Jump to content


Photo

Airbnb, Booking & ostale platforme za rezervacijo nastanitev


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#81 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 June 2023 - 01:08 PM

Eni naredijo tako, da na Bookingu oznacijo samo 2 odrasla, potem pa po rezervaciji kontaktirajo hotel, da bo zraven se dojencek npr. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#82 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22783 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2023 - 02:14 PM

No saj to. Jaz pri iskanju na Bookingu vnesem 2 odrasla in 4 leta starega otroka. Ponudi mi potem določene nastanitve, ampak če pri posameznem apartmaju potem kliknem na več možnosti, mi pokaže tudi tiste, ki imajo samo zakonsko posteljo in si seveda precej cenejši. Jaz gledam trenutno samo za kakšne 3 ali 4 nočitve in bi nam bilo dovolj, če je samo ena soba z veliko posteljo. Zaenkrat še lahko spimo vsi trije v eni.
Ampak če bi izbrala apartma, ki je kao za 2 osebi, z eno posteljo, ne vem, a bi kaj komplicirali, če imaš potem še otroka zraven. So pa to nočitve brez zajtrkov.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#83 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 June 2023 - 02:19 PM

Ne razumem, čemu kompliciranje. V izogib kakšnim nevšečnostim na začetku pač označiš, da ste trije in vseeno izbereš apartma s samo eno posteljo. Ponavadi potem piše, da otrok te starosti biva brezplačno, ne pa vedno (verjetno).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#84 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31328 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 June 2023 - 02:49 PM

Jaz sploh ne vem, kdaj smo nazadnje (če sploh?) s tamalo iskali kakšen apartma. Že zadnjič je sodelavka spraševala, kako temeljito počistimo v apartmajih po koncu dopusta in sem ugotovila, da že dolgo nisem bila v kakšnem...
  • 0

#85 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16772 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2023 - 03:11 PM

Ali pa ze na zacetku das 2 in ti pokaze se vec nastanitev.

Bi bilo pa zanimivo vedeti kaj pomeni bivanje brezplacno za otroka. Cena za par: 200, cena za par + otrok brezplacno v identicni sobi v postelji starsev: 250. Tega je polno na megabonu, meni se zdi cisti nateg.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#86 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 June 2023 - 07:45 AM

Jaz sploh ne vem, kdaj smo nazadnje (če sploh?) s tamalo iskali kakšen apartma. Že zadnjič je sodelavka spraševala, kako temeljito počistimo v apartmajih po koncu dopusta in sem ugotovila, da že dolgo nisem bila v kakšnem...

 

A ni čiščenje za doplačilo oz. ga ponavadi kar dodatno zaračunajo, hočeš nočeš?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#87 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16772 posts
  • Gender:Male

Posted 13 June 2023 - 07:49 AM

Ne. Na Airbnb je to bolj znacilno.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#88 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2023 - 10:04 AM

Povsod je doplacilo za ciscenje, tudi na Bookingu, samo da se sele na koncu ob rezervaciji vidi tocen znesek.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#89 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31328 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 June 2023 - 10:09 AM

No sej pravim, že sto let nisem iskala apartmaja. Drugače pa sem vedno direktno pri lastnikih urejala in je bilo vse v ceni, ki so jo postavili kot dnevni najem.
  • 0

#90 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2023 - 10:45 AM

Jaz ne cistim, ce placam za ciscenje. Itak ne pustim nereda, ker pac nismo packi, ampak ne bom pa recimo sla brisat tal, odnest smeti v smetnjak, slacit umazane posteljnine ipd. kar poleg cleaning fee vcasih zahtrvajo v Airbnb-jih.
  • 0

#91 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18387 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 June 2023 - 11:07 AM

Nikoli nismo čistili apartmajev, niti se ne spomnim, da bi posebej doplačevali za to.
  • 0

#92 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2023 - 11:12 AM

Sem sla pogledat, za letos so bila vkljucena doplacila za ciscenje po apartmajih 50 €, 60 € (IT) in 75 € (FR), vsi rezervirani preko Bookinga.
Ponekod pa ciscenje ni vkljuceno in se doplaca ob prihodu (pa se za marsikaj drugega so mozna doplacila: takse, brisace in posteljnina, elektrika in voda, deposit za primer skode), pac odvisno od pozamezne nastanitve.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#93 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2023 - 07:41 AM

Sem sla pogledat nase apartmaje in lani na Sejselih v vseh treh apartmajih ni bilo nobenega doplacila za ciscenje. Edino doplacilo pri enem je bilo za otrosko posteljico.
Na Airbnb-ju v Portu pa itak 68chf za ciscenje in se 71chf za Airbnb fee.
  • 0

#94 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22783 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2023 - 07:28 AM

Kolikor se spomnim, tudi na Airbnb ni vedno posebej doplačilo za čiščenje. Včasih vidim, da je zaračunana storitev Airbnb+čiščenje, včasih samo storitev Airbnb. Mi recimo pobrišemo mizo in kuhinjski pult, ploščo, da ne pustimo kakih drobtin povsod ali umazanije od kuhanja, pa če smo več dni in če je metla, pometem vmes, ker mi gre na živce, če so po tleh lasje, smeti. Nikoli pa ne grem recimo brisat tal, ogledal, kopalnice. Saj večinoma kar fajn zakasirajo za čiščenje.

 

A katera razume spreminjanje cen na Bookingu, je to kaj na dneve vezano, je čisto naključno ali kako? Gledala sem en apartma, na računalniku mi kaže ceno 264 €, na aplikaciji na telefonu 239 €. Včeraj pa mi je na telefonu za isti apartma dalo 2 različni ponudbi, eno za 218 €, drugo za 239 €, oboje brez možnosti brezplačne odpovedi, plačilo vnaprej, z enakimi upoštevanimi Genious popusti in ceno na mobilnikih, enako število oseb. Danes mi pa recimo tiste ponudbe za 218 € ne pokaže več.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#95 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 September 2023 - 07:40 AM

a se na AirBnB da označit, da bi najel sobo z lastno kopalnico?

Sploh ne najdem

 

 

Preko katerih spletnih strani še iščete privat sobo/manjši apartma? Jaz poznam samo Booking in AirBnB


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#96 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 February 2024 - 04:04 PM

Rezervirala sva apartma prek bookinga in so nama poslali nek dodgy link za identifikacijo. Ker je kao brez-osebni check-in. Pa sva prebrala miniaturni tisk in ni bilo omenjeno. Sem jim pisala na chat, da razjasnim ali je to še en booking scam ali ne, pa so ravno toliko odzivni ampak hkrati brez konkretnega odgovora, da čakam na odgovor že več kot pol ure. Da so nama ob tem, da potujeva z dvema otrokoma izrecno napisali, da stag/hen parties niso dovoljene, niti ne zgubljam besed. Malo sem napeta. Če ne bi bila non-refundable rezervacija, bi jih že skenslala. 
 


  • 0

#97 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 February 2024 - 09:02 AM

Follow up…
Z apartmajem je bilo potem vse ok. Smo opravili identifikacijo na dober star nacin prek e-mailov. Pa je bilo potem vse ok. Sicer smo imeli nezgodo, da je cistilka zaklenila obe kljucavnici in smo morali cakat pol ure, da nam je prisel hisnik odklenit, ampak apartma je bil potem super.
  • 0

#98 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31328 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 February 2024 - 05:00 PM

Airb&b racuna posrednistvo?
  • 0

#99 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 25 February 2024 - 06:22 PM

Seveda. Od tega živijo...
  • 0

#100 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2024 - 02:19 PM

Jap. 

 

No saj to. Jaz pri iskanju na Bookingu vnesem 2 odrasla in 4 leta starega otroka. Ponudi mi potem določene nastanitve, ampak če pri posameznem apartmaju potem kliknem na več možnosti, mi pokaže tudi tiste, ki imajo samo zakonsko posteljo in si seveda precej cenejši. Jaz gledam trenutno samo za kakšne 3 ali 4 nočitve in bi nam bilo dovolj, če je samo ena soba z veliko posteljo. Zaenkrat še lahko spimo vsi trije v eni.
Ampak če bi izbrala apartma, ki je kao za 2 osebi, z eno posteljo, ne vem, a bi kaj komplicirali, če imaš potem še otroka zraven. So pa to nočitve brez zajtrkov.

Obujam tole...

Midva sva odkar smo štirje v primerih, ko nama je booking ponujal dve sobi, kontaktirala direktno hotel. Ponavadi so bili ustrežljivi in smo namesto dveh sob, lahko rezervirali eno, v večini primerov pa so tudi ponudili enako ali nižjo ceno kot booking. 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users