Jump to content


Photo

Najljubše pasme psov


  • Please log in to reply
298 replies to this topic

#81 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 April 2006 - 09:28 AM

Zlati prinašalec

Zgodovina: Zlati prinašalci so tako kot gladkodlaki prinašalci, iz katerih so se razvili, pametni in delovni psi. Dobro prenašajo hud mraz in mokroto. Obe pasmi so gojili posebej za lov na divjo prejad, nastali pa sta s križanjem različnih setrov in španjelov z novofundlandcem. Kri vodnih španjelov so jim dodali kasneje. Kot njegovi predniki tudi zlati prinašalec rad plava.

Karakter: Nežen, ubogljiv in zelo bister

Potrebe: Nujno potrebuje veliko gibanja, pasmi najbolj ustreza hladno podnebje. Potreba je tudi redna nega dlake.

Glavne značilnosti
: Psi zrastejo od 56 cm do 61 cm, psice pa od 51 cm do 56 cm. Valovita zlata dlaka, goboke prsi, široka glava z močnim in črnim smrčkom, oči so temne in posajene široko narazen, uhlja sta visoko vsajena vendar ne prevelika, rep je nasajen vodoravno.

Uporaba: Zlate prinašalce uporabljajo predvsem za pse vodnike, pse reševalece in policisjke pse, saj imajo dobro razvit voh in so lahko učljivi.

No ta pasma je pa meni izredno simpatična. Imam tud doma eno navihanko. Je full brihtna - dobro ve kaj sme in kaj ne in če kaj zajeba se tako pobožno potuhne. Res je tud, da mora čisto vse prevohat in kdaj jo kar zanese in odtava - takrat je na svetu samo ona in njen nos in ne jebe nič drugega...sej potem pride nazaj, po možnosti tako potuhnjeno, da je niti ne vidiš. Sicer pa je zelo dobrosrčna, ljubezniva, rada se crklja, obožuje sladoled in piškote - njena šibka točka biggrin.gif jo lahko tako hitro podkupiš in je bolj pridna ko angelčki. biggrin.gif Full ima rada ljudi... najraj bi se zapodila v čisto vsakega, ki pride mimo nje in se mu vrgla na noge, da jo pocrklja. So pa to izrazito crkljaški psi in nikakor ne kakšni hišni čuvaji. Naša bi kakega vlomilca prej obliznila kot pa ugrizla. twisted.gif

No zdej pa še slikce.
IPB Image
IPB Image
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#82 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 01 April 2006 - 03:18 PM

boxser 8) črn, z rjavimi lisami wink.gif
  • 0
Posted Image

#83 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 April 2006 - 03:34 PM

dolgodlaki škotski ovčar oz. Lesi. biggrin.gif
IPB Image IPB Image
IPB Image IPB Image
  • 0

#84 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 08 April 2006 - 11:52 AM

Trenutno si full želim imeti belega višavskega terierja, ker je tak majhen, bel (moja naj barva) in luškan za crkljat, sicer so mi pa najlepši dobermani! smile.gif

aja a kaka ve za kakega višavskega terierja, ki se oddaja?
  • 0

#85 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 08 April 2006 - 11:54 AM

QUOTE(loris)
Trenutno si full želim imeti belega višavskega terierja, ker je tak majhen, bel (moja naj barva) in luškan za crkljat, sicer so mi pa najlepši dobermani! smile.gif

aja a kaka ve za kakega višavskega terierja, ki se oddaja?


višavski terier
višavski terier, mladički z rodovnikom bodo naprodaj, sprejemamo rezervacije, lepo vzgojeni in dobro socializirani. Psarna BRIGOREE, najboljši slovenski višavci.
Erika, 031 756 456
  • 0

#86 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 08 April 2006 - 12:48 PM

QUOTE(TiTa)
QUOTE(loris)
Trenutno si full želim imeti belega višavskega terierja, ker je tak majhen, bel (moja naj barva) in luškan za crkljat, sicer so mi pa najlepši dobermani! smile.gif

aja a kaka ve za kakega višavskega terierja, ki se oddaja?


višavski terier
višavski terier, mladički z rodovnikom bodo naprodaj, sprejemamo rezervacije, lepo vzgojeni in dobro socializirani. Psarna BRIGOREE, najboljši slovenski višavci.
Erika, 031 756 456



Iiii hvala! a cena ti je kej poznana? Bom pa poklicala smile.gif
  • 0

#87 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 08 April 2006 - 04:24 PM

QUOTE(loris)
QUOTE(TiTa)
QUOTE(loris)
Trenutno si full želim imeti belega višavskega terierja, ker je tak majhen, bel (moja naj barva) in luškan za crkljat, sicer so mi pa najlepši dobermani! smile.gif

aja a kaka ve za kakega višavskega terierja, ki se oddaja?


višavski terier
višavski terier, mladički z rodovnikom bodo naprodaj, sprejemamo rezervacije, lepo vzgojeni in dobro socializirani. Psarna BRIGOREE, najboljši slovenski višavci.
Erika, 031 756 456



Iiii hvala! a cena ti je kej poznana? Bom pa poklicala smile.gif


loris, upam, da si si dobro prebrala karakteristike terierjev, ker sem dobila občutek, da misliš, da je to tak pes kot ena igračka (sorry, če me občutek vara). Mi ga imamo doma in sprva sem tudi jaz mislila tako bela mala kepica, pasma je sicer zelo prijetna, srčkana, .... vendar pa je vseeno to terier; terierji pa imajo svoje navade trmo in včasih rabijo tršo besedo, da te slišijo, na kratko rabi pravilno vzgojo od začetka wink.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#88 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3555 posts
  • Gender:Male

Posted 09 April 2006 - 12:37 PM

Da predstavim še moji dve pasmi, ki sta mi izredno pri srcu.

Ta prvi je Angleški buldog mojega fanta...najprej sem se jaz njega bala, zdaj se pa on mene biggrin.gif Pravi mali cartek je. Ime mu je Paco

IPB Image
IPB Image

Druga pasma pa je Samojed, ki ga bom nekoč, ko bom v svoji hiši definitivno imela...ker so to pač mali medoti laugh.gif
IPB Image
  • 0

#89 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 09 April 2006 - 12:52 PM

QUOTE(Verja)
QUOTE(loris)
QUOTE(TiTa)
QUOTE(loris)
Trenutno si full želim imeti belega višavskega terierja, ker je tak majhen, bel (moja naj barva) in luškan za crkljat, sicer so mi pa najlepši dobermani! smile.gif

aja a kaka ve za kakega višavskega terierja, ki se oddaja?


višavski terier
višavski terier, mladički z rodovnikom bodo naprodaj, sprejemamo rezervacije, lepo vzgojeni in dobro socializirani. Psarna BRIGOREE, najboljši slovenski višavci.
Erika, 031 756 456



Iiii hvala! a cena ti je kej poznana? Bom pa poklicala smile.gif


loris, upam, da si si dobro prebrala karakteristike terierjev, ker sem dobila občutek, da misliš, da je to tak pes kot ena igračka (sorry, če me občutek vara). Mi ga imamo doma in sprva sem tudi jaz mislila tako bela mala kepica, pasma je sicer zelo prijetna, srčkana, .... vendar pa je vseeno to terier; terierji pa imajo svoje navade trmo in včasih rabijo tršo besedo, da te slišijo, na kratko rabi pravilno vzgojo od začetka wink.gif


Verja, hvala za opozorilo, vendar mislim, da sem že kar veliko prebrala, kar se tiče te pasme wink.gif Sempa v zgornjem postu zapisala samo lepe lastnosti teh psov ja wink.gif Se pa strinjam, da vsak pes ravi vzgojo ze od malega. Moras imeti čas zanjga wink.gif
  • 0

#90 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 09 April 2006 - 02:42 PM

Teli so srčkoti....

IPB ImageTAGA BI JST MELA
IPB Image TAGA MA SESTRIČNA
IPB Image TAKO LEPOTICO SO MEL SOSEDJE... ZDJ SE JE PA ODSELILA sad.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#91 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 12 April 2006 - 03:25 PM

Še slikica od mojga Maltežančka (moj lepotec) :

IPB Image
  • 0

#92 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 12 April 2006 - 03:26 PM

Se opravičujem za preveliko sliko-prvič pošiljam
  • 0

#93 **SARyKA**

**SARyKA**

    sramežljivec

  • Člani
  • 9 posts

Posted 17 April 2006 - 01:47 PM

men je pa pasma KOKER ŠPANJEL najlepša...sam nimam nobene slike od sosedovega koker španjela BEN-A biggrin.gif [/img]
  • 0
Oh I wish i was a punk rocker with flowers in my hear....In 77 and 69 revolution is in the air...I was born to late and the world thasent care....Oh I wish i was a punk rocker with flowers in my hear....

#94 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 April 2006 - 05:55 PM

QUOTE(sade)
Še slikica od mojga Maltežančka (moj lepotec) :

IPB Image


Faca ej. Kva je dobr.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#95 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2006 - 11:58 PM

QUOTE(Verja)
QUOTE(sade)
Še slikica od mojga Maltežančka (moj lepotec) :

IPB Image


Faca ej. Kva je dobr.


Ja,,,,,so sweet wink.gif prodaš? tongue.gif joke biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#96 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 07:56 AM

Ja bi ga takoj imela, samo moja mama pravi, da je dovolj ena mačka pri hiši.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#97 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 April 2006 - 06:12 AM

hvala, hvala biggrin.gif
  • 0

#98 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 20 April 2006 - 08:03 AM

QUOTE(sade)
hvala, hvala biggrin.gif


Ne ej, sej men je ful dobr, sam mami je čudna.... ermm.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#99 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 April 2006 - 08:52 AM

ehh, ...nič ni..saj to non stop čujem...
muc, muc, muc biggrin.gif
  • 0

#100 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 April 2006 - 12:11 PM

aja, puna pa mi gre na jetra, če nešče reče: a je na batarije?
to me pa res razpizdi evil.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users