Jump to content


Photo

Mačke


  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#81 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19775 posts

Posted 24 November 2007 - 01:37 PM

Glede značaja ne morem reči, ker nobene pasemske mačke ne poznam, ampak po zunanjosti so mi zeelo luškane eksote cool.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#82 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 April 2008 - 11:24 AM

Egipčanska Mau:

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB ImageIPB Image
IPB Image

Scottish Fold:

(Cuties!!! wub.gif)

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Bengalka:

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#83 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 27 April 2008 - 11:30 AM

Kakšen tiger je to na predpredzadnji sliki ohmy.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#84 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10738 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 April 2008 - 11:33 AM

Ful lep. biggrin.gif

Une mucice k majo povešene uhlje so mi pa ful hecne, nisem jih še vidla.
  • 0

#85 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 April 2008 - 11:41 AM

Jst sem jih še na enemu "sejmu" pa so ful cotki.

Najraje bi imela tole bengalko, me že nekaj let mikajo, samo sem pretty sure, da se jih pri nas, ali v bližini ne dobi (da ni legel). But I want cry.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#86 phobia

phobia

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 27 April 2008 - 12:02 PM

Tadruga bengalka ima krasen kožuh. wub.gif
  • 0

#87 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 April 2008 - 12:48 PM

^^ Po kožuhu se ločijo na te pegaste, pa na marmornate (to je pa ta mladiček, ki ima bolj lisast kožuh, brez peg). Meni so te slednje še bolj posebne, ker te pegice (v raznoraznih izvedbah) imaš tudi pri drugih pasmah, ta marmorni vzorec je pa redek. Bubice moje wub.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#88 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2010 - 07:38 PM




IPB Image
IPB Image
Britanka (Whiskas! woot.gif )
IPB Image
  • 0

#89 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 February 2010 - 07:49 PM

Meni so od mačk najlepše maine coon (moj ati si jo zelo želi imet, čist so mu nore) in pa ragdollke so mi super, so tudi precej velike.

IPB Image

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#90 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 February 2010 - 08:36 PM




Maine Coon je tudi meni najlepša pasma mačk.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#91 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26082 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2010 - 08:37 PM

Vidim, da obvladate. Prvic slisim. : D Dilemina zadnja je lepa.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#92 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 February 2010 - 09:02 PM

Meni so mačke ful dobre in si ne znam predstavljat življenja brez njih.

Sicer sem najbolj za domače mačke in zelo podpiram idejo posvajanja živalskih sirot iz zavetišč. Zdi se mi malce egoistično kupovat drage pasemske mačke, ko pa je blizu tako veliko brezdomčkov, ki bi vse dali za topel dom. Ne vem no, jaz ne bi mogla kupit pasemske mačke, bi me preveč žrlo...

Nooo, morda bi pa kdaj v življenju imela kako pasemsko (ampak le eno, ob kopici posvojenčkov).

In sicer me najbolj navdušujejo tele:

Sphynx, brezdlaka
IPB Image
Meni so fenomenalne. Nekaj časa so mi ble neverjetno grde, dokler jih par nisem vidla v živo in so res fascinantne. Pač maček kot maček, te so samo pikico bolj zanimive za pogledat.

Maine Coon in Norveška gozdna mačka:
IPB Image
So mi tudi zelo všeč, prave velikanke, samo mella jih pa nikdar ne bi, ker ob taki velikosti hitro pride do kakih nesreč ermm.gif . Npr. že navadna manjša muca lahko v igri fejst opraska, tako velika pa tolko bolj. Plus, da poznam tudi primere izredno agresivnih mačk (večinoma mačkoni, ki so trzali na vse kar muva), tako da se ne bi baš počutila lagodno, al pa mačke dajat narazen ob pretepih, sploh če ostale ne bi bile iste pasme, pa pol manjše... Saj bi jih poklal no. ermm.gif

Pa pol so mi pa posebej všeč še raznorazni eksoti, ki pa se jih pri nas žal ne dobi:

Ocicat:

IPB Image

Bengalka - ta je še najbolj razširjena, sem jo že tudi videla v živo, ful krasna živalica:

IPB Image

Savanka:

IPB Image

Serengeti cat:

IPB Image
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#93 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14832 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 04 February 2010 - 09:06 PM

Ohoho, to je pa neki za mene, njams!

I'm a big cat person myself in premučkam vse kar gre po 4 tacah in mjavka.

Bom prilepila kake fotke moje mačkonarke her majesty Liu, queen of Catland, poseben primerek izredno tečnobne, nadute, svojeglave, včasih pošastno mehke in zmajevsko napadalne (je scufala že tri pernate palčke), a neverjetno ljubke in gibčne catsonarke. Rada pleza po domači jablani, šibo v spodnje stanovanje, ko ta glavne mačke ni doma (aka one and only mr. Daddy), pa čist je nora na ene ameriške PartyMix friskies brikete, drugač pa sam svoj cenjeni The Hills pilečina gricka. Nič hrenovk, nič klobas, nič špehca, aja, maslo rada liže, drugač pa res, njen jedilnik so brikti za zajtrk, malco, kosilo, večerjo, pozno malico in polnočna malica: BRIKETTI!

But she's a real cutiepie in prava mala dama, letos jih bo praznovala celih 7 let. smile.gif


Ah, moj moj muc buc. oops.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#94 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 February 2010 - 09:12 PM

QUOTE(Braunkopf @ 4. 2. 2010 - 21:02) View Post
Bengalka - ta je še najbolj razširjena, sem jo že tudi videla v živo, ful krasna živalica:

IPB Image


Ta je zakon. Mali gepard.


Jaz bi, če bi se odločila za mačko, brez pomisleka šla v zavetišče po njo.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#95 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 February 2010 - 08:19 PM

Meni so vse mačke všeč, ampak res vse...sem čista mačkarica laugh.gif No, ampak če že izpostavim kakšno, je to čisto navadna cestna mačka in sicer črna kot noč, s kratko dlako biggrin.gif Ko bo kdaj priložnost in odločitev, bom zagotovo pobrala kakšno s ceste (če mi prej ne prekriža poti kakšna tigrasta spet, kot jo že imam ) tongue.gif
  • 0

#96 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 05 February 2010 - 08:22 PM

Savanko bi! cool.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#97 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2010 - 09:19 PM



Kolega ima brezdlako doma (Skin ji je ime biggrin.gif ), in mi je tako grda, da jo prav težko gledam.
Nasploh nisem preveč cat person, pse pa obožujem. Ruske modre mačke so mi najlepše.




  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#98 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2010 - 09:58 PM

Jaz sem tud cat person in si sploh ne predstavljam življenja brez teh čudovitih živali. Tako da katera pasma mi je najbolj všeč, menim enako kot sem pred leti:
QUOTE(Kalypso @ 5. 3. 2006 - 22:11) View Post

Meni pa so vse muce všeč. biggrin.gif Tudi tiste brez dlake. Samo da so muce. biggrin.gif biggrin.gif
IPB Image


Pri odločanju za žival, pa se definitivno podpišem pod Braunkopfin post:
QUOTE(Braunkopf @ 4. 2. 2010 - 21:02) View Post

Sicer sem najbolj za domače mačke in zelo podpiram idejo posvajanja živalskih sirot iz zavetišč. Zdi se mi malce egoistično kupovat drage pasemske mačke, ko pa je blizu tako veliko brezdomčkov, ki bi vse dali za topel dom. Ne vem no, jaz ne bi mogla kupit pasemske mačke, bi me preveč žrlo...

Nooo, morda bi pa kdaj v življenju imela kako pasemsko (ampak le eno, ob kopici posvojenčkov).
V glavnem, določeno je, da ko grem enkrat na svoje bom imela 2 navadni muci. S fantom sva že zbrala imena zanju. laugh.gif laugh.gif
  • 0

#99 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 05 February 2010 - 10:02 PM

Jst pa še NIKOL nisem mela kakršnih koli stikov z mačkami, okej vidla sem jih že, samo zdej ko razmišljam sploh ne vem, če sem že kdaj kkšno crkljala blink.gif Ne spomnim se, res ne! I'm wierd wacko.gif

Pa so mi drugač precej simpatične živalce, samo ne poznam nikogar, ki bi imel mačka doma. Vsaj ne da bi se tok družil, da bi bila kdaj pri njih. Potepuških pa ne božam. fak. Kr šokirana sm huh.gif laugh.gif

U, lažem biggrin.gif Enkrat sem se igrala z mačko od najboljše prijateljice, ampak je na žalost bila takrat že ful stara, tko da sem jo samo 1x vidla, je potem kmalu umrla sad.gif Pa en sošolc iz osnovne je mel doma mačko, ampak je bila čiiist podivjana, neka mešanica z divjo mačko al nevem kaj že, skakala po zavesah, se metala iz 2. nadstropja itd... Rajš se ji nisem približevala laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#100 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 05 February 2010 - 10:06 PM

Jaz si zeloooo želim mačko. In bi jo zelo rada imela, če ne kar več, ko bom na svojem. Ampak malo me skrbi zaradi Bine, ker preganja mačke. sad.gif Mogoče bi se na domačo mačko navadla in bi pod mojim nadzorom bilo ok in na nagobčniku in vrvici seveda....Bom sprobala na kak tuji, pogumni, navajenih psov mački ali kar celemu tropu.huh Jaz bi najraje vzela eno najbol grdo, neželeno mačko, ki je najdlje časa v zavetišču. Že zdaj bi na vasi pobrala Maco, ki pride k meni če jo tak pokličem, pa ne smem. sad.gif

Hkrati pa razumem in tudi podpiram rodovniško vzrejo in ljudi ki se zanje odločajo. Važno je, da ne pripomorejo k problematiki zavrženih mačk (razni "upsi").
  • 0
IPB Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users