Jump to content


Photo

Črna kronika


  • Please log in to reply
2069 replies to this topic

#81 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2007 - 09:50 PM



Uporaba rodilnika je tak že nasplošno v k., to opažam že nekaj let. =)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#82 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 June 2007 - 10:40 PM

Ja to je pa ravno prava tema za pogovore o rodilniku - Črna kronika.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#83 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2007 - 10:43 PM



Seveda, kako rodilnik v našem prelepem jeziku zamira. Kot npr. dvojina. Zamiranje, tragedija. Črna kronika.

laugh.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#84 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 June 2007 - 10:45 PM

Rodilnik ne damo!! verymad.gif


laugh.gif
  • 0

#85

  • Guests

Posted 05 June 2007 - 11:06 PM

Ja, Dilema, mas prav. Saj tut js pisem kr po domace na raznoraznih forumih, brez pravopisa, z "naglasom", skratka v domaci, popaceni slovenscini. Sem se pa prej glih ucila in v ucbeniku (!!) ze ene 8x opazla napacno rabo oziroma neuporabo rodilnika. Se pojavlja vsebolj pogosto tudi v dnevnem casopisju, knjigah (leposlovju) - tu so problematicni predvsem prevajalci, ki so itak pogosto funkcionalno nepismeni. Grozno me moti to. Saj ce se po forumih to uporablja se ni taka tragedija, samo marsikateri osnovnosolec ali srednjesolec potem celo zivljenje ne zna pravilno uporabljati osnov slovnice, zato ker mu je prakticno nikjer ni mus. Js vsaj locim popaceno uporabo jezika od pravilne, dosti kdo pa se tega ne vec.

Jenna - krasna obrazlozitev, zakaj to spada v crno kroniko laugh.gif

  • 0

#86 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 June 2007 - 11:49 PM

Meni je pravtako grozljivo prisilno prevajanje in leposlovičenje nekaterih prevzetih besed - npr. ko se namesto besede kokice uporablja beseda pokovka, namesto pomfri ocvrt krompirček, itd - zakaj se te besede denimo znajdejo v knjigah in časopisih/revijah, medtem ko v restavracijah mirno pišejo kokice in pomfri. Meni je to prav neka bedastoča no.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#87 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 06 June 2007 - 05:48 AM

Sploh ker je pomfrit ...

Edit: ugotovil da je v SSKJ oboje ... svašta biggrin.gif
  • 0

#88 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 June 2007 - 12:08 PM



V SSKJu so npr. tudi omenjeni samo cigani, romov ni nikjer. twisted.gif

Aja, pa meni je ocvrt krompirček nekaj drugega, kot pomfri - oni malo večji krompir pečen.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#89 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 June 2007 - 12:11 PM

Čaki ... če je pečen, pol ni ocvrt ... tle je razlika. hmm.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#90 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 June 2007 - 12:12 PM


ohmy.gif

Jaz pojmujem cvrenje in pečenje kot isto - pač pečenje na/v olju.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#91 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 June 2007 - 12:13 PM

Za mene je pečenje tisto brez oz. z minimalno olja v pečici ali na plošči. Cvrtje je pa, ko zadeva prav plava v vrelem olju - tle dejansko je razlika, tudi 'uradno'. tongue.gif Na primer palačinke spečeš na pikici olja, medtem ko one miške ocvreš v ogromni količini vrelega olja (plavajo notr) in potem ven pobereš in odcediš.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#92 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 June 2007 - 12:15 PM




Kaj vse me boš še naučila... IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#93 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 June 2007 - 12:15 PM

Zato pa me imaš. oops.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#94 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 June 2007 - 12:21 PM




IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#95 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 06 June 2007 - 12:27 PM

Get a room and do it already!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#96 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 06 June 2007 - 01:16 PM

QUOTE(Jenna @ 6. 6. 2007 - 13:08) View Post

V SSKJu so npr. tudi omenjeni samo cigani, romov ni nikjer. twisted.gif

Seveda so! To so okvirji za slike. Recimo "Jenna je dala DiLeMino sliko v rom". Ali kaj si ti mislila? hmm.gif
  • 0

#97 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 07 June 2007 - 07:14 PM

Tragično. cry2.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#98 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 June 2007 - 08:11 AM

Še prispevek o mamici, ki je umrla v porodnišnici v Postojni cry.gif

KLIK

Oba zdravnika v prispevku sta mi zelo antipatična - saj vem, da se to sedaj grdo sliši in nasplošno imam z zdravniki zelo dobre izkušnje, ampak tak občutek sem dobila!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#99 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 June 2007 - 09:07 AM

Reklama mi je bolj všeč ... muska od Maidnov. tongue.gif
  • 0

#100 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 June 2007 - 11:54 AM

Vem, da slednji članek ne spada med tiste neke jake "ubil bla bla", "starčak zgrmela bla bla", a ker fanta poznam in smo se nekja let kar precej družli na teniških igriščih in izven njih, ne morem kaj, da ne bi tega lepla tudi sem.
Ene stvari se te ne dotaknejo, dokler v njih ni vpletena oseba, ki jo poznaš... cry.gif

Nesreča zaradi prehitre vožnje
IPB Image
Foto: (Miha Šoštarič)
Zaradi hude prometne nesreče blizu naselja Spodnja Ščavnica je bila cesta popolnoma zaprta za promet kar dve uri.

Včeraj okrog 6. ure se je blizu naselja Spodnja Ščavnica, na relaciji Maribor-Gornja Radgona, pripetila huda prometna nesreča, v kateri so bila udeležena tri vozila, ena oseba se je v njej hudo poškodovala in je še vedno v smrtni nevarnosti. Policisti so po ogledu kraja in z zbiranjem obvestil ugotovili, da je 28-letni voznik osebnega avtomobila zaradi neprilagojene hitrosti vožnje pri odcepu za Zagajski Vrh v občini Gornja Radgona zapeljal na nasprotno smerno vozišče in trčil v naproti vozeči osebni avtomobil, katerega je vozila 31-letna voznica. Povzročiteljevo vozilo se je pri tem na vozišču zasukalo, nato pa z zadnjim delom trčilo v osebni avtomobil, ki ga je za njim vozil 22-letni Andrej Pintarič iz Lastomercev, znani teniški igralec, član ŽTK Maribor, ekipni državni prvak, svojčas tudi mladinski državni prvak med posamezniki. Z reševalnim vozilom so ga prepeljali v mariborsko bolnišnico, kjer so ugotovili hude poškodbe in se za njegovo življenje borijo. Povzročitelj in druga udeleženka v nesreči sta lažje poškodovana. Skupne škode na vozilih je za približno 10.000 evrov, zaradi prometne nesreče pa je bila glavna cesta za promet popolnoma zaprta kar dve uri.


KLIK

Itak, da zmeraj nastradajo tisti, ki so najmanj krivi. Kak me to jezi!! cry.gif ...
Upam, na najbojlše
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users