Jump to content


Photo

Svetovalnica


  • Please log in to reply
1808 replies to this topic

#81 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 January 2007 - 12:23 AM

In kaj je to?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#82 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 22 January 2007 - 12:54 AM

Da pač ne more zadrževat urina. Ampak glede na to, da tudi iztrebke pušča naokoli...

Mačke so po naravi zelo čiste živali (vsaj tiste ženskega spola). Mislim, da mora biti nekaj narobe, da sedaj ne hodi na WC. Ali je postavljen tako, da ima težave pri dostopu do njega? Glede na to, da je stara že 15 let, bi bilo mogoče (po vsej verjetnosti) povezavo s starostjo... Možno bi bilo tudi vnetje mehurja (ampak spet, zakaj iztebki).

Najbolje bi bilo, da pokličeš veterinarja in ga vprašaš (lahko je namreč karkoli).
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#83 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 January 2007 - 01:29 PM

WC ima v pritkličju, kjer se zadržuje največ časa, ob steni pod stopnicami (pravzaprav je na istem mestu že celih 15let). Inkotinenca močno dvomim da bi lahko bila, ker največkrat pušča okoli kakce, lužice malokrat (se pa vseeno kdaj zgodi), pa iztrebki so navadno na istem mestu - to meni vse preveč liči na označevanje prostora, samo mi ni jasno zakaj kar naenkrat to počne.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#84 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 22 January 2007 - 02:15 PM

Imate kakšno novo žival ali pa človeka v hiiši? To bi lahko bil razlog. Al pa se je nekaj kar je blo prej ustaljenega spremenilo. Js mislim, da je to bolj psihičnega pomene. Bi se pa vseeno splačalo do veterinarja.
  • 0
IPB Image

#85 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 January 2007 - 07:36 PM

Ne, nič se ni spremenilo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#86 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 25 February 2007 - 09:39 PM

v tej temi lahko recimo vprašate o znakih kakšne bolezni, značilnih bolezni za določeno pasmo...

no, naj kar začnem.
ravno zdaj me je čisto šokiralo spoznanje, da je mojega psa (maltežan) verjetno že dvakrat zadela kap. znaki so bili: vrtoglavica, nezmožnost nadzorovanja zadnjega dela telesa, zmedenost, bruhanje... takrat sem mislila, da je to zaradi pokvarjene hrane. ker so simptomi minili v parih urah nisem šla z njim k veterinarju (napaka!, vem). zdaj pa se mi zdi, da je možno, da ga je kap revčeka. res nimam sreče z živalmi, no-prvo si mi hrček kolk izpahne, zdaj pa še pes cry.gif groza.
zanima me, če je že od katere ljubljenčka zadela kap in če je imel podobne simptome. baje pa ni nujno, da ima pes trajne posledice. lahko, da mu ni nič. kaj svetujete, da ga vseeno naj peljem k veterinarju?

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#87 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2007 - 11:35 AM

Oj. Pri meni doma mamo tud celo štalo z našo mucko Lizo. Ona dejansko do ene treh, štirih mescov sploh nisama jedla, smo jo mogl futrati, pa še to ne je mačje hrane. Vglavnem jedla je sam kruh, ali pa kruh z mlekom in pa v mehko kuhana jajca, kasneje pa je začela jest še purana, ki ji ga je mami posebi pripravila. No sedaj je pa dobila eno alergijo in ne sme jest nobene od prej navedenih hran, lahko je samo zajčka s korenjem, lososa, polento in neke vitamine. problem se pa pojavi,ker tega noče jest niti vitaminov noče pojest vse vn spluva. Zdele že dva dni ni nič jedla, men se prov smil, ker vidm da je lačna skoz pros, da bi jedla, ko pa ji daš pa noče. pa drugač je fizično čist zdrava mucka, sam njena psiha je pa druga zgodba. Zdej smo mogl umaknit vse brisače pa srvete, da se slučajno ne bi s tem spet začela basat, to vedno začne jest, ko noče drugega. Očitno jo bo treba kar na silo futrat. Ali ve katera za kako boljšo rešitev, js res nočm, da mi zaradi stradanja kej zboli ali pa na umeni hrani pristane:(
  • 0

#88 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 March 2007 - 03:30 PM

Kaj pa če bi spet poklicala veterinarja? Ker je z našo isti hudič; mačka se ful hitro navadi na eno hrano in ni šans da jo navadiš na kaj drugega, noče pa noče jest. Podoben primer je bil pri mačkah od družinskih kolegov, ki sem jih poleti velikokrat pazila; mogoče so razvajene, je pa drugače kot pri psih, ki večinoma jejo vse kar lahko spravijo v gobec wink.gif .
Dvomim da se bi izstradala do smrti dokler ji nudite neko hrano (ki je do zdaj pač ni vajena), samo pomoje je problem ker lahko oslabi in se ji alergija še pojača, zdej kaj točno je s tvojo kosmatinko pač ne vem...

Moram se pa zopet malo razpisat o svoji raznašalki dlak; namreč problemi z nečistočo so (spet) ponehali... Vedno bolj se mi zdi, da je to povezani z obdobji gonitve, zadnji dve tri leta se zna gonit po 3, 4 mesece s prestankom po le par dni (kot mlajša se je le nekje dvakrat na leto) in malo pred tem obdobjem se začnejo pojavljat tudi lužice in kakci. Istočasno se jezi name in mami, verjetno ker naju smatra za tekmici.
Zdej ni več v tej fazi, je pridna in mirna, pa čista spet zelo.

Je pa še en problem, ki ga moji starši vztrajno ignorirajo - namreč mačkurici piska v pljučih, med dihanjem jasno. Pomoje se ji nabira voda, ali pa ima kak prehlad (čeprav ne hodi ven in je zmeraj na toplem), verjetno kot posledica starosti. Pomalem me skrbi da ni kaj hujšega in da ne bi mačke pri veterinarju uspavali (tega ne bi dovolila), s tem me strašijo tudi starši, češ da je brezveze jo peljat tja, ker je itak stara (15 let) in ji ne bodo hoteli pomagat. Sem ravno zap*** staremu, da jih imam dost in da jo v sredo peljem v ambulanto, prej pač nimam časa... Kaka so pa vaša mnenja???
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#89 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 20 April 2007 - 03:07 PM

Preprodajalci, šteparji, neodgovorni vzreditelji...

Kako prepoznati take ljudi-preprosto. Imajo več pasem (ni pravilo), mladiči niso cepljeni, razglisteni, socializirani, novim skrbniom ne znajo svetovati prav, ne preverjajo kako je z mladičem. Nove skrbnike ne sprašujejo (kje bo pes, izkušnje, kaj bodo delali s kužkom), niso ga pripravljeni vzeti nazaj, če je to potrebno, niti v varstvo. ne gledajo na kvaliteto psov (zdravje, karakter) in ne parijo s preudarkom. Velikokrat mladiček, kljub zdravljenju umre.



  • 0
IPB Image

#90 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 26 April 2007 - 08:46 PM

Upam, da ne bo narobe, če tukaj postavim eno vprašanje. Glede barve nekaterih psov. Zakaj pri angleških buldogih črna barva ni dovoljena? (Pri francoskih recimo je.). Mislim, zakaj ljudje odločajo, katere barve mora biti pes?
Samo zanima me (itak so mi buldogi najlepši beli ali pa barve bele kave).
Hvala.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#91 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 April 2007 - 03:37 PM

hm hm. Js bi to vprašala tiste ki so ustvarili pamse in njihove standarde-tisti a so povečini mrtvi že. Pri nekaterih pasmah je to zaradi slabih genov (gluhost...) ki jih prenaše barva, oz so tisti psi k temu nagnjeni.
  • 0
IPB Image

#92 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 30 April 2007 - 01:44 PM

Zanimivo, kako barva vpliva. Hvala, Anja.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#93 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 02 May 2007 - 12:39 PM

Ne vem kam bi to napisala-zato bom kar sem;

Zanima me kje se kupi tiste torbice za okoli pasu,da imas lahko noter igraco pa priboljske pa kliker??Je kdo to mogoce videl kje v kaksni pasji trgovini?Ker jaz iscem malce vecjo to torbico-ne tisto majhno,ki je samo za priboljske.Fino bi bilo da je za okoli pasu oziroma dovolj velika za kliker,priboljske in se kaksno manjso igracko.

Hvala vsem pasje-ljubcem za pomoc smile.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#94 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 04 May 2007 - 02:57 PM

Samo eno vprašanje.
Moja psička je začela ful ampak res FUL grizt! Zdaj nevem, če je to zaradi zob (stara je 8 tednov) ampak, prej tega ni delala. Pa ne pomaga, če jo kregam al pa včasih jo mal po gobčku, ona je taka, da nič ne razume. Sploh nevem, kaj naj še naredim, upam da je samo obdobje, ker nočem, da bo grizla tudi, ko bo velika.

Aja, a je nujno, da psa peljš v šolo?
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#95 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 04 May 2007 - 04:42 PM

Glede grizenja nevem, kaj bi pomagalo, samo se spomnim, da je večina teh malih kužkov grizlo, kar sem jih imela moč videti.

In ne, šola za pse ni nujna, je pa priporočljiva.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#96 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 04 May 2007 - 06:47 PM

Ja ampak ona grize samo mene, ker sem ugotovila, da me sovraži. cry.gif cry.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#97 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18412 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 May 2007 - 10:05 PM

a pa te prov grize al se samo igra?
jz se spomnem da sm bla skoz popraskana po rokah k je bla Lola še mladiček k je res mela zobke k šivanke...
pa tut zard česa bi te pa sovražla no? smile.gif pomojems e samo hoče igrt al pa kej..
  • 0

After all this time?

Always.


#98 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 05 May 2007 - 08:22 AM

QUOTE(Parvinder @ 4. 5. 2007 - 19:47) View Post

Ja ampak ona grize samo mene, ker sem ugotovila, da me sovraži. cry.gif cry.gif


Grize tebe, ker ve da si ji pustiš!

1. priden kuža je zmatran kuža!
2. kdor teži nič ne dobi!
3. željena vedenja obilno nagrajuj in hvali!

4. Ko te psička začne grizt glasno in odločno reči NE ali FUJ...vedno isto besedo. Obmiruj in jo grdo poglej. Če ne zaleže jo primi čez gobček, tako kot to stori pasja mama. Ne smeš biti pregroba, ampak mal pritiska mora občutiti. Ko te spusti ji pa daj kako njeno igračo za nagrado. Lahko vržeš, da bo še bolj zanimiva. Pa vedno naj ma nekaj žvečljivega, tud lesena palca je OK.

5. Mala šola je za moje pojme obvezna. Mora biti pa dobra (ne delajo s silo, cukanjem). Če bi bila jaz iz okolice LJ bi izbrala ŠVRK, KD AGILITY ILIRIJA, KD KRIM...V CE KD CELEIA...za ostala območja pa ne poznam preveč.

Psu ne sme biti dolgčas, takrat začne grist, kopat luknje, lajat na mimoidoče...čim bolj zaposlit njegove možgančke!!

6. Skozi igro postaviš pravila. Doslednost, vztrajnost, potrpežljivost in veliko ljubezni je pa ključ do uspeha.
  • 0
IPB Image

#99 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 05 May 2007 - 08:36 AM

Parvinder čist normalno je da mlada psička grize, uff jaz se spomnim fantovega novofundlanca ko je prve mesece grizel ko nor(pa predstavljaj si kaka zverinca je že tak pes ko je mladiček), njegovo mamo najbolj med vsemi, včasih tudi iz hiše ni upala biggrin.gif no pa je prerasle to fazo in ti povem da jo ima najraje med vsemi

pač grizejo več ali manj vsi mladički,potem se spravijo na copate,tepihe,pohištvo,pač nakupi čim več igrač, ti pa vsekakor priporočam pasjo šolo
in ziher te ima najraje med vsemi smile.gif
  • 0

#100 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 05 May 2007 - 09:52 AM

hehe ampak niti slučajno ji ne pustit da grize kar je prepovedano. Drugo je ko se pes nauči, da nežno grizlja roko, to ZP-ji radi delajo.
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users