Jump to content


Photo

Kontracepcijske tablete


  • Please log in to reply
4119 replies to this topic

#81 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 27 August 2005 - 10:46 AM

NUJNO RABIM POMOČ PROSIM!!!! ermm.gif


Js pa že ene dve leti uporabljam Diane35 tabletke.Ta tedn sem bila v ljubljani v svojem študentskem stanovanju in sem jih tam pustila,....,....kar nekaj časa ne nameravam v ljubljano it zato me zanima ali lahko kar preneham z jemanjem in počakam menstruacijo in nato ponovno začnem nov ciklus?????(čeprav sem v ljubljani včeraj že eno tabletko vzela,danes bi mogla bit pa ta druga).
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#82 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 27 August 2005 - 11:21 AM

po moje ja
  • 0

#83 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 August 2005 - 12:30 PM

Lahko pa greš v lekarno in jih prosiš za eno škatlico. Vedno dajo - sicer malo komplicirajo, ampak pogledajo v računalnik katere jemlješ in jih dobiš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#84 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 August 2005 - 12:42 PM

QUOTE(sonchika)
Lahko pa greš v lekarno in jih prosiš za eno škatlico. Cedno dajo - sicer malo komplicirajo, ampak pogledajo v računalnik katere jemlješ in jih dobiš.

aja?zanimiv
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#85 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 27 August 2005 - 12:55 PM

hvala vam punce ful,....
sem že rešila problem,...prijateljica ki jih ne jemlje več mi jih je dala,tko da sm zdej vsa happy
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#86 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 August 2005 - 01:50 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(sonchika)
Lahko pa greš v lekarno in jih prosiš za eno škatlico. Cedno dajo - sicer malo komplicirajo, ampak pogledajo v računalnik katere jemlješ in jih dobiš.

aja?zanimiv

Meni se je to že ene dvakrat zgodilo in sem šla kar v lekarno. ampak jih pa moraš plačati. ko pa prineseš recept, pa ti dajo denar nazaj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#87 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 28 August 2005 - 04:58 PM

alpa če gre kr h osebnemu zdravniku, ta brez problem to napiše, in pol ni treba tam v lekarni razlagat cele štorije...mogoče bi že kak dežurni lahko interveniral in napisal recept.
  • 0

#88 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2005 - 10:52 PM

odvisno.. baje je težava če maš še otroškega (al kaj je že) wink.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#89 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 August 2005 - 11:17 AM

Kaj otroškega? O čem ti to?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#90 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 30 August 2005 - 11:41 AM

zdravnika je mislila wink.gif

Pr nas ti v nobenem primeru ne dajo recepta,ce ne vidi ginekolog , da jemljes ze tretjo skatlco. Izjema je le,ce gres v tujino studirat al pa kaj takega.

A ma katera izkusnje s Harmonet tabletkami?
Jaz sem namrec par let jemala Diane 35 (enkrat vmes sem nehala in sem bla vsa mozolasta,zato sm spet zacela). In ker sm velik brala o tem,da so te premocne,sm se odlocila zamenat. Zdaj me je pa strah,da bom spet vsa mozolasta. oops.gif
  • 0

#91 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2005 - 12:17 PM

QUOTE(pika)
zdravnika je mislila wink.gif


jap res je biggrin.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#92 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 August 2005 - 12:55 PM

Otroški zdravnik je pediater - ta pa dvomim, da zdravi še 15 letne in starejše ljudi.
Drugače pa osebni zdravnik tudi predpiše škatlico (ampak samo eno), če jih imaš že prej predpisane s strani ginekologa.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#93 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 30 August 2005 - 03:54 PM

meni vedno predpiše osebni zdravnik. zdaj pa nevem kako je to drugje.
je pa res, da pri nas dela ginekologinja samo en popoldan na teden, oz kvečjemu dva, in je verjetno pol to rešeno na ta način.
  • 0

#94 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 September 2005 - 07:54 PM

QUOTE(anch)
QUOTE(-supergirl-)
tako kot je napisala sončika! ko naj bi dobila menstruacijo jih začneš jemat, po dve na dan. ko nehaš se čez dan ali dva pojavi menstruacija. jaz sem to jemala med lanskom dopustom, pa moram rečt, da se mi je potem vse skupaj malo zameštralo (ful močna menstruacija), ampak je kmalu minilo. aja pa še to: v bistvu je bilo pri meni tako, da sem menstruacijo prestavljala (nisem krvavela), sem pa imela en teden dolg PMS! mislim, da sem bila odlična družba!!!


no, to mene skrbi ermm.gif sam sm ze zacela..dans sm prvo vzela..bols k pa da mam menzo..sj bi vzela kontracepcijske, sam sm se prepozn spomnala..bom ze nekak...sj joske bom mela vlke...(prevec) wink.gif

pa ni zakompliciran jemat to..vzames jih pac 2x na dan..nc druga...

men jih je kr osebna zdravnica predpisala..(mogoc da sm izjema, k se poznamo, sam kokr vem, se te dobijo pr navadnem zdravniku in ni treba h ginekologu)..pa ble so zastonj..

drzte pesti da ne bom vseh pobila na maturancu..sm ze opozorila best frenda da nj se me pazi smile.gif



kuko so se obnesle te tablete??
  • 0

#95 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 12 September 2005 - 09:00 PM

QUOTE(vrana)


kuko so se obnesle te tablete??



ej, super...nc mi ni blo slab...pa se mal sm jih zalila oops.gif oops.gif pa sploh ni blo panike...sam pol k sm menzo dobla sm mela prvi dan ful krce...(sam to ne pripisujem glih tabletkam zdj)...drgac pa....mi ni zal, da sm jih jemala oops.gif oops.gif laugh.gif laugh.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#96 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2005 - 12:01 PM

z naslednjo menstruacijo bo mogoče še mal čudno, potem pa kakor, da nisi jemala tabletk! aja: btw jaz sem jih na lanskem dopusto kar konkretno zalivala z vsem! 8)
  • 0

#97 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 13 September 2005 - 05:49 PM

mah, sj...je ze mim smile.gif

ja sj mal se sam rece tongue.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#98 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2005 - 06:27 PM

QUOTE(anch)
mah, sj...je ze mim smile.gif

ja sj mal se sam rece tongue.gif


ja, sem seznanjena z izrazom! biggrin.gif laugh.gif wink.gif
  • 0

#99 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 14 September 2005 - 08:23 PM

Zdj mam pa še jst par vprašanj oziroma bi potrebovala nasvet...
Najprej sm jedla tablete Logest 2 leti, sm nardila 6-mesečno pavzo, zdj sm pa spet šla k ginekologinji in mi je predpisala Cilest... te jem 2 meseca, pa trenutno nimam spolnih odnosov in jih v bistvu ne rabm, pa še zvedla sm, da potem po prenehanju ful mozoljev dobiš ipd...
Torej kaj mi priporočate... jih nej še naprej jemlem? Ali jih raje neham? A je to vredu, k jih jem sam 2 mesca pa d bi jih zdj spet prenehala, pa mogoče pol čez pol leta spet začela?
Hvala že vnaprej za odgovore.
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#100 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3724 posts
  • Gender:Male

Posted 14 September 2005 - 08:44 PM

QUOTE(Lumpyka)
Zdj mam pa še jst par vprašanj oziroma bi potrebovala nasvet...
Najprej sm jedla tablete Logest 2 leti, sm nardila 6-mesečno pavzo, zdj sm pa spet šla k ginekologinji in mi je predpisala Cilest... te jem 2 meseca, pa trenutno nimam spolnih odnosov in jih v bistvu ne rabm, pa še zvedla sm, da potem po prenehanju ful mozoljev dobiš ipd...
Torej kaj mi priporočate... jih nej še naprej jemlem? Ali jih raje neham? A je to vredu, k jih jem sam 2 mesca pa d bi jih zdj spet prenehala, pa mogoče pol čez pol leta spet začela?
Hvala že vnaprej za odgovore.


Ni nujno, da boš dobila mozolje, ko boš nehla jemat KT. Vsaka punca se na to drugače odziva...ene moje kolegice niso mele problemov s tem, druge pa. Vse je odvisno od posameznice. Zaj, če po logestu nisi dobla mozoljev, mislim da tudi po celestu neboš dobla. Kako pa je s temi prekinitvami pa tudi ne vem... To je samo moje mnenje, samo če telo izpostaviš raznim hormonskim neravnovesjem prepogosto...potem to tudi ni tak dobro. Drugače pa pokliči ginekologinjo wink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users