Jump to content


Photo

Recepti - SLADICE


  • Please log in to reply
3524 replies to this topic

#81 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 30 January 2007 - 09:48 AM

thanks.gif bom naredla kmalu, pa sporočim kako je uspelo...
  • 0

#82 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2007 - 09:18 PM

Cimetove Palčice

Sestavine za paličice

Pšenična bela moka 200g
Lešniki -150g
Sladkor - beli 250g
Jajce -3
Cimet 1 čajna žlička
Maslo-30g


Sestavine za glazuro

Sladkor - v prahu 250g
Svež limonin sok


Priprava paličic


V posod stresemo moko, dodamo sesekljane lešnike, sladkor, jajca, cimet in maslo. Vse skupaj zgnetemo v gladko testo.
Testo razvaljamo in položimo na pekač, ki smo ga namazali z maslom.
Za 30 min ga damo na hladno.
Pečemo ga 20 min na 200° C.

Priprava glazure
V posodi zmešamo sladkor in sok 1 in pol limone.
Segrejemo in prelijemo preko pečenega testa.
Ko se glazura strdi in ohladi, testo narežemo na paličice.
  • 0

#83 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 February 2007 - 04:55 PM

http://www.kulinarik...ept.asp?ID=3603
Najbolša čokoladna torta na svetu! Jutri boma s setro nardile. Vedno rata, tud če si še tak teleban za peko, res. Tud tle na kulinariki je ful pohvaljena, mislim da je top1 recept od vseh objavljenih receptov. Pri komentarjih si preberite kakšne opombe, sicer pa je recept simpl in dobr za umret. Res, tortica je božanska, za vse ljubitelje čokolade in, predvsem, nutelle! biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#84 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 February 2007 - 05:30 PM

Sprobat morem! thanks.gif woot.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#85 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 24 February 2007 - 08:14 AM

QUOTE(pleione @ 30. 1. 2007 - 9:36) View Post

Domača čokolada

Sestavine:
- 15 dag kakava v prahu
- 1/2 kg mleka v prahu
- 1/4 kg masla ali margarine
- 3 dcl vode
- 1kg sladkorja

1. Vodo in slakdor kuhaj 10 min, da rata 'stekleno'
2. Maslo penasto umešaj, dodaj mleko v prahu in kakav, zmešaj
3. Stopljen sladkor vlij na mešanico in hitro mešaj
4. Vse skupaj zliješ v posodo in postaviš v hladilnik za 24 ur


sem naredla tole...vodo in sladkor je treba kuhat vsaj 20 min, da postekleni...pa mogoče bi blo boljše, da sem dala manj vode, recimo samo 2dcl, ker se mi ni hotla strdit...drgač pa okus je fenomenalen, pa nasitna je ful...ni čudn. biggrin.gif
  • 0

#86 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 27 February 2007 - 01:31 PM

QUOTE(Cvetka* @ 23. 2. 2007 - 16:55) View Post

http://www.kulinarik...ept.asp?ID=3603
Najbolša čokoladna torta na svetu! Jutri boma s setro nardile. Vedno rata, tud če si še tak teleban za peko, res. Tud tle na kulinariki je ful pohvaljena, mislim da je top1 recept od vseh objavljenih receptov. Pri komentarjih si preberite kakšne opombe, sicer pa je recept simpl in dobr za umret. Res, tortica je božanska, za vse ljubitelje čokolade in, predvsem, nutelle! biggrin.gif


Cvetka, a ti delaš natanko po receptu. Vidim, da je med sestavinami sladka smetana - je to mišljena smetana za stepanje ali pač navadna sladka smetana?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#87

  • Guests

Posted 12 March 2007 - 08:25 PM

Nekje sm zasledila, da punce jeste pecena jabolka s cimetom. A mi lahk ena recept napise? smile.gif Mislim..si predstavlčjam da se to spece v pecici in nimam poj,a na kolk stopinj nastimat, kk dolgo pect, pustit jabolka cela al jih dat na pol... ma ko en debil se pocutim da to sprasujem no, sam res prosim naj mi ena razlozi laugh.gif
  • 0

#88 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 12 March 2007 - 11:02 PM

jst ti lahko odgovorim samo na polovico vprašanja
jabolkom izdolbeš semena in pecelj,ampak ne tako da na drugi strani narediš luknjo...pač samo probaš izdolbsti semena da narediš globoko okroglo luknjo na vrhu...potem daš notri žličko dietne marmelade in daš v pečico in pečeš,,vejretno na kake 200 itak pa vidiš kdaj je pečeno..naj pove kaka druga.Zraven lahko daš sladko smetano,moja mami pa jih pred pečenjem še da nanje malo masla (čeprov jst preferiram brez tko da mojga ne da nč) ;D to je zelo dobra pa mau kalorična sladica

http://www.kulinarik...ept.asp?ID=8101

mi delamo z marmelado,ampakv jabolka lahko nabašeš kakršnokoli kremo ti srce poželi biggrin.gif nutello haha biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#89 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2007 - 11:10 PM

QUOTE(Minnie @ 12. 3. 2007 - 23:02) View Post

jabolka lahko nabašeš kakršnokoli kremo ti srce poželi :

Z orehovo kremo, jami.

  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#90 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 15 March 2007 - 09:21 PM

A ma kera recept za une kremšnite ki so polite z čokolado?? Men se zdi d so zagrebške. smile.gif
  • 0

#91 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 15 March 2007 - 09:32 PM

QUOTE(nihrida @ 27. 2. 2007 - 13:31) View Post

Cvetka, a ti delaš natanko po receptu. Vidim, da je med sestavinami sladka smetana - je to mišljena smetana za stepanje ali pač navadna sladka smetana?


Opala, szz. :*
Po receptu, biskvit se navlaži še z marmelado, pomarančno al pa breskvovo. Pač v tisto tekočino za biskvit ko čez premažeš se da žlička marmelade. Nardi ful dobr okus. Sladka smetana je za stepanje, jo stepes, da pol skup z nutelo vn kremo dobiš. Ful zgleda poc za mešat, ko se smetana pa nutela sprva sploh nočta zmešat, pa še smetano skup zabije. Sam pol ko se že mal meša rata lepa kremica ven, pa tak dobra da trga gate. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#92 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 April 2007 - 01:46 PM

Jaz sem pa danes naredila polnjene žepke, eni so z marelično marmelado in drugi z nutelo, pa fajn sem jih s cukrom v prahu posula. So zelo dobri, je pa to kar precej zamudno delo in kuhno mam tako, ko da je bomba eksplodirala ... grem zdej pucat. wacko.gif dry.gif

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#93 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15476 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2007 - 03:12 PM

Njamzi, njamzi!! Komi čakam, da pridem ju3 domov! njam.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#94 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 April 2007 - 09:09 PM


Mini skutini muffini


IPB Image


Sestavine:
- 500 g skute
- 100 g ovsenih otrobov
- 100 g polnozrnate pšenične moke
- 3 jajca
- 200 g jogurta
- 5 žlic sladila v posipu
- polovica vrečke pecilnega praška
- aroma vanilje


Priprava:
Skuto premešamo z jogurtom, jajci in aromo. Posebej premešamo suhe sestavine, ki jih nato dodamo skutini mešanici.
Z žličko zajemamo majhne kupčke ter jih polagamo v pekač za mini muffine. Pečemo cca. 20-25 minut pri 175 stopinjah C.


IPB Image


NASVET:
• iz pekača bodo šli najlažje po cca. pol ure
• masi lahko dodate nastrgano jabolko in cimet
• ko so kupčki v pekaču, lahko v vsakega porinete nekaj borovnic
• če nimate na voljo pekača za mini muffine, lahko uporabite klasičen pekač za muffine, papirnate lončke za peko ali pa kar navaden pekač za biskvit





vir: http://www.maxximum-portal.com


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#95 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 April 2007 - 09:40 PM

Nardila sem Nutellatorto. Jutri poročam če je sploh užitna. tongue.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#96 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 April 2007 - 11:08 AM

Užitna, užitna.
Ampak sem bla malo razočarana glede na vse tise hvalospeve. Ne vem no, nič posebnega ni. hmm.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#97 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 09 April 2007 - 12:54 PM




DiLeMa prosim,prosim napisi mi recept za polnjene zepke in sicer testo me zanima:/ Lustajo se mi ze 4dni in nisem nic pametnega nasla na netu.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#98 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 April 2007 - 09:26 AM

Evo tule recept:

- 1kg moke
- 1 zavitek kvasa
- 500g masla
- 1/2 litra mleka
- ščepec soli
- marmelada ali Nutella za nadev
- 200g sladkorja v prahu (in še nekaj sladkorja v prahu za posip)

Vse sestavine (razen marmelade) zmešaš v skledi, maslo prej stopiš na štedilniku, kvas pa nadrobiš v šalčko, dodaš malenkost toplega mleka in sladkorja, dobro premešaš, da se kvas stopi in počakaš, da zadeva ful naraste, potem pa dodaš v skledo k vsem sestavinam. Dobro premešaš in pregneteš, najbolje, da z elektičnim mešalnikom (one svedraste lopatke). Počakaš ene pol urce, da še malo vzhaja, potem pa testo razvaljaš (ne vsega naenkrat, ker je preveč) in potem delaš (jaz to naredim z enim velikim kozarcem) pač krogce ven, na vsakega položiš na sredino nadev, prepogneš in s prsti tko zapreš in daš pečt za ene 180-200 stopinj. Ne vem točno kok dolgo se pečejo, ampak so kar hitro gotovi. Ko so spečeni, jih vzameš iz pečice in ko se malo ohladijo, jih povaljaš v sladkorju v prahu.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#99 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 11 April 2007 - 12:30 PM




MA to ti ja pol dneva gre rolleyes.gif No saj super,bom naredila in porocala:D
Hvala!
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#100 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 April 2007 - 06:55 PM

Ja, dolgo tole traja, lahko tudi tri ure. Pa sporoči potem, kako ti bo všeč.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users