Jump to content


Photo

HITRI RECEPTI


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#81 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 23 September 2007 - 08:09 AM

hvala celia!
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#82 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 23 September 2007 - 09:24 AM

Sahara, ker sem glih nedavno v Grčiji jedl tzatziki, ti lahko povem, da je česen najbolj pomemben. Oni ga dajo noter veliko več kot v nekega xy kupljenega. Sicer pa še dobro oljčno olje. Začimbe so pa verjetno odvisne od pokrajine in lahko dodaš koprc, meto ali peteršilj.

Skratka: naribane odcejene kumare brez semen, grški jogurt, česen (res ne vem koliko), oljčno olje, sol, mogoče malo kisa ali limoninega soka (po želji), ter kaka začimba (ni nujno), priporočam pa koprc ali meto.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#83 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 23 September 2007 - 09:39 AM

Hvala, Hsul! bom probala pa pol povem kako je blo...
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#84 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2007 - 02:20 PM

Grški jogurt se da dobit tudi pri nas. Jaz pa sem na Kreti kupila eno mešanico začimb za tzatziki - eno žlico tega vmešaš v jogurt. Super pride.
  • 0

#85 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2007 - 02:31 PM

Aja da se pohvalim...noro dobro kosilo nas čaka:

Na olju sem prepražila čebulo, dodala goveje zrezke, počakala, da so spustili vodo, nato pa jih malo solila in poprala. Dodala sem 300g narezanih šampinjonov in mojo letošnjo bero - 1 jurčka. Vse skupaj sem pokuhala, dodala svež peteršilj in žlico moke, spet pokuhala...dodala malo belega vina in skoraj celo kislo smetano... NJAMI

Priloga: skuhana cvetača, kateri je dodano malo masla in vse pretlačeno - cvetačni pire.
  • 0

#86 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5740 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2007 - 11:43 AM

TATZIKI:
štos je samo v tem, da navaden jogurt dobro odcediš. jaz ga dam na cedilo (tisto gosto) in ga odcejam tudi 12 ur. pride cisto trd. kumare tudi nasoli in odcedim, pa še obtežim jih. pa pustim tudi ful časa.
potem pa to zmešam, dodam stisnjen česen (po okusu), malo limoninega soka, brizg olivnega olja, malce kopra, sol in poper.
dober tek
  • 0

#87 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2007 - 05:48 PM

Korenčkova juha:

Korenje (en srednje velik korenček na osebo) operemo in naribamo. Na čajni žlici (ahko tudi brez) olja (olivnega) ga malo popečemo. Zalijemo z vodo in počakamo, da zavre. Ko zavre, dodamo peteršilj, drobnjak (baziliko,...) in jušno žlico gresa. Pustimo, da brbota še par minut. Na koncu vlijemo že prej premešan jajček in medtem, ko vlivamo, mešano. Aja, vmes solimo z zeliščno soljo. Po želji lahko stresemo tudi jušne kroglice (one, ko se napihnejo).
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#88 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 26 September 2007 - 07:37 PM

Dal že na blog, pa bom še sem:

Porova omaka:
  • por 350g
  • jogurtovo maslo 20g
  • sol, poper
  • sladka smetana 200ml
  • mleko 5 žlic
Postopek priprave: narezan por damo na že segreto maslo, kuhamo 5 minut, dodamo sol in poper, prilijemo še sladko smetano in mleko, kuhamo dodatnih 20 minut.
Ni nek low fat, ampak je reč samo priloga kakim testeninam, tako da se malo normalizira delež maščob. smile.gif
  • 0

#89 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 26 September 2007 - 07:50 PM

QUOTE(sajk @ 26. 9. 2007 - 20:37) View Post


Porova omaka:[list]
[*]por 350g
[*]jogurtovo maslo 20g
[*]sol, poper
[*]sladka smetana 200ml
[*]mleko 5 žlic


Oprosti, ampak glede na to, da imaš rad slovenščino:

* 350 g pora
* 20 g jogurtovega masla
* sol, poper
* 200 mL sladke smetane
* 5 žlic mleka

Dej Sajk no...vsak poskus se potrudit....zdj pa lahko brišeš.
biggrin.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#90 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 10 April 2008 - 05:30 PM

Spomladanski zvitki

ni pomembna količina sestavin!

na olju prepražiš čebulo in dodaš malo koruze, graha, stročjega fižola in kr neki drobno narezanega sladkega zelja +... (kar pač hočeš imet notri)
Vse skupaj malo podušiš in dodaš sol, poper, česen ...
Na koncu primešaš še malo paradiznikove mezge in malo naribanega sira (ali mešanega jajca)

Listnato testo premažeš z jajcem in nanj naložiš podušeno zelenjavo. Oblikuješ zvitke in jih na vročem olju malo popečeš, da dobijo barvo (in da se jajce speče oz. sir stopi.

  • 0
*Slončica*
IPB Image

#91 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 22 April 2008 - 10:52 AM

pasta alla crudaiola (pašta na surov način)

olivno ojle
čebula ali česen
češnjevi pomidorji ali navadni
rukola ali sveža bazilika
paprika ali sveži feferon (če želiš bolj pikantno)

vso zelenjavo na hitro prepražiš, da ostane še surova in ohrani svoj okus in daš na pašto. če želiš bolj kompaktno, lako dodaš malo kisle smetane ali pa tisto za kuhanje (ne preveč, če ne izgubi okus). ta pašta je idealna za poletne dni, ker je lahka in še zelenjava je takrat sveža (sploh, če imaš vrt je super).

  • 0

#92 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 July 2010 - 11:21 PM

Tole je za moj okus zelo okusen vroči snack, ki sem ga ''izumila'' danes, ko smo zvečer naleteli na serious case of munchies, ni pa nam bilo za čips in podobne pizdarije, ampak za nekaj domačega.

Vzela sem približno kilogram moke, stresla zraven dva zavitka pecilnega praška, res zelo zvrhano žlico soli, jedilno žličko sladkorja ter toplo vodo in belo olje (nekak po feelingu, od tega olja precej, kar ene 3 deci). Dobila sem super mehko in rahlo testo, ki se ga ne vzhaja. Razvaljala sem ga v pravokotnik, ga namazala s kečapom, posula z origanom in po vsej površini kar na debelo naložila sir (jaz sem imela tiste lističe topljenega sira ter dimljen sir). Potem sem zadevo zvila kot rulado in fajn spojila konce ter rulado še malo premazala z oljem, še povrhu naložila sir in posula z origanom. Pekla sem v ventilacijski pečici na 200 stopinj kakih 45 minut, potem dala hladiti za ene dvajset minut in razrezala.

Prvič sem delala kruh brez kvasa, ampak bom zdej še večkrat, ker je bila zunaj božanska krustljava skorjica, znotraj pa je bil kruh izredno mehek in sočen, zelo nad pričakovanji. Tudi fila, čeprav glede raznolikosti skromna, je bila ful dobra, pa kruh fino slan. Seveda bi se dalo stvar filat z milijoni nadevi, recimo tunina in olive, mešanica skute, kisle smetane in nekaj vrst sira, pršut in druge mesnine ... whatever. smile.gif

Med hitrimi recepti je zato, ker je dejanskega dela nekje za 15 minut, saj testo ne vzhaja in je res takoj gotovo. Edino peče se malo dlje, ampak spet ne taaako dolgo, ane.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#93 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 July 2010 - 07:37 AM

Brazilski sirovi kruhki woot.gif

Zraven lahko postrežete maslo, šunko, etc.

Sestavine:

* 4 skodelice tapiokine moke
* 1 pecilni prašek
* 200 g jošta (lahko je tudi samostanski sir,...)
* 100 g naribanega parmezana
* 2 jajci
* 1 žlica masla
* 1/3 skodelice olja
* 1 skodelica mleka

Priprava:
Vse sestavine zmešamo skupaj in oblikujemo majhne kroglice (premera približno 3 cm), damo jih v namazan pekač. Pečemo jih pri 175 stopinjah 20 minut.


Ena skodelica je 2 dcl.

Kroglice oblikuješ tako, da z čajno žličko zajameš maso in jo daš na peki papir.
Iz teh količin dobiš dva pladnja kruhkov. Najboljši so sveži iz pečice, ker so zunaj hrustljavi ko jih daš na pol, pa se lepo razleze sir. Ko se ohladijo niso več tako zelo dobri.

Tapiokino moko dobiš v vrečkah po 500g v Maxiu, Sparu, Mercatorju na policah z mehiško, kitajsko hrano.

IPB Image


Sliko sem ukradla punci od brata. oops.gif biggrin.gif Ona mi je dala recept.

Več o teh kruhkih tudi tukaj:

http://en.wikipedia....wiki/Cheese_bun

Ali pač vpišete v google pão de queijo. thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#94 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2010 - 12:35 PM

Wiii. Že shranjujem recept. To je ena izmed stvari, s katerimi sem se veselo basala in so takooo dobre... IPB Image. biggrin.gif
  • 0

#95 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 July 2010 - 12:59 PM

thumbup.gif

Po netu se sicer pojavljajo še drugi recepti, kjer je potrebno na začetku nekaj pokuhati, no, je za preverit. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#96 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 July 2010 - 02:37 PM




Opala, to pa bom sigurno delala enkrat v prihodnjih dneh!

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#97 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2010 - 02:39 PM



Kje se pa dobi tapiokino moko? Izgleda njami.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#98 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 July 2010 - 02:39 PM

QUOTE(Kinky @ 14. 7. 2010 - 8:37) View Post
Tapiokin moko dobiš v vrečkah po 500g v Maxiu, Sparu, Mercatorju na policah z mehiško, kitajsko hrano.


rolleyes.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#99 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2010 - 02:40 PM



Sem takoj vidla. Malo prej sem vstala, pa ... oops.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#100 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 July 2010 - 02:40 PM



Slab izgovor. Jaz sem tudi. ˘-˘

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users