Jump to content


Photo

Čiščenje - najučinkovitejša sredstva in tehnike za boj proti umazaniji v vašem domu


  • Please log in to reply
1045 replies to this topic

#1001 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 June 2023 - 07:32 AM

Res ne grejo. Navdusena sem, ker ima enkrat obleceno majico uniceno zaradi tega.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1002 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16242 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 June 2023 - 07:33 AM

Nisem ziher, če je furminator primeren za dolgo dlako. Midva naše ne smeva z njim. Uporabljava KONG Zoom Groom.

 

Jst ti priporočam nekaj takega za tekstil, kavče, stole, majice itd., pa ful samolepilnih valjčkov (lint rollerjev). Pa čimprej se sprijaznit in nehat nosit črne obleke. :D

Haha, ta bo težka. Fant večinoma črne majice nosi in bo znorel. Jaz pa tudi precej črnih stvari nosim. :) Pa najbolj me moti, ko dam prat, pa ven potegnem pa je še vedno vse dlakasto. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1003 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 05 June 2023 - 07:41 AM

Sušilec pomaga pri tem, če ga maš, vsaj za kakšne brisače in posteljnine, kjer se veliko zadržuje in je dost dlak. Midva isto nosiva dost črnega, ampak E. je zdej skor opustil črne majice in jih zamenjal s sivimi. Žal. :D Pa res se valjčkava kot nora.

 

Baje une gumjaste zadeve za v pralni stroj nič ne pomagajo.


  • 0

After all this time?

Always.


#1004 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26425 posts

Posted 05 June 2023 - 09:37 AM

Furminator imas za dolgo ali kratko dlako, ne vem nam se super obnese, pa ga nic ne cuka ampak ima res hvalezno dlako
  • 0

#1005 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2023 - 09:45 AM

Jaz tudi moje dolgodlake ne cesem s furminatorjem, najbolje se obnese glavnik - crn, kovinski, kupila sem ga v mr petu. Furminator se mi zdi za dolgo dlako grob - bi ji potrgal te fine dlakice. Se je pa pricelo zdaj obdobje, ko se fajn mesi. Nosim crne cote, tu pa tam se valjckam in ne sekiram pretirano, po tleh pa so vsak dan taki puhasti mali oblacki njene dlake, jih pobiram/pometem/posesam/ignoriram dokler me ne znervirajo :lol:

 

E, to imam tudi, vijolično silikonsko krtačo z mehkimi ščetinami. Včasih kombiniram  to + glavnik. Če jo obrneš okoli, se da učinkovito z zadnjim ravnim delom posvaljkat dlake z oblačil/preprog/odej/pojštrov ipd. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1006 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 June 2023 - 10:08 AM

Očitno sem se jaz že res precej sprijaznila s tem, da imam skos kosmate cunje. :D Še vedno nosim črno, za doma mi je itak vseeno, ko pa od kje pridem, se pa takoj preoblečem. So pa pasje dlake verjetno debelejše in se jih lažje odstrani brez valjčka. Pa Lars je tudi dolgodlak in je furminator obvezen.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1007 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 June 2023 - 01:40 PM

Jaz sem podlegla in naročila na okay.si Method čistila in sem zaenkrat zadovoljna. Že dolgo nisem imela čistil na šprico, ker sem vse pucala z milom/cetom in je zdej res bolj enostavno. Edino vonj gela za posodo mi ne ustreza pa ga bom večino za čiščenje tal ponucala. Pa Scrub Daddy Power Paste mi je fajn, boljša kot Dr. Beckmann pasta. Pa te njihove gobice za posodo/čiščenje so mi kjut. Pink Stuff pa nisem (še) probala.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1008 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16242 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 August 2023 - 08:37 PM

Kako dobit smolo iz kavbojk?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1009 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10730 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 August 2023 - 09:44 PM

Gor daš papirnat robček in likaš, z vsakim gibom likalnika premakneš robček in se stopljena smola nalepi gor. Jaz sem še vsakič tako spravila dol. Če pa še kaj ostane, pa z oljem, pol pa razmaščevalec, da daš flek od olja stran :D

Če ima pa katera kakšno revolucionarno idejo, bom pa vesela tudi jaz, delam še old school metodo.


  • 0

#1010 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13786 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2023 - 07:37 AM

Ali katera ve katera trgovina prodaja sredstva za pranje perila Carol ali Coral?

Zveza potrošnikov jeobjavila test za pranje občutljivega perila in je ta zmagal.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1011 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 October 2023 - 10:42 AM

Prvic slisim.
saj verjetno ste ze pisale - s cim gredo dol xy fleki (hrana,acji bruhec ipd) s tkanin oblazinjenega pohistva? Ikein kavc postaja vse bolj šekast od raznoraznih nesrec. :))
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1012 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2023 - 12:39 PM

Globinski sesalec in encimsko cistilo.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#1013 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2023 - 01:44 PM

Mhm. V FB skupini Mamice opremljajo so poročali tudi o dobrem efektu z raztopino Corega tablet in globinskim sesalcem.

Attached File  Screenshot_2023-10-12-14-44-47-36_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg   152.84KB   0 downloads
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1014 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2023 - 02:07 PM

^zanimivo! Midva se ne moreva odločit, ali bi kupila globinski sesalec ali ne. Najbolj bi ga rabila za sedežno, ker so nezgodice 🙈 ve ga imate doma? Ga veliko uporabljate? V lj je fajn opcija izposoje preko bauhausa, če bi živeli bližje, bi sigurno najprej izkoristila to.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#1015 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16556 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2023 - 04:08 PM

Jaz ga imam. Ga posojam vsem (druzini in prijateljem). So vsi zadovoljni. Mi imamo skoz tezave zaradi lulanja, zivali, hrane... Zdaj mislim, da je manj kot 150. Uwant.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1016 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 October 2023 - 05:21 PM

Kje, kater? Bi se avto posanirala s tem, mam svetle sedeze in so tud flekasti.


Whaat, corega tablete za proteze? :)))


Hvala!

Aja, uwant je firma? 😅
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1017 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2023 - 06:17 PM

Peteršilj, pomoje ima tudi Obi ali pa kakšni posamezni s.p.ji na posojo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1018 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2023 - 07:03 PM

Obija nimamo. Mogoče res kakšnega s.p.ja vprašam. Mi je pa bolj komot odklikat na spletni strani in naročit 😁
Grem še Podganin predlog guglat, se mi zdi ugoden.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#1019 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16556 posts
  • Gender:Male

Posted 13 October 2023 - 05:29 AM

Na mimovrste je tudi cisto solidna cena, ker je neka koda. Model B100. Zdaj ze B200 obstaja, stane pa 185, ampak ga moras preko kitajskih strani iz EU skladisc narociti.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1020 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 13 October 2023 - 07:24 PM

Hvala Podgana!
  • 0
Never be embarrassed about something you like.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users