Jump to content


Photo

Veganska in vegetarijanska prehrana


  • Please log in to reply
3250 replies to this topic

#81 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 12 November 2006 - 06:17 PM

jst sicer nisem vegeterianka, jem pa meso bolj redko, največkrat je to kšn domači mesni burek hehe... u bistvu, če mi zapaše si privoščim pač ...nevem no, bolj se počutm na večinoma brezmesni hrani, pa k grem na stranišče mi ni treba tok spreja uporabljat, v primerjavi z ostalimi člani družine ko moraš najmanj uro počakat da se prezrači wc laugh.gif
  • 0

#82 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 12 November 2006 - 06:53 PM

anja sj vem da morm vnašat to s hrano, sam jz toooooook stvari ne maram. pa sm jedla une prehranske dopolnila pa ni nč bol. pa sej drgač sm dokaj zdrava sam lase pa to...jem pa dost sojinih stvari, vsaj za moje pojme.
a kdo je sojine zrezke?pa ne polpete, prov zrezke?men je to najbol, sam mam ful probleme k se skor ne da več dobit. ne maram pa tofuja, sejtana in ostalih čudnih stvari...aja, pa une sojine hrenovke so mi fuj.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#83 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 November 2006 - 07:47 PM

Moja mami naredi sojine zrezke v omaki tako dobre, da je to nekaj neverjetnega, ker zna ful čarat z začimbami in vedno izpade fenomenalno. blink.gif Pri nas je ati ful zagovornik zdrave prehrane (je drugače tudi zdravnik po poklicu) in pravi, da se da imet tudi brez mesa uravnoteženo prehrano. On skoraj ne je mesa že ful dolgo, v bistvu ga samo občasno mama prepriča, da ga mal poje, na kakem pikniku al pa kej, tko ene 5X na leto recimo. Je tudi nekaj let jedel presno, torej samo sadje in zelenjavo, pa mu ni zneslo, ker ima zahteven poklic in pol še na vikendu ful dela, pa je bil izčrpan. Tko da je pol začel postopoma jest še kakšne zelenjavne rižote, riževe testenine, jajca, sojo na vse načine, kakšen kos polnozrnatega kruha, bio zelenjavne paštete in tako dalje. Pa sladkarije ima ful rad, temu se pa občasno res ne more upret, to mu je edina slabost. tongue.gif

Drugače gre pa za to, da je lahko tudi tofu ful dober, če ga znaš pripravit. Jaz ga zrežem na male kockice in ga popečem na malo olivnega olja, da postane ful hrustljav, včasih zraven popečem še na trakce narezano svežo papriko, potem dodam ogromno začimb (ker je tofu sam po sebi skoraj brez okusa in vsaj zame takorekoč nejedljiv) in zalijem z vodo, dodam kakšno zeliščno kocko in potem nastane taka slastna omakca, perfektno je za čez riževe rezance na primer - njami. Aja pa iz tofuja se da narest drop dead dober namaz, z veliko začimbami in svežo zelenjavo (bučno/olivno olje, sol, čebula, paprika, karkoli ti pač pride pod roke, mi dodamo še malo gorčice na koncu).

Mi imamo doma drgač že skos ful zdravo in raznoliko prehrano, smo jedli doma tofu oz. sojo v vseh oblikah že ful dolgo nazaj, ko še skor noben pr nas ni tega poznal. Meso se tudi je pri nas, ampak ne veliko - ene dvakrat na teden in večinoma belo meso v obliki zrezkov v omaki, pa kakšne tune. Salam nimamo pa nikoli doma, mogoče izjemoma nekajkrat na leto kakšen pršut, ni noben neki ful nor na njih, fotr pa itak ne je tega. Opažam pa, da čutim vedno manjšo potrebo po mesu, zdle že približno en mesec mi ne paše tolk in imam vrh glave, če ga jem enkrat na teden. Absolutno obrača pa se mi želodec ob klasični pečeni kuri, ki sem jo imela včasih najraje, zdej se mi je pa totalno zagabila in že ko jo zavoham mi je fuj. Dejansko pri mesu bolj padam na zadeve, kot so kebap pa kakšen hamburger in mesna pica - mi včasih zapaše, enkrat na mesec, ne prevečkrat, ker mi je to taka ful težka hrana.

Jaz predvsem mislim, da ni z vegetarjanstvom nič narobe, če se človek potrudi, da nadomesti vse, kar bi drugače dobil z mesom. Ker vegetarjanstvo samo po sebi še ne pomeni zdrave prehrane, tud vegetarjanci se lahko prehranjujejo 100X bolj nezdravo kot mesojedci. Meni je neumno, da si vegetarijanec in cele dneve ješ samo testenine s kakšnimi sirovimi omakami pa sladkarije in kruh in ocvrti sir in take pizdarije, okus zelenjave pa izboljšaš s pohanjem in cvrtjem v olju pa to. Poznam tudi jaz eno tako vegetarjanko, ki je res same junk food varijante, požre ogromno mastnega, vse si cvre (zelenjavo vedn spoha pa to in na kile masla zraven), ogromno majoneze poje, ocvrtega krompirja, sladkarij na tone, potem pa predava, kako nezdravo je jest meso. Se je treba pol potrudit in si izmislit kakšne svoje recepte za dobre in zdrave jedi, kar pa zahteva čas in voljo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#84 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 12 November 2006 - 10:31 PM

u mater Dilema, ti se s pa razpisala biggrin.gif ne, sj jz nism tok grozna k una vegetarjanka k jo pozaš, jz sploh ne maram junk food-a, cvrem minimalno->no ja, uni zelenjavni zrezki so mi dobri, pa probavam jest čimbolj raznoliko, sam je dost problem, k sm RES zbirčna. drgač pa moja mami tut ful dobre sojine zrezke naredi (ona je tut vegetarjanka).
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#85 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 November 2006 - 10:42 PM

Sahara, sej nism hotla nč obsojat, sploh pa ne tebe. wink.gif Je pa res, da sem se kar precej razpisala - rada nakladam, to ni nobena skrivnost. happy.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#86 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 12 November 2006 - 10:59 PM

Jst pa 2 leti nism jedla mesa, samo ribe občasno ker se mi je ful zgravžalo, enostavno mi je blo slabo že ob samem pogledu na meso in moram rečt da sem se v tistem obdobju fajn počutila, shujšala sm za ene 2-3 kile, nism mela tolk težav z želodcem, ker ponavad jih mam ful. Pol sem prišla u obdobje ko sem jedla piščančje in puranje meso,pa kakšno salamo tut.
Zdj jem pa čist vse, kar naenkrat mi se je spet zaluštalo meso, ni pa zdj tko da ne morem zdržat brez,ponavad ga jem 2-3x na teden, pa trudim se jesti čim manj svinjine.
Drgač pa obožujem tut sojine izdelke in jih doma večkrat jemo, najraj kakšne sojine polpete al pa sojin jogurt, njamii.
  • 0
Posted Image

#87 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 November 2006 - 11:05 PM

QUOTE(*naca* @ 12. 11. 2006 - 22:59) View Post

sojin jogurt, njamii.

Bi mi lahko kej več o tem povedala? Kje kupiš?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#88 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 12 November 2006 - 11:32 PM

Ja tko je, jst kupujem več ali manj u leclercu ker mam službo blizu, da se pa te stvari dobiti tudi v merkator centru ali pa v trgovini kalček v btc-ju, mislim da tut u biotopu u city parku, sam nism zihr. Aja pa če maš koseze blizu tut tam na tržnici v trgovini zakladi narave.
Drgač so pa to bolj nekakšni pudingi kot jogurti, niso tekoči, meni najljubši so z okusom kakva, dobiš pa 2 za nekje okoli 300 sit(nism čist zihr).
  • 0
Posted Image

#89 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 13 November 2006 - 02:27 PM

Eno vprašanje. Kako se naredi sojine zrezke? huh.gif Imam doma polpete (pa mi niso tolk všeč-nasploh ne maram cvrte hrane).

Nasploh je v SG Mercator Spar totalna sirovščina glede zdrave hrane. Jutre grem res temeljito pregledat vsako polico!!!! Moram najt kitajske špagete.

  • 0
IPB Image

#90 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 November 2006 - 02:36 PM

Anja, kitajski riževi rezanci se dobijo ful dobri v Hoferju.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#91 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 13 November 2006 - 06:05 PM

Ne maram mesa,ker ne maram jesti živa bitja...ne delam razlike med konji,psi,svinjami,kravami kačami,polži...muhami(edino krvosese komare rada koljem).Ni mi samoumevno da lahko jem nekoga ki noče umreti in je z nekim razlogom na zemlji-še najmanj da zaradi mene mora trpeti.Ni se mi težko odreči mesu ker razumem to kar želim in zato tudi to delam,saj mi to prinese večje zadovoljstvo kot pa zrezek na krožniku..Živali nočem jesti jih raje cartam in se prepuščam temu da spoznavam da mi pokažejo kaj so in me nekaj naučijo. Npr moj kuža je nalepše bitje pod tem sončekom in mi je dal toliko,topline,ljubezni da bi se kvečjemu lahko samo zgledovala po njem,ne pa ga želela na krožniku. Ljudi ki jejo meso smatram za zelo nizko misleče samo z enega vidika:ker se sploh nočejo soočiti z mislijo da delajo kaj narobe ampak se vedno počutijo napadene če jim človek predstavi drugčen način mišljenja ali pove sedaj že dejstvo, da meso ni zdravo ali pa ..da pove da s tem podpirajo največjo svinjarijo na tem svetu-jemanje pravice v svoje roke zaradi lastnih koristi.Nekak tudi ne razmem kako lahko vegetarjanec je ribo in se smatra pod ta krog-vegetarjanstvo je več kot samo odpoved mesu in tukaj se potem pokaže kaj res ljudje razmejo pod tem pojmom in kako lahko škodijo samemu sebi ker nimajo balge veze kaj pomeni odpoved mesu. Toliko je zgodb ki jih slišimo pa potem obsojanja in napačne predstave ki se zakoreninijo v našemu umu ker je nekdo slabokrven zaradi tega ker ne je mesa laugh.gif( tukaj je miljon dejavnikov na ketere pa nikoli ne pomislimo) . Sama sem sprva tudi jedla ribo, misleča in ponosna da sem vegetarjanka, ampak sedaj mam drugačen pogled na to kaj sploh pomeni vegetarjanstvo.Ljudje se ne odločijo za tak način življenja, ker preprosto ne morejo sprejeti takšnega načina življenja,mišljenja.Mesu se namreč lahko odpoveš, pač trpiš,je samo fizčna odtegnitev ampak vegetarjanstvo zahteva novo mišljenje in tukaj se zalomi-marsikdo tega namreč ni sposoben. Predvsem razmišjati o sebi kot ne samo o fizičnem bitju je velik napredek za dušo in zato vegetarjanstvo prinese tudi povezanost z ljudmi ki je že na robu prepada če ne že skoraj utopična želja po spremebi-egoizem do živali,egoizem do sveta,narave,egoizem do ljudi-ostane ti pa nič.Ja veliko pove nek način življenja o mišljenju človeka,prioritet in ciljev ki jih ima-zaradi tega se mi nekateri ljudje gnusijo,ker z svojim načinom življenja sporočajo eno grdo gnusobno karmo ki je jaz ne želim.Lahko me obsojate,lahko me mate za omejeno ampak moje mišljenje se ne bo nikoli spremenilo.Je ena stvar na svetu ki bi jo rada spremenila-to da bi ljudje začeli razmišljati ampak s tem očitno dosegaš samo nasprotno-ljudje te majo za vzišenega in pametnjakoviča in nekoga ki vsiljuje nekaj absurdnega ...in takšnih ni v mojem krogu prijateljev čeprav nikogar ne želim žalim in niti več ne vsiljujem tega kot sem pa nekoč-oz bi rekla se bolj prepirala če je nekdo omenil meso-sem zagovarjala svoje mišljenje kot to delajo vsi. Se mi ne zdi več smiselno,to se mene ne tiče,.Strastni zrezkarji mi pač ne sedejo oz tisti ki o tem kaj imajo na krožniku in na kak brutalen način je tja prišlo nikoli ne razmišljajo. Čeprav jih zaradi tega ne sovražim ali pa ne prekinem stika,jih poslušam jim dajem možnosti in se sama potrudim za normalen stik ki ga sama pač premorem-na svoj način seveda-če pa tega mojega drugačnega stika ki se razlikuje od ostalih ne morejo sprejeti pa žalijo sebe...To je kar samo od sebe prišlo k meni,nisem se zavestno odločila ampak že od 15 leta naprej mi meso ne tekne tak kot nekomu ne teknejo lešniki al pa paradižnik ali kar vsa zelenjava pa ga nihče ne obsoja da bo s tem obsojen na nezdravje...tak kot gre večini ki majo radi meso na živce pametovanje da meso ni zdravo in imajo to za vsiljevanje tak nam vegetarjancem ne paše da nekdo nekomu pove da bo s tem da ne je mesa prikrajšan za zdravje. evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif blink.gif laugh.gif (verjeti zdravnikom je najlažje ker se ni treba poglobit v svoje telo,da o tem kar govorijo ob taki možnosti izobrazbe-zdravniki seveda nimajo prav nobene širine še manj pa vejo vse.Kljub temu da izkušnje pravijo drugače oni tirajo že stoletja kak je meso potrebno.Vzeti odgovornost za svoje zdravje je zelo težko,sploh v tem svetu ko je lagodnost nekaj čisto drugega kot bi pa morala biti.No..in kaj mi še bolj gre na živce: obsojanje mater ki hranijo svojega otroka po svojih načelih-tukaj se vsi zgražajo pa sploh nimajo pravega vpogleda v zadevo-so druge krivice,še večje in bolj strašne pa je samoumevno da so to pač zlobni ljudje-ise pridno dopušča in smatra za samoumevno da se to pač na svetu dogaja ampak ko pridemo do vegetarjanstva pa opa..to je grozljivo,nepredstavljivo in potem čeljusto padajo do tal.Otrokom že v mladih letih ko sešele razvijo pravi strup nabasan z adrenalinom in svašta zdravil ponudijo kot nekaj ptrebnega obenem pa z svojo omejenostjo govorijo kako nizkotne so matere ki podpirajo odtegnitev takih sočnih beljakovinic.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#92 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 13 November 2006 - 06:35 PM

a pol rastlince nimajo nobenga druzga razloga, da so tuki? glede na to da so živa bitja? al je njihov obstojni pomen, da nahranjo tvojo živalisemismiljo rit??
beljakovine so potrebne,pa basta. ne prenesem nekega lažnega zbujanja slabe vesti, še posebi ne od nekoga, ki kolje komarce in je torej dvoličnež laugh.gif in seveda tako gleda samo na lastne koristi! laugh.gif
klinc, vsak naj je, kar mu paše pa kar misl, da rab. mam pomembnejše skrbi kokr za vsako malo pizdarijo gledat, kaj pojem, a je kak delčič kake živalce not itd. upam da nosš sintetične čevle!!!

pa lepo prosm uporabli drugi sklon evil.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#93 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13787 posts
  • Gender:Female

Posted 13 November 2006 - 07:29 PM

Mislim, da je ravno o takem odzivu bluberry govorila kot si ga ti pinga podala. Jaz njeno pisanje nisem vzela kot napad na ljudi, ki jejo meso. In se strinjam, ne razumem zakaj se moram dobesedno branit, ko ljudem povem da ne jem mesa. Ista zgodba se ponovi pri čikih...
Drugače mesa ne jem iz istih razlogov kot bluberry, živali imam preveč rada, da bi jih jedla in jih dojemam kot sebi enakovredne(kar smejte se, mi je total vseen).
Drugač pa so proteini tudi drugje, ne le v mesu. wink.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#94 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 November 2006 - 07:51 PM

Mene je edino pičilo, ko je Bluberry napisala, da bi rada na svetu spremenila to, da bi ljudje začeli razmišljati. Namreč, če nekdo ne deli njenega mnenja in čutenja, še ne pomeni, da ne razmišlja, ampak da razmišlja v drugačni smeri. Ljudje imamo različne poglede na svet in dogodke naokoli nas, različno pojmujemo stvari, imamo različno razdeljene prioritete in različno čutimo - torej ne pomeni, da ljudje nasprotnega mnenja od Bluberry ne mislijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#95 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13787 posts
  • Gender:Female

Posted 13 November 2006 - 08:01 PM

Osebno vidim njeno pisanje v smislu, da če bi se ljudje vprašali kako zrezek pride na krožnik in se temu res posvetili verjetno več ljudi ne bi več jedlo mesa. Argument večine je itak, kakšna razlika je sploh če jaz ne jem mesa, ga pa kdo drug. down.gif Ne velja pa tole za mesojedce, tudi za marsikaj drugega na kar je po mojem tudi ciljala. Bluberry popravi me, če se motim.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#96 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 13 November 2006 - 08:14 PM

Pinga v nečem se strinjave-beljakovine so potrebne-a sem kje napisala da niso???da boš vedela kar verjetno do sedaj nisi(rastline tudi vsebujejo beljakovine,soja je vsebuje več kot meso..pa tudi ogljikove hidrate in vitamine itd).... ker namesto da napadaš ljudi z svojimi omejenimi komentarji ki nevem kje za vraga se nanašajo na moj post potem bi celo mogoče vidla da nimam nič proti ljudem ki jejo raje živali kot rastline(nisem zato vegetarjanec da bi se še poglabljala v ljudi ki pač ne rauzmejo nekaterih stvari oz jih nočejo-in se potem zaradi tega počutijo ponižane ko človek pove resnico in ne namerno žalitev) -moti me pa strašno da nimate nobenega boljšega komentarja kot pa da sprašujete če rastline niso žive.Niso žive v smislu da jih ne bi jedli, so zato tukaj da jih jemo-jap. Ko bodo pa odkrili da čutijo in imajo višji pomen in da se ne obnvljajo dovolj hitro in se zato ne smejo jesti jih pa ne bom jedla čeprav nevem kako bom preživela,čeprav odgovor je na dlani-vse je pred nosom,samo pamet moraš uporabljat,seveda znanost bi to rešila ampak ne rešuje ker se ubada z posledicami ne pa z vzroki-(živali se ne razmnožujejo tako hitro ampak jih v to prisilijo in svinje kotijo v enem mašem prostoru kjer še vstati ne morejo in kotijo mutirane pujseke ki jih potem brutalno zakoljejo z udarjanjem po glavi in stopajo in skačejo po njih ker kaj bodo pa z njimi itak ni nič haska od njih kaj bodo potem prijazni..,.antibiotiki so vsak dan na sporedu ker ni zračeja-bakterije bi se hudo prenašale do drugih prostorov z živalmi tako da tega si pa ne smejo privoščiti-seveda je še vedno veliko bolanih pujsov ki jih že zaradi minimlane bolezni in prevelikih stroškov zdravljenja odstranijo(ali pa uporabljajo se tudi izrazi kot humane klavnice laugh.gif laugh.gif :lol:inp )..potem raje ne sprašuj kako jih koljejo-na kakšen način in kolikokrat se stroji zaradi dotrajanosti in nenehnega dela ustavijo in živali umirajo počasi in v mukah...kakšno pot doživljajo živali do klavnic,v mrazu,vročini,nabasane da pridejo na pol pohabljene-brez nog,ranjene,izmučene,ko jim kar sekajo noge ker se zataknejo v tovornjakih zaradi gneče in potem jih bijejo ker ne morejo hoditi zaradi tega,so brez vode in hrane, strah jih je in so zmedene od poti-in jih potem z koli usmerjajo do nožev in mašinov ki so na koncu potem ob vsem tem res še samo odrešitev)Morala bi gledati kakšne udrace prejemajo,kakša žalost in strah se vidi v njihovih očeh ...slinijo se polži....) ne draga moja mislim da midve nimava kaj razpravljati o rastlinah.....lahko z isto mislečimi gojiš usmiljive filinge do rastlin,meni pa prosim več ne piši če si ne veš prav razlgat mojega pisanja-še najmanj pa prosim žali mojo smilijosesemiživalirit ampak raje pometi pod svojim pragom svoje nehumanepatetičneriti.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#97 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 13 November 2006 - 08:14 PM

sm pač taka da se vpičim v malenkosti, ki se drugim zdijo postranskega pomena.
ampak kje je njeno sočutje do komarjev? a sam zato, ker nima velkih lepih oči, pa mehke dlakce ga lahko pokne, pa nima slabe vesti zravn? al kako grejo te stvari? žival je žival, pa če je vretenčar, sesalc al pa karkoli druzga. pa ta je bal tut hecna, da človk neha bit egoist al neki tazga, pa na stvari gleda širše, če se zave, da hranjenje z živalmi pa ni kul. my ass! sploh pa takole prenapeto bombardiranje res ne bo nobenga spremenilo, prav nasprotno! MESO JE FAKING DOBROOOOOOOOOOOOOO!! w00t2.gif ( no to sm vedla že prej)
BITE ME!!
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#98 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 November 2006 - 08:17 PM

QUOTE(frcica @ 13. 11. 2006 - 20:01) View Post

Osebno vidim njeno pisanje v smislu, da če bi se ljudje vprašali kako zrezek pride na krožnik in se temu res posvetili verjetno več ljudi ne bi več jedlo mesa. Argument večine je itak, kakšna razlika je sploh če jaz ne jem mesa, ga pa kdo drug. down.gif Ne velja pa tole za mesojedce, tudi za marsikaj drugega na kar je po mojem tudi ciljala. Bluberry popravi me, če se motim.



Sej vsi vemo kako se dobi meso, konec koncev verjetno noben ne misli, da kremenatlci rastejo po grmovjih. Gre samo za to, da se nekateri zavestno odločijo, da jim je več do ugodja prehranjevanja z mesom, kot pa do posledic. To sem hotela povedati s tisto omembo različnih prioritet.

Bluberry, to kar si napisala v zadnjem postu, pa kratko malo danes ve že takorekoč vsak, ker se dosti sliši o mučenju živali in to. Lepo in spoštovanja vredno je, da se ti ravnaš po svoji vesti, ampak enostavno s ponavljanjem svojega mnenja po mojem skromnem mnenju ne boš spremenila nikogar - spremembe pridejo iz človeka samega, ko se odloči za spremembe na podlagi lastnega razmišljanja. Pa še nekaj - tvoje razmišljanje si lahko vsak razlaga drugače, odvisno od posameznika in težko je rečt Pingi, da naj ne odgovarja, če si ga ne razlaga prav. Konec koncev lahko samo pisec sam do potankosti ve, kaj misli in čuti.

Pa ni moj namen nikogar napadat - spoštujem nasprotna mnenja, tudi tvojega, brez izjeme.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#99 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 13 November 2006 - 08:25 PM

Ti sploh nisi dobro prebrala kaj sem napisala,oprosti za to,tukaj ti jaz ne morem povedati kako pa kaj ...ne mislim se pogovarjati na taki ravni ker mi je preprosto ODVEČ_sem rekla da takih omejenih ljudi nimam rada in še enkrat preberi post al pa nekaj naslavlat poste name in komarje ter egoizem ker -meni se ne zdi postranskega pomena da so rastline to kar so in tudi o komarjih ne bi ker si zgrešila smisel,niti o lepih okicah pa mehki dlaki.ker že v prvem stavku piše jasno in glasno... in raje ne prosi da bi se spuščali v rastline in komarje ker se še osnovnih stvari ne zavedaš. Frcica lepo si napisla samo eni se počutijo pač užaljeni ker jim baje kratimo pravice do mesa-to je tvoja odločitev kaj boš jedla pa kak boš mislila, samo potem ne mej takih vprašanj če ti je vse jasno in imaš rada meso. Kaj te potem tak pikne če človek prikaže relnost?komarji in egoizem-to si ti razbrala in naj bo tvoja realnost lepo tam kjer je.

ja frcica veliko ljudi misli da s tem želiš spremeniti svet,sej ga ne moreš ker kot je pinga tudi že priznala se še bolj upirajo,pa saj to ni ponta,vsak ma svoje odločitve zakaj se za to odloči-veliko se jih itak zaradi zdravja in ne toliko zaradi odnosa do živali...ja pa predvsem sem misla malo spomnit kak meso pride na krožnik,samo je očitno preboleče za ene,drugim je pa vseeno-vmesne poti pa pomoje ne more biti. veliko jih pravilno razmišlja oz je vsaj dovzetno za vegetarjanstvo ampak so ful navajeni na meso in se jim je težko odreči. kdo sem jaz da bom sodila o tem kako bo drug živel,zase se odločam,če se ne bi ne bi premišljevala ampak bi pač imela ene čudne kometarje na to kot jih ma večina.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#100 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13787 posts
  • Gender:Female

Posted 13 November 2006 - 08:29 PM

Ne, Dilema narobe si me razumela. Seveda vsi vejo od kje meso ampak poglobit se v proces samega pridobivanja je pa vseeno malo drugače. Kar pa ne pomeni,da imam ljudi ki so vse to premislili in to vedo za kaj manj.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users