Jump to content


Photo

Najboljše maske za suhe/porozne lase?


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#81 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 04 January 2009 - 10:35 AM

Fire Fly, Tale od Faith in nature je precej dober balzam, z naravnimi snovmi nekaj olji, vitaminom B5 in pomoje bi bil za suhe, normalne in mastne lase, za precej izsušee pa mislim da nebi ravno bil.

Če se prav spomnim ima od -Nivee(intense repair) maska precej fajno sestavo..zdajle se spomnim samo da ima že proti začetku nekaj olj, potem še svilene proteine,nekaj naravnih snovi... meni osebno je tale maska zelo ustrezala, primerna bi bila pa za suhe , normalne , mastne lase, bi tit du pomoje naredila gladke lase zaradi svilenih proteinov.

-Lushev Retread semi zdi tudi fenomenalen, vsebuje jogurt, mleko(to voje že samo po sebi vsebuje ogromno proteinov), kasneje še nekaj olj(olivno, avokadovo, jojobino..) in je primeren za precej suhe in poškodovane lase.

Lahko probaš tudi z Gliss Kur Oil Nutritive.Vsebuje pa veliko karite masla, silikone, nekaj malega proteinov. Primeren je za precej suhe lase ker je karite maslo zelo hranljivo in če nimaš tko suhih las jih lahko precej obteži.

Keune Reconstructor, vsebuje pa mineralno olje, metasulfate, vitamin B5, nekaj zelo malega silikonov, karite maslo, in če se ne motim so še na knoncu sestavine za krepitev las(baker, cink,železo, magnezij).Tale balzam je za zelo suhe lase ostale bi obtežil.

Od Alverde Hibiskus&aloe vera je prav tako zelo kvaliteten, vsebuje nekaj olj, vlažilce..

Aubrey Organics-Green tea
, vsebuje ogrooomno naravnih snovi, proteine, masla, olja, vitamine.Primeren je za precej suhe, poškodovane lase.
  • 0

#82 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 January 2009 - 12:11 PM

Keunejev rekonstruktor ne obstaja več. Zdej ga je zamenjal Vital Nutrition regenerator:

IPB Image

Ta večja pakunga. Je sestavinsko zelo kvaliteten in brez silikonov.

Drugače pa se strinjam z Lushevim Retreadom, je fenomenalen, pa Nivea Intense Repair maska mi je tudi super, prav tako ni slab že omenjen Alverde hibiskus&aloe.

Nikakor pa ti ne bi priporočala Aubrey Organics Green Tea regeneratorja, ker je tekoč skoraj kot voda - ne zafrkavam se, prav tekočina je. Je sestavinsko dober, ampak ni hranljiv in pomoje ne bo za tvoj tip las. Sem ga imela in govorim iz izkušenj. Podobno velja za Faith in Nature regeneratorje, niso slabi, ampak so po mojem mnenju bolj za normalne do rahlo suhe lase. So spet taki bolj tekoči (čeprav vseeno ne tako, kot tisti od AO) in po občutku niti najmanj hranljivi, sem pa imela kar tri različice in so med sabo praktično identične.

Od Aubrey Organics raje izberi Hoseysuckle&Rose ali pa GPB, sicer bo za izsušene lase prvi boljša izbira, sta pa oba super.

BAJE je super regenerator novi od Tigi iz linije S Factor, reče se mu Health Factor Daily Dose Conditioner in bi naj bil za redno nego izsušenih in poškodovanih las. Sestavin ne poznam (nikjer jih ne najdem), sem pa prebrala, da vsebuje kompleks iz koprive, juke in belega ingverja + proteine. Sem pisala na studio MA, če lahko posredujejo polni spisek sestavin, bom sporočila, če bodo odpisali.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#83 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 04 January 2009 - 04:10 PM

QUOTE(DiLeMa @ 4. 1. 2009 - 12:11) View Post

Nikakor pa ti ne bi priporočala Aubrey Organics Green Tea regeneratorja, ker je tekoč skoraj kot voda - ne zafrkavam se, prav tekočina je. Je sestavinsko dober, ampak ni hranljiv in pomoje ne bo za tvoj tip las. Sem ga imela in govorim iz izkušenj. Podobno velja za Faith in Nature regeneratorje, niso slabi, ampak so po mojem mnenju bolj za normalne do rahlo suhe lase. So spet taki bolj tekoči (čeprav vseeno ne tako, kot tisti od AO) in po občutku niti najmanj hranljivi, sem pa imela kar tri različice in so med sabo praktično identične.

Res?
Jaz sem si ga v kratkem imela namen naročiti pa ga zdaj raje nebom če praviš da ni...imela sem pa GPB balzam in je res fenomenalen, nevem če bi bil za zelo suhe lase ker če se prav spomnim ne vsebuje olj ali pa kaj takega.
  • 0

#84 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 January 2009 - 04:12 PM

Ja, ko voda je, dobesedno.

Jaz imam pa zadnje čase tako izsušene konice (zadnjih 10 centi, kjer so še sledi beljenja), da bom znorela. Ta teden se grem postrižt, bom dala 10-15 centi stran, da bo potem mir.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#85 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 04 January 2009 - 04:16 PM

Eh pol pa brezveze.Kaj Honeysuckle si že imela Dilema?
  • 0

#86 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 January 2009 - 04:18 PM

Ja, sem imela in je zelo hranljiv, precej bolj kot GPB. Meni je skoraj malo pretežek oz. sem ga nanašala skoraj izključno na konice, ker ostala dolžina las ni suha.

Zdej bom verjetno vzela tistega novega s kamilico, za volumen.

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#87 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 04 January 2009 - 06:42 PM

O hvala obema za tole pomoč! thumbup.gif

Zaenkrat me najbolj mika Lush Retard, Faith in Earth Jojobin pa ta od Aubrey Organics s kamilico.

Od Aubrey GP balzam sem že mela in mi je bil super, bi pa rada kej novga probala. Za Honeysucle pa se bojim, da mi bo preveč obtežil lase, ker niso fuul suhi.
  • 0
Why so serious?

#88 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 04 January 2009 - 07:25 PM

No meni se zdi od teh tvojih naštetih najboljši Lushev..pa še tako njami vonj ima, nekako zeliščno bogat..skratka res njam biggrin.gif
  • 0

#89 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 11 January 2009 - 03:49 PM

Katera je boljša?

L'Oreal Elseve Nutri Gloss
IPB Image


ali

Nivea Portein Repair
IPB Image?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#90 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 January 2009 - 04:08 PM

Protein repair se menda ne dobi več, zdej jo je nadomestila Intense repair, ki je še precej boljša. Torej - če bi primerjala staro Protein repair in Nutri gloss, bi zmagala druga.

Če pa primerjam Nutri gloss in Intense repair, pa zmaga Intense repair.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#91 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 11 January 2009 - 04:34 PM

Aha, ok, hvala!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#92 Natalie

Natalie

    sramežljivec

  • Člani
  • 33 posts

Posted 05 April 2009 - 08:38 PM

Je katera že uporabila barvne maske od Biopoint? Kakšne se vam zdijo po kvaliteti in barvnih odtenkih? smile.gif


http://www.biopoint....Color-Mask.aspx
  • 0

#93 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 06 April 2009 - 07:16 AM

Zanimivo, meni jih pa to ne kuri ne vem koliko. Začuda mi navadna barva tudi bolj skuri kot peroksid, ampak zaradi tega še ne grem na peroksid. Kaj pa vem, trenutno tudi jaz nisem preveč zadovoljna z lasmi, pa ne vem kaj je razlog, da so taki kot so.

  • 0

#94 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 April 2009 - 09:59 AM



Jaz sem ful zadovoljna z L'Orealovo Elseve Re-Nutrition. Lase lepo nahrani, jih niti malo ne obteži, pa še dišii. happy.gif

IPB Image


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#95 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 25 April 2009 - 09:44 AM

Jaz pa, odkar sem sprobala intenzivni regenerator Keune Vital Nutrition Intensive Hair Repair, uporabljam samo še tega in ga ne zamenjam. Naredi mi res mehke, svilene in prožne lase (pa imam sicer po naravi precej suhe in slamnate). Efekt je res odličen, na mojih laseh je prekosil celo Tigi OH in AO Honeysuckle.
  • 0

#96 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 April 2009 - 11:01 AM

Ja, ta regenerator je super, meni ga je Špela poslala v probo in mi je bil zelo všeč, pa sestavine so fenomenalne. Si ga zagotovo privoščim za čez poletje, ampak moram najprej malo zreducirat zaloge.

Pa meni so na splošno Keune izdelki ful fajn, sem imela tudi Vital Nutrition leave-in regenerator (50ml tubica) in pa že nekaj poletij zaporedoma regenerator iz Sun Care linije, ki mi je tudi krasen - ravno prav hranljiv, noro diši, ful se lepo nanaša in naredi res krasne lase tudi na morju, ko so še dodatno izsušeni. Mika me tudi Vital Nutrition maska (baje je zakon), ampak me moti, da ima nekaj silikonov, pa še draga je ful.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#97 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 11 May 2009 - 06:45 AM

Mene pa zanima, če je Joicov rekonstruktor kateri dejansko popravil lase? Torej dejansko obnovil poškodovane lase, pa ne mislim samo do naslednjega pranja (resnično stanej las se najbolje vidi po uporabi čistilnega šampona).
  • 0

#98 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 11 May 2009 - 02:36 PM

Hm, jst sem se spraševala če je mogoče da mi je "popravil" razcepljene konice, ampak pomoje da mi jih je. Ker sem imela tam okrog februarja že kar dost razcepljenih konic, pa sem potem 1x na teden skos uporabljala ta rekonstruktor in se mi je res zdel da jih je mnj. Zdej mela sem tut že čiiist uničene lase, takrt valda ni pomagal druzga k škarje. Ampak tko mal sem pa tja kakšen scepljen lasek pa že lahko izboljša. Vsaj po mojih opažanjih no hmm.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#99 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 May 2009 - 02:44 PM

To, da ti dejansko izdelek trajno zlepi konico, ko je enkrat že razcepljena, je nemogoče.

Deluje pa rekonstruktor kot preventiva, torej najprej odstrižeš razcepljene konice in potem redno 1x tedensko uporabljaš rekonstruktor, pa se potem naprej občutno manj cepijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#100 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 11 May 2009 - 02:49 PM

QUOTE(DiLeMa @ 11. 5. 2009 - 15:44) View Post

To, da ti dejansko izdelek trajno zlepi konico, ko je enkrat že razcepljena, je nemogoče.

Deluje pa rekonstruktor kot preventiva, torej najprej odstrižeš razcepljene konice in potem redno 1x tedensko uporabljaš rekonstruktor, pa se potem naprej občutno manj cepijo.



Kaj pa ostala dolžina las, ne samo konice. Je kateri se izboljšala? Ne vem, da so bili manj izsušeni, lomljivi, bolj gladki, manj zmuckani...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users