Jump to content


Photo

PRAVOPIS


  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#81 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2011 - 11:23 PM

Kaj pa tako:

Stabilnost DS oz. MSR, pripravljenih v fosfatnem pufru oz. acetatnem pufru, sem ugotavljal[,] tako da sem sveže standardne raztopine takoj analiziral s HPLC...
  • 0

#82 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 June 2011 - 11:29 PM


Potem bi prej rekla, da jo porineš med tako da. Joooooooj, zaj sem še jaz zmedena sad.gif . Sovražim vejice.
  • 0
Viens, reste ici!

#83 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2011 - 11:31 PM

Meni je tudi slabo po teh vejicah. Sovražim, ker je polno izjem...

Pa fora je v tem, da je v diplomski polno teh tako da... Najbolje, da žrebam, kje je in kje ni.
  • 0

#84 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 June 2011 - 11:35 PM


Sem šla gledat zapiske in sem se zmotla.
Tak je :
V tvojem primeru je vejica med tako da, ker pove na kak način .. tako, da ..
V primeru : Imeli smo poln hladilnik, tako da nismo bili lačni. pa postavimo vejico pred tako.
  • 0
Viens, reste ici!

#85 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2011 - 11:39 PM

Oooo hvalabogu... Bom šla vseeno še enkrat pogledat te tako da, vseeno pa v glavnem prevladuje prvi primer, ki si ga omenila, torej način priprave...

Hvala Ana! Se zagotovo še javim wacko.gif
  • 0

#86 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 June 2011 - 11:46 PM


Oprosti za zmedo. Mene te vejice FUL FUL mučijo. Pa sploh ni nekih trdnih pravil, ki bi se jih lahko držala. Eno so odvisniki in vrinjeni stavki, ostalo pa je loterija po mojem mnenju. sad.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#87 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 08:18 AM

Še malo cry.gif

- Pri tem sem si želel, da bi s predpripravo na koloni z ionskim izmenjevalcem dosegel poleg izolacije preiskovanih spojin tudi koncentriranje.

- Skozi kolono sem najprej spustil M1 pripravljeno v 0,1 M NaOH.

- Z dodatkom 16 VK 0,1 M CH3COOH pa se spere skoraj 100 % vseh preiskovanih spojin iz kolone[,] razen UA, ki se ne eluira tudi z 22 VK 0,1 M CH3COOH.
  • 0

#88 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 June 2011 - 08:19 AM

Zakaj ne daš v lekturo slavistu oz. prevajalcu? Sklepam, da je to zadnja verzija diplome.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#89 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 08:24 AM

QUOTE(ananas @ 22. 6. 2011 - 9:18) View Post
Še malo cry.gif

- Pri tem sem si želel, da bi s predpripravo na koloni z ionskim izmenjevalcem dosegel poleg izolacije preiskovanih spojin tudi koncentriranje.

- Skozi kolono sem najprej spustil M1 pripravljeno v 0,1 M NaOH.

- Z dodatkom 16 VK 0,1 M CH3COOH pa se spere skoraj 100 % vseh preiskovanih spojin iz kolone. Izjema je UA, ki se ne eluira tudi z 22 VK 0,1 M CH3COOH.


nekateri nimamo pogoja/zahteve, da je diploma lektorsko pregledana. Meni jo je npr. pregledala mami. Ne glede na vse, marsikomu ni vseeno, kaj da iz rok (nekaterim pa precej laugh.gif )
  • 0

#90 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 08:34 AM

Anča hvala!

Kinky... Fora je v tem, da se mu mudi. Naslednji teden bo konec junija in on mora oddati vezano diplomsko vsaj do četrtka, da bo imel zagovor naslednji teden. Če bi dal lektorirat, bi trajalo več dni in posledično bi imel zagovor šele septembra. To je fora. Profesor mu je popravljal diplomsko en mesec, med tem ni imel nič za delat, na koncu mu ni povedal nič otipljivega, kaj naj popravi. Komisija mu je pregledala diplomsko v dveh dneh. Če profesor ne bi rabil toliko časa za pregled, bi dal lektorirat + diplomiral bi že v začetku junija, tako pa se je vse zavleklo.

  • 0

#91 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 June 2011 - 08:35 AM

Aha, vse jasno. Srečno. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#92 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2011 - 08:35 AM

Med tako da veija v tvojem primeru je (samo za potrditev smile.gif ).

QUOTE(ananas @ 22. 6. 2011 - 9:18) View Post

- Z dodatkom 16 VK 0,1 M CH3COOH pa se spere skoraj 100 % vseh preiskovanih spojin iz kolone[,] razen UA, ki se ne eluira tudi z 22 VK 0,1 M CH3COOH.


Tu bi jaz namesto tudi dala NITI (če prav razumem stavek). Bi zagotovo popravila v besedilu.



  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#93 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 08:43 AM

ne razumeš prav. z 16VK se sperejo vse spojine, samo UA se ne spere. Ta UA se pol ne spereniti z 22VK.
  • 0

#94 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2011 - 08:57 AM

No, saj biggrin.gif Ti si tudi uporabila niti. Lahko bi bil tvoj zadnji stavek: Ta UA se pol ne spere tudi z 22VK. Ampak je lepše in bolj razumljivo, če daš niti.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#95 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 09:05 AM

niti it is biggrin.gif
  • 0

#96 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 09:14 AM

aja, ja butl jst....valda biggrin.gif
  • 0

#97 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 12:00 PM

Še zadnji primer, potem pa kapituliram:

Zaradi filtriranja vzorcev skozi bolj fin filter, se ne spremenijo kromatogrami.

Vejica da ali ne.
  • 0

#98 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 June 2011 - 12:02 PM

Jaz pravim NE.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#99 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 12:08 PM

ne
  • 0

#100 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2011 - 12:10 PM

HVALA!!!!

Zdaj pa dam mir!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users