna koga):
https://www.ceneje.s..._general_200123


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1060 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23880 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2023 - 05:31 AM

Ali bi mogoce kdo vedel

Moj je pred 25 leti dve leti ucil strokovni predmet na srednji soli. In ga mika, da bi se enkrat poskusil. Nima pa sploh obcutka kako je s placnimi razredi.
Cca koliko je placa srednjesolskega ucitelja, ce bi se pri 50-ih vrnil v javno upravo (ne vem kako je s temi razredi, če nisi skoz v JU in nisi delezen vseh napredovanj)?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users