Jump to content


Photo

Zaroka / poroka


  • Please log in to reply
1324 replies to this topic

#81 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 January 2008 - 01:03 PM

^^ Seveda. Tudi bolj razpoznavne so s svojim priimkom

Velikokrat ženske po ločitvi ne spreminjajo svojega priimka v dekliškega, ker je preveč komplikacij z dokumenti.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#82 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45618 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 January 2008 - 01:09 PM

QUOTE(Coco* @ 23. 1. 2008 - 12:56) View Post

In skoraj vedno nam spremenijo kako črko, zato smo po raznih, na sprejemih pri zdravniku proglašeni z najmanj desetimi različnimi varjantami. slap.gif
Aja ups, offtopic sem.
enako. Pa res ni nek zakompliciran priimek. down.gif



Mamina sošolka je pa čeprav z njenim partnerjem nista bila poročena prevzela njegov priimek. Saj po eni strani je boljše. Midve z mamo imava različna priimka (pač nista oženjena), pa sva dostikrat mogli dokazovat, da sva mama in hčerka, pa sva si baje ful vizualno podobni. rolleyes.gif Tako da ko so bile kakšne birokratske zadeve, je raje foter hodil z mano urejat zadeve.
  • 0

#83 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15570 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2008 - 01:22 PM

QUOTE(Kami @ 23. 1. 2008 - 11:08) View Post

Enostavno mi gre na živce, da je nekaterim samoumevno, da mora ženska spreminjat priimek.



O ja, meni tudi.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#84 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 23 January 2008 - 03:27 PM

QUOTE(Kalypso @ 23. 1. 2008 - 13:09) View Post

Midve z mamo imava različna priimka (pač nista oženjena), pa sva dostikrat mogli dokazovat, da sva mama in hčerka, pa sva si baje ful vizualno podobni. rolleyes.gif


Podpis. Jaz bi tudi obdržala svoj priimek, mi je všeč.
  • 0

#85 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2008 - 03:45 PM

Js pa z največjim veseljem čakam na poroko, ker se bom znebila svojega priimka. Res mi ni všeč. Tako da ga bom js zagotovo zamenjala. Čist možn pa je, da se bom tisti trenutek premislila in ga obdržala, samo sam s kratico.

Če bi ga pa hotla obdržat, pa mi noben vrag tega ne bi mogel preprečit. Da mi bodoči mož to prepoveduje- ma z lopato bi ga po glav!

En sošolc je na prehodu iz gimnazije na faks (zato da ne bi bilo v gimnaziji zmede) si spremenil priimek in tako vzel mamin, ker ga fotr ni čist nič šmerglu. Reku pa je, da je to ful strošek in da ga je vse skupaj koštal več kot 20.000 bivših tolarčkov.

Brat razmišlja, da bi vzel še mamin priimek, poleg zdejšnega, ker je mami bila zadnja s te veje s tem priimkom in bi ga rad nadaljeval. Sam potem ne vem kako bi blo, ko bi se ženil- katerga bi potem žena vzela? hmm.gif
  • 0

#86 phobia

phobia

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 23 January 2008 - 03:49 PM

Midva sva imela majhno poroko (starši, bratje, sestre in nekaj prijateljev), samo civilno, potem smo šli pa na kosilo. Meni je bilo všeč, ker ne maram nekih blaznih ceremonij (sploh kake igre, do sekunde natančno dodelan program, kako bo poroka potekala, goveja muzika, 1300 povabljenih sorodnikov ipd. se mi zdijo skrajno trapasti), pa še nisva veliko zapravila twisted.gif , tako da si lahko zdaj privoščiva dolge medene tedne nekje na Karibih.
Za naju poroka ni bila neka ogromna življenjska prelomnica, ker sva tako ali tako že prej skupaj živela, zdaj sva pač še na papirju vezana. Je pa fin občutek. smile.gif

Jaz sem svojemu priimku dodala še njegovega, ker mi je moj blazno všeč in se nekako nisem mogla ločiti od njega (pa še starši so veseli, da sem ga obdržala smile.gif). Sicer sta pa oba priimka precej dolga, tako da mi je včasih, ko moram napisati celo ime, kar malo žal, da nimam samo enega.
Otroci se bodo pisali po njem, sva se že zmenila, in jaz nimam s tem nobenih problemov. Sploh glede na to, da bova verjetno ostala v Nemčiji, se mi zdi bolje, da imajo njegov priimek, ker mojega slovenskega tukaj itak vedno narobe izgovorijo rolleyes.gif .

Glede tistega tipa, ki svoji punci ne bo "dovolil", da obdrži svoj priimek pa sploh ne vem, kaj bi rekla. Bedarija.
Še o tistem primeru iz prvega posta v tej temi: Se strinjam s Kami, da je na nek način nepošteno, da ta kolega svojo punco zaprosi za roko, če točno ve, da ona tega noče. Mislim, da bi se morala o tem pogovoriti, naj mu ona pove svoje razloge proti (pa ne samo to, da so ji obredi mimo, saj ni poanta v obredu), in on njej svoje za. Mogoče bosta tako prišla do kompromisa. Če ji bo pa on z vlažnimi očmi pred nos pomolil zaročni prstan, bo pa ona ali znorela in iz principa rekla ne, ali pa rekla ja iz "usmiljenja". Seveda to v primeru, da ji res ni do poroke, mogoče pa res na tihem sanja o tem, pa bo vesela, če jo bo zaprosil biggrin.gif

  • 0

#87 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 23 January 2008 - 03:50 PM

Jst bi tud vrjetno prevzela priimek, ima fant kar podobnega mojemu, samo mi je veliko bolj všeč, kot pa moj.

  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#88 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 23 January 2008 - 06:38 PM

Glede priimka sama nisem prepričana,možne so tri verzije.Vzamem njegovega,svojega pustim,vzamem njegovega in svojega s kratico....vzamem oba.
Oba priimka sta dolga,naš ni lih neki ful zlo pogost,ga pa ima ena pevka slovenska,ampak ok...Poleg tega zmer menjajo a in e v priimku. Moja mami je obdržala svojega in vzela fotrovega zraven...Tko da bom kar gotovo isto naredila.

Kar se poroke tiče...Ja meni bi bilo fino da bi me fant enrkat zaprosil,ampak mi niti ni važno kje in kako,samo da bi bila sama in da bi bil lep moment. Tudi poročila bi se,mogoče bi bila malo razočarana če bi se odločila da se ne poročiva...ampak globalno gledano pa bi se.Sama se sicer ne bi cerkveno ženila čeprav imam vse zakramente,bodo pa moji otroci tudi hodili k verouku.Do obhajila jih bom pripeljala,naprej pa kakor bodo hotli.
Poroko bi imela manjhno,zelooo majhno,nobenih prijateljev,samo ožje sorodstvo gotovo.
Lani poleti sem bila na poroki,ko se je ženil najboljši prijatelj mojega fanta,in če kej nočem je to taka poroka.Trajala je od 10 zu3 do 4 ponoč.Wtf?
Jaz bi rada eno cenovno ugodno poroko,brez pompa,rada bi lepo oblekico,ostali denar pa za ene res ultra kul počitnice. Nočem nobenih bendov in gric in koji kurac. Nagibam se tudi samo k poroki s pričama,ostale pa da se na večerjo/kosilo povabi.

Kakšno mnenje ima o tem moj fant ne vem,o tem še nisva razglabljala preveč,ampak enrkat gotovo bova.Zaenrkat mi dovolj pomeni to,da si želi otroke.Kako on stoji s poroko pa tudi ne vem smile.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#89 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 23 January 2008 - 07:13 PM

Phobia, sem šla takoj gledat, koliko si stara smile.gif . Ful fajn, da nista nič komplicirala in razglabljala glede poroke.
Moja sošolka je tud rekla, da je vedno vedela, da se bo poročila. In se je. Dokaj kmalu. Vsekakor prej kot jaz.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#90 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23886 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 January 2008 - 11:49 AM

Samo da sporočim rezultat - NIČ NE BO IZ TE POROKE. Ženski je bilo menda full bad, ampak ga je zavrnila. On si pa verjetno nekje liže rane ermm.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#91 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2008 - 12:03 PM

No, super scenarij ermm.gif Ostajata skupaj?
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#92 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23886 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 January 2008 - 12:19 PM

Ja valda ... saj poroka ni imela ravno tako velikega pomena ...
Skupaj sta že 10 let in imata dva otroka ... tako da sama poroka res ne bi bistveno spremenila cele zadeve ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#93 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2008 - 12:33 PM

No, super. Malo sem se "vstrašal", ker znajo ob takih zavrnitvah prit na plano vprašanja v stilu "Zakaj pa ne?" in "Kako mi je lahko to naredil, če ve, kako je moje stališče? Ne spoštuje mojih želja bla bla"...
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#94

  • Guests

Posted 25 January 2008 - 12:42 PM

Da se se js vkljucim v debato smile.gif
Poroka kot poroka mi, ocitno podobno kot kar nekaj od vas, ne pomeni kaj dosti. Odvraca me misel na eno nepregledno mnozico ljudi, ki jim je konec koncev vseeno a si se porocil al ne, samo da je zur in se pije in je v prekomernih kolicinah. Sem bla na dveh takih porokah, saj po svoje je lepo, ceremonija in stari obicaji, ampak... Js recimo mam precej veliko zlahto, s tem da se s teto in stricem po mamini strani fajn razumem, po atijevi se pa sicer tut razumem, sam se malo vidimo, nismo si tk blizu, in zdaj ce bi hotla povabit una dva, morm pol obvezno povabit se cel kup tet po drugi strani, pa ne sam tete ampak njihovih familij, da ni slucajno kake zamere. Men je to vist mimo. ol mas na lastni poroki en cel kup ljudi, ki si jih tam sploh ne zelis met, skoz gledas, da se bojo vsi postekali med sabo, ker so tolk razlicni karakterji, ce se majo vsi fajn, da ni komu dolgcas... maaaa. In zamudis svojo lastno poroko. Brezveze.
Ko se je zenil brat, je mela njegova zena za prico svojga strica in je skooooz, skoz hodil za njo, se na wc, da je slucajno ne bi kdo ukradel. Da ne omenjam, da je pri njih tak obicaj, da zenin in nevesta ne smeta plesat do polnoci, kar pomeni, da smo mi bli ze vsi rahlo veseli, plesali in se fajn meli, onadva sta pa sedela za mizo in nas gledla do polnoci. WTF??!!?

Midva s fantom sva nekako dorekla, da se ne boma porocila, razen ce bo iz tega kaka financna korist laugh.gif Je pa res, da nikol ne ves. Js zdaj ne cutim nobene potrebe po tem, on tut ne, lahko pa se zgodi s tekom let, da bi rad bolj mocno cutil pripadnost nekomu in pripadnost nekoga tebi. Ciato simbolno. In ce se boma porocila, boma enostavno enkrat pobrala vsak svoje starse (mogoce se brata) in sla z njimi na maticni urad, en od njih ob prica in to je to. Nic velikega, samo potrditev zveze, v res najozjem krogu ljudi.

Kar se tice priimka, js ga ne bi spreminjala, je moj priimek lepsi kot njegov, tako da bi ga obdrzala. In on seveda svojega, moski bi se pac tezko odrekli svojemu priimku, iz kakrsnih koli razlogov ze. Sma se pa menla o otrocih.. Ko/ce enkrat bojo, js bi seveda rada, da bi meli moj priimek, mislim, ce jih bom js nosla, js spravla na svet, zakaj se nebi po meni pisai. In se, kaj ce gres pol enkrat narazen, otroke ponavadi dobi mama, naj se pisejo po meni. Vcasih je pac blo drugace, ko so ble mame vecinoma doma, ocetje so pa prinasali denar, in ce se je otrok pisal po ocetu, je bil s tem nekako tudi preskrbljen, tudi ce sta sla starsa potem narazen. Take skrbi so danes precej odvec.
Pa mi je dal fant en precej vredu argument, da si bom mogoce premislila, dokler bojo otroci in sicer, ce bom ze js mela svoj priimek, ko bom zanosla bom js nosla otroka, js ga bom mela v sebi, js ga bom rodila (kar je za moske sicer sreca, ampak dozivet pa nikol ne morjo tistega obcutka, ko zenska spravi iz sebe nekaj zivega), in pol se bo se pisal po meni.. kot da bi bil on samo en nakljucni mimoidoci, ki me je zaplodil. In bi rad, da bi se pisali po njem, vsaj to. Tako da... bo treba se razmislit, to je pa kar dooost casa se )
  • 0

#95 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 January 2008 - 10:21 PM

Po dolgem času spet pogledam na forum in moram takoj pristavit svojo zgodbico biggrin.gif

Leto nazaj mi je fant na rojstni dan pripravil posebno presenečenje... Zavezal mi je oči, me postavil v ogromen srček iz svečk, pokleknil in me zaprosil... seveda je bil odgovor JAAAAAAAAA. Zavedala sva se, da poroka ne bo naslednji dan, ampak sčasoma, vse skupaj je bilo bolj simbolično, da vem, da me ima rad in da resno misli.

Čedalje bolj se bliža dan, ko se bova skupaj vselila v najino stanovanje, že zdaj si hočeva ustvariti družino pa zaradi financ ne gre... V glavnem zraven bo prišla tudi poroka... Saj hočeva s poroko simbolično začeti drugačno življenje (novo stanovanje, otroci...)

Tukaj pa sem v veliki dilemi... Večkrat sva se že pogovarjala kaj hočeva... On hoče milijon svojih prijateljev 120 sodelavcev, jaz pa mislim samo na to kako se bom od živčnosti spotaknila na poti do oltarja biggrin.gif Po eni strani si želim bele oblekice in družine ob sebi... Ampak že pri družini nastopi problem, ker se moja starša nočeta več videti, njegova starša pa še manj. Že vidim kako bom živčna hotela, da je vse popolno, pa bo vse daleč od tega... In bom svoj najsrečnejši dan preživela z živčnim zlomom... biggrin.gif ter seveda s prazno denarnico...

Da bi se pa poročila sama z dvema pričama, se mi zdi pa na nek način žalostno... Srednje poti ne poznam...
Definitivno pa vem, da nočem kakšne klasične slovenske poroke... s kakšnim mlajem po možnosti, pa prostovoljnimi gasilci, ki mi bodo naredili vodne zavese... (kar kurjo polt sem dobila ko sem pomislila) biggrin.gif

Tako, da sem odprta za vaše predloge tongue.gif

Glede priimka se pa ve biggrin.gif Oba bova imela in mojega in njegovega... saj je mojemu dragemu neznosno všeč moj priimek biggrin.gif bom še pomislila, da je samo zaradi priimka z menoj biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


  • 0

#96 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2008 - 12:53 AM

Destiny. moj nasvet je, da povabi vse ljudi, ki si jih na ta dan želiš ob sebi, hkrati pa jim zabičaj, da bojo pač za en dan morali požret svoj ponos in se normalno obnašat. Pa naj se starša odločita ali jima je bolj pomembna hčerka ali neka vrjetno prastara zamera.


Jaz pa se baje septembra ženim. laugh.gif laugh.gif laugh.gif Mal sem se napila zadnjič in je ena fora padla, zdaj pa sva baje kar zmenjena. Seveda sem rekla, da me mora prej zaprosit in da še ne vem kaj bom rekla. biggrin.gif Haha, kaj bo iz tega.
  • 0

#97 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2008 - 12:54 AM

Michelle, a se ženiš al možiš? ohmy.gif tongue.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#98 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2008 - 08:53 AM

QUOTE(*Destiny* @ 28. 1. 2008 - 22:21) View Post

In bom svoj najsrečnejši dan preživela z živčnim zlomom... biggrin.gif ter seveda s prazno denarnico...

Da bi se pa poročila sama z dvema pričama, se mi zdi pa na nek način žalostno... Srednje poti ne poznam...
Tako, da sem odprta za vaše predloge tongue.gif


Destiny, tvoja/vajina situacija ni nič kaj lepa, res ne. Na poroko povabita vsak svoje starše z njihovimi partnerji, ke se to pač "šika". Pravico namreč imata, da so na vajini poroki vajini materi in očeta. Če so tako v temelju nezreli, da se ne morejo srečati niti na poroki svojih otrok, pol tle ni več kaj paberkovati in jima to jasno in glasno povejta, ker s tem kažejo njihov odnos do vaju.

Verjetno ne rabita velike poroke, sploh pa ne v luči podatka, da rabita denar za bodočo družino. Če pa tvoj izbranec rabi tako družbeno samopotrditev, razmisli še enkrat...

Mogoče sem zgornji stavek zastavil zelo radikalno, celo preveč. Mogoče res. Mislim, da so velike fešte neokusne in bedastoča, ker vsi vemo, koliko kaj stane v tej državi in da je denar potrebnejši za (lepše) stanovanje in kako drugo trajnejšo reč. Celo za tvojo lepo poročno obleko, da se boš v njej počutila prijetno in lepo.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#99 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2008 - 02:07 PM

QUOTE(Hevea @ 29. 1. 2008 - 0:54) View Post

Michelle, a se ženiš al možiš? ohmy.gif tongue.gif



Bežim. biggrin.gif
  • 0

#100 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 January 2008 - 02:24 PM

Hehe, koliko lepega nam ustvari pijača biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Najbolje, da uporabim idejo svoje tašče, ki je mojega bodočega moža povabila na birmo, je rekla naj se lepo obleče... Prišel je pa na njeno poroko biggrin.gif da njegov oče ne bi izvedel, da se še enkrat ženi... biggrin.gif se moram spomnit nekaj podobnega tongue.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users