Jump to content


Photo

Italija


  • Please log in to reply
1047 replies to this topic

#1001 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2023 - 08:19 PM

Midva sva letos (bila sva v Padovi, Vicenzi in Benetkah) za obrok za naju dala od dobrih 30 € naprej (pa do 92, ampak to ni merodajno, ker je bila vechodna vecerja v fini restavraciji), pijace in pogrinjki vkljuceni. Pijaca zunaj ni draga, kava je sploh ful poceni v primerjavi z Lj, aperol tudi (od 3,5 €), sladoled je vecinoma cenejsi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1002 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 07 August 2023 - 08:23 PM

Ja saj za naju bi bile tudi take cene, ampak ker nas je 5 je to od 3-5pogrinjkov, dva litra vode in vsaj 3 dl soka in si na ceni 4 menije za odrasle, skup z vinom,tako da nase cene hranjenja zunaj so blizje 4 odraslim kot pa 2, ni ravno primerljivo z vama.
  • 0

#1003 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2023 - 08:33 PM

Mja, meni je za te pogrinjke in vodo prav skoda placevat, ampak kaj bos …
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1004 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 07 August 2023 - 08:37 PM

Ja normalno,pa po 2 dl vode v tej vrocini tudi ne mores ravno omejit,ce se jes pa si tam eno uro+.
  • 0

#1005 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16245 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 August 2023 - 06:10 AM

Marmelada, sestra je bila ravno zdaj en teden po Toskani. Za en teden oz 8. dni sta dala cca 330€/oseb za hrano, pa nista ravno šparala. Glavne jedi so bile tam okoli 15€. 

 

Ima katera kako pametno idejo kako priti do Genove (da ni avto)?.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1006 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 August 2023 - 07:07 AM

Midva sva sla pred leti z vlakom (iz CH sicer).

A gres na krizarjenje?
  • 0

#1007 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 August 2023 - 07:12 AM

Kaj pa vlak iz Trsta?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1008 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16245 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 August 2023 - 07:27 AM

Ne, projektni sestanek imamo. Hm, koliko pa je vlak? Moram vseeno nek prevoz do Trsta. 

Agencija mi je ponudila let Trst - Genova, s prestopom v Rimu. 

 

Also, kje je najboljše parkirat v Trstu? mogoče nebi z avtom nekam ful v center rinila. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1009 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 22 August 2023 - 07:39 AM

Vlak ne more biti drag. Mi smo dali 170 za nas 4 za povratno do Rima v aplikaciji Trainline.
Parking blizu zelezniske bi pa tudi mene zanimal, ce ve katera.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1010 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30845 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 August 2023 - 07:44 AM

Podgana a ste že šli v 4 v Rim? Al imate šele vozovnice kupljene?
  • 0

#1011 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 22 August 2023 - 08:25 AM

Ne. Oktobra gremo.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1012 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5068 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2023 - 08:41 AM

A ta Trainline je preverjena? Sem tudi jaz gledala, da bi tu vzela karte.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#1013 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 22 August 2023 - 10:21 AM

Upam, da je, haha. Saj je ena glavnih strani.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1014 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16245 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 September 2023 - 01:47 PM

Je bila katera v Genovi? Priporočila?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1015 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 September 2023 - 02:17 PM

Akvarij je kul.
https://youtu.be/8muJ2iEWHqE
Kaj vec pa nisem vidla, ker smo se za par urc ustavili na poti iz Toskane.
  • 0

#1016 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 26 September 2023 - 11:37 AM

Za vikend smo spremenili plane in gremo namesto bavarske raje Garsko jezero, Gardaland in safari park. Ima katera kaksno priporocilo.
  • 0

#1017 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23582 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 September 2023 - 11:52 AM

če ti kaj pomaga, mi smo bili ravno spomladi

Naše štiridnevno potovanje po Italiji je na žalost končano.

 

V soboto smo začeli na serverni strani in sicer na željo sineta smo šli najprej pogledat Forte Corbin in zraven še Monte Cengio (sosednji hrib), oboje ostanki iz 1. sv vojne. Sploh Monte Cemgio je name naredil res vtis, v kaj so delali te njihove steze. Prava panoramska pot.

Potem smo se peljali čez planoto naprej še bolj proti severi čez Trento in potem nazaj proti jugu in sicer na sever Gardskega jezera (Riva del Garda), kjer smo si ogledali fantastičen slap Varone (zelo priporočam nakup palerine) in se pozno zvečer spustili blizu mesta Garde, kjer smo malo v zaledju imeli apartma. Naredili res veliko kilometrov. 

 

V nedeljo smo na hitro spremenili plane in šli na ogled Madonna de Corona, romarske cerkvice v steni (moja želja) in nadaljevali pot v Verono (želja naše gospodične), kjer smo preživeli nadaljnih 6 ur. Mesto smo peš prečesali naprej in nazaj (vsaj stari del mesta) in je res krasno mesto. Škoda edino za visoke temperature, saj bi si ogledali še bistveno več, a nam je zmanjkalo moči. 

 

V ponedeljek smo se spustili na jug Gardrskega jezera in si ogledali Sirmione, prav tako krasno mesto, a ker smo tja prišli šele po 10 uri, je bila že taka vročina, da nas je minevalo živet. Škoda res. Smo pa pojedli največji in najdražji sladoled v življenju (naročiš kar lončke in 2x najmanjša (baby) porcija in 2x otroška je bilo skupaj 28 eur. To je bil cel obrok, je bil pa dober sladoled.

Potem smo šli ponovno proti severu in je nas3 odložil v mestecu Malcesine. Smo se z gondolo povzpeli na Monte Baldo (skodaj na 1800m nadmorske višine) in tam v prijetnem hladu uživali par ur (krasni razgledi, žal verjetno zaradi vročine/sopare so bile meglice). Ker je konstatno pihalo, je tudi raj za padalce in smo videli vsaj 15 vzletov, se malo sprehodili in se odpeljali nazaj v vročo realnost, si spodaj ogledali še stari del mesta in grad. Vmes je D šel v Rivo del Garda si ogledat srf točke, žal pravega vetra ni bilo. Ko se je vrnil po nas smo šli še na večerjo.

 

Zadnji dan (torek), pa je bil "brezvezen Gardaland" (tako sta ga mulca opisala zadnjič, da sem si jaz zaželela in da naj mi bo, bosta pač šla  :P ).

Jaz sem bila zadnjič 30 let nazaj, D menda 25 let nazaj, otroka pa še nikoli. Karte kupili nekaj ceneje že online, ampak za Sealife sploh ni bilo časa.

Tja smo prišli malo čez 10 uro, aplikacijo smo imeli že naloženo in gasa po atrakcijah. Začeli smo z nečem vodnim, potem smo šli na Mamuta in naš sine, ki je res totalno neadrenalinski, je že na Mamutu delal celo štalo (otroka sta sedela skupaj, midva pa zadaj) in sem dejansko mislila, da se bomo cel dan vozili samo z "gosenicami", ker ne bo hotel na nobeno drugo stvar. Malo smo ga prenesli okoli in ga speljali na Shamana. Tako se je drl gor, da sem mislila, da v življenju ne bo več spregovoril z mano. Ko se je vlak ustavil, je imel toliko adrenalina in se samo drl, da to je bilo pa noro. Da skratim priću, na koncu smo se peljali z vsem, razen z Blue Tornado in Oblivian, ampak zato, ker sem jaz črto potegnila. Bilo je noro vroče, mene je že od vsega malo bolela glava in ker sem pričakovala, da bom nazaj še kaj vozila, nisem hotela še dodajat. Nikoli si nisem mislila, da bo moj sine navijal za vse najhujše in da bo nad Raptorjem dejansko navdušen (no vsi 4 smo bili). Dveh atrakcij nismo šli pogledat, ker je bila skoz pol urna čakalna vrsta in smo se odločili, da pač pustimo za drugič.

Dolžine čakanja se zelo spreminjajo skozi dan in aplikacija je res zakon, kar se tega tiče. Smo malo več hodili, ampak veliko časa pa privarčevali pri čakanju na atrakcije. Ven smo šli ob 18h, ker smo bili izžeti in se nam ni dalo več. Čisto sta bila navdušena nad celim dnevom. 

Tako smo bili prešvicani, da smo se takoj zraven skočili  še skopat v jezero, šli v Venoni na KFC in prišli domov malo pred polnočjo. 

 

Bil je fantastičen dopust, žal kot vedno prekratek in komaj čakam, da se vrnemo kdaj (tudi midva sama, ker njemu je pa zelo všeč ideja za srfanje). Vsekakor pa se vrnemo tudi v Gardaland in kakor smo videli zvečer, ko smo odhajali, je vredno počakat na podaljšanje delovnega časa do 23 ure (ravno ta vikend) in vzameš popoldansko karto za 25 eur in se precej bolj v miru sprehodiš po celotnem parku, ni otrok, pa še vročine ni več take. Edino prespat moraš potem nekje tam. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1018 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 26 September 2023 - 12:10 PM

O ful hvala, sva opustila misel na Gardaland,gremo raje ko bodo vecje. Super predlogi. Pomojem bo dovolj za 3 dni 🙂
  • 0

#1019 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23582 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 September 2023 - 12:16 PM

Jaz sem tu brala nasvete, če vam kaj pomaga
 

 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1020 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2023 - 08:28 AM

Ora, mi smo bili lani za prvomajske. Šli smo v ZOO safari, jamo/slap Cascate del Varone, Sirmione (tu smo tudi spali), Limone, Riva del Garda in Malcesine.
Gardaland smo tudi mi pustili za kdaj drugič, ko bo večja.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users