Jump to content


Photo

Krzno


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#81 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 July 2011 - 03:05 PM

Slučajno sem naletela na spletno stran EFBA in na nekaj promocijskih filmčkov (seveda notri ni prizorov krutosti). Kaj pravite na to?

KLIK 1
KLIK 2


Prav slabo mi je postalo, res. Če bi jaz kaj takega počela, bi se skrila v omaro in bila vsaj fakin' tiho, ne pa da bi se tolkla po prsih, kakšna okoljevarstvenica in what-not sem.


Edit: Hvala, Jina, sem popravila.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#82 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 July 2011 - 04:27 PM



blink.gif

Je pa isti video na obeh linkih.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#83 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6571 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2011 - 09:02 PM

Ma men je kar neki. Mislim, me ne prepriča, če naj bi bil v tem point.
  • 0

#84 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 January 2012 - 12:55 PM

Danes zjutraj je bila na Dobro jutro, Slovenija debata o krznu: KLIK.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#85 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 February 2012 - 02:24 PM

PETICIJA: Za Slovenijo brez krzna

http://www.zasloveni...tml/?page_id=64


'Reja in ubijanje živali za krzno sta v 21. stoletju popolnoma nepotrebna in absolutno nesprejemljiva, v prvi vrsti iz etičnih, pa tudi iz ekoloških razlogov.
Posamezniki in organizacije si že več let prizadevamo za spremembo zakonodaje, ki ureja področje reje živali za krzno, zato pozivamo državni zbor, vlado, predsednike parlamentarnih strank, vodje poslanskih skupin in vse poslance k takojšnji spremembi zakonodaje, ki bo v celoti prepovedala vzrejo živali za krzno, lov, uvoz, predelavo, reklamiranje in prodajo krzna v Republiki Sloveniji.
Če vam ni vseeno za nedolžne žrtve krznarske industrije,
če ste za prepoved reje živali za krzno na območju Republike Slovenije,
če vam ni vseeno za onesnaževanje okolja, ki ga povzroča krznarska industrija,
če vam ni vseeno za zdravje ljudi, ki delajo v krznarski industriji,
če vam kot potrošnikom ni vseeno, kaj kupujete:

Podpišite peticijo Za Slovenijo brez krzna!
Naj Slovenija čim prej naredi potrebne spremembe, da bo iz ene od evropskih držav, ki imajo najbolj zastarelo in nazadnjaško zakonodajo na področju zaščite živali, postala zgled drugim državam.'
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#86 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 27 February 2012 - 02:29 PM

To sem pa podpisala!!!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#87 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 February 2012 - 03:00 PM

Jaz tut!
  • 0
Viens, reste ici!

#88 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 February 2012 - 03:02 PM

Tudi jaz, že pred nekaj dnevi.
  • 0

#89 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 April 2012 - 08:38 PM


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#90 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2012 - 08:22 PM

Posted Image
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#91 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2012 - 02:54 PM

:cry: :cry:
Posted Image
  • 0

#92 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2012 - 02:58 PM

Kaj so to za ene živali? Kune? :cry1:
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#93 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11536 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2012 - 02:59 PM

Meni delujejo kot lisice?
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#94 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2012 - 03:10 PM

Mislim, da so lisice, nisem pa prepričana.
  • 0

#95 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 December 2012 - 12:40 AM

PETICIJA: Za Slovenijo brez krzna

http://www.zasloveni...tml/?page_id=64


'Reja in ubijanje živali za krzno sta v 21. stoletju popolnoma nepotrebna in absolutno nesprejemljiva, v prvi vrsti iz etičnih, pa tudi iz ekoloških razlogov.
Posamezniki in organizacije si že več let prizadevamo za spremembo zakonodaje, ki ureja področje reje živali za krzno, zato pozivamo državni zbor, vlado, predsednike parlamentarnih strank, vodje poslanskih skupin in vse poslance k takojšnji spremembi zakonodaje, ki bo v celoti prepovedala vzrejo živali za krzno, lov, uvoz, predelavo, reklamiranje in prodajo krzna v Republiki Sloveniji.
Če vam ni vseeno za nedolžne žrtve krznarske industrije,
če ste za prepoved reje živali za krzno na območju Republike Slovenije,
če vam ni vseeno za onesnaževanje okolja, ki ga povzroča krznarska industrija,
če vam ni vseeno za zdravje ljudi, ki delajo v krznarski industriji,
če vam kot potrošnikom ni vseeno, kaj kupujete:

Podpišite peticijo Za Slovenijo brez krzna!
Naj Slovenija čim prej naredi potrebne spremembe, da bo iz ene od evropskih držav, ki imajo najbolj zastarelo in nazadnjaško zakonodajo na področju zaščite živali, postala zgled drugim državam.'

 

http://www.zasloveni...krzna.si/?p=430

 

Udeležite se shoda Za Slovenijo brez krzna v soboto, 15.12.2012, ki se bo pričel ob 10. uri na Kongresnem trgu v Ljubljani in na katerem bomo prav tako zbirali podpise podpore.


  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#96 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2012 - 10:38 AM

Mene nekaj zanima. Že dostikrat sem se vprašala, kako je glede imitacije krzna. Se mi zdi, da je to precej moderno že nekaj časa in če ste proti tudi temu? Jaz sama krzna ne nosim in ga tudi ne bi... Sam me res zanima...


  • 0

#97 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 16 December 2012 - 10:54 AM

Jaz proti imitacijam nimam nič, ker se za njih ne trpinči živali, je pa meni osebno  ful grdo.


  • 0

#98 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27220 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 December 2012 - 11:27 AM

Tudi jaz nimam popolnoma nič proti umetnemu krznu, ajde, skozi gre še neka vintage lisica, ki jo je nekdo odkril na dnu babičine omare, ampak da tako pobijajo živali v 21.  stoletju in so ljudje še vedno neosveščeni in razmišljajo 'jaz sem bogat/a, ima se može se, menda ne bom nosil/a umetega krzna, fuj'.. ne vem, jaz tega ne razumem, z vsemi dobrimi imitacijami, ki se danes dajo narediti, zakaj, čemu?

Žal sem obkrožena tudi s takimi ljudmi, ki čisto resno trdijo, da bodo svojga ljubljenčka po smrti nagačili/odrli in iz njega nekaj naredili. Odvratni ljudje. :cry:


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#99 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 December 2012 - 12:14 PM

Jaz proti imitacijam nimam nič, ker se za njih ne trpinči živali, je pa meni osebno  ful grdo.

 

Se strinjam, hkrati pa opazam, da - upostevajoc kontekst - nisem pretirano naklonjena ne grdim, ne lepim imitacijam (deloma zato, ker me spomnijo na krzno oz. morda res izgledajo pristno, kar spet nekako normalizira nosnjo krzna v nasi druzbi). 

 

Postanem pa res zalostna, kadar preberem kaksen ne-kupljen clanek o etiki krzna in pod njim polno izredno primitivnih komentarjev. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#100 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2012 - 12:42 PM

Točno to sem mislila Anouk, da umetno krzno normalizira pravo krzno v družbi... Zato me je tudi zanimalo to...


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users