Jump to content


Photo

piercing


  • Please log in to reply
3040 replies to this topic

#81 MyStiQu3

MyStiQu3

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 07 June 2004 - 04:38 PM

QUOTE(Vrtnica)
Ja tko je mam rumeno zlato s perlo in sedaj to kosta priblizno okoli 5000 SIT tam drugje sem ap videla tudi po 10 000 in vec

pa sej to niti ni tok drago?! jest sm dala za 'navadnga' 5000. no.. mam eno zvezdico, no.. tko da ni lih čist navadn. sam useen. rolleyes.gif a misleš, da če bi mela zlatga bi se mejn gnojil?

emm.. kati. jst mam pa eno kolegico k se ji en mesc ni nč gnojil, pa se ji je zdej začel. kriza rolleyes.gif ma ja, na začetku je tut mene skelel. sej to te bo hmal nehal. sam newem.. če km zapnem al pa ko ga umivam, vidim da neki belga vn prteče laugh.gif drgač me pa ne mot. sam bed je, k grem zdej s šolo u Prekmurje pa se bomo tut kopal.. ahh ja.
...za lepoto je treba potrpet...

*EnJoY*
  • 0
i feel like flying tonight...

#82 KATI

KATI

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 08 June 2004 - 07:36 AM

Dobro jutro vsem skupaj,
se moram pohvalt da mam danes že ful lepš,sam je res da si z eno zeliščno kremco mažem; laugh.gif
jst sm tut dala za uhančk 5.000 (mam tut zvezdico),pa me zanima če katera ve kakšne so cene za uhančk iz belega zlata?
  • 0

#83 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 08 June 2004 - 07:18 PM

Uffff keri problemi...boge sad.gif sad.gif Glih k se o uhančkih pogovarjate...ful mate dobre v zlatarnah Močnik in sicer vse sorta: zlate,srebrne,z raznimi obeski... Tko da če boste kje kupvale te zadeve..ful priporočam Močnika wink.gif pa še svetovat znajo biggrin.gif

mejte se
  • 0

#84 MyStiQu3

MyStiQu3

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 20 June 2004 - 02:57 PM

emm..kje pa je kšna ta zlatarna močnik?

*EnJoY*
  • 0
i feel like flying tonight...

#85 gaja

gaja

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 23 June 2004 - 09:11 PM

Helo! Aja zlatarna Močnik je drgač na Miklošičevi, če si iz LJ! Mam dve vprašanji! ermm.gif Zanima me glede piersinga rada bi si ga dala v jezik al pa v brado! Zdej ne vem na katerem delu telesa je manj tvegano, pa kje manj boli! Če mi zna kdo svetovati bi bla zelo vesela! biggrin.gif Pozdravček
  • 0

#86 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 23 June 2004 - 10:12 PM

QUOTE(gaja)
Helo! Aja zlatarna Močnik je drgač na Miklošičevi, če si iz LJ! Mam dve vprašanji! ermm.gif Zanima me glede piersinga rada bi si ga dala v jezik al pa v brado! Zdej ne vem na katerem delu telesa je manj tvegano, pa kje manj boli! Če mi zna kdo svetovati bi bla zelo vesela! biggrin.gif Pozdravček


oboje je zelo tvegano je velika moznost raka.
  • 0
lp, Vrtnica

#87 Sasmo

Sasmo

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 06 July 2004 - 01:47 PM

MyStiQu3 wink.gif - če imaš uhan v popku se ti ne gnoji ampak iz njega izteka limfna tekočina in ti še bo nekaj časa. V popku se uhan najdlje celi, tudi do 6 mesecev. Pridno ga čisti z solno raztopino ali jodom. Lahko ga pa mažeš tudi z kremo Bepanten PLUS, ki celi in razkužuje. Ampak prvo, pridno čistit. V skrajni sili, če se ti bo rdeči krog okoli luknje večal pa boš morala iti do piercerja, ki ti ga je delal in ali ti ga bo odstranil ali pa zamenjal uhan, ki bo iz drugega materiala.

LP Sasha
  • 0

#88 Sasmo

Sasmo

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 06 July 2004 - 01:53 PM

gaja wink.gif - najbolj je tvegan uhan na jeziku in obrveh, ker na obrveh je možnost največja, da ga telo samo ne sprejme in se začne gnojit; na jeziku je ogromno živčevja in tam ti ga naj dela res znan in odličen piercer; na bradi pa tudi, je možnost, da luknja in prav narejena in ni pravi uhan, lahko ti zadnji del uhana riba po zobeh in to ni dobro. Moj fant ga ima na bradi in nima problemov. Odločitev je pa seveda samo tvoja. Glede bolečine je pa tako, mene osebno ni bolelo nič, imam tri piercinge: popek, zg.del ušesa in nos (majhne bele kamenčke). Tudi moje prijateljice ni nič bolelo. Manj kot pik za odvzem krvi.
Boš ti povedala kako je bilo. biggrin.gif Bay

LP Sasha
  • 0

#89 gaja

gaja

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 08 July 2004 - 11:33 AM

Ej thnx Sasha za nasvet! Ta je bil malo bolj spodbuden in ne tako strašen kot od tvoje predhodnice! Res si mi pomagala, zdej se bom lažje odločila kam bi si ga dala! Zdaj vsaj približno vem, kakšne frke se znajo zgodit! Jst mam tud drugače uhan v popku že ene 2leti in nisem mela nobenih komplikacij, pomoje je to res odvisno od posameznika! Pozdravček biggrin.gif
  • 0

#90 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 11 August 2004 - 10:13 PM

Jest sem se pa odlocila(oz. se se odlocam) da bi si dala piercing v popek. In me drgac fuuul skrbi. Mam pa en prov poseben razlog: zj letos mam birmo in mi je babi rekla da mi bo dala za birmo prstan. prstan?! blink.gif In grem sam iz mascevanja delat pierc. Pa drgac si ga tut tko ze dolg zelim sam me ful skrbi. A ful boli k te prebode pa kako sploh to gre?
  • 0
*mucka*

#91 Sasmo

Sasmo

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 12 August 2004 - 01:52 PM

Prideš k strokovnjaku smile.gif (nujno, ne hodi drugam!!!) in se z njim najprej pogovoriš.
Razloži ti, kako bo prebadanje potekalo, kako ga potem negovati in razkuževati, možne komplikacije itd. Nato se odločiš, ali si po vsem povedanem prepričana, da to res želiš.
Ko se odločiš, ti najprej nariše pikici, kjer naj bi igla prebodla kožo.
Nato se vležeš, da je koža nenapeta in ti kožo prime in stisne s posebnimi škarjami, ki zgledajo kot ščipalke in imajo luknjo, skozi katero gre igla. Potem ti s sterilno iglo prebode kožo blink.gif , v kateri ostene votla cevkica, v to cevko potem potisne uhan, izvleče cevko in uhan zapre.
Najpomembnejše ne si dat delat piercinga s pištolo. Nato pa pridno doma čisti. Glede bolečine pa tako, mene osebno ni čisto nič bolelo. biggrin.gif
  • 0

#92 Sasmo

Sasmo

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 12 August 2004 - 02:01 PM

Pri piecingu v popku idea.gif - NE ZAMENJAVAT LIMFNE TEKOČINE (umazano belkasta barva) in GNOJA :!:
Iz popka izteka limfna tekočina; če pride do VNETJA je okoli luknjice RDEČ ROB oops.gif in se veča in med limfno tekočino je majčkeno krvi, takrat je potrebno kontaktirat z piercerjem.
Proces celjenja uhana v popku je NAJDALJŠI in lahko traja do 6 MESECEV.

LP
  • 0

#93 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 12 August 2004 - 02:11 PM

hvala ti sasmo, bom upostevala tvoj nasvet.
  • 0
*mucka*

#94 K-babe

K-babe

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 18 August 2004 - 08:16 PM

Kolk pa stane luknjanje popka u Exit-u? smile.gif
  • 0

#95 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 19 August 2004 - 08:40 AM

V exit-u mislim,da je luknjanje okoli 4000+uhan,ki si ga zbereš(ta je okoli 3000 al pa več).


LP
  • 0

#96 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 August 2004 - 09:40 AM

hm, a veste kje bi se dal usesca prebost, pa po kaksni ceni?
kaj pa noska? a so lahko pri nosku kaksni zaplet


aja, mela sem piercing v bradi, pod ustnico in me zanima ce si lahko se 1x dam prebost- cist lepo mam zaceljeno, eni pa so rekli da si ne smem se 1x. drugac pa za brado sem ze mela, pa ne bi mela se1x. samo informativno prasam smile.gif
  • 0

#97 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 19 August 2004 - 09:49 AM

Jst sem si ušesa dala prebost pri zlatarju(skoraj vsak to dela),cena ene luknjice pa je 600sit. Pol,mam prepirsan nos..ene 5 mescov,in ni blo nobenih komplikacij,edin pol neki dni po prebodu te kr precej skeli...sam,sej veš..za lepoto se potrpi wink.gif

Slišala pa se,da ko maš enkrat že preboden pa se ti pol zacel,si lohk daš še enkrat ampak ti luknje ne naredijo na istem mestu,tko da je lohk vse skp mal postran ermm.gif


LP
  • 0

#98 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 August 2004 - 11:39 AM

ja tko pri useskih vec luknjic, ze tko bolj gor...

aja, saj res a obstaja ksn magnetek za v brado? kar se mi zdi cudno, saj kako lahko drzi

jz bi si dala u nos, samo sem veckrat prehlajena, pa ne vem ce je to zame, ampak mi je zelo vsec, ker so taki majhni.
  • 0

#99 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 19 August 2004 - 12:26 PM

Za ušeska lohk vprašaš pr zlatarju,drgač pa 100% to delajo v pierc studiih.
Magnetki za na brado po moje ne obstajajo,lohk si pa nabavš magnetk za na nos,čeprov jst k sm prehlajena me čisto nič ne moti,ker mam pripetega tko da mi vn ne pade.
  • 0
user posted image

#100 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 August 2004 - 01:05 PM

aha, no saj js bi sla zlatarju, samo tam kjer se dajo uhancki mam jz ze. u studijih bi me pa cudno gledali kaj tam delam samo zarad useskov biggrin.gif

jah za v nos, sem mela enkrat magnetnega, in sem cihnila oz sem neki nardila pa sem se mogla fajn namatrat da sem ga ven dobila
glede magnetnih v bradi se mi pa res zdi cudno, ampak sem nekje prebrala da obstajajo, kar se meni zdi cudno. takrat ko sem ga imela(pravi pirs)se mi je skos zdel da mi buta v zobe laugh.gif ce bi se dal dobit magnetnga bi ga pa pozrla haha biggrin.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users