Jump to content


Photo

Kandida


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#81 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 20 May 2009 - 02:54 PM

Felicity, naj se ne bi jedlo nobenih plesnivih in trdih sirov. Jaz sem jedla samo tofu in feta sir. In od mlečnih izdelkov samo jogurt.♦

Kakršnokoli kokosovo maslo/maščoba naj bi bila boljša kot vsako drugo olje, kar se tiče cvretja in pečenja. Js si bom šla ogledat to Hoferjevo, ker če je dobra se vsekakor splača.
  • 0

#82

  • Guests

Posted 20 May 2009 - 08:21 PM

Ja, tudi mene zanima, če je tale kokosova maščoba iz Hoferja ok. Je še nisem opazila in cenovno je kar ugodna. hmm.gif
  • 0

#83 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 22 May 2009 - 11:36 AM

Jaz je nisem dobila. ermm.gif
  • 0

#84 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19766 posts

Posted 15 July 2009 - 11:11 AM

Sem nardila testi in je pozitiven (po ene 10ih minutah sem že začela opažati nitke). Že kakšno leto se počutim ko gnoj, skoooz sem utrujena. Sem si zarad tega prej kakšnimi 8 meseci dala kri pregledat in je dobra). Še ni blo dneva, ko bi lahko sama sebi rekla; ej, dons sm pa polna energije, naspana in spočita. Sestra je nagnjena na glivična vnetja nožnice, tudi sama zadnje čase skoz spremljam spodi, ker se mi na vsake tok časa kaj zazdi, samo zaenkrat še ni nič kej bojl čudnega. Kr "težko" diham, taka vsa sm zabasana.

Glede znakov bi rekla tko: Obložen jezik imam kar (zato skoz uporabljam strgalo), utrujena skoz, ne glede na količino spanca, skoz beli tok in atopični dermatitis. No, lahko bi še čudna čustvena stanja omenila. Ampak vzrokov je tisoč ...

Ne vem ej, tok se bedno počutm. Et k zdravnici. Po kaj? Očitno bi blo fajn tole dieto vpeljat, čeprav bi blo trba še ful sestavin kupit, pa kosila imamo skupna, ane :/ .

Ima še kakšna probleme? sad.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#85 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 15 July 2009 - 11:27 AM

MLadoLetNa, ne sekiraj se preveč zaradi spremenjenega načina prehranjevanja. Vpelji eno srednjo pot: kosila ponavadi niso največji problem, ker ne vsebujejo enostavnih sladkorjev. Če imaš res probleme s kandido, bo najbolje, da najprej črtaš iz jedilnika vse enostavne sladkorje.
Jaz sem ta test naredila že pred kakšnim letom in je bil pozitiven. Je pa res, da sem pojedla ogroooomno sladkorja - skoraj ni bilo obroka brez tega.
Potem sem zaradi vnetja želodca morala črtati iz moje prehrane ves sladkor. Mislim, da sta dieti dokaj podobni, le da naj bi pri kandidozi omejeval tudi škrob, kvas, surovo sadje... Najbolje bo da poslušaš svoje telo. Poskusi recimo zajtrkovati jogurt in kosmiče (sport musli brez sladkorja!!), potem v dopoldanskem času uživaj veliko sadja, kar ti bo dalo energijo. Poskusi še z uživanjem zelenega čaja, pij čimmanj kave...
V jedilnik vpelji več zelenjave (lahko si jo podušiš za večerjo - te verjetno nimate skupne)...
Iz jedilnika črtaj še sladko mleko (zaradi laktoze), uživaj več jogurtov, skute, mleko pa lahko zamenjaš s sojinim.

Verjetno to ni tista prava dieta za kandido, jaz sem napisala predvsem moje ukrepe k ponovnem pridobivanju energije. Večina ljudi pa pozablja na najpomembnejšo stvar pri utrujenosti: to je ŠPORT. Če še nisi aktivna: vsak dan tečt, na kolo, rolerje... Ni boljšega načina za dobro počutje. Vpelji v svojo prehrano še B komplex in magnezijeve tablete - oboje ti bo pomagalo tako za kožo, mišice, kot tudi k kvalitetnemu spanju in živcem.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#86 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2009 - 11:30 AM

^^
what she said smile.gif

v glavnem črtat škrob in glukozo....

drugače pa se začet s športom ukvarjat (aktivno vsaj 1 uro na dan), ker maš potem veliko več energije. preverjeno!
  • 0

#87 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19766 posts

Posted 15 July 2009 - 11:42 AM

Nekje sem še tole našla. Mislim, da še ni blo omenjeno.

a) Amalgamske zalivke v zobeh ugodno vplivajo na rast glivic v črevesju. Iz amalgama se vsak dan izloča zelo strupeno živo srebro, ki se nalaga v tkivu, živčevju, organih in s tem tudi v črevesju. Živo srebro zelo zavira delovanje imunskega sistema, zato se zmanjša vitalnost črevesja in glivice se z lahkoto razširijo. Zato je včasih potrebno, da najprej zamenjamo amalgamske zalivke, nato razstrupimo telo živega srebra in šele nato pride na vrsto protiglivična terapija.

Pa preko zidne plesni, ki jo najdemo tudi notri, jo lahko skozi dihala v telo dobimo.


Jaz mam 4 plombe, se mi zdi.

Glede B-kompleksa. Uživanje kvasa? Tuki se pa mnenja razhajajo. Ok, ga bom najbrž.
Magnezija ne bi jemala, ker imam kri dobro (sem zdravnico takrat ob pregledu vprašala, če naj jih, pa je rekla, da ne. Sem mela vse snovi ravno v zlati sredini, kri je bla super).

- S športom se bom več ukvarjala
- česen, čemaž jedla (kr grizem, lol laugh.gif )
- mleka ne bom pila, ker ga drugač občasno v kar velikih količinah
- treba nabavit jogurte. Zdaj pa omenjano, da te iz trgovine spet nimajo tok učinka. Naj si doma nardimo. Kako pa?
- lahko kefir, sirotko, tofu, feta sir (kaj mislite, mozzarelo ne smeM?)
- vse, kar mi bo zelenjave pod ust pršlo, jo bom pojedla.
- oreščki, semena
- moram čudno nafektat, naj za kosilo oči nardi kislo zelje pa repo, lol

Sej vbistvu, če grem k zdravnici, bi mi lahko glede na test samo ugotovila, ker tip kandide imam (dva sta najbolj razširjena. Vem, da je druga Candida kefir, bolj redka, ampak kle ne smeš kefirja jest).

Kavo lahko piješ, samo bez mleka in sladkorja.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#88 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 15 July 2009 - 11:55 AM

Ah, zaradi štirih plomb ne bo problema biggrin.gif
Nisem mislila uživanje kvasa, ker baje naj kvas ne bi bil dober za kandido. Pojdi v lekarno po B-komplex. Krkine tablete so smile.gif
Brezveze komplicirati z jogurtom. Pomoje se ne splača. Ko jih kupuješ glej, da so probiotični in da so čimbolj sveži.
Magnezij ni samo za jemanje ob slabokrvnosti. Jaz imam že od zmeraj dobro kri, ampak ga vseeno uživam. V šumečih tabletah pride skupaj s kalcijem - ker naj bi zaviral absorbcijo kalcija, ali nekaj takega. Če se bolj intenzivno ukvarjaš s športom (sploh zdaj v poletnih mesecih, ko se več potiš in izgubljaš minerale), preprečuje mišične krče in pomaga k hitrejši obnovitvi mišic.
Glede kave sem samo dala predlog, da ga zamenjaš z zelenim čajem, ki ima več koristi za telo. (manj obremenjuje želodec, pomaga k razkisanju telesa...)
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#89 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19766 posts

Posted 15 July 2009 - 12:29 PM

Nekateri zdravniki kvas priporočajo. Težko reč. Sam v končni fazi, je pa dober za kožo, nohte in lase. Drgač velikokrat dobimo sveže kravje mleko in ga damo kisat. Jst ga nikoli ne jem, bi se pa lahko pomatrala. A je to to? Sej jih bom tud kupila, sam vprašam biggrin.gif .

Kavo velikrat zaradi občutka navade in okusa popijem. Se bolj domače počutim, lol. Bom tud čaj.

A s tako dieto tud kej razstrupiš telo? Ker v zdravljenjih kandide je faza te diete, potem čiščenja in izgleda, kot da to ni tok učinkovit pri razčiščevanju.

Sej bi magnezij, sam se mi zdi isto "sranje" kot takrat, ko sem skoz jemala tablete z Bvitaminom za lase pa nohte. Jemleš v nedogled, nič ne pomaga in v končni fazi bi lahko skoz ene nadomestke za vse živo jedu celo življenje.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#90 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 15 July 2009 - 12:56 PM

Seveda raztrupiš telo, če vanj vnašaš manj snovi, ki bi ga lahko zakisale ;). Saj vsi vemo, kako je s kavo. Jaz ponavadi naredim tako, da zjutraj pijem zeleni čaj, po kosilu pa kavo.
Vitaminski dodatki so pa tvoja izbira. Odvisno je tudi od tega, koliko časa jih jemlješ. Pri meni so bili rezultati vidni šele po več mesecih - manj izpadanja las, trdnejši nohti, boljše spanje...
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#91 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19766 posts

Posted 15 July 2009 - 01:01 PM

Saj to, jst sem tablete gotovo vsaj pol leta jemala. down.gif

Tko. Dons se lahko samo še s pomarančami ne pretirano nabašem, pa si kumaro zataknem u usta, če nom šla v trgovino laugh.gif .

  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#92 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 January 2010 - 08:26 AM

Če ste pogosto zelo izčrpani, če vam pešata pozornost in spomin, če včasih čutite, kot da vas v lastnem telesu polovica manjka, če ste otopeli, če občasno čutite bolečine v želodcu, če vam ni do spolnosti, če vas popadata nerazložljiva žalost in jok, če imate mrzle roke in noge, če pogosto čutite bolečine v mišicah in če z vašim izločanjem blata ni vse v redu (če imate driske ali zaprtja), je vse to lahko posledica delovanja kandide, ki je kolonizirala telo. Če se vam simptomi poslabšajo ob vlažnem vremenu, je to še en dokaz, da gre za nadležno kandido

Če pa to niso simptomi, ki pestijo 99% "starejših" ljudi, potem sem pa tudi jaz neki ...
Razlogi za zgoraj omenjene simptpme so lahko taki in onaki

Spodnje mnenje sem pa nekje prebrala in se mi je zelo dopadel (meni osebno še najbližje resnici) - lahko se pa tudi motim:
Protiglivična zdravila so draga kot šus in ČE bi bila kandida resnično tako razširjena infekcija, bi bila farmacevtska industrija PRVA, ki bi začela pritiskati na zdravnike in tudi na ozaveščene paciente, naj zahtevajo, da se jim predpiše terapija. In vsi vemo, da je farmacevtska industrija naravnana k ustvarjanju dobička. Glede na to, koliko se v alter krogih zadnja leta govori o kandidi in glede na to, da pritiska s strani farmacije ni, sklepam, da gre za dobičkonosne težnje posameznikov, ki bi radi prodajali svoje alter knjige in alter terapije nič hudega slutečim pacientom.

Pač moje skromno mnenje, ker imam kar nekaj "hipohondričnih" kolegic ki so na taki in onaki dijeti zaradi zgoraj omenjenih simptomov, na drugi strani se pa NIČ ne gibljejo in niso zmanjšale kajenje niti za EN cigaret (ker to pa seveda ne škodi človeku!) evil.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#93 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 14 January 2010 - 08:39 AM

Kandida pač mora v telesu bit, če se preveč razrase nase opozarja s srbečico, ki jo je čutiti tudi v zadnjiku, če se je razrasla tudi tam. Zato se mi zdi popolno iztrebljanje le te malo sizifovo delo. Na in v našem telesu so pač baterije in glive, miljone njih med njimi tudi kandida. Hvala bogu, da so. Problem je če jih je preveč in kandida je zelo rada ta problem smile.gif , ker ji pač vsako okolje sede. Nekateri pravijo, da uživajo sodo, da bi telo razstrupili, spremenili pH itd. Ja in kaj? povzročili razrast bakterij? Tako, da kljub težavam, se trudim ohraniti zdravo mejo v prehrani. Večji problem kot kandida je v teh časih presnovni sindrom, pa grem stavit, da vas vsaj polovica še nikoli ni slišala za to?
  • 0

#94 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2010 - 12:39 PM

Ora, a te težave, ki jih mava midve, so lahko tudi povezane s kandido?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#95 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2010 - 08:49 PM

QUOTE(ora @ 14. 1. 2010 - 8:39)  

Večji problem kot kandida je v teh časih presnovni sindrom, pa grem stavit, da vas vsaj polovica še nikoli ni slišala za to?


Nisem, lahko poves kaj vec? ;)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#96 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 08 March 2010 - 10:08 PM

Gre za skupek enih simptomov povezanih z današnjim načinom življenja, Gre predvsem za debelost okoli trebuha, pobišan krvni tlak, povišan sladkor, trigliciridi, holesterol. In kar je najhuje, vedno več je takih otrok in tudi zelo mladih ljudi. Debeli ljudje pa velikokrat radi sami sebe tolažijo, da taki pač so, ne zavedajo pa se nevarnosti, ki jih vse to prinaša.
  • 0

#97 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2010 - 10:28 PM

Hvala za razlago!
Se strinjam, po mojem mnenju se debelost se vedno prevec obranava kot samo estetski problem.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#98 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2010 - 06:12 PM

Danes sem prvič odprla to temo in jo prebrala in bom jutri naredila ta test s slino in vodo. A se pljune samo 1x, ali 2 do 3x, kot piše na tisti slikici? Se kar malo bojim naredit test, ker mam nekako občutek, da bo pozitiven. Glede simptomov pa nisem čisto prepričana...beli tok imam jaz odkar pomnim, kot Sally, a je to nujno povezano s kandido ali je lahko to čisto normalna stvar? Nekih problemov z nožnico tudi še nikoli nisem imela, ginekologinja ni nikoli našla vnetja. Me pa včasih čisto rahlo peče, recimo en dan, drugi dan pa ne več. Prav tako se mi zdi, da imam beli tok vedno enak, no v času ovulacije je izcedek večji, nisem pa opazila, da bi bil kdaj grudast ali bolj gost. Kvečjemu se mi zdi, da je zadnje čase bolj redek. Piše tudi, da je normalni beli tok brezbarven. A če je belkaste barve, ali pa nekako belo-prozoren ni v redu??

Utrujenosti, izgube spomina mislim da nimam. Glede prehrane sem pomoje kar v redu. Npr pijem v glavnem samo vodo in nesladkane čaje, čokolade in sladkarij malo (razen ko so kaki prazniki pač), skoraj vsak dan jem navadni jogurt in muslije, kruha ful malo, edino več zelenjave bi morala.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#99 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2010 - 12:41 PM

Naredila sem test in tudi pri meni je bil pozitiven. sad.gif
Res je, da zadnje čase včasih čutim napihnjenost v trebuhu in imam težave z izločanjem (ampak to mogoče ni povezano s kandido). Ravno se učim za en izpit in imam težave s koncentracijo, ampak spet, mogoče to nima veze, kaj pa vem. hmm.gif

Imam pa še par vprašanj, in sicer, v tistem članku iz Vive piše, da je treba iz prehrane izločit belo moko in peciva, v majhni meri pa naj se uporabljajo polnozrnata žita. Naprej pa piše, da naj se je med drugim tudi semena in otrobe - a to ne spada pod polnozrnata žita?? Aja, v čem pa je sploh razlika, ali ješ cela semena ali pa samo otrobe?
Musliji brez sladkorja so torej dobrodošli? Ker jaz jih namreč ful pojem, zraven pa si še dodam lanena semena.
Polnozrnate testenine lahko normalno ali v majhnih količinah? Riža tudi najbrž ne? Kaj pa kuskus?
Sadni čaji so v redu, ali je bolje pit zeliščne in prave? Kaj pa nesladkana kava?

No, jaz že zdaj pojem dosti jogurtov (enega ali dva na dan), pa že kak mesec ali dva nazaj sem prenehala jest sadne jogurte, sem samo na navadnih. Zdaj pa bom pazila, da bom kupovala probiotične. Ti so boljši kot navadni al je vseeno? Joj, kolk vprašanj imam. biggrin.gif
Pa kruha skoraj ne jem, razen kak vikend pri fantu, če jeva kak sendvič ali pa za zajtrk poleg jajc.
Sladkarij tudi ne jem dosti, pijem pa samo vodo in nesladkane čaje. Mleka pa tudi bolj malo, samo malo v kavi in občasno, ko si naredim kakav.

Moji ukrepi bojo:
- več zelenjave
- več rib
- spet bom začela jest česen
- nič sladkarij
- nabavla si bom še sezamovo seme
- kupila bom otrobe
- kislo zelje in repa
- kupila bom Molkosan, tistega v tekočini

V enem članku sem prebrala, da proti kandidi pomaga tudi svetlinovo olje, ki ga tudi že pijem skoraj 2 meseca. Pa še en članek se mi je zdel zanimiv, v katerem prof. dr. Štebuc nasprotuje temu, da se kandida pojavi zaradi hrane, ampak zaradi oslabljenega imunskega sistema, pravi pa tudi, da ta test s slino ni zanesljiv.
http://www.abczdravj.../pdf/07nov7.pdf
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#100 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 12 March 2010 - 01:20 PM

Prava bolezen ali izmišljotina?

Meni se da je prava bolezen tole new-agersko izmišljevanje bolezni za vsak drek. :|

P.S. Test s kozarcen je pozitiven in že premišljujem če bom danes sploh lahko zaspal.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users