Jump to content


Photo

Čiščenje - najučinkovitejša sredstva in tehnike za boj proti umazaniji v vašem domu


  • Please log in to reply
1045 replies to this topic

#81 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 January 2011 - 09:01 AM

A se to marsejsko milo lahko kupi kje v trgovini ali samo po spletu?
In ali je kaj od firme do firme različna kvaliteta?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#82 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13782 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2011 - 09:09 AM

Mami moja namaže kar čistilom za posodo pomivat pa gre pol vse ven. Sploh mastni madeži.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#83 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22468 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2011 - 10:00 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 21. 1. 2011 - 7:02) View Post

yes.gif

Hvala, dobro vedet. biggrin.gif

QUOTE(Frčica @ 21. 1. 2011 - 9:09) View Post

Mami moja namaže kar čistilom za posodo pomivat pa gre pol vse ven. Sploh mastni madeži.

Moja mati je tudi kdaj. Včasih pa pošprica kar z razmaščevalcem (tisti sprej za kuhinje), se mi zdi.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#84

  • Guests

Posted 21 January 2011 - 11:16 AM

QUOTE(_Planet_ @ 16. 1. 2011 - 17:43) View Post

Vanish postal tako zanic, da nicesar vec ne odstrani. Vem, da mi je vcasih brez problema pred ocmi izbrisal kri, sedaj sploh nima vec ucinka nanjo.




Kri brez problema spravis ven z mrzlo, mrzlo vodo. Pac vrzes stvar v umivalnik in pustis ledeno vodo tect cez neki casa - ce je kri zasusena, pac malo bolj dolgo.

Meni naceloma opere stroj vse madeze, ce pa ne, pa nesem domov mami. Ona da pa ponavadi malo tekocega praska cez madez, ali pa tekoci vanish direktno gor, pol pa pere obicajno s praskom (ne tekocim) in gre cist vse dol. Vcasih pa kaj tudi prekuha na 100 stopinj.
  • 0

#85 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2011 - 11:18 AM

moji mami je Vanish uničil nekaj oblačil, zato je prešaltala na ta Ariel. Jaz s fleki nimam problemov sleep.gif
  • 0

#86

  • Guests

Posted 21 January 2011 - 11:30 AM

Jaz jih mam vecinoma, kadar kaj zaperem (beri: zafarbam). Pa ponavadi kaj fantovega, ce bi blo moje, mi je precej vseeno. smile.gif Pol pa nosim domov mami na pomoc. smile.gif
  • 0

#87 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26065 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2011 - 02:20 PM

Izabela, pri meni tudi mrzla voda ne pomaga. Sicer vem, da na madeze od krvi ne smem zlivati tople vode, potem packe res ne odstranis vec.
Govorim pa predvsem o tkaninah, ki jih moras prati pri nizkih temperaturah (do 40oC) ali na roke. Posteljnina ni problem. : )

Sicer vse "obicajno" perilo (ce ni volna, svila ipd..) perem z Arielom (tekocim ali v prahu), lepo ocisti, samo nekaterim madezem vseeno ni kos. Je pa res, da sem zelo natancna in opazim vsako pikico.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#88 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 January 2011 - 06:12 PM

Kami, js ga mam od L'Occitane, polkilsko klado. smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#89 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 24 January 2011 - 11:09 AM

Hvala Špela!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#90 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 06 February 2011 - 01:38 PM

kaj je najboljše za fleke na belih majcah?
  • 0

#91 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82857 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2011 - 02:16 PM


Varikina.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#92 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 February 2011 - 09:18 AM

Zadnjič mi je v DM prekipelo, saj imajo na policah xy izdelkov Vanish, ki so po prebranem (opisu ali navodilih) med seboj skoraj identični, le da je en skoraj še enkrat dražji od ostalih.
Na uvoznika sem poslala vprašanje, če mi razloži razliko oz. za kaj naj bi se kateri uporabljal (za enkrat odgovora še nisem dobila).

Gre za naslednje proizvode:
- Novi Vanish Oxi Action intelligence plus gel (Gel for washing machines and stain pretretmant)
- Novi Vanish Oxi Action (fabric stain remover)
- Novi tekoči Vanish Oxi Axtion extra Hygiene (odstranjevalec madežev)

Če ima katera kakšne izkušnje z njimi, bom tudi tu hvaležna za obrazložitev, saj sumim, da odgovora od njih ne bo!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#93 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 February 2011 - 10:46 AM

neverjetno, a resnično.

pred časom sem pri pranju svilenih hlač (prala sem jih na programu za občutljivo perilo na 30 z detergentom za občutljivo perilo) poštrihala tut dve beli majici, ki sem ju dala zraven (brisače se niso pofarbale, beats me why not). včeraj sem ti dve majici zvlekla s kupa cunj, ki so bile za odpis, in obično oprala na 60 s praškom za belo perilo - plavih flekov od hlač ni več! w00t2.gif very kewl. za belo perilo mam prav prašek, ne gela, in sicer of Froscha v rumeni pakungi za pranje od 30 do 95 stopinj, uporabljam ga samo za belo perilo.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#94 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 February 2011 - 02:09 AM

QUOTE(Špela @ 24. 2. 2011 - 10:46) View Post

neverjetno, a resnično.


laugh.gif

QUOTE(Špela @ 24. 2. 2011 - 10:46) View Post

(brisače se niso pofarbale, beats me why not)

ne uporabljaš čudežnih lističev! laugh.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#95 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 September 2011 - 09:22 AM

QUOTE(Kami @ 9. 2. 2011 - 10:18) View Post

Zadnjič mi je v DM prekipelo, saj imajo na policah xy izdelkov Vanish, ki so po prebranem (opisu ali navodilih) med seboj skoraj identični, le da je en skoraj še enkrat dražji od ostalih.
Na uvoznika sem poslala vprašanje, če mi razloži razliko oz. za kaj naj bi se kateri uporabljal (za enkrat odgovora še nisem dobila).

Gre za naslednje proizvode:
- Novi Vanish Oxi Action intelligence plus gel (Gel for washing machines and stain pretretmant)
- Novi Vanish Oxi Action (fabric stain remover)
- Novi tekoči Vanish Oxi Axtion extra Hygiene (odstranjevalec madežev)

Če ima katera kakšne izkušnje z njimi, bom tudi tu hvaležna za obrazložitev, saj sumim, da odgovora od njih ne bo!


kot sem takrat predvidla, odgovora res nisem dobila. In še danes mi ni jasno, zakaj so eni dražji eni cenejši, pa vsi so za odstranjevanje madežev na cunjah. Je mogoče že kdo prišel zadevi do dna?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#96 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 September 2011 - 01:19 PM

Še z moje strani en nasvet - žvečilne gumije lahko z oblačil odstranite z WD-jem: pač pošpricate pa z nohti dol spraskate, gre čist lepo dol - preizkušeno, saj se mi je žvečilni pripopal na bele hlače, sem mislila, da sploh ven ne bo šel, ker je bil čisto "zažrt", pa je vseeno uspelo. Seveda ostane pol masten madež, ki ga brez težav odstranite z razmaščevalcem: jaz sem uporabila kar Pril za posodo smile.gif

  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#97 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 September 2011 - 02:04 PM

Evo, prej mi je uspelo politi RDEČ vosek po belem kvačkanem prtu. huh.gif


In sem počakala, da se je strdil, potem pa upoštevala ta recept:

http://www.videojug....hes-or-material

Vosek sem uspešno spravila ven, ostal je pa rahel roza madež, tako da sedaj namakam v Vanishu in upam, da bo po nekaj urah madeža ne bo več spljoh. lart.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#98 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 December 2011 - 07:02 PM

nisem sigurna, ce pase moje vprasanje pod to rubriko.

Kako in s cim je najlazje ocistiti pecico (tiste trdovratne crne zasmojene madeze od spricanja)?
Mascoba ni bila problem, to pa je in se bojim, da bom spraskala pecico s kaksno zimnato zadevo (imam cisto novo).
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#99 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 December 2011 - 07:31 PM

A nima te funkcije, da se sama sščisti? ermm.gif Sej to imajo vse novejše pečice. Zato ti ne znam pomagat, ker gre s tem vse stran, na koncu samo pometem tisti prahec. biggrin.gif
  • 0

#100 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2011 - 07:25 AM

te funkcije (piroliza) nimajo vse pečice. imajo jo samo pečice višjega cenovnega razreda, so jo pa meni odsvetovali, ker porabi veliko energije in nima smisla (to mi je povedal en servider, ki pa očitno ni še nikoli pečice čistil!!!! smile.gif

Kami, jaz našpricam s čistilom za pečice in pustim. potem pa podrgrem s tisti gobico (vileda?) za steklokeramiko. če ne poškoduje steklokeramike, tudi pečice ne bo. in ker so to ful trdovratni madeži večkrat ponovim postopek.

a sem že povedala, da sovražim čiščenje pečice?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users