Jump to content


Photo

Solarij


  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#81 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 01 July 2005 - 12:36 PM

heh, za tistih mojih 5 obiskov solarija na leto se ne sekiram prav veliko. smile.gif rea, hvala za info!
  • 0

#82 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 July 2005 - 02:08 PM

Sem bla predvčerajšnjim v Italiji. Kakšne so tam ženske... Ma skor da ne že črne! N vem a se tam res tok sončjo al pa prakticirajo solarij, samo kakšne že prav pretiravajo...
  • 0

#83 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 02 July 2005 - 09:15 AM

pred kratkim sem govorila z neko dermatologinjo ki dela v italiji, pa je rekla da se čez zimo ful v solarijih one sončijo poleti pa se dobesedno žgejo na soncu in da majo zarad tega ful grdo kožo in da jih ogromno faše kožnega raka blink.gif
  • 0
lp, Martina

#84 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 July 2005 - 06:37 AM

Italijenake so pa res :pukel: . Tiste črne, zažgane in gubaste. Groza.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#85 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 04 July 2005 - 01:02 PM

QUOTE(sonchika)
Italijenake so pa res :pukel: . Tiste črne, zažgane in gubaste. Groza.


Ja eno je odtenek barve... cisto druga zgodba pa kaj cez leta naredi to kozi. Tiste gube od izsusenosti in izgube elastičnosti. Če pa kadis se pa to samo se potencira.
Sam eni zivijo za trenutek, za to kar je zdaj (da "dobr" zgledajo), ne zanima pa jih dolgoročni vpliv njihovega pocetja. Kaj čmo :dontknow:
Mam taksno prijateljico... se brez faktorja sonci ermm.gif , ker si je v solariju pridobila podlago. Noce pa slisat, da barva ki jo imamo, ščiti samo pred UVB zarki (zaradi katerih potemnimo... oz nas opeče), ne sciti pa proti UVA zarki, ki prodrejo najglobje in povzrocajo raka. cry.gif

  • 0
Posted Image

#86 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 04 July 2005 - 01:07 PM

Ne vem ce ste gledale enkrat na A kanalu "Popolno preobrazbo", kjer je bila ena zenska, 45 let, locena in ni mogla dobit novega partnerja, ker ko je hodila okrog (na srečanja samskih) so k njej pristopal samo 70-letniki. Zenska je imela res taksno grozno gubasto kozo, da bi ji dal ene 65 let. Moja mami jih ima 45, pa ima sam par gubic okol oci...
V glavnem zalostno, kaj si lahko naredimo cry.gif

Ce kero zanima še kako je una ženska dobila taksno kožo:
ko je bila mlada je bilo popularno, da si bil zelo rjav, tko da so se pražili na soncu brez faktorjev, potem je bila pa se učiteljica tenisa in je bila večinoma zunaj na soncu. :ncool:

  • 0
Posted Image

#87 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 19 July 2005 - 04:24 PM

Jest sicer nimam nč proti solarijem, katere drugi uporabljajo,sama pa NIKOL ne bi šla not...sm že pred navadnim soncem čist histerično paranoična če sm uzuni pa je ura okol enih, dveh popoldne...
  • 0

#88 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 24 August 2005 - 11:14 AM

Vsak si razvije svoje misljenje...meni osebno je zelo lepo, ce imas lepo zagorelo polt (ne pretirano), takoj se bolje pocutim, ko nisem cisto bela, sploh pozimi, samo za odtenek ali dva temnejso od naravne...vsak se odloci, kaj in kdaj da cemu prednost, tudi jaz mislim, da 1x tedensko oz 1x na dva tedna solarija ni tako zelo hudo...

Bi pa izpostavila nekaj, cesar do sedaj se nisem zasledila: nega po solariju, nega obraza po solariju...dajmo kaksen nasvetek strokovnjakinje nase :sunny: , da vsaj na ta nacin malo ublazimo posledice...
  • 0

#89 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 24 August 2005 - 12:33 PM

videla sem reklamo za 50% popust v ergoline na gospodarcu.
  • 0

#90 srčica

srčica

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 24 August 2005 - 12:52 PM

QUOTE(BLONDY)
...vsak se odloci, kaj in kdaj da cemu prednost, tudi jaz mislim, da 1x tedensko oz 1x na dva tedna solarija ni tako zelo hudo...Bi pa izpostavila nekaj, cesar do sedaj se nisem zasledila: nega po solariju, nega obraza po solariju...dajmo kaksen nasvetek strokovnjakinje nase :sunny: , da vsaj na ta nacin malo ublazimo posledice...



BLONDY, posledic UV žarkov se ne da ublažiti z nobeno "žavbo", ko je škoda storjena, se je ne da več popraviti. Koža se stara z vsakim sončenjem in tega se naknadno pač ne da popravljati.
  • 0

#91 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 24 August 2005 - 01:02 PM

Srčica sej se zavedam tega, to sem bolj tko napisala "ublaziti posledice".

Me pa res zanima, kaksna nega telesa in obraza je najboljsa po soncenju v solariju, ce se ze in veliko se jih, odlocis zanj.
  • 0

#92 panda

panda

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 16 December 2005 - 05:03 PM

Živjo

Mal pozn ampak bolje kot nikoli.

Res je, kot je moderatorka napisala, da je solarij najbolj škodljiv zaradi nekvalitetnih žarnic. V kratkem naj bi bil v uredbi o poslovanu salonov predpis, s katerim lastnikom- upravljalcem nalagajo enkrat letno merjenje žarnic (prisotnost UVA in UVB). To meritev - certifikat naj bi imeli obešenega ob posameznem solariju na vidnem mestu. Zaenkrat to merjenje uradni izvaja samo eno podjetje. To potrdilo lahko zahtevajo ob servisu solarija, ali pa ga enostavno naročijo. Tisti lastniki, ki jim ni vseeno, to že imajo(čeprav v uredbi še ni zahtevano), drugi ne.

In kaj je pri žarnicah najbolj škodljivo? Ker so žarnice večinoma dobre 500h, strošek na žarnico je 3500 sit ali nekaj več, solarij ima 36 ++ žarnic = znesek menjave, brez dela, brez štarterjev najmanj 126.000sit!

In seveda se nekaterim lastnikom "jebe" dokler žarnica gori in iz zdravstvenega vidika že dolgo ne ustreza in je zdravju škodljiva.

Je pa še ena zanimivost. To podjetje, ki izvaja te meritve nikakor nima veze za znamko solarijev ki se začnejo z imenom na Er....

Drugače pa je zadeva z solariji malce drugačna.

Vsako sončenje naravno ali v solariju ni najbolj zdravo. Z aspekta izbire, je v solariju(če so upoštevani vsi standardi UVA, UVB, UVC) sončenje varnejše (najboljše je nič!). Govorim o primeru želje po sončenju!
Pridige o dolžini sončenja in jakosti(možnost izbire) so bile že večkrat napisane in je škoda izgubljati čas.

No kar je res je najbolj da se sploh ne sončimo, v poletnem času pa uporabljamokreme z visokim zaščitnim faktorjem in si za dvajurja več kupiti res kvalitetno kremo za celo poletje..
  • 0

#93 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 December 2005 - 06:03 PM

V čem je pa poanta tega posta? Da je še vedno solarij bolj zdrav kot sonce? No, morda res. Ampak jaz razmišljam takole. Pred soncem se zaščitimo s kremami. Če greš pa v solarij, pa ziher ne boš packal na sebe UV zaščitnih krem. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#94 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 December 2005 - 02:19 PM

Jaz nisem bila v solariju in tudi nimam namena iti. Samoporjavitvenih krem pa tudi ne uporabljam. Sem enkrat,par tednov pred maturanskim plesom poskusila eno (pozabila kako se reče) pa sem bila cela flekasta, tako da ne hvala.
  • 0

#95 panda

panda

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 20 December 2005 - 11:16 AM

QUOTE(sonchika)
V čem je pa poanta tega posta? Da je še vedno solarij bolj zdrav kot sonce? No, morda res. Ampak jaz razmišljam takole. Pred soncem se zaščitimo s kremami. Če greš pa v solarij, pa ziher ne boš packal na sebe UV zaščitnih krem. smile.gif


Poanta?

Poanta mojega posta je, da se pred naravnemu sončenju (kateremu se ne moremo izogniti - obraz, roke, noge) ne moremo izogniti. Zato uporabljamo zaščitne kreme. Naravno sončenje je še daleč najmanj priporočljivo. Kako boš npr vedela katerih žarkov ima sonce tisto popoldne največ? Nikdar ne boš niti na približno(poleti ugotovila ob 12h ali pa katero koli drugo uro) ali je bilo sonce prejšnji dan manj ali bolj škodlivo za tvoje sončenje. seveda je potrebno upoštevati predpogoj DA SE ŽELIŠ SONČITI in ne da se moraš.
No tukaj je zadeva s solariji povsem drugačna. V solarij ti ni treba hodit, tja greš če se sončiti želiš. In iz aspekta kontrole (merjenje žarnic UVA UVB UVC, čas in zaščitne kreme pred in po sončenju, vlažilci in pomirjevalci) je solarij boljša rešitev, kar pa sigurno ni najbolj zdrava, ker zdravo sončenje zaenkrat ne obstaja.
Obstaja samo alternativa, to so samoporjavitveni sistemi.
In vem za enega zanesljivega ki se imenuje Spraytans in je odlična alternativa. Zadeva se je začela pri nas šele prodajat in kakor sem seznanjena je zanimanje v salonih zelo veliko, ker je napram "bivšim" samoporjavitvenim kabinam, ki imajo fiksne pršilne šobe, ta sistem zelo natančen in je lasarsko vodljiv, zato pa tudi izredno precizen in individualen. Sama sem že preizkusila zadevo in je super. Povedali so mi, da proizvajajop v kanadi, lahko pa si pogledate na www.spraytans.com.
lep dan pa brez zamere
jst
P.s.: se opravičujem če preveč zgleda kot reklama, no pa ni tako mišljeno. Le zadeva mi je zelo simpatična ker je tako enostavna in cool..
  • 0

#96 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 19 January 2006 - 04:45 PM

Danes sva s frendico dogovorjeni da greva. Parkrat sem že bila v solariju, pa mi je bilo cool.

Ona gre z namenom, ker ji je dermatolog priporočal da naj gre malo v solartij, ker so se ji na obrazu pojavili mazoljčki, katerih pa ona takorekoč nikoli nima.

Jaz imam že od lani težave s kožo, delajo se mi izpuščaji (vzrok bi naj bil stres), lani mi je dermatolog tudi priporočal, da naj bi šla nato še na morje, da se mi koža malo obnovi-vendar na žalost ni bilo časa in denarja. Nato se mi je iz obraza vse razpaslo na dekolte in zdaj imam nekaj še na dekolteju+hrbet cel. Dobila sem kremice od dermatologa vendar mi takorekoč nič ne pomaga. Mislila sem da so se mi izpuščaji pojavili zaradi tega, ker bi se kraspala, ampak imam to tudi tam, kjer se ne dosežem. Ker sem sonce zamudila bom parkrat šla letos, pa da vidim če kaj pomaga. Drugače pa imam neko kremo za mazanje takoj po solariziranju, ki navlaži kožo in jo neguje...
  • 0

#97 panda

panda

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 23 January 2006 - 09:36 AM

QUOTE(dora)
Danes sva s frendico dogovorjeni da greva. Parkrat sem že bila v solariju, pa mi je bilo cool.

Ona gre z namenom, ker ji je dermatolog priporočal da naj gre malo v solartij, ker so se ji na obrazu pojavili mazoljčki, katerih pa ona takorekoč nikoli nima.

Jaz imam že od lani težave s kožo, delajo se mi izpuščaji (vzrok bi naj bil stres), lani mi je dermatolog tudi priporočal, da naj bi šla nato še na morje, da se mi koža malo obnovi-vendar na žalost ni bilo časa in denarja. Nato se mi je iz obraza vse razpaslo na dekolte in zdaj imam nekaj še na dekolteju+hrbet cel. Dobila sem kremice od dermatologa vendar mi takorekoč nič ne pomaga. Mislila sem da so se mi izpuščaji pojavili zaradi tega, ker bi se kraspala, ampak imam to tudi tam, kjer se ne dosežem. Ker sem sonce zamudila bom parkrat šla letos, pa da vidim če kaj pomaga. Drugače pa imam neko kremo za mazanje takoj po solariziranju, ki navlaži kožo in jo neguje...


Zdravo!
Ne vem, kako naj napišem v najkrajši obliki, bom pa to vsekakor poskusila.
1. Če si šla k dermatologu, verjamem da je tvoja težava zate neznosna. Sprašujem se, kakšen je ta dermatolog, ki priporoča sončenje v solariju? Iz svojih izkušenj vem, da pri težavah odsvetujejo (tudi sama) sončenje nasploh. Najprej je treba stanje umiriti in pa še potem naj preteče nekaj časa, da stanje kože postane normalno. Potem razmišljaj o sončenju, če ti to seveda odgovarja.
Priporočam, da zamenjaš dermatologa. Pri nas je nekaj priznanih strokovnjakov, le malo je treba po spletu pobrskat. Je pa tudi odprt en topic na temo dermatolog in si lahko tam pogledaš za kontakte.
2. Vlažilec oz.moisturizer po sončenju je vsekakor dobra varjanta, sprašujem pa se, kaj je z zaščito pri sončenju v solariju? Sploh pri turbo solarijih, kjer si skoraj v pečici, pa nekateri hodijo brez zaščitne kreme.
Da ne bo spet obtožb na temo reklam... pri nas je nekaj ponudnikov, nekaj takšnih, nekaj takšnih...vsekakor pa za vaše dobro, če hodite v solarij se sončit, se ustrezno zaščitite...brez zaščite naj bi šel samo cel piščanec v pečico, ne pa tudi me... biggrin.gif

Lep dan še naprej..
  • 0

#98 shtrukeljchek

shtrukeljchek

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts
  • Location:ljubljana

Posted 24 January 2006 - 11:20 AM

ja res je izogibajte se solarija. imam dve znanki.. rezultata? ena je stara 25 let.. po obrazu ima kožo tko shirano in ubogo da zgleda vsaj 5 let starejša.. po telesu je še kr uredu. druga je stara 22 let dela v solariju in seveda non stop visi notr.. rezultat? po obrazu tut čist uničeno kožo, sicer je rjava kot zamorc sam zgleda pa grozn no.. full ma postarano kožo res..

mislm jst ze sam pr seb vidimker imam zelo občutljivo kožo zaradi alergij in ko sem poleti dve urce na soncu imam po obrazu tako ubogo kožo da bni se najrajš zjokala.. no ko je konec poletja se vse skupi uravnovesi seveda z uporabo ustreznih kremic.. mi pa na pamet ne pade da bi se uničevala v solariju, sej se še na soncu ne maram.. pač sm bela ko kislo mleko kaj naj zdej.. sej včasih je bela koža bila zelo popularna..itak pa se mene sonce nč ne prime.. mogoče za odtenek dva.. tko da itak brezveze se mučit in pražit! laugh.gif laugh.gif
  • 0

#99 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 24 January 2006 - 12:16 PM

Jaz sem hodla v solarij lani pozimi 2x na teden po 15 minut, pa se je poznalo "ama ništa". Mam ful belo kožo po celem telesu, sam v faco lahk zagorim, pa v faco me je prjelo, po telesu pa ne...niti opeklo ne. Ma nobenga efekta. Tk sem ugotovila, da pač solarij zame ni...če že ni efekta, k pri vseh drugih je, pač ne bom hodla se pečt, pa uničevat, k tk al tk ni filinga. Sem imela pač prebliske, da bi bila rada zagorela bejbika, čeprav že od malga vem, da bom celo življenje reklama za jogurt.

Zdaj mi ni več do tega. Edin tablete za porjavelost polet vzemam, pa še to sam zato, da ne fašem alergije na sonce, ne zarad porjavelosti. Solarij pa no thx, never again.

Aja, sem pa zadnč na razprodajah v LJ vidla eno bejbo, k je bila tk grozn zapečena, sam delovala je pa ultra samovšečno. Ampk bila je cigansko oker rjavo zapečena, ne lepo rjavo...sredi zime. Bljak.
  • 0

#100 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2006 - 12:21 PM

jaz hodim pozimi v solarij recimo enkrat na teden ali enkart na dva tedna po poet minut. pa ne, da bi porjavela, ampak, da me pregreje in osvetli. pač zima ne vpliva dobro name.
pred poletjem pa si vzamem en mesec, ko hodim tedensko v solarij za pet do deset minu, ne z namenom, da bi porjavela, ampak, da me na dopustu ne bi tako hitro ožgalo (tvorba melanina in podobno). in se mi zdi, da pomaga.
se pa strinjam, da pretiravanje s solarijem ni v redu. me kar pri srcu špikne, ko pridejo v ta kozmetični salon ženske z idejo minimalno 20 minut solarija (sredi zime). ej, pa sej od enkrat ne moreš porjavet. večkrat pa po malo, če že!!!!!
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users