Jump to content


Photo

ZOO


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#81 shtrukeljchek

shtrukeljchek

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts
  • Location:ljubljana

Posted 29 May 2008 - 12:36 PM

Zoo je men isto kot zapor. Samo da je zapor za nedolžne živali. Sej poglejte naš Zoo, kako apatične so živali v njem. KO sem pred dvema letom peljala sestrico, sem bila naravnost šokirana. Tamala se je skor jokat začela. KO smo prišli do neke mačke (mislim da je bila ris) smo mislile da je mrtva. Čist pri miru sedela in buljila v prazno...

Res se mi smiljo in to bi vse pozaprla. Al pa model ki ime pred mostecom tiste srne in jelene... Pa a to je sploh dovoljeno imet sred Šiške takšne živali? In to zraven ceste? A ni to zlo stresno za bivanje? Sicer te zivalce še vseen kažejo več znakov življenja (vsaj pridejo do ograje in te ovohajo, polizejo ipd.) U zooju - NIČ.

NAjveč življenja kažejo goske...

Grozn na čem vse služijo ljudje. Bi šla v Zoo večkrat samo ne pod takimi pogoji. >Namesto da bi ven prišel vesel in srečen prideš depresiven tok da bi si najrajš metek zagnal nekam (vsaj jst se tko počutim- k da bi bla jst tm ujeta)

In dapotem pomislim da so te razmere v katerih zivijo danes celo luksuz se lahko samo križam v kakjšnem so živele prej in ker kreten se je kej tazga sploh spomnil in to dopustil!!!

Všeč so mi edin azili pa naravni parki v Afriki ipd. Samo me pa tut moti to da ljudje preveč posegajo v njihovo življenje s tem ko si jih želijo ogledat. Dajte jim mir.. ne vem no sej niso neka naravna znamenitost. Opazuješ jih lahko tudi na slikah, ne vem od kje potreba da je to treba videt v živo.
  • 0

#82 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10741 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 June 2008 - 02:21 PM

ZOO Ljubljana sem poslala dva mejla glede nimf in papige iz prejšnje strani. Na prvi mejl 22.5. mi niso nič odogovrili, potem pa sem 16.6. poslala še enega in sem prejle dobila odgovor:

Draga gospa Uxxxxxx,

Hvala vam za vas e-mail, na katerega vam odgovarjam.

Prosim vas, da mi se enkrat posljete prvi e-mail, nisem ga prejela, da vam odgovorim na vase vprasanje.

Velika papiga na fotografiji je zelenokrila ara. To aro je nekdo imel doma in se je z njo veliko ukvarjal. Nato pa ni imel vec casa in si je zacela puliti perje. Oddal jo je v nas ZOO. Pri nas ima druzbo are nasprotnega spola. Tudi mi jo zaposlujemo na razlicne nacine – bolj ali manj pomaga. Vcasih si populi vse perje, nato pa ga pusti da ji ponovno zraste. Papige so zelo inteligentne in custvene ptice in zato zelo zahtevne za gojitelje.



Papiga nimfa na drugi fotografiji pa je mladic, star priblizno en mesec, ki je zapustil gnezdo in mu se ni zraslo perje na vratu.



Ce imate se kaksno vprasanje, vam bom z veseljem odgovorila.





  • 0

#83 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 24 June 2008 - 02:27 PM

joj kako dolgo časa ze nisem bila v zoo ju , še od otroštva smile.gif
  • 0

#84 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 June 2008 - 03:03 PM

QUOTE(Frida @ 24. 6. 2008 - 15:21) View Post

Nato pa ni imel vec casa in si je zacela puliti perje.

Meni je to tako smešno na en način. laugh.gif Čeprav vem, da seveda ni.

Drugače pa hvala Frida, da nisi pozabila in si posredovala.
Sama sreča, da ni za tem tragična zgodba.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#85 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 June 2008 - 03:09 PM

Jaaaa, jaz tudi že 100 let nisem bila v živalskem vrtu. Bi rada šlla še enkrat v tistega v Lignanu, tisto je pravi živalski vrt.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#86 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 February 2010 - 01:49 PM

QUOTE(Kalypso @ 4. 3. 2008 - 22:59) View Post

Pred kratkim sem bila v živalskem vrtu v Zürichu v Švici in sem navdušena. Večina živali ima ogromne bivalne prostore, ki obsegajo notranji in zunanji prostor ter imajo zavetje da se lahko skrijejo pred radovednimi očmi obiskovalcev. Najboljše kar imajo pa je rekonstrukcija deževnega pragozda z madagaskarja. V ogromnem rastlinjaku so vzpostavili idealne razmere za življenje. Lemurji, kuščarji, ptice, želve se lahko svobodno gibajo po prostoru, letajo/skačejo iz drevesa na drevo. Za obiskovalce so namenjene tlakovane potke sicer pa ni nobene pregrade med njimi in živalmi. Res daje občutek, da si v pragozdu. Zaskrbljujoče pa je, da tak del gozda, kot je ta hala posečejo vsakih 5 minut. In hala ni majhna, da ne bi kdo mislil.
No, nedolgo nazaj sem bila ponovno tam in živalski vrt je še vedno odličen. Na novo so postavilo ogrado za afriške živali. Pavijani in neke vrste gazel imajo zdaj konkreten prostor za gibanje. Gradijo ogrado v katero bodo postavili živali iz regije Panatal. Je živalski vrt na nivoju. Se širi, živali zgledajo dobro preskrbljene, kolikor sem zasledila prek medijev je tudi zdravstvena oskrba odlična. Imajo tudi tabeli na katerih je grafično prikazano kdo financira živalski vrt in za kaj se denar porabi. Denar od prodaje vstopnic predstavlja le majhen del vsega denarja, ki je potreben za delovanje vrta, tako da pri tem zoo-ju argument, da služijo na račun živali odpade. Kdo ga najbolj financira sem pozabila. Mi je žal, da nisem fotografirala te table.

Ena taka atrakcija, namenjena predvsem obiskovalcem je sprehod pingvinov. In sicer, ko so temperature dovlj nizke, dovolijo pingvinov, da se sprehodijo mimo obiskovalcev po cc. 500 m dolgi tlakovani poti. Ko se je oskrbnica postavila pred vrata so se pingvini kar sami postavili pred vrata in čakali, da bodo lahko šli na sprehod.
IPB Image
No, pingvini so tako od obiskovalcev le korak, dva. Da ne bi kateremu obiskovalcu prišlo na pamet, da bi se jih dotikal ali kaj podobnega, skrbi skupina oskrbnikov, ki spremlja pingvine in če se kdo preveč približa, da že opozorijo. Preden jih spustijo iz ograde, pa tudi poskrbijo da obiskovalci niso preblizu in jih opozorijo na nevarnosti.

Živalski vrtovi kot je ta v Zürichu se mi zdijo dobri tudi s tega vidika, da izobražujejo obiskovalce. Ob vsaki ogradi so postavljene table z informacijami o živalih, ob določenih urah pri posameznih ogradah dajejo oskrbniki živali informacije o živalih za katere skrbijo, na več mestih so postavljene razstave, ki opozarjajo na uničevanje okolja in ti dajo misliti. Če nisi ravno zabit, ti obisk definitivno da misliti, da se skrb za okolje in s tem tudi za živali, ki v posameznem okolju živijo (in jih lahko v živo vidiš v zoo-ju), začne pri vsakem posamezniku posebej.
  • 0

#87 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 February 2010 - 06:25 PM

Ti pingvini izgledajo lepo in je videti, da skrbijo zanje.
Ko sem bila v ZOOju v LJ, se so mi živalski vrtovi zagabili. Živali so ocufane, tako malo prostora imajo. Prav smilile so se mi in v ljubljanskem ZOOju me ne bodo več videli.
(pa da me ne bo kakšen tam zaposleni napadel - to je moje subjektivno mnenje, da imajo premalo prostora).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#88 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 03 February 2010 - 07:25 PM

jaz ko sem bla pred leti v Zoo na Dunaju, sem bla full presenečena ko sem videla tiste male miniaturne pingvinčke(jaz sem misla da so vsi pingvini veliki, pač v velikosti človeka) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#89 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 July 2010 - 03:01 PM

farhaaaaa, ena izmed slonic v züriškem živalskem vrtu se imenuje enako kot ti. woot.gif laugh.gif KLIK

In 14.7.2010 so se jim skotili 4 levji mladički. woot.gif KLIK

Še nekaj random fotk...
[attachmentid=6811][attachmentid=6814]
[attachmentid=6812][attachmentid=6813]
[attachmentid=6815][attachmentid=6816]
  • 0

#90 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 22 July 2010 - 08:18 AM

QUOTE(Lo-Fi @ 3. 2. 2010 - 20:25) View Post

jaz sem misla da so vsi pingvini veliki, pač v velikosti človeka) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

? blink.gif
  • 0

#91 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 22 July 2010 - 08:26 AM

Wiii, pingvini wub.gif Lepi so.


Meni je všeč Zagrebški živalski vrt. Sem bila lani septembra, precej velik je, lepo urejen. Bi šla še enkrat.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#92 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 July 2010 - 08:28 AM

QUOTE(Lo-Fi @ 3. 2. 2010 - 20:25) View Post

jaz ko sem bla pred leti v Zoo na Dunaju, sem bla full presenečena ko sem videla tiste male miniaturne pingvinčke(jaz sem misla da so vsi pingvini veliki, pač v velikosti človeka) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



lol1.gif


A JE NEKDO ŠPRICAL SPOZNAVANJE NARAVE IN DRUŽBE?????

Saj imaš različne vrste, ampak v velikosti človeka pa ni nobenega. laugh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#93 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2010 - 08:35 AM

Jaz sem bila v berlinskem, lejte te žalostne očke. cry.gif
IPB ImageIPB Image
IPB Image
IPB Image
Pingviniiiii! wub.gif wub2.gif
IPB ImageIPB Image
biggrin.gif
IPB ImageIPB Image


Knutt.
IPB ImageIPB Image
IPB Image
  • 0

#94 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 22 July 2010 - 08:38 AM

QUOTE(Kinky @ 22. 7. 2010 - 9:28) View Post

A JE NEKDO ŠPRICAL SPOZNAVANJE NARAVE IN DRUŽBE?????

SND!! laugh.gif

QUOTE(Kinky @ 22. 7. 2010 - 9:28) View Post
Saj imaš različne vrste, ampak v velikosti človeka pa ni nobenega. laugh.gif

Edino če misli "metar i žilet" visoke - toliko so cesarski pingvini. twisted.gif
  • 0

#95 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2010 - 08:49 AM

ma veš kaj je - ko gledaš dokumentarce o recimo cesarskih pingvinih, izgledajo res ful veliki....sam to zato, ker jih nimaš s čim primerjat po velikosti laugh.gif

btw- jst sem namesto pingvin rekla bibing, ko sem bla mejhna
  • 0

#96 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2010 - 05:04 PM

V ljubljanskem živalskem vrtu so dobili čredo alpak:
Mali kosmatinci bodo javnosti predstavljeni 3. oktobra. Če bo ta dan deževalo, bo dogodek prestavljen na 10. oktober.
http://www.rtvslo.si...e-dobrodosle-v-
  • 0

#97 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2013 - 06:24 PM

Jamil, the four week old Greater One Horned Rhinosauras stands with her mother in her enclosure at Whipsnade Zoo on January 8, 2013 in Dunstable, England. The 3ft high baby rhino weighing 59kg at birth made her first public appearance today as keepers at the zoo undertook their annual stocktake.
Baby+Rhino+ZSL+Whipsnade+Zoo+W36xahD6GmT

Baby+Rhino+ZSL+Whipsnade+Zoo+lsQCMIBvlT3

Baby+Rhino+ZSL+Whipsnade+Zoo+NKxXTrWSBdn

Baby+Rhino+ZSL+Whipsnade+Zoo+xuEeI-T_Eo6

Baby+Rhino+ZSL+Whipsnade+Zoo+_Mw8_yN_B3s


  • 0

#98 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19775 posts

Posted 31 August 2013 - 06:30 PM

Danes sem šla po dveh letih v ZOO in so imeli na novo surikate. Te simpatične prizore sem ujela! :)

 

qp4-Pictur.jpg

 

bkv-Pictur.jpg

 

btc-Pictur.jpg

 

eqa-Pictur.jpg

 

 

 

 

Pa madagaskarskega tenreka sem prvič opazila, je bil noro prisrčen, samo je izredno slaba slika.

 

myg-Pictur.jpg

 

Tale opica se je tudi luštno nastavila :D

 

8j7-Pictur.jpg


  • 4
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#99 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14832 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 August 2013 - 09:34 PM

Super! Jaz sem tudi bila tam danes, krasno je bilo, sicer precej gneca, ampak so me navdusili njihove nove 'pridobitve', fotkala sem pa bolj malo, nisem imela svojega fotkica s sabo. So pa res posrecene surikate, fajn fotke so ti uspele.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#100 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19775 posts

Posted 31 August 2013 - 09:40 PM

Meni je pa baterije že pri surikatih kritično zmanjkalo, pa sem bla tam šele ene 15min, jao :D.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users