Jump to content


Photo

Anoreksija - potrebujem pomoč


  • Please log in to reply
761 replies to this topic

#81 Linny

Linny

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts

Posted 03 August 2006 - 03:54 PM

QUOTE(Jinadaze)
Ja, se strinjam s tabo. Pa sem tudi že sama razmišljala, da tudi meni zaljubljenost ne bi škodila. Samo kaj, ko nobenemu moja postava ni všeč. V revijah se pa naslajajo nad manekenkami. blink.gif  :evil:  

Velika sem pa 177cm. wink.gif


Jina kako si lahko ti anoreksicna, ce imas 6kg vec od mene pa manjsa si??? blink.gif

Po teh postih ki sem jih prebrala sem se resno zamislila...ocitno sem jaz ze kar okostnjak. Danes sem po dolgem casu spet upala stopit na tehtnico
- 43,8 kg in okrog 179 cm ermm.gif

Drugac pa...punce hvala vam za pomoč=*
  • 0
x-you're killing me-x

#82 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 03 August 2006 - 03:59 PM

QUOTE(Linny)
- 43,8 kg in okrog 179 cm ermm.gif

blink.gif blink.gif

Seek professional help. ermm.gif
  • 0

#83 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 August 2006 - 04:01 PM

QUOTE(sajk)
QUOTE(Linny)
- 43,8 kg in okrog 179 cm ermm.gif

blink.gif blink.gif

Seek professional help. ermm.gif



Agree ermm.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#84 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 05:12 PM

QUOTE(Linny)
QUOTE(Jinadaze)
Ja, se strinjam s tabo. Pa sem tudi že sama razmišljala, da tudi meni zaljubljenost ne bi škodila. Samo kaj, ko nobenemu moja postava ni všeč. V revijah se pa naslajajo nad manekenkami. blink.gif  :evil:  

Velika sem pa 177cm. wink.gif


Jina kako si lahko ti anoreksicna, ce imas 6kg vec od mene pa manjsa si??? blink.gif

Po teh postih ki sem jih prebrala sem se resno zamislila...ocitno sem jaz ze kar okostnjak. Danes sem po dolgem casu spet upala stopit na tehtnico
- 43,8 kg in okrog 179 cm ermm.gif

Drugac pa...punce hvala vam za pomoč=*



... ti še vedno ni jasno, kaj anoreksija je. rolleyes.gif

Zanima me, kakšne probleme z zdravjem vse maš pa kako se počutiš (psihično in fizično ermm.gif ).

Ko sem mela jaz (pri svojih 178 cm) 64 kil :!: , že nekaj časa nisem mela več menstre (to je pogojeno z najmanj 10-12% maščobe v telesu). To se spomnim iz sistematskega, ko me je dohtarca prav zgroženo pogledala, ko sem bla v perilu. To, mislim da, vse pove glede moje konstitucije. sad.gif

Ravno sem prišla od psihologinje. tongue.gif Imam novo, ta mi je boljša. Prav fajn sva se pogovarjali, dala mi je tut domačo nalogo. oops.gif laugh.gif

Glede manekenstva mi je pa rekla, da je zlo riskantno ermm.gif ... Glede teranja (postava, mere ipd.). In da puncam, ki so že gensko suhe (+ velike, seveda) pač ni problem glede tega- majo že itak vse predispozicije, da je pa trpljenje za take s tako konstitucijo, kot jo mam jaz. Kar itak že vem. Agentov pa tako ali tako ne zanima ne tvoja zgodba, ne genetika, ampak višina in mere (in mislim, da ko bom zdrava, ne bom mela več 56 cm okol pasu ermm.gif ) ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#85 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2006 - 05:20 PM

Ja, saj v telesa smo si ful različni. Nekdo pri 175cm in 65kg zgleda "kost in koža",. nekdo je pa že kar pri "mehkejših".
Zdej okoli manekenstva... Nočem zganjat zavisti, samo res pomisli koliko bi ti kaj takega sploh koristilo. Snemanja, prevozi, in razni drugi nastopi (takoj verjetno spet ne greš na pisto) vzamejo ful energije, po moje take stvari bolj škodijo ko ne. Samopodobo ti pa itak hitro uničijo... Žal...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#86 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 05:25 PM

QUOTE(crna)
Ja, saj v telesa smo si ful različni. Nekdo pri 175cm in 65kg zgleda \"kost in koža\",. nekdo je pa že kar pri \"mehkejših\".
Zdej okoli manekenstva... Nočem zganjat zavisti, samo res pomisli koliko bi ti kaj takega sploh koristilo. Snemanja, prevozi, in razni drugi nastopi (takoj verjetno spet ne greš na pisto) vzamejo ful energije, po moje take stvari bolj škodijo ko ne. Samopodobo ti pa itak hitro uničijo... Žal...


Ravno tukaj se mi zdi, da sta dve možnosti- ali to, ali bi pa pridobila na samozavesti. :dontknow:

Pa saj na koncu itak ne bo nič iz tega. oops.gif cry.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#87 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2006 - 06:17 PM

Če ti je ful do tega idi! Probat ni greh, po toči zvoniti je prepozno, pa verjetno bi seše kakšen pregovor našel wink.gif .
Jaz bi ti ful svetovala da greš probat, nam poročaš vse kako in kaj, zdej če imaš keš probaš stisnit skozi in tečaje in book, pa z nekaj sreče bi nekaj že blo. Magar po Sloveniji bi se malo peljala in fotkala. Itak lahko nehaš kadarkoli hočeš. Pa če imaš kolikor toliko poštiman v glavi ne bi smela postat naduta, upam pa da tudi ne "na dnu"...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#88 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 06:38 PM

Bom še malo premislila ... oz. precej. laugh.gif

Pa še kakšno mnenje bi rada. wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#89 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 August 2006 - 06:54 PM

Kot je že rekla Črna, da če maš postavo in vse porihtano v glavi potem probi. Glede tega rihtanja v glavi pa ne mislim tega da maš anoreksijo, ampak bolj to kakšne meje imaš postavljene. Kaj si pripravljena za uspeh narediti in koliko ti to pomeni.
Dostikrat pišejo kako so ljudje iz agencij izkoriščali manekenke. Vse je odvisno od tega kaj so punce pripravljene za uspeh narediti. Če se prav spomnim je bil primer neke Maje ki je šla v Milano in tam naj bi jo potem podlo izkoriščali. Ne spomnim se podrobnosti, ampak moje mnenje je bilo da punca nima možganov. Potem so se pa njeni starši nekaj bunili. Kje so pa bili ko se je odpravljala tja in je izbirala agencijo. še bi lahko bunila o tem ampak se na žalost ne spominim več dobro kaj se je dogajalo
Pa upam da imaš polno podporo svojih staršev, ne glede na to da boš kmalu polnoletna.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#90 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 August 2006 - 07:02 PM

QUOTE(Linny)

Po teh postih ki sem jih prebrala sem se resno zamislila...ocitno sem jaz ze kar okostnjak. Danes sem po dolgem casu spet upala stopit na tehtnico
- 43,8 kg in okrog 179 cm ermm.gif



blink.gif blink.gif blink.gif :!: :!: :!: ermm.gif: ermm.gif: ermm.gif:

Pa daj no, mislim, oni iz Auschwitza bi tebi verjetno sendvič odstopili.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#91 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 07:06 PM

Čudno mi je, da Linny prav nič koščeno v faco ne izgleda. :dontknow:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#92 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 August 2006 - 07:12 PM

Meni tudi, samo take slike varajo.

Ampak v faco itak ne moreš nevemkoliko shujšat.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#93 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2006 - 07:18 PM

To je pa spet relevantno; nekateri lahko ful, oz. nekateri imajo bolj koščat obraz in izguba kg tu ful hitro pride do izraza.
Nalimajte slikce pa bo wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#94 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 August 2006 - 07:21 PM

Jina, čakamo :blob4: biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#95 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 08:15 PM

blink.gif Japajade! laugh.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#96 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 August 2006 - 08:18 PM

Kaj ? Ja, čuj, če ti u manekenstvu uspe, boš valda ja na netu
najboljše da že zdej začneš biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#97 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82904 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 08:34 PM

biggrin.gif Kakšne pokaš.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#98 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2006 - 08:37 PM

Ah, začaran krog. Jaz se tudi trenutno borim s premalo kilogrami, če se temu lahko tako reče. Sem bolj drobne konstrukcije, že od rojstva suha in od vedno imam težave pridobit kakšen kilogram, izgubiti pa mi ni problem, kje pa, lahko mi rečeš v enem tednu shujšaj tolko, in ni problem. gor pa ne gre nikakor ermm.gif
Ampak nimam in nisem niti nikoli imela anoreksije ali bulimije ali karkoli pač, pač sem taka in nikoli ne bom imela prekomerne teže. meni se ne zdi da sem presuha, ampak ker sem nolj majhna in take konstrukcije to pride bolj do izraza, ampak mi ne nikjer štrlijo ven kakšne kosti ali karkoli, tako da nisem shirana, tisto ko se vidi da oseba namerno hujša, ampak "suha po naravi" in to je velika razlika. čeprav so mi vsi govorili kako sem suha, se meni ni zdelo drastično (162/cca 45).

Ok toliko kil sem imela še kakšen mesec nazaj, in sem bila s svojimi kili zadovoljna in s postavo tudi. Zdej sem doma, po preboleti hudi pljučnici in nevem kaj še zraven, shujšana do konca in preveč. Zdej vem in se zavedam in vidim samo sebe da sem presuha, kil raje nebom napisala da se ne bi še kdo zgražal biggrin.gif
Zdej se trudim zredit, jem vsake dve uri, tudi tortice če je treba in to nezdravo hrano, ker takšna nemorem več bit, švoh in vse. Ampak ne gre tako hitro.. meni je prava muka spravit kakšno kilo gor, ampak upam, da bom spet prišla na svoje kile.

se pa strinjam da tisti ki govorite "jej več, itd." se ne zavedate kako težko se je za nekatere zredit pa tudi za samo eno kilco. tako kot nekateri nemorejo in nemorejo shujšat. samo da pri hujšanu poznamo diete in šport in tako dalje, pri drugem problemu pa več kot jest nemoreš. in če ne grejo kile gor ne grejo..

ok preveč sem se razpisala biggrin.gif ti pa tudi jaz, Jinadaze želim veliko uspehov pri reševanju tvojega problema. zavedanje oz. da sprejmeš svoj problem je že velika pot k ozdravljenju wink.gif
  • 0

#99 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19771 posts

Posted 03 August 2006 - 08:43 PM

kok kilc maš zdej ? biggrin.gif ..ferbc
  • 0

#100 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 03 August 2006 - 09:48 PM

kje ste pa vidl slikco od Linny? ermm.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users