Jump to content


Photo

Grčija


  • Please log in to reply
367 replies to this topic

#81 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 September 2009 - 05:02 PM

Ooo ta zadnja plaža je moja želja že odkar sem prvič slišala za Kefalonijo wub.gif Mi pa mislim da manjka samo še ta otok in pa Kreta, da obdelam grške otoke na K biggrin.gif Kos, Karpathos in Krf že imam za sabo tongue.gif laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#82 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 September 2009 - 05:35 PM



Ja, ta plaža je med Lefkasom in Kefalonijo. smile.gif Fajn je, ker je že po par metrih globoka voda, ne da hodiš pol ure, in jo imaš še vedno ko kolen. biggrin.gif

Pa delfine smo vidli, čisto blizu ladje so skakali. wub.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#83 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19776 posts

Posted 15 September 2009 - 06:04 PM

wau! wub.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#84 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 15 September 2009 - 10:43 PM

Jina BOZANSKO morje!! wub.gif My kind of places (ne maram mivke in mlakuz, kjer si po 1 km se vedno do kolen v vodi)!!

Pa tista fotka soncnega zahoda mi je zelo vsec, zato, ker se kljub soncni svetlobi ne vidi samo sonce, ampak tudi se vse ostalo (ni temno tako kot obicajni na tovrstnih fotografijah).


Apartmaji so locirani v katerem kraju? Ste jih sami nasli ali preko agencije? Zna biti, da te vprasam se za kaksno podrobno informacijo! wub.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#85 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 September 2009 - 02:30 PM



Ja, ima da se izkaže fotič. biggrin.gif

Apartmaji so v vasi Ligia (pribl. 5km od glavnega mesta Lefkade), šli smo pa preko agencije. Ampak se bolj splača hodit za 2 tedna, ker pride čisto malo več. Letalska karta je itak isto, apartma je pa drugi teden cenejši. smile.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#86 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 16 September 2009 - 03:19 PM

Sej res, ti imas nov fotoaparat a ne? thumbup.gif


Hvala za info! Verjamem, jaz imam navado, da grem vsaj za 10 dni na dopust, ce je moznost pa tudi za 14. Za vec pa se nisem sla. smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#87 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 September 2009 - 03:33 PM

Ja. smile.gif

Za 10 dni se, mislim da, nikamor v Grčiji ne da, ker gre letalo enkrat na teden. Ampak če ne veš, kako je, je boljše it za en teden.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#88 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 16 September 2009 - 04:08 PM

Ja, najbrz bi res imela probleme z 10imi dnevi. Nisem pa pomislila na to, da mi lahko ne bi bilo vsec in bi 14 dni trpela nekje. Imas prav! smile.gif

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#89 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 16 September 2009 - 09:21 PM

Haha, morm povedat eno ful zabavno zgodbico na naših počitnicah na Karpatosu laugh.gif

Po celem Karpatosu imajo hišice na dimnikih takšne železne ptiče, ki pač zakrivajo vhod v dimnik.

IPB Image

No in starša mojega fanta sta se odločila, da bi mela takšnega ptiča na terasi. In gremo mi v glavno mesto, sedimo na večerji in se ona2 začneta pogovarjat z natakarjem, pač kje bi lahko kupila tega ptiča. In seveda opisujeta- black metal bird on the top of the chimney. In tip nas napoti v trgovino kjer so prodajali vse o black metalu laugh.gif laugh.gif Mi smo lulal od smeha, hahaha laugh.gif Pa nej povem da noben od nas ni niti MAL podoben kakšnemu zagrizenemu metalcu, hahahah biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#90 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 16 September 2009 - 10:47 PM

LOL Nincha! laugh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#91 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 September 2009 - 08:22 PM



To majo očitno po celi Grčiji, ne vem čemu to služi. biggrin.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#92 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 17 September 2009 - 08:37 PM

Pomojem okras pa da bi preprečili da bi voda prišla v dimnik? Ne sej ne vem, haha, o dimnikih pa res nimam pojma laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#93 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 September 2009 - 03:31 PM

Pomoje je zaščita pred vodo, ali pa pred golobi, pa drugimi pticami, da pač ne padajo v dimnik.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#94 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2009 - 04:17 PM

Ali pa, da ptici ne posedajo na vrhu dimnika in kakajo vanj. biggrin.gif Pri nas doma imamo dimnik, sicer se hisa ogreva na plin, ampak v dnevni sobi je predviden kamin. In, ker kamina se ni, zna biti zelo zanimivo, ko se na vrhu dimnika zberejo pticurine. laugh.gif Sej smo luknjo v hisi prelepili, tako da ne leti ravno vse v dnevno sobo. Je pa lepo poslusati, ko civkajo, odmeva po vsem dimniku in posledicno tudi po dnevni sobi. Narava pri vas doma. thumbup.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#95 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 January 2010 - 05:09 PM

Planira katera letos dopust v Grčiji?
Mene mika Santorini, dans sem malo povprašala po agencijah in čakam, da pride ven malo več ponudbe... smile.gif
  • 0

#96 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 05 January 2010 - 06:31 PM

Jst si ful želim, da bi letos s fantom spet šla.. Sva bila že 3x skupaj v Grčiji, pa so mi bile to vedno najlepše počitnice wub.gif Tko da upam da nama tut letos kaj rata.. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#97 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2010 - 08:11 PM

Joj, jaz sanjam o Kreti za prbvomajske. Ker takrat še ni sezona bi znale bit cene malo nižje, zrak pa še vedno dovolj topel da me ne bi zeblo (lol, ker logičen stavek, sam sem pač iber zmrzljiva). Ooooo Kreeeeta. yes.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#98 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 January 2010 - 08:48 PM

braunkopf, zajahaj metlo!
laugh.gif oops.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#99 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 January 2010 - 09:54 AM

Nej kdo napiše kaj o Santoriniju, nooooooooo! twisted.gif
  • 0

#100 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 January 2010 - 10:56 AM

QUOTE(Kinky @ 22. 7. 2009 - 9:23) View Post

- Santorini = meni najljubši otok od vseh teh štirih, in če bi šla ponovno v Grčijo, si želim iti prav tja. A tvoj fant želi najti potopljeno Atlantido? Baje, da je res tam nekje v bližini otoka. smile.gif

Res je full urejeno, ko sem jaz bila tam (cca 10 let nazaj blink.gif ) še ni bilo razvrata s strani angleških turistov (najbrž veste, da je dandanes to v Grčiji velik problem, na večini otokov, vsaj večjih), vse je bilo res čisto. Nastanjeni smo bili v enem malem hotelu, ki je bil 2 minuti stran od plaže, tam smo preživljali večino dni.

Udeleževali smo se pa tudi izletov:

- obisk vulkana blink.gif (štala je bila gor zlest še na pol zabetoniran od prejšnjega dneva, ampak lepa izkušnja)

- obisk 3 plaž (bela, rdeča in črna) - super lepo, ampak vroče kot v peklu

- obisk enega otočka zraven, vmes smo se ustavili z ladjico, in skakali iz nje, pa še z nekim blatom smo se mazalai (degeni), in jaz sem ga šele v Sloveniji popolnoma iz sebe sprala cry.gif

Meni je bil otok še posebej všeč, ker je bil tak drugačen, takrat se mi je zdej prav pravljičen, se spomnim ko smo tja prispeli, je bilo jutro, oz. sončno vzhod - pa smo čisto očarani opazovali bele klife, in kako se je otok odkrival pred našimi očmi.

Drugače je po eni strani res - da Grčija je pač Grčija, ampak so razlike med otoki, in ta je drugačen - mogoče ker je tako daleč dol LOL.





QUOTE(Plain Jane @ 22. 7. 2009 - 14:21) View Post

Men je pa Santorini ful všeč, bi šla takoj nazaj. blush1.gif
Bili smo na začetku junija, takrat ko še ni vrhunec sezone in zato ni bilo gužve, podivjanih Angležev. Jaz sem šla z družino, tako da na žalost kakšnih žurerskih izkušenj lih nimam. Smo pa rental avto in sami raziskovali otok. Najbolj me je očarala Oia, tlele je pa res pravljično in če bi šla nazaj bi šla vsekakor sem. wub.gif
IPB Image
IPB ImageIPB Image
IPB Image



PJ je dodala še nekaj slik, pobrskaj za nazaj.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users