Jump to content


Photo

Sardinija


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#81 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16580 posts
  • Gender:Male

Posted 04 July 2016 - 03:02 PM

To je bolj slovensko/avstrijsko/hrvaški tip hotelov. Ne futrajo povsod hord za socialno ceno :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#82 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 03:06 PM

Nazadnje sem bila v hotelu s 5 zvezdicami in me ne spraviš več. :D Mogoče bi šla za vikend, za daljši dopust pa nikakor. V kakšnem smislu pa je lahko drugače?

 

Ne znam natanko ubesedit, ampak po mojih izkušnjah je definitivno razlika. V samem odnosu zaposlenih, majhnih dodatnih pozornostih in storitvah, klienteli in še čem. :) 

Ampak kvaliteta posameznega hotela je odvisna od različnih dejavnikov. Hotel z istim številom zvezdic v Italiji, na Hrvaškem ali v Sloveniji ni nujno na enakem nivoju kot hotel z istim številom zvezdic npr. na Japonskem ali v Švici. V glavnem, moj point je bil, da so hoteli različni in ni nujno, da v njih srečaš takšno klientelo kot si jo opisala in da niso vsi hoteli vredni prezira. :D 


  • 1

#83 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 July 2016 - 03:09 PM

Se strinjam z Kalypso.

Ne moreš metat vseh hotelov v isti koš in tako posploševat. Tudi potovanja z agencijo niso vedno enaka - lahko ti agencija uredi samo hotel in let (čarter), vse ostalo pa urejaš sam. Tako da ni apriori potovanje z agencijo potovanje z avtobusom polnim 60+ letnikov, ki se na pol ure ustavi za lulat.


  • 1
Viens, reste ici!

#84 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 03:16 PM

Pa saj to mi je vse jasno. :D Ampak ne bom pa plačala več sto eurov za nočitev v luksuznem hotelu, samo zato da bi spremenila mnenje, če mi tak tip nastanitve do sedaj ni bil všeč. Enako kot me ne bo noben prepričal, naj grem še kdaj na počitnice v kamp ali pa na križarko. Apartmaji so mi pač zakon pa za določeno ceno dobiš nedvomno večji luksuz, sploh kar se prostora tiče. Kakor komu paše in kar si lahko privošči, zaradi mene če kdo prespi na plaži v spalni vreči ali pa v pozlačeni postelji.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#85 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 July 2016 - 03:25 PM

Meni je ful odvisno kam grem in zakaj grem in tako.

Načeloma v večini primerov prakticiram AirBnb, če grem na morje mi je včasih fajn imet bazen...

Zdaj pa najbolj na svetu rabiva oba s fantom dopust, ker sva izmozgana in sem nama rezervirala nov dizajnerski hotel 5* v Opatiji z wellnessom... 

 

Vsak se pa naj odloča po svoje, itak.


  • 0
Viens, reste ici!

#86 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 03:37 PM

Zdaj pa najbolj na svetu rabiva oba s fantom dopust, ker sva izmozgana 

 

I feel you, pri nama je bilo enako in sva si vse skupaj vzela zelo na easy. Pomoje še nikoli nisem bila tako izmučena kot pred tem potovanjem. Zato niti nisva prej skoraj nič konkretno planirala, ker zaradi služb, poroke in selitve nisva imela časa.

 

A lahko v primerno temo daš link od tega hotela? Meni je Opatija super.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#87 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 03:53 PM

Meni je ful odvisno kam grem in zakaj grem in tako.

 

Vsak se pa naj odloča po svoje, itak.

Podpis. 

Tudi meni je čisto odvisno od tega kam in zakaj potujem. Npr. na smučanju mi je ful boljše da sem v hotelu z wellness centrom, kot v apartmaju, medtem ko v mi je npr. na morju ali pri izletu v mestih bolj kot ne vseeno in pri izbiri bivališča igrajo pomembnejšo vlogo druge stvari, kot so npr. lokacija in cena. 


  • 0

#88 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 July 2016 - 04:02 PM

Meni se je AirBnb malo zameril, odkar so ukinili iskalnik po kljucnih besedah. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#89 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 04:11 PM

Jaz na Airbnb tokrat nisem našla nič pametnega pa ob vsakem premiku jim plačaš fee in dodatne stroške čiščenja, kar je pri vsakem apartmaju zneslo še najmanj za dodatno nočitev. Vse sva rezervirala prek Booking.com.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#90 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2016 - 10:54 AM

Meni hoteli tudi ne potegnejo, za večdnevni dopust na istem kraju imam še najrajše apartma ali vsaj B&B ali kak studio prek Airbnb npr.

Za 1-2 nočitvi mi je pa v redu tudi privat soba za 2 v hostlu...


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#91 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2016 - 06:34 PM

Matilda, v sosednji temi si me spomnila na nadležne črnske prodajalce ... Na Sardiniji jih je na nekaterih plažah vse polno in so res vsiljivi, pa tudi če si že enkrat prej rekel, da ne boš nič kupil, še kar pridejo do tebe (ali pa njihov kolega). Prodajajo pa vso možno kramo. Poleg tega so pa še smešni prodajalci kokosa, ki se po plažah derejo COCO FRESCO, COCO. :lol:


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#92 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2016 - 06:43 PM

Ampak to v Parizu še ni bilo grozno, ponekod v Maroku so (predvsem Arabci) kot podivjani psi, dobesedno te 'napadajo' kot hodeče zlato. :lol: :cry:


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#93 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2016 - 06:50 PM

Jaz sem jih skos čisto ignorirala (in se včasih delala, da spim :lol:), on jim je pa prijazno rekel ne, hvala. <_<


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#94 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2017 - 01:47 PM

Matilda, Federico Nansen pizzeria je ful popularna v Cagliariju, nama je bilo zelo všeč. 

V mestu sva bila midva samo en dan in se nama je zdelo prijetno, plaž pa tam nisva obiskala. Sem v tej temi pisala, kje na J sva se ustavila. Sike pa lahko pogledaš na mojem IG/FB.

 

Nasploh bi pa za Sardinijo rekla, da je težko priti do veganske hrane. Veliko je rib, mesa in mlečnih izdelkov. Pa še angleško na zna skoraj nihče, vsaj osnovnega komuniciranja se je kar treba naučiti v italijanščini.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#95 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2017 - 02:15 PM

Gostilna Da Barbara v Solanasu je bila tudi zelo dobra, ampak ne vem ali ima na voljo tudi veganske jedi. 

 

Je pa drugače hrana na Sardiniji prav pregrešno dobra. Bi šla nazaj samo zaradi hrane. 


  • 0

#96 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2017 - 05:49 PM

Hvala. Sem navajena, da se moram malo znajti, tako da si bom tudi par pomembnih fraz zapisala v italijanscini. :)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#97 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2017 - 05:54 PM

Midva sva skoraj vsak dan skuhala en obrok, sva imela kar nekaj hrane s sabo in tudi tam sva veliko kupovala.
Je pa super, da gresta ze junija. Julija ali avgusta jaz zaradi guzve nikoli ne bi sla na Sardinijo. Sploh ne na J, kjer je najvec turistov.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#98 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18046 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 May 2017 - 06:43 PM

Matilda, koliko pa so bile karte?
  • 0

#99 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2017 - 09:45 PM

127 € na osebo.

Jaz sem pa brala nekje, da je sever bolj turisticen?
Ce ne bo guzve, bo super.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#100 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83004 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2017 - 10:13 PM

To se mi ne zdi drago. Midva sla gledala mesece prej pa jih ni bilo pod 190, potem so se pa se podrazile.
Bosta najela avto, ane?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users