Jump to content


Photo

Talne obloge


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#81 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 January 2018 - 07:43 PM

Klasičen ali gotov?

 

Nama ta "gotov" parket na klik izrazito ni bil všeč, ker je imel občutek/izgled laminata.


  • 0
Viens, reste ici!

#82 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2018 - 08:21 PM

Meni je beljen hrast daleč najlepši, poleg skoraj črnega parketa.

 

Midva bova verjetno dala laminat, ko bova enkrat menjala. Se dobi že ful lepe. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#83 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 January 2018 - 08:26 PM

Panelni, to je gotov menda? Meni ne zgleda kot laminat, kaj pa vem. V kuhinji imata tudi parket?
  • 0

#84 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25361 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 06 January 2018 - 08:53 PM

Meni tudi finish laminata ni všeč, sva pa zadnjič pri kolegih videla PVC v barvi in s teksturo beljenega hrasta in sploh ni izgledalo slabo. Malo razmišljava v tej smeri za pritličje, ker je samo par mm napram laminatu ali parketu in bi ga komot položila čez obstoječa tla.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#85 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 January 2018 - 09:01 PM

Panelni, to je gotov menda? Meni ne zgleda kot laminat, kaj pa vem. V kuhinji imata tudi parket?


Ja, to je gotov. Meni je klasicni bolj vsec, pa se bolj obstojen je (veckrat ga lahko prenovis).
Imava v kuhinji ploscice. Ampak imava speljane v parket, ni ostrega prehoda.

Laminat je big time no go. Najbolj cheap varianta.
  • 0
Viens, reste ici!

#86 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2018 - 09:23 PM

Če mene vprašaš, bi najraje imela beton. Menjala bi pa v spalnicah in na hodniku, v dnevni je pa že parket.

Kako se vama je pa obnesel v kuhinji?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#87 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 January 2018 - 09:28 PM

Jina, to vprasanje name leti?
  • 0
Viens, reste ici!

#88 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2018 - 09:30 PM

Ja. :) Saj sta v prvem stanovanju imela parket tudi v kuhinji, ane?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#89 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 January 2018 - 09:40 PM

Aha!
Ja, naceloma sploh ni problema bilo in se je super obnesel. V bistvu ko kuhas, koliko ti pa pada na tla hrane ali vode... prakticno nic.

Ampak sva se zdaj odlocila za ploscice, ker vseeno so bolj prakticne in tudi postavitev je tako hvalezna, da jih dopusca. Imava pa heksagone, ki se nadaljujejo v parket.

Tako da bi rekla, da je za kuhinjo tudi parket cisto ok izbira.
  • 0
Viens, reste ici!

#90 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2018 - 09:41 PM

Sem jih videla, ja. Ful so lepe!


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#91 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 31 August 2018 - 09:54 PM

Pri fantu so dali kakšne tri leta nazaj v dnevno bivalni del beljen hrastov parket. Izgledal je zelo lepo. Danes izgleda obupno. Na mestih, kjer se največ hodi, se je ta pobeljen del odstranil in je spodaj barva navadnega hrasta in izgleda noro grdo. Neenakomerno, ceneno in zelo staro... Vglavnem, če bi jim prej kdo povedal, kaj se bo zgodilo, takega parketa ne bi izbrali. Čisto tako v  razmislek, če katera o njem razmišlja ;).

 

Midva bova najbrž v novem stanovanju menjala tla. Sicer je noter 10 let star parket, ampak je tisti starinski lamelni kockast parket, brrrr. Enak, kot ga imava sedaj v tem bloku iz 80ih... No, opcija je, da ga ne menjava, morda samo pobrusiva in prelakirava, ampak se bojiva, da bo čudno izgledalo skupaj z novo opremo... 

 

Potem pa meni vsi priporočajo vinil, fant bi ful raje parket. Ima katera vinil, se dobro obnese? Barvo/les pa bi verjetno kar hrast dala... Morava bolj svetlo naredili v stanovanju..


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#92 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 01 September 2018 - 05:41 AM

Fiona ima vinil.
  • 0

#93 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15300 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 September 2018 - 06:53 AM

Ja neytiri jaz mam vinil, sem ze v drugi temi napisala da sem ful zadovoljna. Expono imava. Ko bova razbila kopalnico enkrat v prihodnosti bova dala se tam po tleh vinil, nobenih ploscic vec.
  • 0
 

#94 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 01 September 2018 - 07:16 AM

Ma pustita parket, če je še lep, dajta ga samo obnovit.. Svetlost dosežeš tudi s stenami, zračnostjo (da ni nabasano s pohištvom), s tem, da na oknih ni žaluzij/zaves.. A ni škoda menjat tla, ki so še čisto funkcionalna? 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#95 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3168 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 03 September 2018 - 09:47 AM

Midva imava tudi vinil v kuhinji, ker je bil prej tam nek grozen topli pod in sva zelo zadovoljna z njim, imava ga v videzu lesa, v preostalem delu stanovanja sta pa obnovila parket, ki je bil zelo v bogem stanju in sva bila šokirana nad tem kakšna razlika je bila potem, ko je bil pobrušen in pokitan, tako da bi bila velika škoda, da bi ga vrgla ven.

 

Saj ko bosta začela računat koliko bi vaju stalo, da bi položila vinil čez celo stanovanje vaju bo najbrž minilo :P


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#96 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 03 September 2018 - 10:23 AM

Kaksnih 60m2 imava povrsine brez kopalnice, tako da 2500€ s polaganjem bi najbrz slo skozi, s 3000 pa za parket, se motim? :)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#97 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3168 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 03 September 2018 - 10:29 AM

Čakaj a bosta vidva parket polagala ali ga samo obnovila? Ker brusenje in druga dela na parketu nikakor ne pridejo toliko


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#98 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2018 - 10:32 AM

Ma pustita parket, če je še lep, dajta ga samo obnovit.. Svetlost dosežeš tudi s stenami, zračnostjo (da ni nabasano s pohištvom), s tem, da na oknih ni žaluzij/zaves.. A ni škoda menjat tla, ki so še čisto funkcionalna? 


Neytriri, se podpišem pod Olivijo. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#99 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16575 posts
  • Gender:Male

Posted 03 September 2018 - 10:41 AM

Moj je bil 2700 pa mislim, da ga je okoli 65. Bil je 42 s polaganjem in tako poceni ga nisem videla nikjer drugje. Svak je dobil prijateljsko ceno (bff) 38 za vinil, haha. Nama je rekel od 55 za parket s polaganjem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#100 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15300 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 03 September 2018 - 10:45 AM

Moj vinil je bil 31 s polaganjem.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users